Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vasilius είπε

....έτσι ώστε η δικιά μου να έχει ακόμα έναν τρόπο για να το κάνει power up με το δάχτυλο του ποδιού

😂🤣😂

Σόρρυ, αλλά προσπάθησα να φανταστώ την εικόνα... :)

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Vasilius είπε

Παίδες συγνώμη εάν έχει απαντηθεί ξανά, έχω δύο παλιά full tower του 96 που παρά την Ηλικία τους είναι αρκετά τίμια για αυτό που προσφέρουν και προς το παρόν με ότι επένδυση έχουν φάει (extra fans - hdd case / cooling cable management κτλ.) το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό (full load temp <60c). 

Επειδή πρόσφατα προχώρησα σε upgrade στο δεύτερο και έβαλα RAM (RGB) και επειδή έχουν αρκετά fans led allready που ποτέ δεν με ενδιέφεραν ιδιαίτερα , σκέφτομαι να προχωρήσω σε modding του Side cover και :

1) Ψάχνω ένα έμπιστο κατάστημα στην Αθήνα που μπορώ  να παραδώσω μόνο το side cover , να έχω προ-σημειώσει τις διαστάσεις και να τους πω βάλτε  plexiglas εδώ.

2) Επίσης εάν υπάρχει στην Αθήνα σχετικό κατάστημα case modding specialized όπου μπορώ εάν θελήσω να του πω secondary additional tasks,
π.χ τοποθέτησε επιπλέον τον Arcade διακόπτη αυτόν στο σημείο Χ (καθώς το case είναι below desk facing 90 μοίρες, έτσι ώστε η δικιά μου να έχει ακόμα έναν τρόπο για να το κάνει pwoer up με το δάχτυλο του ποδιού

3) και επιπλέον προσθήκη υποδοχής για see through 120mm ++ side  cover fan -> input air για καλύτερη overall ψύξη vga/chipset.
Suggestion for side cover fan welcome (αξίζει magnetic levitation?) 

Παρατηρήσεις welcome.
 

Υπάρχει έναν τρελός επιστήμονας που νομίζω ότι ασχολείται ακόμα και τα έχει για πρωινό αυτά έχεις pm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
33 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αφού είσαι μερακλής φτιάξε ενα apocalyptic FALLOUT

Πρεπει να το παιξω για να μπορω να κανω κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω ένα σετάκι sleeved cables για το EVGA 650 T2 που έχω. 

Κοιτάω αυτά, λένε ότι είναι συμβατά.

https://cablemod.com/products/page/3/?filter_made-for=evga&amp;filter_models=g3-g2-p2-t2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Θέλω ένα σετάκι sleeved cables για το EVGA 650 T2 που έχω. 

Κοιτάω αυτά, λένε ότι είναι συμβατά.

https://cablemod.com/products/page/3/?filter_made-for=evga&amp;filter_models=g3-g2-p2-t2

Απο evga eu δν σου αρεσει κάτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, juno12 είπε

ναι αλλά πανάκριβα

http://www.lian-li.com/desks/

έπαθα τώρα 2500 εγκεφαλικά , με αυτά που ζητάει.

οπότε πάμε στην λύση να φτιάξω κάτι, αν τα καταφέρω να συγκεντρώσω αυτά που χρειάζεται, μιας και δεν έχω άκρες , ούτε με μαραγκούς ούτε με μηχανουργία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παίδες.Προσφατα πηρα το Corsair carbide 275r αλλα προτιμησα αυτο με το πλεξι γιατι εκεινο με το τζαμι ηταν ασχημο,για μενα, έχοντας μια μαυρη λωρίδα περιμετρικά του τζαμιου η οποια εκανε ασχημη αντίθεση με το λευκό κουτι.Επειδη όμως θελω τζαμι σκεφτηκα να παω σε εναν τζαμα το πλεξι κ να μου κοψει-τρυπησει ενα τζαμι στα ιδια μετρα.

Η ερώτηση μου είναι αν γίνεται κατι τέτοιο κ αν το εχει κανει κανείς.Και αν εχετε καποιον τζαμα να μου προτείνεται,ιδανικα στα νότια προάστια.

Δυστυχώς δεν έχω χρονο να παω να ρωτησω οποτε ειπα να ξεκινησω από εδώ ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@dalain Δεν εχω συγκεκριμενες απαντησεις για το που ,σε ποιον κ πως. Απλα επειδη κανω κατι παρομοιο σκεψου οτι το γυαλι σπαει, ειδικα αν εχεις μικρα παιδια (βεβαια εγω εχω φουλ ταουερ κ κατω) Επισης, βλεπω το κουτι σου και ειναι αρκετα ομορφο, γιατι να το πειραξεις, δυσκολα θα βρεις καποιον να στο μονταρει ετσι οπως ερχεται εργοστασιακα. 3χιλιοστα πλεξι ειναι προτιμοτερο κ ομορφο για μενα σε συγκριση με το τζαμι. Πολλες φορες ( κι εγω επισης) "τρωγομαστε" για να κανουμε κατι στο κουτι ,χωρις λογο 😁

Επεξ/σία από Dubstepforum.gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...