Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, xtonyx είπε

για να παιξει κανεις το wow Ποσα θελει για να φτιαξει Pc για raids rbgs Κλπ κλπ..ειδα στο Bfa γραφουνε κατι για i7 4771 στα recommender specs rofl

Ενα pc με

i5 8400 ή ryzen 5 1600/2600+bμητρικη

8gb ram

gtx 1050ti/1060 3gb

κουτι+σκληρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το pc της υπογραφής, αρκετά adons, σε 25αρι raid μπορεί να πέσω και 50fps @1440p. Με τα γραφικά 7/10, δεν μιλάμε για full...

Με oc στα 4.5ghz κρατάει 60αρι και 100+ dalaran.

Το wow είναι αρχαίο παιχνίδι και η χρήση st πάει σύννεφο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ομως καθαρα cpu based παιχνιδι με μηδαμινη υποστηριξη gpu τεχνολογιας. οποτε αν θελει καποιος να εχει ολα τα γραφικα στο φουλ, πρεπει να εχει μια δυνατη cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, KilliK είπε

ειναι ομως καθαρα cpu based παιχνιδι με μηδαμινη υποστηριξη gpu τεχνολογιας. οποτε αν θελει καποιος να εχει ολα τα γραφικα στο φουλ, πρεπει να εχει μια δυνατη cpu.

Τι συστημα εχεις και το λες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη απαντηση στο παραπανω δεν βλεπω να παιρνω και επειδη ο Killik προφανως και εκφραζει μια αποψη χωρις να γνωριζει καποια πραγματα,να πω μονο οτι ακομα και οι ιδιοι στην Blizzard εχουν παραδεχθει οτι πανω απο 7-8/10 στα settings θα εχεις fps drops γιατι πολυ απλα η μηχανη γραφικων του Wow ειναι παλια και δεν μπορει να αξιοποιησει το νεο hardware,ακομα και το καλυτερο hardware της αγορας να εχεις.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Επειδη απαντηση στο παραπανω δεν βλεπω να παιρνω και επειδη ο Killik προφανως και εκφραζει μια αποψη χωρις να γνωριζει καποια πραγματα,να πω μονο οτι ακομα και οι ιδιοι στην Blizzard εχουν παραδεχθει οτι πανω απο 7-8/10 στα settings θα εχεις fps drops γιατι πολυ απλα η μηχανη γραφικων του Wow ειναι παλια και δεν μπορει να αξιοποιησει το νεο hardware,ακομα και το καλυτερο hardware της αγορας να εχεις.

Εγώ τα έχω όλα τέρμα. Έτσι και αλλιώς πάντα έχει drops είτε low είτε ultra. Απλά έχω gsync και δεν καταλαβαίνω κολλήματα και stuttering. Και θέλω και το eye candy μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα παραδειγμα με τον τωρα κορυφαιο επεξεργαστη και καρτα γραφικων που υπαρχουν.Στην πολη μεσα οριακα 60-70fps. 

Cpu utility δεν ξεπερναει το 30%.Καλα μεσα στο raid 20-25%....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέω να ξαναρχίσω κι εγώ για λίγο μετά από πολλά χρόνια.

 

Μου άνοιξε η όρεξη να παίξω healing class και δυστυχώς δεν έχω ευχαριστηθεί healing σε άλλο game όπως στο wow. Λογικά δεν θα καταλαβαίνω τι μου γίνεται μετά από τόσα expansions.

 

Έχουμε τίποτα νεότερο για vanilla servers btw?

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Λέω να ξαναρχίσω κι εγώ για λίγο μετά από πολλά χρόνια.

Μου άνοιξε η όρεξη να παίξω healing class και δυστυχώς δεν έχω ευχαριστηθεί healing σε άλλο game όπως στο wow. Λογικά δεν θα καταλαβαίνω τι μου γίνεται μετά από τόσα expansions.

Έχουμε τίποτα νεότερο για vanilla servers btw?

Ισως σε αυτη την Blizzcon τον Νοεμβριο να πουν κατι αφου θα εχει φυγει απο την μεση το release του expansion. Ακομα δεν μπορω να το χωνεψω παντως οτι μου βγαζουν expansion ακριβως στο 15Αυγουστο.

2 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Λέω να ξαναρχίσω κι εγώ για λίγο μετά από πολλά χρόνια.

Μου άνοιξε η όρεξη να παίξω healing class και δυστυχώς δεν έχω ευχαριστηθεί healing σε άλλο game όπως στο wow.

Εγω ειχα ευχαριστηθει healing στο Rift(θα μου πεις πανω κατω τα ιδια ειναι),απλα δεν ειχε την ποικιλια του Wow σε classes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ισως σε αυτη την Blizzcon τον Νοεμβριο να πουν κατι αφου θα εχει φυγει απο την μεση το release του expansion. Ακομα δεν μπορω να το χωνεψω παντως οτι μου βγαζουν expansion ακριβως στο 15Αυγουστο.

Υποψην πως μαλλον ειμαστε η μοναδικη χωρα που εχει αργια στις 15 Αυγουστου. Σε αλλες χωρες ειναι μια νορμαλ μερα, μη σου πω και σαν η αρχη του φθινοπωρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Υποψην πως μαλλον ειμαστε η μοναδικη χωρα που εχει αργια στις 15 Αυγουστου. Σε αλλες χωρες ειναι μια νορμαλ μερα, μη σου πω και σαν η αρχη του φθινοπωρου.

Δεν το λεω απο πλευρας αργιας,αλλα πιο πολυ οτι και παλι ειναι μεσα στο καλοκαιρι.

Δηλαδη πιο παλια που τα εβγαζαν Σεπτεμβριο/Οκτωβριο τους πειραζε τοσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...