Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσωπικά φαρμάρω βολετίλες κυρίως air , φεύγουν 30g το καομμάτι , άνετα και χαλαρά. Για τα υπόλοιπα που χρειάζομαι θα περιμένω κάνα μήνα , θα έχουν πέσει οι τιμές το μισό , ήδη έχουν αρχίσει και πέφτουν . Δίψασμένοι όλοι και εθισμένοι στα epics πληρώνουν όσό όσο .Έκανε μεγάλη ζημιά το wrath στο παιχνίδι , για να μην πω για την οικονομία του παιχνιδιού έχει τιναχτεί στον αέρα. Αγοράζουν gear για 15-20κ που σε κάνα τρίμηνο θα είναι ξεπερασμένο . τεσπα , ο καθένας κάνει τα λεφτά του ό,τι θέλει. Ακόμη και τα hcs πάντως που λέγαμε ότι είναι παλούκια ήδη ο κόσμος άρχισε να τα μαθαίνει και βγαίνουν και με κανονικό gear , χωρίς τρελλά πράγματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και τα hcs πάντως που λέγαμε ότι είναι παλούκια ήδη ο κόσμος άρχισε να τα μαθαίνει και βγαίνουν και με κανονικό gear , χωρίς τρελλά πράγματα .

 

Ναι αφου επεσε το νερφ τις αρκουδας :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και τα hcs πάντως που λέγαμε ότι είναι παλούκια ήδη ο κόσμος άρχισε να τα μαθαίνει και βγαίνουν και με κανονικό gear , χωρίς τρελλά πράγματα .

.....

 

Ναι αφου επεσε το νερφ τις αρκουδας :-(

 

 

Τι ειναι τα τρελλα πραματα δηλαδη ρε παιδια ? Αφου θες ~330 για να μπεις, και αν πας 346 average, μετα δεν εχει νοημα...

 

Δηλαδη εννουμε τρελλα πραματα το 330-346 ? Γιατι με 346+ average τι να μπεις να κανεις (αντε κανα specific upgrade item hunt) ? H εκανε μαμακία η Βlizz και επρεπε να εισουν epic για να παιρνεις fine μπλεδακια ??!

 

Εγω ειχα πανικοβληθει με αυτα που ακουγα, ειχα φτασει 329 just και δεν τολμαγα να κανω random LFG..!

 

Εμενα τα HCs δεν με εχουν δυσκολεψει, ειμαι ilvl_334, αρχισα τωρα προσφατα HCs, αρα μετα το nerf. Σαν DPS ακομα και αν δεν ξερεις βγαινουν, αρκει ο leader να ξερει τα tacts και τα cc marks..

Ασε που αρκετα πανε χυμα αερα πατερα...

 

Αντε το Grim Batol , αλλα καποια αλλα πηγαν νερακι και πηρα και 4 ιlvl346 items με 1.5 run :)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανον να βρισκεις group που τρεχουν τα παλια instance/raid για achievements, επισης σε ορισμενα high population servers βλεπω "retro guilds" που κλειδωνουν το exp. gain και τρεχουν τα παλια raid αποκλειστικα (αλλα δεχονται και higher level ατομα, οι τζαμπατζηδες :P ).

 

Also, what Sleepy said. Καλυτερα να ξεκινησεις νεο χαρακτηρα αφου αφ'ενος τα αρχικα areas 1-60 τα'χουν αλλαξει για χαρη ευκολιας/ιστοριας/level required, και αφ'ετερου το παιχνιδι πλεον απαιτει αρκετο CC και γνωση των abilities σου παρα οτι το WotLK. (Αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις, θα προτεινα ή paladin ή druid, αφου ειναι τα μονα class που κανουν tank/heal/dps, οποτε εχεις περισσοτερες επιλογες στο τι θελεις να παιξεις. Barring that, μπορεις παντα να ξεκινησεις death knight, ο οποιος ξεκιναει απο 55 ~ και γλυτωνεις τα 1-60 areas).

 

 

 

Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος γι'αυτο, αλλα εχω την εντυπωση οτι για να ξεκινησεις με τα Cataclysm areas πρεπει να'σαι τουλαχιστον lv78. Στο patch 4.03 ομως ειχαν χαμηλωσει το exp. που χρειαζεσαι για να πας απο 71-80, οποτε (και λογικα επειδη θα εχεις full rested bar) αυτο δεν παρουσιαζει προβλημα.

 

 

 

Οι νεες περιοχες του Cataclysm ειναι: Vashj'ir, Mount Hyjal, Deepholm, Uldum και Twilight Highlands. Οταν φτασεις στο απαραιτητο level για να πας, θα σου ανοιξει quests Orgrimmar (αν εισαι Horde), ή Stormwind (αν εισαι Alliance). Απο κει και περα μπορεις να τις δεις και στο world map, ειναι ολες στο Azeroth (Eastern Kingdoms, Kalimdor).

 

P.S. Γουστα ειναι αυτα, αλλα θα σου προτεινα να ξεκινησεις με Vashj'ir αντι Hyjal, πολυ πιο μεγαλη περιοχη και πολυ πιο εντυπωσιακη IMO :D .

P.P.S. Υπαρχει επισης και το Tol Barad, ειναι ενα world pvp zone οπου γινεται πολιορκια καθε 2 ωρες, ακομα και αν δεν κανεις PVP αξιζει να πας εκει απο 83+ γιατι εχει αρκετα daily quests απο τα οποια μαζευεις currency για ορισμενα end-game items.

 

 

 

Τα soul shards πλεον τα βαλανε κατω απο το mana bar, μπορεις να εχεις max 3 (μεσω του Drain Soul και Soul Harvest spell) και τα χρησιμοποιεις για αρκετα spells (Soulburn κτλ) (ο lock μου ειναι low level, οποτε αν κανω καποιο λαθος διορθωστε με plix :D).

 

 

 

Οχι οτι βαριεμαι αλλα ειναι τοοοοοοσα πολλα τα changes.... δες τα links: Patch 4.0.1 / Patch 4.0.3 / Patch 4.0.3a

 

 

Δεν εχω λογια (εστω και καθυστερημενα) να σε ευχαριστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί γίνεται με τους mages στο pve? Εχθές πήγα σε 4 heroics με guildies, και στα 4 ήρθα τελευταία στο dps. Με μπλεδάκια είμαι και ένα ξεκάρφωτο epic, έχω σωστά talents/glyphs/rotation, ενώ ο death knight που ήταν τίγκα στα πράσινα είχε πολύ καλύτερο dps, μόνο σε aoe fights τα πήγαινα καλύτερα. Με frost και fire specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί γίνεται με τους mages στο pve? Εχθές πήγα σε 4 heroics με guildies, και στα 4 ήρθα τελευταία στο dps. Με μπλεδάκια είμαι και ένα ξεκάρφωτο epic, έχω σωστά talents/glyphs/rotation, ενώ ο death knight που ήταν τίγκα στα πράσινα είχε πολύ καλύτερο dps, μόνο σε aoe fights τα πήγαινα καλύτερα. Με frost και fire specs.

 

Δηλαδε με βαση recount δεν πιανεις 7K ? Μπα.. Μαλλον εννοεις οτι θα επρεπε να πιανεις 10+ Κ?

 

Εγω σε HC PUGs, με arcane spec εχω καλη θεση και χανω και απο cc times . Ειμαι average ilvl335, no epics.

 

Βγαινω δευτερος (ακομα και 1ος μια φορα), αλλα συνηθως ο πρωτος μου ριχνει παρα πολυ (7Κ>10-12Κ)... αλλα οσους ειδα ειχαν αρκετα epics...

 

εγω εχω κανει reforge τουπμανο στο haste...πρεπει να ειμαι 1300+ αλλα και το mastery ειναι πανω απο 1000... το crit το εχω ψοφησει. Σε σενα θα ειναι το αντιθετο i guess λογο fire/frost...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...