Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο λογος  που το εβαψα ασπρο ειναι οτι ολο το h/w ειναι μαυρο και χανεται στο μαυρο κουτι... Επισης οι ledοταινιες δειχνουν πολυ καλυτερα στο ασπρο χρωμα. Αυριο θα μπυ ερθει και το μπλοκ της καρτας ,ελπιζω να καταφερω να το στησω το απογευμα.

622273410_2018-09-0419_56_27.jpg.89a758d7d2165a459a2eb9cdcd7a1a6e.jpg

 

1849401269_2018-09-0419_55_58.jpg.0ffdd86bbe1dc078a4efdd2821ef203c.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπηκανε τα πραγματα ,αλλα δεν την παλευω να συνδεσω τη λουπα και οπ επεξεργαστης εχει παει για rma οποτε εχω καιρο ακομα ...

20180905_211537.jpg.d6a542060b0c0c7a9c7367c651c8fd9f.jpg

20180905_211144.jpg.6736e9d559b59ba80f60e860e9ff6c91.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α κανε μια χαρη ρε συ. Βαλε τις φωτο σε σποϊλερ για να μην ειναι χύμα μεσα στην σελιδα. Κανε edit οσα ποστ σου μπορεις.

Επεξ/σία από Νυσταγμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/9/2018 στις 8:00 ΜΜ, akoinonitos είπε

Ο λογος  που το εβαψα ασπρο ειναι οτι ολο το h/w ειναι μαυρο και χανεται στο μαυρο κουτι... Επισης οι ledοταινιες δειχνουν πολυ καλυτερα στο ασπρο χρωμα. Αυριο θα μπυ ερθει και το μπλοκ της καρτας ,ελπιζω να καταφερω να το στησω το απογευμα.

  Απόκρυψη περιεχομένων

622273410_2018-09-0419_56_27.jpg.89a758d7d2165a459a2eb9cdcd7a1a6e.jpg

1849401269_2018-09-0419_55_58.jpg.0ffdd86bbe1dc078a4efdd2821ef203c.jpg

Πολύ δυνατό! Μου αρέσει σαν ιδέα το άσπρο για να κάνει κοντράστ και να αναδεικνύει τα μαύρα components. Καλοτάξιδο φίλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στο φόρουμ και από εμένα !

μετα από αρκετό καιρό προσπάθειας και πολύ δουλειά σας παραθέτω και εγώ την δικιά μου προσπάθεια για modding πιστεύω να τα κατάφερα !

το κουτί είναι το γνωστό cooler master cosmos s 

Η εργασίες είναι 

κόψιμο όλων τον bay 5.25 για να έχω έναν ενιαίο χώρο, προσθήκες αλουμινίου στο μπροστινό μέρος για τους ανεμιστήρες , psu cover από λαμαρίνα όπως επίσης μερικές προσθήκες για καλύτερο cable management 

 

 

 

https://imgur.com/gallery/l35kPCT

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sotos 1 είπε

Ωραία δουλειά έχεις κάνει αν μπορούσαν να κρυφτούν οι βίδες θα ήταν ακόμα καλύτερα συν ότι το κουτί σου είναι άδειο Ταξιάρχη 

Η βίδες είναι επίτηδες έτσι ! Και είναι κενό επειδή αργότερα θα γίνει αναβάθμιση και θα μπει loop ! Αν και μιλάμε για full tower όπως θα γνωρίζεις 

Επεξ/σία από Taxiarxis2013
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
13 λεπτά πριν, Setha123 είπε

Δεν έχει παραγγελία, μόνο παραλαβή απο κατάστημα

Τα θες στο σπίτι?
Αν ναι, νομίζω έχει υπηρεσία παράδοσης
https://www.leroymerlin.gr/gr/services/metaforika/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες συγνώμη εάν έχει απαντηθεί ξανά, έχω δύο παλιά full tower του 96 που παρά την Ηλικία τους είναι αρκετά τίμια για αυτό που προσφέρουν και προς το παρόν με ότι επένδυση έχουν φάει (extra fans - hdd case / cooling cable management κτλ.) το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό (full load temp <60c). 

Επειδή πρόσφατα προχώρησα σε upgrade στο δεύτερο και έβαλα RAM (RGB) και επειδή έχουν αρκετά fans led allready που ποτέ δεν με ενδιέφεραν ιδιαίτερα , σκέφτομαι να προχωρήσω σε modding του Side cover και :

 

1) Ψάχνω ένα έμπιστο κατάστημα στην Αθήνα που μπορώ  να παραδώσω μόνο το side cover , να έχω προ-σημειώσει τις διαστάσεις και να τους πω βάλτε  plexiglas εδώ.

2) Επίσης εάν υπάρχει στην Αθήνα σχετικό κατάστημα case modding specialized όπου μπορώ εάν θελήσω να του πω secondary additional tasks,
π.χ τοποθέτησε επιπλέον τον Arcade διακόπτη αυτόν στο σημείο Χ (καθώς το case είναι below desk facing 90 μοίρες, έτσι ώστε η δικιά μου να έχει ακόμα έναν τρόπο για να το κάνει pwoer up με το δάχτυλο του ποδιού

3) και επιπλέον προσθήκη υποδοχής για see through 120mm ++ side  cover fan -> input air για καλύτερη overall ψύξη vga/chipset.
Suggestion for side cover fan welcome (αξίζει magnetic levitation?) 

Παρατηρήσεις welcome.
 

Επεξ/σία από Vasilius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...