Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου κλείδωσαν το account επειδή τους ειπες οτι δεν ξαναπαίζεις δεν ευσταθεί απλα αυτό και δεν τους ενδιαφέρει, αν δεν ξαναπαίξεις απλα δεν θα ανανεώσεις. Το πιο πιθανό ειναι να σου κλειδωσαν το account για να κανουν investigate της υπόθεση σου.

 

Edit : Πόσο καιρό εχει γίνει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν καταλαβαινω τα τσαμπουκαλικι του κλειδωνω το account γιατι μου ειπε ο παιχτης δεν θα ξανα παιξει . Εκτος αν τους εβρισες ή το ειπες με ασχημο τροπο . Τι παει να πει σου κλειδωνω το account γιατι δεν θα παιξεις ξανα ? ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ το εχεις το παιχνιδι το ΑΓΟΡΑΣΕΣ γνησιο . Δεν μπορει ο καθενας να κανει νταϊλίκια με τα λεφτα σου . Δικαιωμα σου ποτε θα το κοψεις και αν το κοψεις . Με πιο δικαιωμα καποιος κλειδωνει το account το ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ επειδη του ειπες οτι δεν θα ξανα παιξεις . Δηλαδη αν μετα απο 1 χρονο αποφασισεις να ξανα μπεις στο παιχνιδι θα πας να αγορασεις νεο επειδη ο GM ηταν νταής ?!?!?! ΕΛΕΟΣ με την activision πια ...

Θυμαμαι τον πρωτο καιρο οταν εβγαινε καποιο patch μεγάλο π.χ το 1.9 ηταν το AQ αν θυμαμαι καλα ? ειχαν μείνει οι server offline μεχρι τις 11 το βραδυ . Και μας εδωσε η μαμα blizzard 2 μερες επιπλεον game time στην καρτα μας επειδη αφησε κατω τους server σχεδον 1 μερα . Τωρα μου βγαζει patch μεγαλα ΓΕΜΑΤΑ με bug που δεν σε αφηνουν να κανεις ουτε καν inspect .........δεν σε αφηνουν να μπεις σε dungeon αφου με το που μπεις τρως d/c και μενει ο χαρακτηρας σου κολλημενος 2 ωρες και ουτε καν βγαινουν να παρουν θεση επισημα .....

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .....Πρεπει καποια στιγμη να καταλαβει η activision γιατι αυτη με το που μπηκε στο κολπο τα μαμησε την μανα ολα οτι οι χρηστες ειναι αυτοι που την εχουν κανει να ειναι αυτο που ειναι και οι χρηστες ειναι αυτοι που μπορουν να την γκρεμισουν . Εκτος αν πλεον το wow για αυτους εχει απλα <<εισπρακτικο>> χαρακτηρα και ειναι τελιωμενο χαρτι και απλα περιμενουν να περασει ο καιρος για το D3 και το Titan

Παντως ξεκινησαμε να παιζουμε στο vanilla 40 ατομα φιλοι και πλεον δεν παιζει κανεις . Ο τελευταιος ειμουν εγω που εχω να μπω 1 μηνα και μεθαυριο ληγει η καρτα μου . Απο τους 40 οι 26 εφυγαν στην αρχη του Wrath αφου απογοητευτηκαν και γυρισαν μολις ηρθε το cataclysm . Ολοι τους το παρατησαν μεσα σε 3 μηνες ..... Κριμα

Αρχισε η παρακμη και ο κατηφορος νομιζω για ενα παιχνιδι που μας αφησε ολους ομορφες στιγμες και ατελιωτες ωρες ξενυχτιου .

 

R.I.P ?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου κλείδωσαν το account επειδή τους ειπες οτι δεν ξαναπαίζεις δεν ευσταθεί απλα αυτό και δεν τους ενδιαφέρει, αν δεν ξαναπαίξεις απλα δεν θα ανανεώσεις. Το πιο πιθανό ειναι να σου κλειδωσαν το account για να κανουν investigate της υπόθεση σου.

 

Edit : Πόσο καιρό εχει γίνει αυτό

 

Έχει περίπου ένα μήνα ή κάτι λιγότερο. Δεν νομίζω να ασχολείται κάποιος με την υπόθεση. Εδώ δεν έστειλαν καν email για να δικαιολογήσουν το κλείδωμα.

 

@GaGaS_Thess Ούτε τους έβρισα, ούτε τους είπα κάτι με άσχημο τρόπο. Ίσα ίσα που ήμουν πολύ ευγενικός και τους ευχαρίστησα για την απάντησή τους. Το μόνο που τους έγραψα -επί λέξη- ήταν ότι εφόσον δεν μπόρεσαν να με προστατέψουν από αυτό το πρόβλημα, δεν βλέπω πώς θα με προστατέψουν από ενδεχόμενα μελλοντικά χακαρίσματα. Άρα δεν έχω λόγο να συνεχίσω να παίζω (ο κύριος λόγος βέβαια ήταν ότι είχα βαρεθεί το παιχνίδι και ούτως ή άλλως θα το έκοβα, αλλά δεν χρειαζόταν να το ξέρουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα λίγα που θυμάμαι πάντα έτσι έκαναν. Σου κλειδώνει το account και τσεκάρει τι γίνεται. Εγώ που στα γεράματα -μετά από 4 χρόνια- που κόλλησα μια μαλακία στο client μου, έφαγα 2 φορές ban στο καπάκι χωρίς να ξέρω γιατί. Τελικά με ψάξιμο και επικοινωνία κατάλαβα ότι λόγω malware detection μου έριξαν ban για να ερευνήσουν. Είναι λίγο εκνευριστικό true, σου προτείνω να ξανακάνεις ticket σαν να μην έχει προηγηθεί τίποτα. Και αν βαριέσαι τώρα δεν τρέχει τίποτα, το account θα έπρεπε να είναι up and running. Δεν υπάρχει λόγος να χαραμιστεί στο έτσι.

 

Και μια συμβουλή για τα tickets, καλύτερα να είσαι τυπικός, όχι ότι θα γίνει κάτι δηλαδή (ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του), απλά για σένα και μόνο. Κάθε φορά που έχω γράψει εξυπνάδα-ατάκα σε ticket το έχω μετανιώσει μετά. Ειδικά αν λυθεί το πρόβλημα νιώθεις πολύ παιδάκι. Άμα θες να βάλεις καμιά σάλτσα για να αρχίσουν να κλαίνε με το πρόβλημα σου πάει και έρχεται, αλλά τα υπόλοιπα βλάπτουν :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω δεν χρειαζεται να χαραμιστει το account . Ας μας πει καποιος μια απορια που εχω ....

Τρωω ΒΑΝ στο account του WOW για τον Α - Β λογο ....

 

Τρωω BattleNet BAN λογικα ετσι ?!?!?!?

 

Αρα δεν μπορω να μπω ουτε στο Starcraft ?!?!?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω δεν χρειαζεται να χαραμιστει το account . Ας μας πει καποιος μια απορια που εχω ....

Τρωω ΒΑΝ στο account του WOW για τον Α - Β λογο ....

 

Τρωω BattleNet BAN λογικα ετσι ?!?!?!?

 

Αρα δεν μπορω να μπω ουτε στο Starcraft ?!?!?!?!?

 

Δεν το ξέρω. Φαντάζομαι ότι εξαρτάται από τον Α-Β λόγο. Αν η αιτία είναι κάτι που έχει κάνει ο παίκτης, σαν παίκτης, σαν άνθρωπος και αφορά άλλον παίκτη / community κτλ τότε το ban λογικά είναι b.net account. Αν όμως φας ban γιατί έκανες κάτι "παράνομο" στο παιχνίδι (εκμεταλλεύτηκες ένα προφανές bug για να κερδίσεις κάτι, όπως οι ensidia? αν θυμάμαι καλά στο WotLK - LK fight όπου ουσιαστικά τιμωρείται η συμπεριφορά και σου κλειδώνουν το παιχνίδι για τιμωρία αλλά φαντάζομαι όχι όλο το account.

 

Προσωπικά και επειδή έχω άριστη εμπειρία από Blizzard customer service, ακόμα δεν έχω πειστεί για το τι έγινε με τον nzeppos, μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να έχουν γίνει ακριβώς έτσι τα πράγματα. Ακόμα και μετά από patch που τα tickets πέφτουν βροχή για stucked players, άνοιξα ticket και μου απάντησαν σε 10 λεπτά και πιάσαμε και κουβέντα με GM. Πάντα στα tickets ευγενικότατος και τυπικός όμως.

 

δεν καταλαβαινω τα τσαμπουκαλικι του κλειδωνω το account γιατι μου ειπε ο παιχτης δεν θα ξανα παιξει . Εκτος αν τους εβρισες ή το ειπες με ασχημο τροπο . Τι παει να πει σου κλειδωνω το account γιατι δεν θα παιξεις ξανα ? ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ το εχεις το παιχνιδι το ΑΓΟΡΑΣΕΣ γνησιο . Δεν μπορει ο καθενας να κανει νταϊλίκια με τα λεφτα σου . Δικαιωμα σου ποτε θα το κοψεις και αν το κοψεις . Με πιο δικαιωμα καποιος κλειδωνει το account το ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ επειδη του ειπες οτι δεν θα ξανα παιξεις . Δηλαδη αν μετα απο 1 χρονο αποφασισεις να ξανα μπεις στο παιχνιδι θα πας να αγορασεις νεο επειδη ο GM ηταν νταής ?!?!?! ΕΛΕΟΣ με την activision πια ...

Θυμαμαι τον πρωτο καιρο οταν εβγαινε καποιο patch μεγάλο π.χ το 1.9 ηταν το AQ αν θυμαμαι καλα ? ειχαν μείνει οι server offline μεχρι τις 11 το βραδυ . Και μας εδωσε η μαμα blizzard 2 μερες επιπλεον game time στην καρτα μας επειδη αφησε κατω τους server σχεδον 1 μερα . Τωρα μου βγαζει patch μεγαλα ΓΕΜΑΤΑ με bug που δεν σε αφηνουν να κανεις ουτε καν inspect .........δεν σε αφηνουν να μπεις σε dungeon αφου με το που μπεις τρως d/c και μενει ο χαρακτηρας σου κολλημενος 2 ωρες και ουτε καν βγαινουν να παρουν θεση επισημα .....

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .....Πρεπει καποια στιγμη να καταλαβει η activision γιατι αυτη με το που μπηκε στο κολπο τα μαμησε την μανα ολα οτι οι χρηστες ειναι αυτοι που την εχουν κανει να ειναι αυτο που ειναι και οι χρηστες ειναι αυτοι που μπορουν να την γκρεμισουν . Εκτος αν πλεον το wow για αυτους εχει απλα <<εισπρακτικο>> χαρακτηρα και ειναι τελιωμενο χαρτι και απλα περιμενουν να περασει ο καιρος για το D3 και το Titan

Παντως ξεκινησαμε να παιζουμε στο vanilla 40 ατομα φιλοι και πλεον δεν παιζει κανεις . Ο τελευταιος ειμουν εγω που εχω να μπω 1 μηνα και μεθαυριο ληγει η καρτα μου . Απο τους 40 οι 26 εφυγαν στην αρχη του Wrath αφου απογοητευτηκαν και γυρισαν μολις ηρθε το cataclysm . Ολοι τους το παρατησαν μεσα σε 3 μηνες ..... Κριμα

Αρχισε η παρακμη και ο κατηφορος νομιζω για ενα παιχνιδι που μας αφησε ολους ομορφες στιγμες και ατελιωτες ωρες ξενυχτιου .

 

R.I.P ?!?!?!

 

Βιάζεσαι να κρίνεις γνωρίζοντας την υπόθεση μόνο από τη μία πλευρά. Θα συμφωνήσω ότι θα ήταν σωστό να δίνουν extra time για τα λάθη που κάνουν. Δεν πιστεύω ότι η ναυαρχίδα της blizzard έχει εισπρακτικό χαρακτήρα αυτή τη στιγμή. Το ότι σταμτήσατε να παίζετε είναι πάρα πολύ λογικό. Δε γίνεται να παίζεις 1 παιχνίδι τόσο πολύ. Αυτό, κατά τη γνώμη μου, θα συνέβαινε ούτως ή άλλως. Είναι κουραστικό. Εγώ δε θυμάμαι να έπαιξα ποτέ παιχνίδι παραπάνω από μήνα, άντε 2 μήνες άμα ήταν πολύ δύσκολο. Μόνο diablo 1 - 2 και Warcraft 3 και WoW. Πιστεύω, ό,τι αλλαγές και να έκαναν, κάποιοι δε θα είναι ποτέ ευχαριστημένοι. Κάποιοι δε θέλουν πολλές πολλές αλλαγές, κάποιοι θα ήθελαν να είχαμε μείνει vanilla, κάποιοι στα 40man raids κ.ο.κ. "Παρακμή και κατήφορος" είναι λέξεις που δεν πιστεύω ότι ταιριάζουν. Κατά τη γνώμη μου το παιχνίδι έχει βελτιωθεί πάαααρα πολύ σε σχέση με το όταν ξεκίνησε και φυσικά μπορεί να βελτιωθεί πάρα πολύ ακόμα. Για μένα, αν εξαιρέσεις το σενάριο που πλέον το τραβάνε από τα μαλλιά και απλά υπάρχει για να υπάρχει και χρειάζεται δουλειά, οι υπόλοιπες αλλαγές είναι σε καλό δρόμο.

Α! και κάτι ακόμα, κατά τη γνώμη μου, το WoW έχει γίνει πολύ..... "μαθηματικό" πολλά νούμερα πολλές πληροφορίες. Προσωπικά θα ήθελα να είναι κάπως πιο απλό και να περισσότερο ατμοσφαιρικό (με την έννοια ότι αν είσαι 85 δε φοβάσαι και πολλά πράγματα εκτός των raids. Δεν υπάρχει κάποια περιοχή στο χάρτη που να φοβάσαι να πας γιατι θα σε φάνε λάχανο τα τέρατα πχ) Θα έπρεπε δηλαδή, μετά το cataclysm ο κόσμος να είναι πιο απειλητικός και πιο σκοτεινός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετά τα άπειρα disconnects της Τετάρτης τα πράγματα έχουν γίνει καλύτερα. Τα queue times για dps είναι πλέον πολύ καλύτερα, συνήθως κάτω από 10λεπτο. Τα "καινούρια" instances είναι βαρετά για μένα ειδικά το zul'aman που το είχα σιχαθεί στο BC. Δεν έχω πατήσει σε raid εκτός από κανα 2ωρο όλο κι όλο από τότε που βγήκε το cata. Δεν με τραβάει πλέον αυτό, είμαι καλυμένη και με τα 5man, alts, professions. Πολύ casual, απλά για να περνάει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά και επειδή έχω άριστη εμπειρία από Blizzard customer service, ακόμα δεν έχω πειστεί για το τι έγινε με τον nzeppos, μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να έχουν γίνει ακριβώς έτσι τα πράγματα. Ακόμα και μετά από patch που τα tickets πέφτουν βροχή για stucked players, άνοιξα ticket και μου απάντησαν σε 10 λεπτά και πιάσαμε και κουβέντα με GM. Πάντα στα tickets ευγενικότατος και τυπικός όμως.

 

Φαίνεται δεν θα είναι πάντα έτσι γιατί πχ. στο δικό μου ticket έκαναν σχεδόν 2 μέρες να απαντήσουν (σίγουρα πάνω από 36 ώρες). Εμένα το μόνο που με έχει προβληματίσει είναι το πώς διάολο έγινε η στραβή με τα λεφτά που χάθηκαν. Να πεις ότι υπήρξε κάποιο bug ή κάτι άλλο και εξαφανίστηκαν όλα τα λεφτά, το καταλαβαίνω. Αλλά το να χαθεί το 90φεύγα τοις εκατό των χρημάτων από όλους τους χαρακτήρες και να δω ότι έγινε και ανάληψη σε money guild από χαρακτήρα που δεν έχω χρησιμοποιήσει εδώ και χρόνια είναι πολύ περίεργο.

 

Προς στιγμήν φοβήθηκα μήπως είχαν γίνει compromise κι άλλοι λογαριασμοί μου (email, paypal, ebay κλπ). Αυτό ήταν που με ένοιαζε περισσότερο αλλά τελικά δεν υπήρξε άλλο πρόβλημα. Η μόνη πιθανή εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι η πουστι@ έγινε από το g2play.net, απ' όπου μόλις είχα αγοράσει κάποια πράγματα σχετικά με το WoW (κάρτες, WoW vanilla, Cata κλπ) και χρησιμοποιούσα τα ίδια credentials με αυτά του Battlenet. Γιατί να έχει γίνει με keylogger ή κάτι παρεμφερές δεν υπάρχει περίπτωση. Αλλά και πάλι πώς στο καλό πονηρεύτηκαν και μπήκαν από ελληνικές ΙΡ για να κάνουν τη ζημιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί για απάντηση, μου κλείδωσαν το account χωρίς να εξηγήσουν ποτέ το γιατί.

 

το account το κλειδωσανε για να κανουν investigation.ετσι ειχανε κανει και σε μενα οταν τον ειχανε χακεψει παλιοτερα.

και η εξυπηρετηση της blizz ηταν αψογη,μεσα σε 2 μερες που ειχανε επαναφερει ολα τα κλεμμενα items.ναναι καλα τα backups/logs που κρατανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά και πάλι πώς στο καλό πονηρεύτηκαν και μπήκαν από ελληνικές ΙΡ για να κάνουν τη ζημιά...

 

Αυτο που λεω εγω σε αυτες τις περιπτωσεις..

 

Μηπως κανα "φιλαρακι" σου μαντεψε τον κωδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω γω ρε γμτ. Δεν μου φαίνεται πολύ πιθανό γιατί δεν έχω πολλούς γνωστούς που να παίζουν WoW αλλά και να σκαμπάζουν από χακαρίσματα κωδικών. Ο κωδικός δεν ήταν απλός, είχε λέξη που δεν υπάρχει σε λεξικό, είχε αριθμούς κλπ. Τελοσπάντων, μικρό το κακό. Όπως είπα είχα σκοπό να σταματήσω το παιχνίδι, οπότε και πίσω να μου έδιναν (ή τελικά να μου δώσουν) τα λεφτά, δεν νομίζω να ξαναπαίξω. Απλώς στο μέλλον θα προσέχω περισσότερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω wow (μόνο κανα 2 φορές trial είχα δοκιμάσει) και μου ήρθε το παρακάτω κείμενο από το [email protected].Μούφα ή όχι;Όχι ότι με νοιάζει, απλά μήπως είναι ψάρεμα και την πατήσουν και άλλοι.

 

Greetings,

 

It has come to our attention that you are trying to sell your personal World of Warcraft account(s). As you may not be aware of, this conflicts with the EULA and Terms of Agreement. If this proves to be true, your account can and will be disabled. It will be ongoing for further investigation by Blizzard Entertainment's employees. If you wish to not get your account suspended you should immediately verify your account ownership.

 

You can confirm that you are the original owner of the account to this secure website with: http://www.worldofwercrcaft.com

 

Login to your account, In accordance following template to verify your account, Show * Please enter the correct information

 

If you ignore this mail your account can and will be closed permanently.

 

Once we verify your account, we will reply to your e-mail informing you that we have dropped the investigation.

 

Regards,

 

Account Administration Team

Blizzard Entertainment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ δεν το πρόσεξα! :-D

Κάπως έτσι την πατάει ο κσόσμος πάντως.Πολύ λιτό κείμενο μου φάνηκε για ολόκληρη blizz ομολογώ, αν και εκείνο το [email protected] θόλωσε κάπως τα νερά.

Τέσπα, είναι ολοφάνερο τώρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ποιο φανερό είναι από το email header ,όπου θα δεις πως η πραγματική διευθυνση mail δεν ειναι αυτη.

 

πχ αν εχεις hotmail στο inbox κανε δεξι κλικ και view message source.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...