Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμεις λεμε να παμε μπακουροπαρεα εχετε καμια προταση για καπου κοντα (Επιδη θα κατσουμε μονο 3-4 μερες μη φαμε τις μισες στα καραβια)

 

Μεχρι τωρα σκεψη ειναι Ιος, καμια αλλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμεις λεμε να παμε μπακουροπαρεα εχετε καμια προταση για καπου κοντα (Επιδη θα κατσουμε μονο 3-4 μερες μη φαμε τις μισες στα καραβια)

 

Μεχρι τωρα σκεψη ειναι Ιος, καμια αλλη προταση?

Για Σκιαθο, τοχεις?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκάμε Κύθηρα με καράβι 6 το πρωι, έχουμε νοικιάσει Αγ. Πελαγία, και δεν μπορούμε να κάνουμε check-in πριν τις 12 το πρωί. Καμμιά ιδέα τι κάνουμε τις 6 ώρες χαράματα στο Διακόφτι που μας αφήνει το πλοίο ή έστω στην Αγ. Πελαγία;;

 

Ευχαριστώ

 

Εκείνη την ώρα το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι...υπομονή!

:-)

αν το χετε μετά από το ταξίδι, πέστε την για βουτιά στο διακόφτι όπως είπε και ένας φίλος..

Αλλιώς, κάντε την παλικαριά και πηγαίντε Αγία Πελαγία (που θα πάτε ούτως η άλλως) και βουτήξτε προς Φύρρη Άμμο μερια.

ΓΙατί ούτως η άλλως, αν δεν ψήνεστε για μπάνια πρωινιάτικα(λογικο..),περισσότερη τύχη έχετε να πιείτε καφεδάκι το πρωί στην Αγία , παρά στο Διακόφτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί γύρισα, μπλιε και ξαναμπλιέ.

 

Κατατά, πείτε τι ξέρετε για Κύθνο και Σκύρο. Αν σας έρθει και κανένα ακόμα πιο obscure νησί (εκτός της Αλονήσσου που θες 100 ευρώ να πας να έρθεις) σχετικά μεγάλο, πείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί γύρισα, μπλιε και ξαναμπλιέ.

 

Κατατά, πείτε τι ξέρετε για Κύθνο και Σκύρο. Αν σας έρθει και κανένα ακόμα πιο obscure νησί (εκτός της Αλονήσσου που θες 100 ευρώ να πας να έρθεις) σχετικά μεγάλο, πείτε.

 

πες μας καμια καλη ταβερνα ρε συυυ :-)

πλιζζ πριτυ πλιζζ

 

το μεγαλυτερο π εχω παει ειναι σκοπελος..ισως και θασο και σαμοθρακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ταβέρνα σκιάθο; Θα βρεις μια πάνω απ' το Μέγα Γιαλό -μην ψαρώσεις από τους χορευτές που θα κάνουν σόου για τους τουρίστες, το φαΐ είναι πολύ και καλό. ΕΔΕΜ λέγεται, πάρτε και την ομώνυμη σαλάτα. Πιο κοντά στην πόλη, υπάρχει το Εν Πλω που είναι μετά τη στάση των λεωφορείων καθώς απομακρύνεσαι από το κεντρικό λιμάνι, πάνω στη θάλασσα. Τιμές παντού ίδιες, μην περιμένεις έλεος και μιας και δεν υπάρχει ούτε καν άλλο χωριό στο νησί... Προσωπικά το καλύτερο γεύμα μου ήταν όταν πήρα τα πιτόγυρα μαζί μου επάνω στο μοναστήρι της Ευαγγελίστριας, να πάτε οπωσδήποτε, απίστευτη ατμόσφαιρα. Αυτά συνοψίζουν τα καλά του νησιού κατ' εμέ, οι υπόλοιπες ομορφιές ήταν σε διαδρομές στα βουνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ταβέρνα σκιάθο; Θα βρεις μια πάνω απ' το Μέγα Γιαλό -μην ψαρώσεις από τους χορευτές που θα κάνουν σόου για τους τουρίστες, το φαΐ είναι πολύ και καλό. ΕΔΕΜ λέγεται, πάρτε και την ομώνυμη σαλάτα. Πιο κοντά στην πόλη, υπάρχει το Εν Πλω που είναι μετά τη στάση των λεωφορείων καθώς απομακρύνεσαι από το κεντρικό λιμάνι, πάνω στη θάλασσα. Τιμές παντού ίδιες, μην περιμένεις έλεος και μιας και δεν υπάρχει ούτε καν άλλο χωριό στο νησί... Προσωπικά το καλύτερο γεύμα μου ήταν όταν πήρα τα πιτόγυρα μαζί μου επάνω στο μοναστήρι της Ευαγγελίστριας, να πάτε οπωσδήποτε, απίστευτη ατμόσφαιρα. Αυτά συνοψίζουν τα καλά του νησιού κατ' εμέ, οι υπόλοιπες ομορφιές ήταν σε διαδρομές στα βουνά.

 

καλη φαση

θενκς :-)

το εν πλω λεει να πας με γκομενο γτ ειδα απο φωτο οτι ειναι πολυ ρομαντικα :o

μεχρι 20 το ατομο λεει μετα.....νταξ :rolleyes::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γνωριζει κανεις απο Βοσνια ? Τελη αυγουστου θα κανω ενα ταξιδι με μηχανη μονος μου σε αυτα τα μερη αδριατικη κτλ , ενω εχω ειδη κανει κρατηση τα ξενοδοχεια με μεγαλη μου εκπληξη και μεγαλη ξενερα ανακαλυψα οτι δεν υπαρχει καθολου χαρτογραφηση , καλα για gps το περιμενα αλλα ουτε καν και στο google map ! ειμαι στο παρα πεντε να κανω ακυρωση και εχω ξενερωσει γιατι ηθελα να επισκευτω το μερος .

 

Κυκλοφορει κανενας χαρτης η καποιος online γνωριζει κανεις τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι μεταφερθηκε εδω το ποστ μου για βοσνια??

 

για να μην νιωθεις σαν παρεισακτος

 

---------- Προσθήκη στις 14:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:14 ----------

 

α επισης θα ειναι πολυ γυφτια αμα παρω δικη μου ομπρελα στις κουκουναριες για να μην ειμαι διπλα στον οχλο?

ή η παραλια ειναι περα ως περα οργανωμενη?

δν θυμαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...