Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μια συντομη συμβουλη

 

παω λονδινο (ειχα αναρτησει ενα ποστ πριν απο καιρο για καποια ξενοδοχεια) και οι γυναικειες παρουσιες με εχουν ζαλισει για τα μπερμπεροχωρια και τα εκπτωτικα μαγαζια και και και...εγω τους λεω για το Φυσικης Ιστοριας και αυτες μου λενε θελω μπερμπερι καπαρντινα με 500 ευρω \

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

 

ΥΓ: επειδη το θεμα αυτο εχει παρα πολλες σελιδες μηπως για διευκολυνση στην αναζητηση πληροφοριων για καθε πολη πχ ΛΟΝΔΙΝΟ να γραφαμε στην επικεφαλιδα καθε απαντησης την πολη για την οποια μιλαμε???

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μια συντομη συμβουλη

 

παω λονδινο (ειχα αναρτησει ενα ποστ πριν απο καιρο για καποια ξενοδοχεια) και οι γυναικειες παρουσιες με εχουν ζαλισει για τα μπερμπεροχωρια και τα εκπτωτικα μαγαζια και και και...εγω τους λεω για το Φυσικης Ιστοριας και αυτες μου λενε θελω μπερμπερι καπαρντινα με 500 ευρω \

 

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς ...ζητάς κάποια λύση να αποφύγεις να της το αγοράσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγορασεις ρουχα για καποια ή καποιον χωρις αυτος να ειναι μαζι σου.ειναι σκετη καταστροφη.ασε π τα μπερμπερι ειναι κ ακριβα και αμα δν της κανει κατι θα σου κλαψουριζει επι μπορει κ χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγορασεις ρουχα για καποια ή καποιον χωρις αυτος να ειναι μαζι σου.ειναι σκετη καταστροφη.ασε π τα μπερμπερι ειναι κ ακριβα και αμα δν της κανει κατι θα σου κλαψουριζει επι μπορει κ χρονο...

 

Jewel,ξανασυμφωνώ και επαυξάνω μαζί σου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια συντομη συμβουλη

 

παω λονδινο (ειχα αναρτησει ενα ποστ πριν απο καιρο για καποια ξενοδοχεια) και οι γυναικειες παρουσιες με εχουν ζαλισει για τα μπερμπεροχωρια και τα εκπτωτικα μαγαζια και και και...εγω τους λεω για το Φυσικης Ιστοριας και αυτες μου λενε θελω μπερμπερι καπαρντινα με 500 ευρω \

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

 

ΥΓ: επειδη το θεμα αυτο εχει παρα πολλες σελιδες μηπως για διευκολυνση στην αναζητηση πληροφοριων για καθε πολη πχ ΛΟΝΔΙΝΟ να γραφαμε στην επικεφαλιδα καθε απαντησης την πολη για την οποια μιλαμε???

 

ευχαριστω!

μπερμπεροχωρια

:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παιδια μαζι μου θα ειναι, αλλα τελικα η καλυτερη λυση ειναι to bicester village, να την αφησω εκει να ξεπατωσει τις πιστωτικες της

 

α και τωρα που λεμε για πιστωτικες

 

οταν πηγα πρωτη φορα ολλανδια, ειδα ολα τα καταστηματα να δουλευουν με καρτες και σκεφτομαι να παρω πολυ λιγα μετρητα μαζι μου, και να δουλεψω πολυ την καρτα

 

εχω μια χρεωστικη chip visa της Πειραιως και μια visa χωρις chip της probank

ρωτησα και τις δυο τραπεζες και μου ειπαν οτι λογω visa κανεις τις αγορες σου και δεν εχεις καποια προμηθεια (φυσικα εαν κανει αναληψει σε χρεωνουν 5 ευρω).

Αντιθετα η κοπελα μου εχει χρεωστικη maestro eurobank και φοβαμαι οτι οταν θα ψωνιζει θα της κραταει για καθε αγορα καποια προμηθεια (μαλλον παιζει κατι τετοιο?)

 

σας υπερευχαριστω για τις πληροφοριες

 

α και κατι αλλο ακομα, βλεπω καιρο στο λονδινο μεσω forecastfox 16-19 βαθμους και εδω εχουμε 30 γαμω την τρελα μου...

τι ρουχα λετε να παρω???

 

σας υπερευχαριστω παλι και υποσχομαι για megapost για Ολλανδια με φωτο hints n tips κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε μακρυμανικα με jackets αλλα και t shirts για ποιο ζεστες μερες

και για το βραδυ πουκαμισα μακρια

16-19 εχουμε ελλαδα την αρχες ανοιξης νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό bicester village ρε mate?

Αυτό είναι στου διαβόλου το κέρατο. Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Τίποτα stockaτζίδικα δείτε τύπου Tkmaxx και τέτοια αν θέλετε μάρκες σε καλές τιμές. Υπάρχουν αρκετά throughout london. Ένα θυμάμαι οτι άνοιγε τέλη Ιουλίου λίγο πιο πάνω απο την leicester sq πάνω στην tottenham ct rd. Αλλιώς μετά έχει στο hammersmith and city επίσης ένα. Για burberry δεν ορκίζομαι τίποτα. Αλλα γενικά έχει διάφορες μάρκες αντρικά/γυναικεία σε στόκ. Αν σου κάτσει...

 

Κάρτες ναι δεν θα έχεις πρόβλημα και 98% των μαγαζιών δέχονται και προτιμάνε κάρτες. Μπορεί να μην χρειαστεί να έχεις ούτε μισή φορά $$ πάνω σου βασικά.

 

Για την κάρτα της φίλης σου ας ρωτήσει καλύτερα την τράπεζα της για να μην έχει απρόοπτα.

 

Τέλος για τον καιρό μην τρελαίνεσαι. Μια χαρά φυσιολογικές θερμοκρασίες έχει τέτοια εποχή. Μη διστάσεις δηλαδή να πάρεις και φουλ καλοκαιρινά ρούχα. Δεν είναι καθόλου καλή ιδέα να τριγυρνάς στο λονδίνο με ήλιο και μακρυμάνικο. Μόνο τα βραδάκια μπορεί να χρειαστείς καμιά ζακέτα ή μπουφανάκι αλλα αυτό όχι πάντα. Σε γενικές γραμμές με τζίν t-shirt είσαι safe όλη τη μέρα (με κίνδυνο να βγάλεις τη μπέμπελη αν σου κάτσει ήλιος) και μια ζακετούλα/μπουφανάκι χρειάζεται να υπάρχει αν τυχόν και βγάλει αέρα(βράδυ μετά τις 8). Κρύο δεν θα φάς. Αέρα μόνο. Η βροχή επίσης αν είσαι τυχερός δεν θα σε ανησυχήσει ιδιαίτερα. Χαζοψιχαλίζει αν και όταν θυμηθεί αλλα καμία σχέση με τις δικές μας βροχές.

Καλά να περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κανενας ταξιδάκι Κροατία; Είναι τόσο κοντά και όσο κι αν έψαξα στο ιντερνετ δεν μπόρεσα να βρω έναν γρήγορο και φτηνο τρόπο για να ταξιδέψω.

 

Με τρένο θέλεις πάρα πολλες ώρες και με αεροπλάνο πρέπει να πας Βουδαπέστη πρώτα. Η μόνη εφικτή λύση είναι οδικώς μέσω Αλβανίας αλλά ποιος ξέρει πόσες ώρες θέλεις για να τη διασχίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κανενας ταξιδάκι Κροατία; Είναι τόσο κοντά και όσο κι αν έψαξα στο ιντερνετ δεν μπόρεσα να βρω έναν γρήγορο και φτηνο τρόπο για να ταξιδέψω.

 

Με τρένο θέλεις πάρα πολλες ώρες και με αεροπλάνο πρέπει να πας Βουδαπέστη πρώτα. Η μόνη εφικτή λύση είναι οδικώς μέσω Αλβανίας αλλά ποιος ξέρει πόσες ώρες θέλεις για να τη διασχίσεις

Oδικα ειναι τρελη ταλαιπωρια, τρελο χασιμο αν δεν πας με οδηγο πουλμαν και καπως φοβιστικα. Αστο. Βασικα ομως γιατι μεσω Αλβανιας?Εγω ειχα παει μεσω Σκοπιων-Σερβιας

Αν μπορεις να πας αλλιως, να πας

Αρχικα δεν ειναι Βαλκανια, καμια σχεση, οι ανθρωποι ειναι Γερμανοι απλα δεν εχουν ενωθει.

Κατα δευτερον by far οι ομορφοτερες γυναικες που εχω δει στη ζωη μου(κλασεις ανωτερες απο Ισπανιδες, Ιταλιδες και πιο φυσικες απο τις bimbo καλιφορνεζες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σαχλος.

και οι πιο ασχημες ισπανιδες ειναι τουλαχιστον ομορφοτερες απο τις μεσες γερμανιδες, αγγλιδες

 

Ειδικα για τις αγγλιδες μαλλον δεν εχεις παει Βορεια Αγγλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...