Προς το περιεχόμενο

Ρύθμιση ανεμιστήρων


nick_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α ωραία θα βρώ δηλαδή...κοίταξα στο site του multirama και δεν είδα κάτι αξιόλογο

 

τώρα που θα βρώ παλιό cdrom, για να κάνω αυτό που λές δεν ξέρω...

 

το πορτάκι κλείνει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
α ωραία θα βρώ δηλαδή...κοίταξα στο site του multirama και δεν είδα κάτι αξιόλογο

 

τώρα που θα βρώ παλιό cdrom' date=' για να κάνω αυτό που λές δεν ξέρω...

 

το πορτάκι κλείνει κανονικά;[/quote']

Στο site δεν τόχει,καλύτερα πήγαινε από κει.Τώρα για κουτάκι ρώτα τους τεχνικούς του multi μήπως έχουν κανένα αρχαίο για πέταμα.Το πορτάκι κλείνει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ma auto 9elw na sou pw. Oti akoma kai me noumera den uparxei tropos na sugkrineis tiw "poiothtes" twn hxwn. Endeiktika: enas 8orubos upsisuxnos sta 25 dB einai pio enoxlhtikos (suxna) apo enan 30db alla xamhlhs syxnothtas ...

 

Oso gia to egkyklopaidiko endiaferon .... paw paso :):)

Kalh tuxh me ta mastoremata (9a kaneis arketa alla exoun th gluka tous ki auta)

 

Filika

Giwrgos

 

Μάλλον ο δίσκος μου κάνει κάποιο σφύριγμα και μου παίρνει τ'αυτιά. Μετά από μισή ώρα στο pc έχω πονοκέφαλο. Στο δίωρο έχω κατεβάσει DEPON....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ απο ότι κατάλαβα βάζοντας τέρμα τον ανεμιστήρα και κόβει το καλώδιο και το ρυθμίζεις απο το πανελάκι αυξάνοντας ή μειώνοντας το ρεύμα;;;

 

http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=discovery_detail&serial=41

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα κι εγώ το ιδιο κιβώτιο γιατί περί αυτού πρόκειται.Όμορφο αλλά άμα μπεί το TAGAN επάνω θές 1 ακόμα κουτί για τα καλώδια.Τεσπά' date='στο θέμα μας τώρα:επειδή όντως τα φουρφούρια κάνουν φασαρία αγόρασα το AEROGATE I front panel (πάρε και αντάπτορες από 4πινο molex σε 3πινο,έχει το πλαίσιο)βάλτο πάνω και χαμήλωσε τέρμα τα ποντεσιόμετρα.Το πάνελ για να μπορέσεις το βάλεις στο κουτί βρες ένα κουτί από παλιό cd rom drive βγάλτου τ'άντερα και μόνταρε το πάνελ.Συμπέρασμα:α):Ησύχασε τόσο πολύ που έφτασε στο σημείο ν'ακούγετε πιο πολύ το fan της mobo παρά το κουτί.

β):Καλύτερος έλεγχος λόγο ποντεσιόμετρων.γ):Ωραίο θέαμα όταν ανοίγεις το καπάκι.

Κόστος περίπου 30 ευρά(αν αφαιρέσεις τα DEPON που θα γλιτώσεις μειώνεται πιο πολύ)[/quote']

 

Είπες ότι αγόρασες το AEROGATE I. Tο panel αυτό όμως έχει 4 κουμπιά. Πως το χώρεσες στο Tsunami και κατάφερες να κλείνει και το πορτάκι???

 

Επίσης από που το πήρες??? γιατί αν όντως χωράει συτο Τsunami με ενδιαφέρει και εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες ότι αγόρασες το AEROGATE I. Tο panel αυτό όμως έχει 4 κουμπιά. Πως το χώρεσες στο Tsunami και κατάφερες να κλείνει και το πορτάκι???

Όταν το βάλεις στο κουτί απ το cd rom και προσαρμόσεις τις ράγες κάθεται αρκετά μέσα.Και μήν τρελαίνεστε ρε παιδιά.Αν το παρατηρήσετε καλά το κουτί θα δείτε ότι έχει αέρα το πορτάκι απ'την πρόσοψη.Αν βρω ψηφιακή θα ποστάρω και φωτος για να το δείτε.

Και το κουτί και το aerogate από Multirama

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το βάλεις στο κουτί απ το cd rom και προσαρμόσεις τις ράγες κάθεται αρκετά μέσα.Και μήν τρελαίνεστε ρε παιδιά.Αν το παρατηρήσετε καλά το κουτί θα δείτε ότι έχει αέρα το πορτάκι απ'την πρόσοψη.Αν βρω ψηφιακή θα ποστάρω και φωτος για να το δείτε.

Και το κουτί και το aerogate από Multirama

 

Για τον αέρα θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω γιατί ζήτημα είναι να έχει 1εκ στην στενή πλευρά...κοίτα και εδώ..

http://forums.hexus.net/showthread.php?t=36089

 

Βέβαια αν μπαίνει μέσα όπως λές τότε μπορείς να φέρεις τα κουμπιά στο ίδιο ύψος με το πορτάκι ώστε να κλειδώνει. Αυτό είναι μια άποψη...

 

Μια ερώτηση ακόμα...Έτοιμα μονταριμένα υπάρχουν (..γιατί δεν είμαι και τόσο καλός στα μαστορέματα)...εκτός και αν δεν είναι τόσο δύσκολο να το βάλεις στην θήκη του cd-rom... :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια αν μπαίνει μέσα όπως λές τότε μπορείς να φέρεις τα κουμπιά στο ίδιο ύψος με το πορτάκι ώστε να κλειδώνει. Αυτό είναι μια άποψη...

Δεν είναι άποψη αλλά η πραγματικότητα.Εγώ σου λέω ότι τόχω κάνει και κλείνει κανονικά κι εσύ αμφιβάλεις.Αν είσαι Θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως να στο δείξω και πως ΚΛΕΙΝΕΙ το καπάκι αλλά και πως το έφτιαξα.Σου είπα κιόλας χθες μπες στο thelab.gr και δες φωτός με όλη τη διαδικασία.

Καλή επιτυχία σ'ότι αποφασισεις πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rώτησα μέσω mail και πήρα και τηλέφωνο στα multirama μεχρι να βρώ χρόνο να πάω από κοντά και οι πωλήτριες που πρότειναν το aerogate 2, 3 πηρα τηλέφωνο και ακόμα περιμένω να με πάρει ο υπεύθυνος που ξέρει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ξαναπήρα τηλέφωνο, και με είπα ότι είχα ξαναπάρει το μεσημέρι και θα με καλούσαν εκείνοι για να μιλήσω με τον υπεύθυνο.

Η κοπέλα που είχε ενημερωθεί(1η φορά το παρατηρώ αυτό όταν πέρνω τηλέφωνο σε καταστήματα γενικα), και μου ζήτησε συγνώμη για το ότι δεν με κάλεσαν, αφού όπως είπε δεν επέστρεψε ο υπεύθυνος. Οπότε θα πάρουν εκείνοι άυριο ή μεθαύριο αν δεν με βρούν.

 

Για να δούμε τι θα μου πεί και ο υπεύθυνος των Multirama.

 

όπως έγραψα και στο προηγούμενο μήνυμα μου, μου προτείναν οι κοπέλες εκεί, μέσω mail το Aerogate 2 ή 3, αλλά δεν έχουν τόσο καλή εμφάνιση δεν ξέρω απο χαρακτηριστικά.

Το Aerogate 1, υπάρχει περίπτωση να χωράει και να κλείνει και το πορτάκι εφόσον ανοίγοντας για να προσθέσουμε πχ dvd-rom, αυτά έχουν κάποια απόσταση. Τα πλαστικά που βοηθούν τα drives να στηρίζονται, ίσως είναι δυνατόν να τα "κολλήσουμε" με λίγο σιλικόνη, όσοι δεν έχουμε παλιό drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν αμφισβητώ ότι το κατάφερες και μπράβο σου. Όταν λέω μια "άποψη" εννοώ ότι είναι λογικό να κάθεται πιο μέσα για να κερδίζεις χώρο από τα κουμπιά. Μην αρπάζεσαι λοιπόν..

 

Άλλωστε στο link που έδωσα λέει καθαρά για 1 εκ. αέρα.

 

Όμως στο link που πάει στο thelab μιλάει για το aerogate II ενώ εσύ έχεις το aerogate I με τα 4 ποτενσιόμετρα / κουμπιά, εκτός και άν ακολούθησες την ίδια διαδικασία.

 

Πάντως έχω ήδη ξεκοιλιάσει ένα παλιό cd-rom και παίζω με τα χιλιοστά να δω αν θα πάρω τελικά το aerogate I ή το ΙΙ που κατά την γνώμη μου (επειδή το είδα από κοντα) έχει μικρότερο κουμπάκι από το I.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...