Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε τελευταίο macbook 13αρι i5κτλ με snow leopard 10.6.7 το wow αρνειται πεισματικα να τρέξει,φτάνει μεχρι το loading screen και με το που ανόιξει κολλάει το συμπάν και το wow not responding.

 

γνωρίζει κανείς τι παίζει?

 

Για αρχη θα σου προτεινα να κοιταξεις αν εχεις τους τελευταιους driver σε καρτα γραφικων κ DiretX !!!!

Αν παλι δε τρεχει θα σου ελεγα να δοκιμασεις αν γινεται στα MAC (δε εχω ασχοληθει) να αλλαξεις τη συμβατοτητα στο παιχνιδι οπως κανω εγω στα win 7 με καποια games κ το βαζω να τρεχει με συμβατοτητα XP !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανε repair και λογικά θα είσαι οκ. Παίζει άνετα στο μηχανάκι σου κάτι παει στραβά με το παιχνίδι. Directx δεν γνωρίζω έχουν τα mac ;

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τελευταίο macbook 13αρι i5κτλ με snow leopard 10.6.7 το wow αρνειται πεισματικα να τρέξει,φτάνει μεχρι το loading screen και με το που ανόιξει κολλάει το συμπάν και το wow not responding.

 

γνωρίζει κανείς τι παίζει?

 

 

Ειναι γνωστο προβλημα δυστυχως. Υπαρχουν αρκετα threads στα επισημα φορουμ.

Το προβλημα ξεκινησε απο το Patch 4.1.

Επηρεαζει περισσοτερο τους λογαριασμους που δεν εχουν το cataclysm (αλλα οχι μονο αυτους)

Συμβαινει συνηθως αν εχεις κανει log off στη stormwind ή αλλη πολη με πληθος παικτων.

Δεν εχει να κανει με το συστημα σου. Συμβαινει σε οποιαδηποτε windows, mac, linux/wine και οποιοδηποτε hardware/drivers configuration.

 

Καποια στιγμη απλως θα φτιαξει μονο του, θα παιζεις ωραια και καλα και μετα παλι ξαφνικα θα το ξαναπαθεις. Το μονο που σιγουρα δεν εχει αποτελεσμα ειναι να προσπαθεις συνεχως να κανεις reboot η να ξαναξεκινας το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εγκαταστήσει το world of warcraft στον εξωτερικό μου δίσκο επειδή δε χώραγε στον τοπικό δίσκο c.Πήγα τώρα να εγκαταστήσω και το burning crusade αλλά στην αυτόματη εκτέλεση μου λέει ότι πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το wow (φαντάζομαι ότι αυτό συμβαίνει επειδή το wow βρίσκεται στον εξωτερικό)

 

Μπορεί κανείς που γνωρίζει να με βοηθήσει πώς να εγκαταστήσω και το expansion στον εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κάποιο φίλο που παίζει WoW, πάρε το φάκελο world of warcraft από το δίσκο του και βάλτο στον εξωτερικό σου. Αλλιώς νομίζω μόνο εγκατάσταση από την αρχή και να ορίσεις ιnstall dir τον εξωτερικό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αλλά σου λέει ότι δεν βρίσκει το wow. Κάντο install από την αρχή να τελειώνεις.

Ή μετακίνησε κάτι από τον C στον εξωτερικό (προσωρινά) και μετέφερε πίσω το wow για να μπορέσεις να κάνεις install το tbc. Μετά βάλτα έτσι όπως τα είχες πριν αν δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σταμάτησα να παίζω εδώ και καιρό αλλά χθες κοίταξα το site του wow.Καλά οι άνθρωποι της blizzard νομίζω μας περνάνε για λαλάκες.Έβγαλαν καινούριο mount λιοντάρι ένα 20ρικάκι.Τι στο καλό νομίζουν πως είμαστε πορτοφόλια και όλο βγάζουν βλακίες για να μας τα παίρνουν.Μια τα ζωάκια, μια τα mount, μια η blizzcon έχει στήσει ωραία επιχείρηση να τα κονομάει ειδικά τώρα που της φύγανε 600.000+ άτομα απ'το wow που το έχει κάνει σκατά.Κατρακύλα μεγάλη κατρακύλα.Και το χειρότερο είναι πως πολοί τα αγοράζουν.Δίνουν τα 20αρια για να έχουν ένα λιοντάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wow είναι εγκατεστημένο ήδη στον εξωτερικό και παίζει κανονικά .Το expansion θέλω να εγκαταστήσω στον εξωτερικό

 

 

Αν εννοεις να βαλεις το cd και να κανεις εγκατασταση μην το κανεις! Θα σου χαλασει το παιχνιδι. Το cd ηταν για εγκατασταση πανω απο τη 1.χ εκδοση του παιχνιδιου.

 

Στο φακελο του wow στον εξωτερικο, πηγαινει στο φακελο WTF και ανοιξε το config.wtf με το Notepad

βρες τη γραμμη με το accounttype και αλλαξε το απο εκει. Λογικα θα πρεπει να λεει CL

Καντο:

SET accounttype "BC"

 

Μετα κλεισε το launcher και ξανανοιξε το. Θα πρεπει να σου κατεβασει το υπολοιπο content.

 

Αυτο ομως θα γινει αυτοματα αν δηλωσεις την αγορα του burning crusade στο battle net account σου. Αν δεν το δηλωσεις ετσι και αλλιως δεν θα μπορεσεις να το αναβαθμισεις πραγματικα, ακομα και αν σε αφηνε το cd να το εγκαταστησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπορεί να σταμάτησα να παίζω εδώ και καιρό αλλά χθες κοίταξα το site του wow.Καλά οι άνθρωποι της blizzard νομίζω μας περνάνε για λαλάκες.Έβγαλαν καινούριο mount λιοντάρι ένα 20ρικάκι.Τι στο καλό νομίζουν πως είμαστε πορτοφόλια και όλο βγάζουν βλακίες για να μας τα παίρνουν.Μια τα ζωάκια, μια τα mount, μια η blizzcon έχει στήσει ωραία επιχείρηση να τα κονομάει ειδικά τώρα που της φύγανε 600.000+ άτομα απ'το wow που το έχει κάνει σκατά.Κατρακύλα μεγάλη κατρακύλα.Και το χειρότερο είναι πως πολοί τα αγοράζουν.Δίνουν τα 20αρια για να έχουν ένα λιοντάρι.

Στον wildhammer eu και συγκεκριμένα στην Orgrimmar είδα 5 άτομα με το mount και εσύ λες χαζούς αυτούς απο την Blizzard.

Στην θέση τους και εγω θα εβγαζα το mount, οχι με 20 αλλά με 25,30 ευρο αν μπορούσα.Αυτό που θέλω να πω είναι πως αυτοί που θα πάρουν το mount δεν τους νοιάζει η τιμή.

Τώρα ειναι το rp το guild πισω απο αυτά? Δεν ξέρω. To Celestial Steed κάνει και αύτο 20 αν και είναι μ@π@!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ρε συ λέω να κανουμε δώρο στο προσωπικο ένα ταξίδι στη Hawaii..

- Ελα ρε δεν εχουμε λεφτά για τέτοια έξοδα.

- Σιγα μωρε βγάλε 100.000 mount απο 20 ευρώ στο online shop.

- Λίγα κλικ κ ενα blue post αργότερα....

Achievment Done!

Earn 2 million Dollars in 1 day.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον wildhammer eu και συγκεκριμένα στην Orgrimmar είδα 5 άτομα με το mount και εσύ λες χαζούς αυτούς απο την Blizzard.

Στην θέση τους και εγω θα εβγαζα το mount, οχι με 20 αλλά με 25,30 ευρο αν μπορούσα.Αυτό που θέλω να πω είναι πως αυτοί που θα πάρουν το mount δεν τους νοιάζει η τιμή.

Τώρα ειναι το rp το guild πισω απο αυτά? Δεν ξέρω. To Celestial Steed κάνει και αύτο 20 αν και είναι μ@π@!

 

 

Βρε και εγώ στη θέση τους θα τα έβαζα όσο περισοτερο μπορούσα αλλά έχω αρχίσει να νοιώθω πως μας βλέπει πιο πολύ σαν πορτοφόλια παρά σαν gamers.Όλο events και παραevents και mounts και pets....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμέ πως.

Τζιανλούκα Βιάλι, Ρομπέρτο Μπενίνι, Μόνικα Μπελούτσι, θες κι άλλα; :P

 

 

Δεν έχουν κάνα αγγλόφωνο team; Ας μη ξεφτιλίζει όλα τα hc, δε πειράζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...