Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν διαφωνω  μαζί σου.Και όμορφο ειναι το κουτί και δεν θέλει σκάλισμα και το τζάμι είναι εύθραυστο και πιτσιρικι υπάρχει στο σπίτι ( βέβαια ειναι πολυ μωρο ακομα). Αλλά.... ήρθε η ωρα να καθαρισω  το πλεξι και ξερω πως δεν θα αποφυγω τις γρατσουνιές...Οποτε ή σκονη ή γρατσουνιές....Και τα αντιπαθω κ τα δυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/5/2019 στις 10:14 ΜΜ, dalain είπε

Δεν διαφωνω  μαζί σου.Και όμορφο ειναι το κουτί και δεν θέλει σκάλισμα και το τζάμι είναι εύθραυστο και πιτσιρικι υπάρχει στο σπίτι ( βέβαια ειναι πολυ μωρο ακομα). Αλλά.... ήρθε η ωρα να καθαρισω  το πλεξι και ξερω πως δεν θα αποφυγω τις γρατσουνιές...Οποτε ή σκονη ή γρατσουνιές....Και τα αντιπαθω κ τα δυο...

Μια λύση είναι να το κάνεις σε τζαμα και μετά να το ντύσεις και απο τις 2 μεριές με ειδική μεμβράνη ώστε αν κάτσει στραβή να συγκρατηθεί κάπως και να μη φύγουν κομμάτια. Κάτι σαν παρπριζ αυτοκινήτου σκεψου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα, ξεκινησα με μερικες ιδεες που βρηκα απο internet, και μπορω να πω οτι βαδιζω καλα!

πρωτη φορα ασχολουμαι με το αθλημα. το κουτι μου ειναι το corsair 760T

τωρα ειμαι ετσι:

IMG-20190606-032715.jpg IMG-20190606-032813.jpg IMG-20190606-114753.jpg IMG-20190606-165050.jpg IMG-20190606-210747.jpg IMG-20190607-103219.jpg IMG-20190607-103308.jpg

Περιμενω και μια παραγγελια με ανεμιστηρια να αλλαχτουν και αυτα σιγα σιγα..

τελος, αυτο που εχω σκεφτει να προσθεσω ειναι στην μπροστα οψη που ειναι τα συρταρια για τα dvdrom, να φτιαξω κατι τετοιο

maxresdefault.jpg

καμια ιδεα, διορθωση? φαντασια πανω απο ολα! 

Επεξ/σία από emperor4her
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, emperor4her είπε

καλημερα, ξεκινησα με μερικες ιδεες που βρηκα απο internet, και μπορω να πω οτι βαδιζω καλα!

πρωτη φορα ασχολουμαι με το αθλημα. το κουτι μου ειναι το corsair 760T

τωρα ειμαι ετσι:

IMG-20190606-032715.jpg IMG-20190606-032813.jpg IMG-20190606-114753.jpg IMG-20190606-165050.jpg IMG-20190606-210747.jpg IMG-20190607-103219.jpg IMG-20190607-103308.jpg

Περιμενω και μια παραγγελια με ανεμιστηρια να αλλαχτουν και αυτα σιγα σιγα..

τελος, αυτο που εχω σκεφτει να προσθεσω ειναι στην μπροστα οψη που ειναι τα συρταρια για τα dvdrom, να φτιαξω κατι τετοιο

maxresdefault.jpg

καμια ιδεα, διορθωση? φαντασια πανω απο ολα! 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς? Εκτός από το infinity mirror.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Νυσταγμένος είπε

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς? Εκτός από το infinity mirror.

δεν εχω κατι αλλο στο μυαλο μου σαν ιδεα, γιαυτο ρωτησα μηπως εχει καποιος καποια ιδεα, αν θα μπορουσα να κανω κατι αλλο. 

το επομενο βημα νομιζω θα ειναι το βαψιμο εξωτερικα με καποιες λεπτομερειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλές ιδέες σχετικά με modding. Σίγουρα πρέπει να βρεις κάποια που να σου αρέσει εσένα. Έχει αρκετή δουλειά, αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι ωραίο, αν κάνεις σωστή δουλειά. 

Σε σχέση με το infinity mirror συζητούσαμε πριν καιρό σε ένα άλλο νήμα: 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να σας πω ότι υπάρχει ένα κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας στα Εξάρχεια συγκεκριμένα που έχει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα για case modding. Π.χ. ένας φίλος ήθελε να βάλει start button στο pc από arcade και μάλιστα με λαμπάκι για να φαίνεται ποτέ ο σκληρός δίσκος φορτώνει. Έχει καλώδια διαφόρων ειδών μέχρι και ,3d printers. Γενικά είναι μαγαζί που αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου μπορείς να κάνεις παπάδες. Το όνομα αυτού GROBOTRONICS STORE. Να εξηγηθω ότι δεν έχω καμία σχέση με το μαγαζί απλά έχω πάρει πολλά πράγματα στο παρελθόν απο εκεί και κυρίως λεβιεδεςκαι κουμπιά arcade που σαν πιτσιρικάς τα είχα λατρέψει. Σας εύχομαι καλό modding θα επιστρέψω με φωτογραφία από το κουτί με το arcade button.

IMG_20190609_030359.jpg

Επεξ/σία από soter79
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2019 στις 9:37 ΜΜ, vins είπε

Μια λύση είναι να το κάνεις σε τζαμα και μετά να το ντύσεις και απο τις 2 μεριές με ειδική μεμβράνη ώστε αν κάτσει στραβή να συγκρατηθεί κάπως και να μη φύγουν κομμάτια. Κάτι σαν παρπριζ αυτοκινήτου σκεψου

Ειναι μια καλη ιδεα και αυτή αλλα φοβαμαι πως ετσι θα χαθει η αίσθηση του γυαλιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, soter79 είπε

Θα ήθελα να σας πω ότι υπάρχει ένα κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας στα Εξάρχεια συγκεκριμένα που έχει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα για case modding. Π.χ. ένας φίλος ήθελε να βάλει start button στο pc από arcade και μάλιστα με λαμπάκι για να φαίνεται ποτέ ο σκληρός δίσκος φορτώνει. Έχει καλώδια διαφόρων ειδών μέχρι και ,3d printers. Γενικά είναι μαγαζί που αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου μπορείς να κάνεις παπάδες. Το όνομα αυτού GROBOTRONICS STORE. Να εξηγηθω ότι δεν έχω καμία σχέση με το μαγαζί απλά έχω πάρει πολλά πράγματα στο παρελθόν απο εκεί και κυρίως λεβιεδεςκαι κουμπιά arcade που σαν πιτσιρικάς τα είχα λατρέψει. Σας εύχομαι καλό modding θα επιστρέψω με φωτογραφία από το κουτί με το arcade button.

IMG_20190609_030359.jpg

Επειδή το pc και εγώ είμαστε σε απόσταση αυτή τη στιγμή σας ποσταρω μια φωτογραφία του πριν από την αναβάθμιση του . Εδώ είναι με ass-rock fatality μητρική που μου κάηκε. Λείπουν οι μνήμες και η κάρτα γραφικών δεν έχει τα ρεύματα γιατί ήταν η στιγμή που έβγαζα την μητρική για να βάλω τη sabertooth και ssd. Η κάρτα γραφικών είναι η 7970 και όχι 7990 που είχα γράψει με συγχωρείτε για το λάθος. Θα επανέλθω κάποια στιγμή με την τωρινή κατάσταση

IMG_20160910_125718 low.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

Δεν βρίσκω κάποιο πιο σχετικό thread για να ρωτήσω.

Ψάχνω να βρω σωληνάκι-σφουγγαράκι προστατευτικό για τζάμι-plexiglass. Περιμετρικά.

Αν δεν κάνω λάθος παλιότερα, όσοι ασχολούνταν με case modding χρησιμοποιούσαν κάτι αντίστοιχο στα custom side panels που έφτιαχναν από plexi.

Δεν ξέρω όμως πως και που να το ψάξω! 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, την δουλειά σου την κάνει και αεροστοπ που είναι για πόρτες και παράθυρα. Είναι σε στυλ σφουγγάρι και έχει και κόλλα για να κολλάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...