Προς το περιεχόμενο

Πολύ δυνατή εκκίνηση προπαραγγελιών του iPhone X και στη χώρα μας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλύτερο iPhone όλων των εποχών, το iPhone X (προφέρεται "δέκα") θα κυκλοφορήσει στις 3 Νοεμβρίου όμως εδώ και λίγη ώρα είναι διαθέσιμο για προπαραγγελία στις 55 χώρες που πρόκειται να κυκλοφορήσει, ανάμεσά τους και στην Ελλάδα,

Με βάση τις πρώτες αναφορές, ήδη οι χρόνοι παράδοσης της συσκευής στα μεγαλύτερα ευρωπαϊκά Apple Store έχει μεταφερθεί στις 5-6 εβδομάδες και για τα δύο μοντέλα, κάτι που αναμενόταν με βάση τις πληροφορίες για περιορισμένη διαθεσιμότητα. Στη χώρα μας με βάση πληροφορίες του Insomnia θα διατεθεί ένας πολύ μικρός αριθμός συσκευών, με την κατάσταση να ομαλοποιείται από τις αρχές του επόμενού χρόνου. Ήδη ο αριθμός των προπαραγγελιών τις 3 πρώτες ώρες ξεπέρασε τις 3.000, αριθμός σημαντικά μεγαλύτερος από αυτόν που πραγματοποιήθηκε σε παλαιότερες εκδόσεις του iPhone.

 

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι οι τιμές που θα ισχύσουν και για τα δύο μοντέλα των 64GB και 256GB είναι στα ίδια επίπεδα με αυτές που συναντούμε σε Apple Stores της Ευρώπης, κάτι που δεν ίσχυε με το iPhone 8 και iPhone 8 Plus. Συγκεκριμένα η έκδοση των 64GB θα διατεθεί με τιμή €1199 ενώ αυτή των 256GB φτάνει τα €1399.

 

Όπως έχει ανακοινώσει ήδη η Apple, το iPhone X θα είναι διαθέσιμο την ημέρα κυκλοφορίας του σε όλα τα Apple Store ανά τον κόσμο, αν και θεωρείται σίγουρο ότι η προσφορά δεν πρόκειται να καλύψει τη ζήτηση εξαιτίας διαφόρων προβλημάτων κατά την παραγωγή, με την κατάσταση να ομαλοποιείται στις αρχές του 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλησίαστο για σένα θες να πεις. Εγώ θα πάρω τέσσερα (το ένα θα το χρησιμοποιώ αποκλειστικά ως φακό στο σκοτάδι)

νταξ ,οι περισσοτεροι το χρησιμοποιουν για fb,meil,και φακο ετσι και αλλιως

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλησίαστο για σένα θες να πεις. Εγώ θα πάρω τέσσερα (το ένα θα το χρησιμοποιώ αποκλειστικά ως φακό στο σκοτάδι)

Έλα ντε, έρχεται εδώ μέσα και σχολιάζει ο κάθε λογής μεροκαματιάρης να πούμε, βάλε μια τετράδα και για μένα να έχουμε backup!

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα φλομώσουμε στα σχόλια για την άμοιρη Ελλάδα που τα τρώει στα ποτά και τα ξενύχτια, θυμάται κανείς πόσο πουλούσαν για παράδειγμα τις ναυ@ρχιδες τηλέφωνα πριν βγεί το πρώτο iPhone το 2007;

Θυμάται κάποιος το Nokia 8800 πόσο έκανε το 2005;

https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_8800

800 ευρώ έκανε τότε,

Το pixel πόσο κάνει;

πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα αγοράζουν αυτό που τους αρέσει, δεν πάνε όλοι για ψάρεμα 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία είναι καλο; Να το πάρω; Μου εγκρίνανε ένα διακοποδάνειο και ένα χριστουγεννοδάνειο απο την τράπεζα και δεν ξέρω πως να τα επενδύσω. Εναλλακτικά με έχουν πάρει 3 τράπεζες και εχουν εγκρίνει στο όνομα μου απο μια πιστωτική, οποτε λεω να το βάλω με 48 δόσεις.

 

Βασικό ερώτημα που με νοιάζει ... παίρνει sim με καρτοκινητό whatsup; Θα εχω το κινητό μονο για να κάνω αναπάντητες να με παιρνουν. Είχα το μηδενικό πάγιο της cosmote αλλά οι αγήρτες το καταργήσανε και τώρα πρεπει να πληρώνω 2,5 ευρω το μήνα, μονο για να κάνω αναπάντητες. Ελεος!

 

Πέρα απο την πλάκα, θεωρώ εξωπραγματικές τις τιμές πώλησης. ΠΑΝΤΑ προσωπική γνώμη.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο 3000 είναι "λάθος". Σχεδόν όλοι όσοι έκαναν προπαραγγελία σήμερα έχουν κάνει το λιγότερο σε 2 με 3 αλυσίδες καταστημάτων. Οπότε μιλάμε για γύρω στις 2000 προπαραγγελίες αν πάρουμε το πιο αισιόδοξο σενάριο και κοντά στις 1000+ που είναι και το πιο ρεαλιστικό νούμερο. Επίσης από την προπαραγγελία μέχρι την τελική αγορά έχει απόσταση και όπως πάντα θα γίνουν και άλλες ακυρώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...