Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν κανει το recruit a friend . Εκανα recruit εναν φιλο στις 09/12/2010 . Έχει βάλει να πληρώνει μέσω πιστωτικής κάρτας το account του . Δεν θα έπρεπε στις 09/01/2011 να πάρω τον 1 μηνα δωρεαν ? δεν έχω παρει ακομα τιποτα και φοβάμαι οτι ουτε το mount θα παρω . Τι έκανα λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθεστε;Λεπον αποφασισε ο αδερφος μου να κανει λογαριασμο φαψεβοοκ.Μετα απο 2 μερεσ σκανε τιλ στο κιν τοθ απο αποκρυψη κοπελα αγγλοφωνη και του λεει.Ηελλο μρ.ταδε ,κανονικα με το επονημο του και του λενε αν θελει να γινει gm stin blizz kai να του δωσουν και 6κ.Το κλεινει και μετα ειχε ενα σπαμ 4_5 τηλ στην σειρα.Λεω να στειλω και κανα μαιλ στην βλιζζ ετσι για το καλο!Στο τηλ βεβαια θελαν κωδικους και τετοια παλυ καλα του εκοψε του βρο (ειναι και λιγο μεγαλος) "αν εισαι η μανα βλιζζ εσυ θα μου πεις το πασσ μου" lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτο λαθος του αδερφου σου το γεγονος που επιτρεπει σε ολους να βλεπουν τα προσωπικα του στοιχεια στο fb . 2ο λαθος το οτι εβαλε το κινητο του τηλεφωνο μεσα σε αυτο

 

Και μεγαλυτερο απο ολα τα λαθη το οτι εκανε λογαριασμο facebook αλλα αυτο παει και ερχεται ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα με κλέψανε και την ώρα που μου πέρναν τα πράγματα έκανα log in και τον σταμάτησα,με πέταξε άλλη μια φορά και μόλις κατάλαβα τι γίνετε πήγα και άλλαξα το pass.Eυτηχώς δεν είχε προλάβει να μου τα πάρει όλα και όσα μου πήρε τα πήρα πίσω με ticket.

 

Έκανα και ticket για να μάθω την IP του κλέφτη αν και ακόμα περιμένω απάντηση γι αυτό.Πάντος ακόμα έχω απορεία πως μου βρήκαν το pass μιας και δεν έχω ιούς ούτε έχω scammaristei ποτέ από physing sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Addons έχω τα βασικά και γνωστά.Τώρα κανένα προγραματάκι να μου ξέφυγε τι να πω δεν πέρνω και όρκο.Τέσπα αφού τα πήρα πίσω QQ του του κλεφτρούλη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν κανει το recruit a friend . Εκανα recruit εναν φιλο στις 09/12/2010 . Έχει βάλει να πληρώνει μέσω πιστωτικής κάρτας το account του . Δεν θα έπρεπε στις 09/01/2011 να πάρω τον 1 μηνα δωρεαν ? δεν έχω παρει ακομα τιποτα και φοβάμαι οτι ουτε το mount θα παρω . Τι έκανα λάθος ?

 

Ο recruited πρέπει να πληρώσει για 2 μήνες. Εγώ όταν έκανα recruit τον εαυτό μου για το mount έβαλα μια prepaid και μόλις μπήκα είχα το mount. Αν πληρώνει με πιστωτική κάρτα ανα μήνα και όχι κάθε τρίμηνο θα πρέπει να περιμένεις. Δεν θυμάμαι για τον δωρεάν μήνα, στο faq το εξηγεί όμως.

 

Xvipes πάρε ένα authenticator να τελειώνεις. Έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες για να σε κλέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανας γνωστος να μαντεψε τον κωδικο δεν παιζει, ετσι?

Εμ δεν μου είπαν την IP έστω από ποια χώρα ήταν...

sleepy δεν το χώνεψα ποτέ το authenticator.Αν με ξανακλέψουν θα το σκεφτώ αλλά οκ 1 φορά στα 4-5 χρόνια που παίζω δεν είναι και τραγικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το κιν του αδερφου μου δεν φαίνεται πουθενα στο φατσαbook.Κατι αλλο επαιξε ,και ο αδερφος λεει οτι η προφορα ηταν πολυ καλη για να ειναι ελληνικη.Τεσπα πήγα να παραγγειλω authenticator και λεει οτι δεν στελνουν ελλαδα προσωρινά.Να υπενθημισουμε οτι για iphone kai Android οπως και καποια αλλα κινητα το δινουν δωρεαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευες ότι θα σου έδιναν τα στοιχεία του άλλου (έστω την IP)? Ποτέ δεν το έχει κάνει οπότε γιατί να αρχίσει τώρα?

Αν δεν βρήκες τίποτα στο pc ποντάρω σε κανένα "φίλο". Κατέβασε το KeePass και φτιάξε ένα κωδικό εκεί, αποκλείεται να το μαντέψουν μετά :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευες ότι θα σου έδιναν τα στοιχεία του άλλου (έστω την IP)? Ποτέ δεν το έχει κάνει οπότε γιατί να αρχίσει τώρα?

Αν δεν βρήκες τίποτα στο pc ποντάρω σε κανένα "φίλο". Κατέβασε το KeePass και φτιάξε ένα κωδικό εκεί, αποκλείεται να το μαντέψουν μετά :devil:

Ε όπως είπα δεν με είχαν ξανακλέψει οπότε δεν ήξερα αν θα μου το λέγαν.Anyway υποπτεύομαι και το fishbot που είχα βάλει για 2-3 φορές.Την δουλεία μου την έκανα οπότε δεν θα το ξαναβάλω οπότε QQ του του κλέφτη :P

Δεν είναι και απίθανο να είναι κανένας γνωστός μου αλλά χωρίς να ξέρω ότι έγινε από Ελλάδα δεν μπορώ να ρίχνω κατηγορίες :P άσε που η βρωμοδουλεία έγινε νωρίς το πρωι για να είναι κανένας φίλος μου ξύπνιος! χαχαχα.

Anyway από progress pve πως πάτε γενικά?Εμείς με την παρέα σε 10αρι έχουμε 5/12 και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα bosses που θέλουν brain :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ δεν μου είπαν την IP έστω από ποια χώρα ήταν...

sleepy δεν το χώνεψα ποτέ το authenticator.Αν με ξανακλέψουν θα το σκεφτώ αλλά οκ 1 φορά στα 4-5 χρόνια που παίζω δεν είναι και τραγικό :P

 

 

Αν εισαι με home pc, κανε αυτο (max security level without an authenticator):

 

φτιαχε ενα tχτ αρχειο, βαλε μεσα ενα δυνατο password.....και οποτε κανεις login ---> copy paste.

 

εξουδετερουνεις και τα keyloggers...

Αν δε βαλεις και μερικους παραπλανιτικους χαρακτηρες μεσα στο txt στην αρχη η στο τελος, γινεται uber.

 

και μαλλον το fishbot η κατι similar στην εκανε τη δουλεια / gold siteς που στελνουν scam mails αφου εχεις παρει gold ποιο πριν κανα μηνα, κλπ...

 

Επισης to mail που εχεις για το wow account, μην το εχεις για τιποτα αλλο.

Κανε ενα mail dedicated, to οποιο ειναι μονο για τη Blizzard. Eτσι δεν θα σου ερθει ποτε scam.

 

Και να σου ερθει κατι στα αλλα mails, θα ειναι scam....

 

ε μετα , to next level ειναι authenticator....

 

Βεβαια πια η Blizz εχει automated restore process, αφου ξανανακτησεις το account, μεσα σε 12 ωρες σου εχει κανει RESTORE τα παντα , απο deleted χαρακτηρες, μεχρι gear/items/gold....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...