Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ομορφα τοπια ολα.θα συμφωνησω.αν θελετε περιπατους μπορειτε στα ζαγοροχωρια στο φαραγγι του βικου.οχι τοσο κοσμικα-ηρεμα(εχω απιστευτο μερος να σας προτεινω).αν θελετε πιο κοσμικα-τουριστικα τοτε προς παπιγγο μερια.

 

λιμνη πλαστηρα ωραιο τοπιο και εχει κτ εγκαταστασεις για τοξοβολιες,καγιακ κλπ.αρκετα τουριστικα βεβαια.ομορφη περιοχη ομως.

 

τζουμερκα δεν εχω εξερευνησει τοσο νομιζω αν και απο κει γυρω ειμαι..

 

υγ.κανα καλο τουριστικο οδηγο για ελλαδα στα ισπανικα εχει να μ προτεινει κανεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε να πάμε ταξίδι στην Ευρώπη κάπου φθηνά για 2 βράδυα. Ποιοί είναι οι πιο φθηνοί προορισμοί (εξαιρείται Βουλγαρία) και με τί μέσο; Επίσης γιατί έχω την εντύπωση πως παλιά είχα δει αεροπορικά πήγαινε-έλα για Ρώμη ή Μιλάνο μόνο με 20 ευρώ και τώρα τα βρίσκουμε με 60;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται το πόσο νωρίς θα ψάξεις τα εισιτήρια , το αν είναι κοντά σε γιορτές και την μέρα της εβδομάδας .

Αν πχ θες να πας Ρώμη την άλλη Τρίτη που είναι 25η , ε είτε δεν θάχει είτε θάναι ακριβά .

Εξαρτάται και την χώρα .

Για οδικώς θα σούλεγα Βελιγράδι αλλά νομίζω είτε δε θάχει φθηνά εισιτήρια είτε οδικά δεν θα λέει η ταλαιπωρία + κόστος .

 

Κωνσταντινούπολη ίσως ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνα μπράβο, να κάτι τέτοιες προσφορές βλέπω. Βασικά ρε σεις, δεν έχω ξανακανονίσει ταξίδι και δεν ξέρω και που να κοιτάξω, τι παίζει κτλ. Δώστε και κάνα τέτοιο tip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνα μπράβο, να κάτι τέτοιες προσφορές βλέπω. Βασικά ρε σεις, δεν έχω ξανακανονίσει ταξίδι και δεν ξέρω και που να κοιτάξω, τι παίζει κτλ. Δώστε και κάνα τέτοιο tip.

 

Για τη Ρώμη μην ξεγελιέσαι. Μπορεί βρεις φθηνά αεροπορικά, αλλά τα ξενοδοχεία τσούζουν. Για ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο κοντά στο κέντρο και σε ασφαλή σχετικά περιοχή, να υπολογίζεις minimum ένα κατοστάρικο τη βραδιά.

 

Για φθηνά, δες οδικώς Κων/πολη. Είναι λίγο ταλαιπωρία, αλλά αξίζει.

Αν θες να πας αεροπορικώς, δες Βερολίνο με EasyJet. Δεν ξέρω τι τιμές παίζουν τώρα, αλλά πριν 2 χρόνια που είχα πάει ήταν κάπου 70-80 ευρώ το άτομο και τα ξενοδοχεία είναι αρκετά φθηνά. Επίσης, αν σε ενδιαφέρει, δες για Πάφο με Ryanair. Εκείνη την περίοδο που λες ότι θέλετε να πάτε, ίσως να έχεουν ζεσταθεί τα νερά και να κάνετε και καμία βουτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Λισσαβόνα και ειδικά Πόρτο έχει να προτείνει κάποιος κάτι αυτή την εποχή όσον αφορά αυτά που πρέπει να δω οπωσδήποτε;

Πόσες μέρες είναι αρκετές για την κάθε μια για να δει κάποιος τα βασικά και λιγο παραπάνω;

 

Για fado/φαγητο/ποτό επίσης καλοδεχούμενο κάθε πρόταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάσχα εντός Ελλάδος.

Το ψάχνω για Πόρο.

 

Καμιά πρόταση για ταβέρνες/εστιατόρια (όχι με πιασοκωλέ τιμές ε!)  και μπαράκια;

Και αν υπάρχει κάτι άλλο που αξίζει να δω πέρα απ'το γνωστό ρολόι.

 

Edit:

Άκυρο!

:D :D :D :D πάω Κάρπαθο πάλι! yay

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια.

Λέμε με το κορίτσι να πάμε ρόμη 1-4 μαίου (μόνο τότε μπορούμε με της δουλειές μας)

Κανα ξενοδοχείο ξέρει κάποιος?Στο μποοκινκ μου βγάζει κάτι τρελά 700-1000 ευρό..WTF?

Αξίζει να μείνουμε έξω απο το κέντρο  και να πηγαινοερχόμαστε με μετρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το kolping hotel casa domitilla ( για την ορθογραφία ψσξτο λιγο δεν θυμάμαι πως ακριβώς γράφεται ) θέλεις λεωφορείο για ν πας κέντρο αλλά είναι πολύ καλό ξενοδοχείο και φτηνό ! Εμεις με την κοπέλα μ δώσαμε 120€ για 3 βράδια με πρωινό μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...