Προς το περιεχόμενο

Πολύ δυνατή εκκίνηση προπαραγγελιών του iPhone X και στη χώρα μας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από που προκύπτει ότι αυτό θα είναι το καλύτερο iPhone όλων των εποχών;;; ειδικά που ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει...

 

Κολλάς και εσύ σε κάτι λεπτομέρειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γέμισε το mail μου σήμερα από όλα τα καταστήματα για προπαραγγελία και 48 άτοκες δόσεις των 25 ευρώ....

 

Δηλαδή θα πληρώνεις για κάτι για 4 ολόκληρα χρόνια, ενώ με δυσκολία και με προσεχτική χρήση ζήτημα να βγάλει τα 3 χρόνια πχ.

Καλά μην κάνεις λες και έιναι κάτι καινούριο... τόσα χρόνια το κάνουν η Κωτσόβολος και τόσες άλλες εταιρείες με το πλάνο δόσεων. 60 άτοκες για προιόντα που μπορεί να χαλούσαν λίγο μετά το πέρας της κανονικής τους εγγύησης και εσύ πλήρωνες για π.χ. μία τηλεόραση και δεν την είχες.. (εκτός και αν ήσουν έξυπνος και έβαζες total support)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να βλέπω την χολή να βγαίνει.....είπαμε ότι δεν φτάνει η αλεπού....εγώ δεν έχω να το πάρω αλλά γουστάρω που υπάρχουν άτομα που ακόμα και σε αυτήν την κρίση έχουν την δυνατότητα να αγοράσουν ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Τώρα όλοι οι άλλοι που κράζετε επειδή δεν μπορείτε οκ φυσιολογικό είναι σαν να βλέπεις άλλον με μια γ@ματη γκομενα και επειδή εσυ δεν βλέπεσε λες «άσε μωρε σιγά την π...... ξέρεις τι κέρατο θα του ρίχνει αυτή»

 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζεις κινητό 1300€ που υποστηρίζει ταχεία φόρτιση και στην συσκευασία έχει τον απλό φορτιστή!

Έτσι αυτοί που δεν θέλουν ταχεία φόρτιση δεν θα την πληρώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι αυτοί που δεν θέλουν ταχεία φόρτιση δεν θα την πληρώσουν.

Αυτοί που θέλουν όμως; :)

 

Το βρίσκω λάθος αυτό, πιστεύω ο φορτιστής θα έπρεπε να είναι στη συσκευασία και να μπορείς να επιλέξεις από το μενού της συσκευής αν θέλεις ή όχι να φορτίζει γρήγορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πολύ χαζο το έθιμο που μας πλασάρουν με τις προπαραγγελιες. Χωρίς να ξέρει κανείς τυχόν προβλήματα οθόνης η λειτουργικότητας.

Όσο για τα λεφτά, να σας θυμησω ότι υπάρχουν άνθρωποι που ζουν ουσιαστικά μέσα από το κινητό τους για τη δουλειά για τη προσωπική ζωή για ενημέρωση κτλ.

Οπότε δεν είναι παράλογο να έχει ανέβει και η αξία των συσκευών που υπόσχονται εξαιρετική εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που θέλουν όμως; :)

 

Το βρίσκω λάθος αυτό, πιστεύω ο φορτιστής θα έπρεπε να είναι στη συσκευασία και να μπορείς να επιλέξεις από το μενού της συσκευής αν θέλεις ή όχι να φορτίζει γρήγορα.

Αυτοί που θέλουν θα το πληρώσουν. Αν ήταν μέσα στη συσκευασία θα κόστιζε 1.300+όσο κάνει ο φορτιστής. Άρα θα κόστιζε το ίδιο γι' αυτόν που θέλει αλλά ακριβότερα γι' αυτόν που δεν θέλει. Με την ίδια λογική θα μπορούσε να βάλει μέσα ό,τι εξάρτημα υποστηρίζεται και να κοστίζει 2.000. Ουσιαστικά, η αντίρρησή σας είναι η τιμή και όχι το ότι δεν περιλαμβάνεται ο φορτιστής.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι αυτοί που δεν θέλουν ταχεία φόρτιση δεν θα την πληρώσουν.

Αχα, οπότε η επιλογή αυτή έγινε με γνώμονα να κρατηθεί το κόστος χαμηλα; Ρε παιδιά , δεν έχουμε ψιλοχασει το μετρο εδώ μέσα?

 

Για το θέμα "τι σας νοιάζει πόσο κάνει , υπάρχει κόσμος που τα έχει" δεν καταλαβαίνω τη δικαιολόγηση αυτή. Φυσικά υπάρχουν άνθρωποι που έχουν να πετάξουν 1500€ για ένα γούστο. Εδώ υπάρχει κόσμος που μπορεί να πετάξει δεκαχιλιαρα στα μπουζούκια.

 

Το ζητημα είναι το αν αξίζει ή όχι αυτά τα λεφτά για τον αγοραστή που ψάχνει την καλύτερη αναλογία επιδοσης/κόστους, ακόμα και ανάμεσα στους χρήστες που ψάχνουν μόνο προϊόντα της Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να βλέπω την χολή να βγαίνει.....είπαμε ότι δεν φτάνει η αλεπού....εγώ δεν έχω να το πάρω αλλά γουστάρω που υπάρχουν άτομα που ακόμα και σε αυτήν την κρίση έχουν την δυνατότητα να αγοράσουν ένα πολύ καλό τηλέφωνο. Τώρα όλοι οι άλλοι που κράζετε επειδή δεν μπορείτε οκ φυσιολογικό είναι σαν να βλέπεις άλλον με μια γ@ματη γκομενα και επειδή εσυ δεν βλέπεσε λες «άσε μωρε σιγά την π...... ξέρεις τι κέρατο θα του ρίχνει αυτή»

 

Πες τα μεγάλε.... όλοι εσείς που κράζετε αυτούς που μπορούν, πρώτοι θα τρεχάτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελός ο κόσμος τα ζεις δεν τα χεις δεν διαθέτεις τέτοιο ποσό για κινητό..εγω πάνω από 150 μαξ δεν δίνω για κινητό ...κάτι αναλώσιμο που μπορεί να σπάσει να κλαπεί και δεν ξέρω και Εγώ τι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα, οπότε η επιλογή αυτή έγινε με γνώμονα να κρατηθεί το κόστος χαμηλα; Ρε παιδιά , δεν έχουμε ψιλοχασει το μετρο εδώ μέσα?

Χαμηλότερα, όχι χαμηλά. Έχει διαφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...