Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι 70 lvl priest και επανήρθα στο wow μετά από λίγο καιρό απουσίας. Έχω 360 tailoring και βαριέμαι να μαζεύω primals για να το τερματίσω και να ράψω το primal mooncloth set.

Αξίζει να το φτιάξω, θα μου μείνει για πολύ η θα βρω καλύτερα drops από τα instances? Το

guild μου πάει να καθαρίσει το Karazhan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To primal mooncloth set είναι πάρα πολύ καλό και imo αξίζει να το craftάρεις καθότι θα αργήσεις να το αντικαταστήσεις. Χρειάζεσαι όμως πάρα μα πάρα πολλά cloths για το 360-375. Το Kara έχει καλά drops αλλά όλα είναι κατώτερα του set τουλάχιστον από πλευράς healing power. Καλό θα ήταν να το συνδιάσεις με το epic crafted head και pants αλλά και σε αυτήν την περίπτωση θα σου βγει η πίστα στο farm (10 primal mights, 20primal moncloths plus πληρωμή για 2 primal nethers στον crafter..). Από την άλλη αν λιώνεις heroics και αν σκοπεύετε να καθαρίσετε και zul aman σύντομα γράφτο το setάκι εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Σε αυτήν την περίπτωση όμως κάνε και drop το tailoring και πάρε ένα proff που να σου χρησιμεύει καθότι δεν έχει νόημα να έχεις ένα proff που δεν σε "βοηθάει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ chill για τις απαντήσεις. Να αφήσω το tailoring δεν λέει μια και μου βγήκε η πίστη να το ανεβάσω, ελπίζω με το καινούριο expansion να το κάνουν ευκολότερο να ανεβάσεις το σκιλ στα 375. Γιατί να κάθομαι να ράβω 15 επικ για να το τερματίσω βαριέμαι, αν και γουστάρω πολύ το mooncloth set.

Πάντως επειδή δεν βλέπω να πάμε ζουλαμαν σύντομα αναγκαστικά κάτι θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ chill για τις απαντήσεις. Να αφήσω το tailoring δεν λέει μια και μου βγήκε η πίστη να το ανεβάσω, ελπίζω με το καινούριο expansion να το κάνουν ευκολότερο να ανεβάσεις το σκιλ στα 375. Γιατί να κάθομαι να ράβω 15 επικ για να το τερματίσω βαριέμαι, αν και γουστάρω πολύ το mooncloth set.

Πάντως επειδή δεν βλέπω να πάμε ζουλαμαν σύντομα αναγκαστικά κάτι θα κάνω.

 

Δεν craftάρεις epic αλλά boe blues τα οποία θέλουν ένα κάρο μεν netherweave και μερικά silk από αράχνες. Αν έχεις enchanting τσουπ σπας το μπλεδάκι παίρνεις ένα large prismatic shard το βάζεις ah βγάζεις ένα 20αρικάκι στην ξεφτίλα αγοράζεις cloths και συνεχίζεις. Δεν θέλει και ιδιαίτερο κόπο. Εγώ έχω cloth banker μάζευα και με main και με alt όλα τα cloths σε ένα 3ωρο ξεμπέρδεψα το max skill του lock (με farm included). Γενικά πάντως karazhan δεν θες και κανένα gear εδώ που τα λέμε, της πλάκας ιστορίας είναι. Για το whitemend set (head, pants) το ίδιο. Θα σε οφελείσει πάντως στο pve σου όπως και να έχει. Για bg's ούτε λόγος αφού το stamina που σου δίνουν είναι....μηδενικό :D. Αν μπανίσω με τον lock κανέναν priest στα bgs με crafted healing gear .... πέφτει τρελό γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν δω ότι δεν κάνω δουλειά στο PVE μπορεί να λιώσω λίγο pvp. Δεν μου λες μπορώ να κάνω δουλειά με pvp gear στα instances ή θα παρω τον πουλόπουλο.. Εκτός από το mooncloth set βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι πάντα thresh, τα μισά heroics τα τρέχω με arena και pvp gear (με μόλις 90mp5 lol) επειδή το tank είναι κουλό και δεν μπορεί να συγκρατεί aggro ή επειδή το group είναι χωρίς cc :/. Δυστυχώς στον server μου τα tanks είναι δυσεύρετα οπότε αναγκάζεσαι να κάνεις παραχωρήσεις και το να φτιάξεις 5man heroic δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα. Αλλά γενικά ναι δεν προτείνεται pvp gear για instances.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως κι όμως αν γνωρίσεις μερικά από τα tanks που ξέρω εγώ θα διαπιστώσεις ότι η δυσκολία τους ΑΥΞΗΘΗΚΕ :D!!! Άσε μιλάμε για Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Ο πρόβλημα....Πλέον μόνο palas εμπιστεύομαι για ξέγνοιαστα heroics heroics!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Genjuros&n=Gobez

 

kolitari irl mazi sto guild. egine kai twra teleutaia kai pala cl kai mias kai thelame kai enan pala gia hyjal packs mazepse ligo gear. sto link logika tha einai me to tanking gear kai spec.

 

apo empiria pu ton exw paiksei exei tixei na kanw fovero build agro se instances kai malista xwris idietero kopo. ase pu einai kaliteros gia aoe tanking apo warrior.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...