Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχω κλείσει 6 μέρες στη Βαρκελώνη.

Έχουμε να προτείνουμε καμιά πόλη για μονοήμερη εκεί γύρω;

Η Ανδόρα που λένε ότι έχει φθηνά ψώνια, ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλει κάρτα ναι, χωρίς απαραίτητα να χρεωθεί, το γράφει στους όρους τι ισχύει για κάθε ξενοδοχείο ξεχωριστά, όπως και τι παίζει με ακύρωση, προκαταβολή κ.λπ

Στέλνουν email, realtime ναι αλλά πολλές φορές ανεβαίνουν-κατεβαίνουν οι τιμές

Απάτη δεν παίζει, τυπώνεις αν θες την κράτηση που θα σου στείλουν στο email να την έχεις μαζί σου

Νομίζω κλείνεις και χωρίς registration, καλό θα ήταν βέβαια να έχεις λογαριασμό στο site για καλύτερη διαχείριση της κράτησής σου

 

Χρησιμες πληροφοριες, thanks!

 

Ξερει κανεις ποτε γινεται η χρεωση, για το booking?

Εννοω, αν συμβαινει οτι και στις λοιπες ηλεκτρονικες αγορες, πρωτα αμεσα δεσμευση του ποσου απο την καρτα, και κατοπιν σε λιγες μερες η χρεωση.

Γιατι αν αργει και πολυ η πραγματικη χρεωση, και εγω πχ κανω σημερα κρατηση για δωματιο τον Αυγουστο, δεν θα θελα να φαινονται απλως δεσμευμενα τα αντιστοιχα χρηματα επι μηνες, αλλα ας κανει τη χρεωση του να τελειωνουμε και να ξερω οτι παει τελειωσε αυτη η εκκρεμοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμες πληροφοριες, thanks!

 

Ξερει κανεις ποτε γινεται η χρεωση, για το booking?

Εννοω, αν συμβαινει οτι και στις λοιπες ηλεκτρονικες αγορες, πρωτα αμεσα δεσμευση του ποσου απο την καρτα, και κατοπιν σε λιγες μερες η χρεωση.

Γιατι αν αργει και πολυ η πραγματικη χρεωση, και εγω πχ κανω σημερα κρατηση για δωματιο τον Αυγουστο, δεν θα θελα να φαινονται απλως δεσμευμενα τα αντιστοιχα χρηματα επι μηνες, αλλα ας κανει τη χρεωση του να τελειωνουμε και να ξερω οτι παει τελειωσε αυτη η εκκρεμοτητα.

 

Γράφει για κάθε ξενοδοχείο ξεχωριστά στους όρους όταν επιλέγεις δωμάτιο

Αν δεν κάνω λάθος, όπου έχει δωρεάν ακύρωση γράφει  "πληρώνετε αργότερα" (στο ξενοδοχείο δηλαδή και με μετρητά αν θες, όχι απαραίτητα με την κάρτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα για μια ερωτησούλα μόνο. Ξέρω πόσο ταξιδιάριδες είστε, θα ήθελα να μου προτείνετε κανένα καλό backpack για να παίρνω μαζί μου στα ταξίδια. Θέλω να είναι μεγαλούτσικο 40L+, να έχει τα απαραίτητα για κατασκηνωτικό εξοπλισμό, δηλαδή ημάντες για να βάζεις σκηνή-sleeping bag και διάφορες θηκούλες γα τα ψιλοπράγματα και κυρίως, που με ενδιαφέρει πολύ, να αντέχει πολύ βάρος χωρίς να σκίζεται! Η προηγούμενη που είχα μας εγκατέλειψε προσφάτως μιας και ήταν μέτριας ποιότητας. 
Έχετε καμιά καλή πρόταση με τιμή λίγο παραπάνω από 50αρι (ή και ακόμα παραπάνω αν χρειαστεί, τι να κάνουμε) ?



υγ. (αυτό εδώ ειναι το παλιό σακίδιο http://www.skroutz.gr/s/5035957/Maori-Frontera-50Lt-12406.html

Επεξ/σία από Drop_Dead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξεφεύγει λίγο σε τιμή, θα σου προτείνω αυτό! Νομίζω έχει όλα όσα ζήτησες και είναι και πολύ ανθεκτικό! Εγώ ότι έχω πάρει απ' αυτή τη μάρκα μου έχει κρατήσει χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξεφεύγει λίγο σε τιμή, θα σου προτείνω αυτό! Νομίζω έχει όλα όσα ζήτησες και είναι και πολύ ανθεκτικό! Εγώ ότι έχω πάρει απ' αυτή τη μάρκα μου έχει κρατήσει χρόνια!

Μμ όντως ξεφεύγει αρκετά και ήθελα να δώσω κάποια και για τον υπόλοιπο κατασκηνωτικό εξοπλισμό. Λες να κοιτάξω άλλη της ίδιας μάρκας ή να οαω αλλού; Γενικά ποια brands είναι αξιόπιστα/ποιοτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμ όντως ξεφεύγει αρκετά και ήθελα να δώσω κάποια και για τον υπόλοιπο κατασκηνωτικό εξοπλισμό. Λες να κοιτάξω άλλη της ίδιας μάρκας ή να οαω αλλού; Γενικά ποια brands είναι αξιόπιστα/ποιοτικά;

 

Γενικά επειδή παλιότερα ασχολιόμουν αρκετά, αυτή η μάρκα έχει πολύ καλή φήμη και την προτείνουν σε site για κάμπινγκ. Για πιο φθηνά τσέκαρε amazan, ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο booking, αν βαλεις παραπανω απο μια μερα διαμονη σε ενα ξενοδοχειο, πχ 2 ή 3 κλπ, σου κανει καλυτερη τιμη ανα ημέρα, ή δεν παιζει αυτο;

Δεν είναι τίποτα στάνταρ στο booking. Το κάθε ξενοδοχείο βάζει τους όρους και τις προσφορές που θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι για μέσα Ιουνίου κάποιες ημέρες να φύγω από Κόρινθο και να πάω κάπου γύρω στην Αττική με την κυρά για 4-5 ημέρες.

Με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση με αυτοκίνητο και να έχει σίγουρα θάλασσα.

 

Εύβοια? Που όμως? Μόνο Χαλκίδα έχω πάει.

 

 

Εξαιρείται το Ναύπλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια, χθες πηγα τριπολη απο την 111. λιγο πριν το λεβιδι στο δεξι χερι, φαινοταν ενα κτηριο μεσα στη φυση, σαν καταφυγιο-ξενωνας. εχει κανεις ιδεα πως λεγεται? ψαχνω ιντερνετ και δεν το βρισκω. μπορει να κανω λαθος και να ηταν κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 4 Σεπτεμβρίου έως 14 Σεμπτεμβρίου θα πάω διακοπές Σαντορίνη στα φηρα που έχει σπίτι συγγενικό μου άτομο.εισιτήρια απο ποτε να αρχίζω να κοιταω; Να πάω με αεροπλάνο για να γλυτωσω τις πολλες ωρες του ταξιδιου η με καράβι;πιο είναι πιο συμφερον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις 4 Σεπτεμβρίου έως 14 Σεμπτεμβρίου θα πάω διακοπές Σαντορίνη στα φηρα που έχει σπίτι συγγενικό μου άτομο.εισιτήρια απο ποτε να αρχίζω να κοιταω; Να πάω με αεροπλάνο για να γλυτωσω τις πολλες ωρες του ταξιδιου η με καράβι;πιο είναι πιο συμφερον;

 

Εγώ έκλεισα πριν 1 μήνα αεροπορικά για Ιούλιο, σήμερα τα ίδια εισιτήρια είναι +50€ και λογικά όσο πλησιάζει η ημερομηνία αναχώρησης τόσο θα ανεβαίνουν

Ποιο είναι πιο συμφέρον εσύ θα το κρίνεις τσεκάροντας τιμές, εγώ δεν είχα την εναλλακτική του πλοίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...