Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε θα ψάχνω να βρω στο περίπου την κατάλληλη χρονική περίοδο να κλείσω τα εισιτήρια.λογικά κανένα μήνα πριν θα κοιτάξω..

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τις 4 Σεπτεμβρίου έως 14 Σεμπτεμβρίου θα πάω διακοπές Σαντορίνη στα φηρα που έχει σπίτι συγγενικό μου άτομο.εισιτήρια απο ποτε να αρχίζω να κοιταω; Να πάω με αεροπλάνο για να γλυτωσω τις πολλες ωρες του ταξιδιου η με καράβι;πιο είναι πιο συμφερον;

Κλείστα όσο νωρίτερα γίνεται. Έχει με 100€ το άτομο πήγαινε - έλα για πιο κοντινές ημερομηνίες άρα θα έχει και για τότε πιστεύω.

 

(Από Θεσσαλονίκη έχει σίγουρα, από Αθήνα δεν είδα αλλά λογικά θα έχει σε τέτοια τιμή). Με αεροπλάνο είναι πολύ πιο ξεξούραστα, με το καράβι θα φας ένα 8ώρο κι έχει 37.50€ το άτομο, άρα συμφέρει το αεροπλάνο στα 50!

Τότε θα ψάχνω να βρω στο περίπου την κατάλληλη χρονική περίοδο να κλείσω τα εισιτήρια.λογικά κανένα μήνα πριν θα κοιτάξω..

Με μια γρήγορη ματιά τώρα είναι πολύ φτηνά. Αφού το έχεις σίγουρο γιατί δεν τα κλείνεις νωρίς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκέφτηκα φιλέ zio με αεροπλάνο ώστε να γλυτωσω και την ταλαιπωρία του καραβιού διότι είναι πολλές οι ώρες και το καλό είναι οτι όπως λες είναι πολύ μικρή η διάφορα χρηματων.αλλά απο την αλλη αν πάω με αεροπλάνο φτανω σε μισή ωρα αλλά η γυναικα δεν έχει ξαναμπεί σε αεροπλάνο και δεν ξέρω αντιδράσεις αν θα τις αρέσει κτλπ.βέβαια μου είπε δεν έχει θεμα να φοβάται και τέτοια..οποτε μάλλον θα προτίμησω αεροπλανο...λες να τα κλεισω απο τόσο νωρις ομως;;θα πάω αρχές Σεμπτεμβρίου και έχουμε τέλος Μαϊου..οποτε 3 γεμάτους μηνες η αλλιως ολοκληρο καλοκαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκέφτηκα φιλέ zio με αεροπλάνο ώστε να γλυτωσω και την ταλαιπωρία του καραβιού διότι είναι πολλές οι ώρες και το καλό είναι οτι όπως λες είναι πολύ μικρή η διάφορα χρηματων.αλλά απο την αλλη αν πάω με αεροπλάνο φτανω σε μισή ωρα αλλά η γυναικα δεν έχει ξαναμπεί σε αεροπλάνο και δεν ξέρω αντιδράσεις αν θα τις αρέσει κτλπ.βέβαια μου είπε δεν έχει θεμα να φοβάται και τέτοια..οποτε μάλλον θα προτίμησω αεροπλανο...λες να τα κλεισω απο τόσο νωρις ομως;;θα πάω αρχές Σεμπτεμβρίου και έχουμε τέλος Μαϊου..οποτε 3 γεμάτους μηνες η αλλιως ολοκληρο καλοκαιρι

Για μένα καλύτερα να τα κλείσεις όσο νωρίτερα γίνεται αφού είναι στάνταρ, πιο κάτω δύσκολα θα πάνε οι τιμές, πιο πάνω σίγουρα! Το καράβι εμένα μου αρέσει προσωπικά αλλά αυτές τις 8 ώρες μπορείς να τις σπαταλήσεις στο νησί (άσε που συνολικά με αυτά που θα φας και θα πιεις στο καράβι θα φτάσεις και θα περάσεις την τιμή του αεροπλάνου! :)  )

 

Εκτός αν πάρεις αμάξι βέβαια αν και δεν συμφέρει ούτε πολυχρειάζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αμάξι δεν θα πάρω ευτυχώς ο συγγενείς έχει μαγαζί με γουρούνες οποτε θα βολευτω έτσι ;) τουρίστας φαση :P

 

Καλά ναι 8 ώρες φάε και πιες και θα παει ακριβά το ταξίδι με καράβι ενω με αεροπλάνο μπαμ μπαμ σε μισή ωρα εφτασες και άρχοντας!

 

Τελικά πήρα απόφαση 99% με αεροπλάνο θα πάω.θα της το πω και ελπίζω να μην έχουμε θέματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αμάξι δεν θα πάρω ευτυχώς ο συγγενείς έχει μαγαζί με γουρούνες οποτε θα βολευτω έτσι ;) τουρίστας φαση :P

 

Καλά ναι 8 ώρες φάε και πιες και θα παει ακριβά το ταξίδι με καράβι ενω με αεροπλάνο μπαμ μπαμ σε μισή ωρα εφτασες και άρχοντας!

 

Τελικά πήρα απόφαση 99% με αεροπλάνο θα πάω.θα της το πω και ελπίζω να μην έχουμε θέματα.

Εϊναι και καλή εποχή ο Σεπτέμβρης, αν και από άποψη κόσμου είναι σαν Αύγουστος... :)

 

Οι γουρούνες είναι λίγο κάπως...δεν ξέρω αν έχεις οδηγήσει! Η γυναίκα πιο πολύ θα φοβηθεί στη γουρούνα πιστεύω παρά στο αεροπλάνο! :P

 

Για πλάκα καλές είναι, αλλά αν θες να κάνεις πολλές βόλτες καλύτερα αμάξι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα μόλις μου είπε το ίδιο.οτι είναι κάπως οι γουρουνες.

Ε εντάξει νοικιαζω ενα αμαξάκι ίσα ίσα για τις βόλτες στο νησί ώστε να το εξερεύνησω να δω γιατί λένε οτι είναι φανταστικό μαγικό κτλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα μόλις μου είπε το ίδιο.οτι είναι κάπως οι γουρουνες.

Ε εντάξει νοικιαζω ενα αμαξάκι ίσα ίσα για τις βόλτες στο νησί ώστε να το εξερεύνησω να δω γιατί λένε οτι είναι φανταστικός μαγικό κτλπ

Είναι ωραίο ναι :)

Εγώ έκλεισα πριν 1 μήνα αεροπορικά για Ιούλιο, σήμερα τα ίδια εισιτήρια είναι +50€ και λογικά όσο πλησιάζει η ημερομηνία αναχώρησης τόσο θα ανεβαίνουν

Ποιο είναι πιο συμφέρον εσύ θα το κρίνεις τσεκάροντας τιμές, εγώ δεν είχα την εναλλακτική του πλοίου

Paoki κι εσύ Σαντορίνη; Ωραία!

 

Άντε ελάτε, μπορεί να πιούμε και καφεδάκι! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ωραίο ναι :)

Paoki κι εσύ Σαντορίνη; Ωραία!

 

Άντε ελάτε, μπορεί να πιούμε και καφεδάκι! :)

 

Ναι και γω B)

Σαντορινιός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γω B)

Σαντορινιός?

Όχι αλλά είμαι εδώ για δουλειά :)

 

Ωπ μέσα είμαι!σε Καφεδουμπες και παρέα είμαι μέσα!

Ωραία! Και κόντρες με γουρούνες! :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά είμαι εδώ για δουλειά :)

 

Ωραία! Και κόντρες με γουρούνες! :P :D

 

Καλή φάση

Εγώ μέσα Ιουλίου θα κατέβω, κανονίζουμε για καφεδάκι αν ψήνεις

Αν δε βαριέσαι, κάνε ένα post με tips του στιλ που να πάμε, που να φάμε/βγούμε κ.λπ, μιας και τα ξέρεις από πρώτο χέρι τα μέρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει για κάθε ξενοδοχείο ξεχωριστά στους όρους όταν επιλέγεις δωμάτιο

Αν δεν κάνω λάθος, όπου έχει δωρεάν ακύρωση γράφει  "πληρώνετε αργότερα" (στο ξενοδοχείο δηλαδή και με μετρητά αν θες, όχι απαραίτητα με την κάρτα)

 

2dbt3qd.jpg

 

Αυτο αραγε σημαινει:

 

- οτι μπορω να κανω κρατηση, με το 'τιποτε', διχως καν καρτα; (χρεωστικη, πιστωτικη κλπ)

 

- αν τυχον προκυψει κατι και θελησω ακυρωση, πως γινεται;

 

- υπαρχει η δυνατοτητα να πληρωσω αμεσα, αν το επιθυμω, με χρεωστικη; ωφελει σε κατι , κερδιζω κατι, η αν υπαρχει η δυνατοτητα, καλυτερα(μην αλλαξει ο προγραμματισμος) να πληρωσω στη ρεσεψιον με μετρητα, φευγοντας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2dbt3qd.jpg

 

Αυτο αραγε σημαινει:

 

- οτι μπορω να κανω κρατηση, με το 'τιποτε', διχως καν καρτα; (χρεωστικη, πιστωτικη κλπ)

 

- αν τυχον προκυψει κατι και θελησω ακυρωση, πως γινεται;

 

- υπαρχει η δυνατοτητα να πληρωσω αμεσα, αν το επιθυμω, με χρεωστικη; ωφελει σε κατι , κερδιζω κατι, η αν υπαρχει η δυνατοτητα, καλυτερα(μην αλλαξει ο προγραμματισμος) να πληρωσω στη ρεσεψιον με μετρητα, φευγοντας;

 

- Χρειάζεται κάρτα για επιβεβαίωση, δεν θα χρεωθεί. Αν είναι χρεωστική πρέπει να καλύπτει το ποσό

- Ακυρώνεις μέσω του site, όσο εύκολα έκανες την κράτηση

- Δεν έχω κοιτάξει αν γίνεται να πληρώσεις άμεσα, δεν ωφελεί σε κάτι όμως οπότε δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις

Εγώ πάντα μετρητά φεύγοντας πληρώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Χρειάζεται κάρτα για επιβεβαίωση, δεν θα χρεωθεί. Αν είναι χρεωστική πρέπει να καλύπτει το ποσό

- Ακυρώνεις μέσω του site, όσο εύκολα έκανες την κράτηση

- Δεν έχω κοιτάξει αν γίνεται να πληρώσεις άμεσα, δεν ωφελεί σε κάτι όμως οπότε δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις

Εγώ πάντα μετρητά φεύγοντας πληρώνω

 

Αρα, επειδη θελω να κλεισω δωματια για Ιουλιο, θα εχει 'δεσμευμενα' (λογιστικο & διαθεσιμο υπολοιπο-θα τα βλεπω-δεν θα μπορω να τα παρω) στην χρεωστικη μου τα αντιστοιχα χρηματα, για 2 ολοκληρους μηνες;

Και θα 'αποδευσμευτουν', οταν φευγοντας πληρωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...