Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διασκευή λέγεται κάθε επεξεργασία ενός μουσικού θέματος.

Η δουλειά που έχει κάνει είναι ούτως ή άλλως εξαιρετική.

 

Για το copy/paste ενός σημείου του τραγουδιού μιλάμε. Ποιά δουλειά; Ο καθένας μπορεί να το κάνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mipos kserei kapoios ena tragoudi pou akougotan sto trailer tou kokkinou domatiou sto teleutaio kainourgio epeisodio.sto proto apta dio epeisodia pou edeikse to trailer.gia na voithiso to teleutaio episodio itan auto pou i maro eroteutike ena ergati.Sto trailer eixe tragoudi kseno.An katalave kaneis kai thimatai parakalo na mou to pei giati dn ksero pos legetai.Efxaristo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mipos kserei kapoios ena tragoudi pou akougotan sto trailer tou kokkinou domatiou sto teleutaio kainourgio epeisodio.sto proto apta dio epeisodia pou edeikse to trailer.gia na voithiso to teleutaio episodio itan auto pou i maro eroteutike ena ergati.Sto trailer eixe tragoudi kseno.An katalave kaneis kai thimatai parakalo na mou to pei giati dn ksero pos legetai.Efxaristo.

Πολύ λίγα στοιχεία δίνεις φίλε μου. Πού να θυμόμαστε το trailer μιας εβδομάς+ πίσω. Τίποτε άλλο μπορείς να μας πεις; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas paidia! Psaxnw o tragoudi ths diafhmhshs ALWAYS SILK. einai poly xalaro kai gynaikeia vocals kai ephsh to tragoudi ths diafhmhshs toy xhmoy LIFE gnosto komati me ena lagoudiaki kai mia gynaika einai nomizw!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas paidia! Psaxnw o tragoudi ths diafhmhshs ALWAYS SILK. einai poly xalaro kai gynaikeia vocals kai ephsh to tragoudi ths diafhmhshs toy xhmoy LIFE gnosto komati me ena lagoudiaki kai mia gynaika einai nomizw!!

 

Για το 2ο μάλλον ψάχνεις το "The Look Of Love" της Dusty Springfield. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

Στην διαφήμιση της εφημερίδας τα ΝΕΑ που λέει για τους θυσαυρούς της Ελλάδας, έχει μια ωραία μουσική. Μήπως το ξέρει κάποιος;;;

 

Η μουσική είναι από το δίσκο ΑΙΟΛΙΑ του Μιχάλη Νικολούδη. Δεν πρόσεξα αν το απόσπασμα που παίζει είναι με στίχους ή χωρίς, μια και στο δίσκο το έχει σε δύο εκελέσεις. Αν είναι με στίχους είναι το τραγούδι λέγεται Ο ΗΛΙΟΣ ΘΕΟΣ. Ο τίτλος της "ορχηστρικής" εκτέλεσης νομίζω είναι ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το copy/paste ενός σημείου του τραγουδιού μιλάμε. Ποιά δουλειά; Ο καθένας μπορεί να το κάνει αυτό.
Άποψη σου είναι. Εγώ το βλέπω διαφορετικά. Εξάλλου με την τεχνολογία που υπάρχει σήμερα, τα περισσότερα μουσικά jingles που ακούγονται σε διαφημίσεις μπορούν να γίνουν από οποιονδήποτε...

Ο τυπάκος πάντως μια χαρά το έχει διασκευάσει και έχει κάνει και δικές του δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη σου είναι. Εγώ το βλέπω διαφορετικά. Εξάλλου με την τεχνολογία που υπάρχει σήμερα, τα περισσότερα μουσικά jingles που ακούγονται σε διαφημίσεις μπορούν να γίνουν από οποιονδήποτε...

Ο τυπάκος πάντως μια χαρά το έχει διασκευάσει και έχει κάνει και δικές του δουλειές.

 

Αντικειμενικά μιλώντας, αυτό που έκανε αυτός είναι ένα edit και όχι διασκευή. Τέλος πάντων, το θέμα είναι πως το κομμάτι στην εκπομπή "Πρωταγωνιστές" είναι των Calexico και όχι αυτού του τύπου επειδή έκανε ένα edit. Άποψή μου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

surtuki to psaxnw k egw afto to kommati alla den einai afto pou grafeis(armenistis) thanks pantws

 

Θα σου πω τη Δευτέρα ποιος είναι ο τίτλος του τραγουδιού μιας και έχω το cd στο γραφείο. Πάντως είναι σίγουρα από αυτό το δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά μιλώντας, αυτό που έκανε αυτός είναι ένα edit και όχι διασκευή. Τέλος πάντων, το θέμα είναι πως το κομμάτι στην εκπομπή "Πρωταγωνιστές" είναι των Calexico και όχι αυτού του τύπου επειδή έκανε ένα edit. Άποψή μου. ;)
Εννοείται ότι το κομμάτι είναι των Calexico, αλλά αυτό που ακούγεται στους τίτλους έχει υποστεί επεξεργασία από τον τύπο. Anyway δεν κατάλαβα από την αρχή γιατί αυτή η εμμονή με το τι έγραψα ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...