Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκαν ποτέ 486/133 ? ....

 

 

Βγήκανε,βγήκανε.

 

Ενάμισυ χρόνο έμπαινα net με ένα τέτοιο και μάλιστα είχα βρει και chipάκια που κασάρανε 256 ολόκληρα kb!!!(Για όσους μπορούν να θυμηθούν,απ' το Νεκτάριο του πάλαι ποτέ Hard'n'Soft).

 

Υ.Γ.Αν δεν έχει δοθεί ο dx133,θα τον ήθελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μάρκας Compex μοντέλο MicroHub/8 TP1008C. Περισσότερα να σου πω δε ξέρω. Επισημαίνω :

 

1. Είναι Hub όχι Switch

2. Είναι 10 mbps και όχι 100 (όπως όλα τα σύγχρονα Switches)

3. Έχει 8 RJ-45 θύρες και μία BNC (αυτές τις παλιές/στρογγυλές που μιάζουν με RF της τηλεόρασης.

 

Γράφεις "γιατί έχει μόνο δύο θύρες και δεν φτάνουν". Επειδή δε νομίζω να έχει 2 Ethernet θύρες (και μάλιστα να μη σου φτάνουν) μήπως το μπερδεύεις με USB-HUB ? Πρόκειται για ethernet hub (συγκεκριμένα "8-port ethernet repeater" όπως γράφει)

 

Ναι φίλε είναι για Ethernet. Έχω μία 10/100 και μία 10/100/1000 αλλά υπάρχουν αρκετά μηχανήματα και θέλω να στείλω DSL και σε άλλα PC κι έτσι δεν μου φτάνουν οι θύρες. Θα σου στείλω μηνυματάκι για να τα κανονίσουμε απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενάμισυ χρόνο έμπαινα net με ένα τέτοιο και μάλιστα είχα βρει και chipάκια που κασάρανε 256 ολόκληρα kb!!!(Για όσους μπορούν να θυμηθούν' date='απ' το Νεκτάριο του πάλαι ποτέ Hard'n'Soft).

 

Υ.Γ.Αν δεν έχει δοθεί ο dx133,θα τον ήθελα...[/quote']

 

Απο το Νεκταριο ειχα παρει τον 386. Τι μου θυμησες; Αλλη εποχη!!

 

Εχω καποια πμ αν δεν δωσω τον 133 θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με ενδιέφερε η οθόνη του 386 αν μπορούσε να συνδεθεί σε σημερινό VGA D-sub και είναι κάτω από 14'' ίντσες (είχα μια αρχαία 12'' αλλά δεν έπαιζε)

 

Καποια στιγμη χρειαστηκα οθονη και διαπιστωσα πως δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω την συγκεκριμενη οθονη σε καινουριο PC. Και τωρα θυμηθηκα πως υπαρχει μια οθονη IBM 14 ιντσες εγχρωμη αλλα θελει μετασχηματιστη υψηλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, επειδή τα ΕΛΤΑ είναι ανοικτά μέχρι τις 14:00 θα προσπαθήσω να το στείλω αυτή τη βδομάδα αν καταφέρω να φύγω για λίγο από τη δουλειά σε εξωτερική δουλειά κοντά σε ΕΛΤΑ. Δε σου υπόσχομαι όμως τίποτα (αν έχει ουρά πχ). Σε κάθε περίπτωση θα σε ενημερώσω.

 

3. Τι;

 

Στο άλλο profile :

 

Occupation:

Army

 

Καποια στιγμη χρειαστηκα οθονη και διαπιστωσα πως δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω την συγκεκριμενη οθονη σε καινουριο PC. Και τωρα θυμηθηκα πως υπαρχει μια οθονη IBM 14 ιντσες εγχρωμη αλλα θελει μετασχηματιστη υψηλης.

 

Είπα για μικρότερη οθόνη γιατί θέλω μια να μπει σε ντουλάπα στη ταράτσα. Έχω δοκιμάσει τη δική μου F35 (15'') και είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτό που ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia exo ena blue fritz ap -isdn modem.gia na pexei bebea thelei kai usb bluetooth .http://www.avm.de .xarizetai.ego exo kratisei to usb stick gia to kinito mou opote to allo miso mou ine axristo.o protos me post edo to pernei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...