Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχετε άδικο παιδιά. Και εγώ κάπου εκεί προσανατολίζομαι. Να τους κόψω τον τσαμπουκά. Η φάση είναι που τους τα έχωσα μετά το wipe και μου κάνει ο officer "Btw, how old are you", του λέω "28 and u 18 right?"... "yes..." και σιωπή μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Imo για να κουμαντάρεις αποτελεσματικά ένα guild, πρέπει στην αρχή μέχρι να ξεκαθαρισουν τα πράγματα και να δέσουν οι παίκτες μεταξύ τους να κουμαντάρεις με iron will.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Είμαι αρκετά αυστηρός αλλά τουλάχιστον είχε καλό αποτέλεσμα στο raid. Καμία σχεσή με την αρχή. Όλοι πλέον ξέρουν τι να κάνουν και πάμε πολύ οργανωμένα.

 

Για αυτό τσαντίστηκα με τον βλάκα, γιατί μας γύρισε 1 μήνα πίσω. Αν δεν ακολουθούν οι leaders τους κανόνες, πως μετά να το απαιτήσεις απο τα μέλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα νέα μέλη του άλλου guild βρες ποιοι ασχολούνται και αξίζουν να μείνουν, πιάστους από κοντά να σε μάθουν και να καταλάβουν ότι θες progress και στην πρώτη μαλακιά που θα γίνει πάλι, ξεκίνα τα kick γράφοντας παράλληλα ένα μανιφέστο στο guild chat και στο forum σου. Οι 2-3 πρώτοι θα την πατήσουν και οι άλλοι είτε θα συμορφωθούν είτε θα φύγουν από μόνοι τους. Το θέμα είναι ότι αυτοί που αξίζουν, θα μείνουν.

Το βασικό είναι όμως να είσαι επικοινωνιακός πριν το κάνεις αυτό με τα μέλη που βασίζεσαι στα raids έτσι ώστε να είναι μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις DKP ξεκίνα τα μαζικά μειον ανα class.

Θύμισέ τους ποίος leadarei . άσε απ' έξω μερικές αλλαγές και μόλις γίνει στραβή άρχισε να αλλάζεις κόσμο.Όποιος θέλει progress θα συμμορφοθεί.Όσοι δεν γουστάρουν ασε να πατήσουν /gquit. Κανείς δεν είναι αναντικατάστατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι σε μια guild με progress karazhan clear και gruuls 1/2 bosses down.είμαστε ενός μήνα guild και από την εμπειρία μου σαν leader είναι ότι όταν κάνει κάποιος μια μλκια οτιδήποτε και αν είναι αυτή πρέπει εκείνη την ώρα να την αναφέρεις στο ventrilo και να τον κράξεις αυτόν που την έκανε(ανάλογα την μλκια ανάλογο και το κράξιμο).

Με αυτό θα καταφέρεις όλα τα άτομα σε ένα raid ναι προσέχουν πως παίζουν και άμα κάποιος κάνει συνέχεια μλκιες να τον kickaris και όλο το guild θα ξέρει τι έφταιγε...

Έτσι με βάση το πρόβλημά σου όταν ένας officer κάνει μια μλκια,τον κάνεις ρόμπα σε όλο το ventrilo-guild και του ξεκαθαρίσεις ότι ένα άτομο πρέπει να leadari κάθε raid και όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να τον ακολουθούν και όχι να κάνουν ότι θέλουν.

Γενικά πρέπει σαν leader να είσαι αυστηρός και να δείχνεις σε όλη την guild ποιος είναι ο GM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=2967996676&sid=1

 

Legendary NINJA!

 

Το λενε κ πολλοι στις απαντησεις τους αλλα το παιδι ειναι ο ηρωας μου!

 

Τα σέβη μου

 

AXAXAXXAAXXAAXXAAXAXAXAXAXAXAXXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAAXAXXA

 

Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω σαν και αυτόν.Rogue Hero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=2967996676&sid=1

 

Legendary NINJA!

 

Το λενε κ πολλοι στις απαντησεις τους αλλα το παιδι ειναι ο ηρωας μου!

 

Τα σέβη μου

 

indeed...oi mlkies plhronontai...as mhn htan hli8ioi mexri ahdias wste na afhsoun ffa loot se raid...master looter FTW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...