Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 977
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν εχεις swap magic και με αυτο γινεται

χρειαζεσαι με καποιο τροπο να τρεξεις καποια

αρχεια που δεν θα τα διαβασει μια απειραχτη κονσολα

 

βρες απο καποιο φιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

 

 

Μέχρι σήμερα έχουν βγει αρκετές αλλαγές με καλύτερο τον open ps2 loader με τον οποίο παίζεις παιχνίδια από ISO μέσο τοπικού δικτύου.

 

αυτό προσπαθώ να κάνω και μου έχει σπάσει τα νευρα απο χθες!

 

τα έκανα όλα και μπορώ να παίζω απο usb hdd με το slim μου αλλα είναι πολυ αργό το loading και σε μερικά παιχνίδια καταντάει αηδία.

 

τον συγκεκριμένο σκληρό τον χρησιμοποιούσα στο wii και πέταγε κανονικά πάντως, πολύ γρήγορα loading και κανένα πρόβλημα.

 

Στο θέμα μας τώρα..

 

έφτιαξα sharing folder τον hdd , όλα με σωστές ρυθμίσεις κλπ αλλα το ps2 μου αρνείστε να συνδεθεί με το pc σε δίκτυο και το open ps2 loader δεν βλέπει τον δίσκο ...! δοκίμασα και στο router με ethernet αλλα και κατευθείαν στο pc αλλα τίποτα!

 

HEEEEEEEEELP PLZ... :cry:

 

ps :μπήκα psx-scene αλλα άκρη δεν βρήκα , δοκίμασα να βάλω και στατική ip στο pc μου αλλα μου έκανε disconect το internet και αν δεν έβαζα auto ip πάλι δεν έμπαινε internet για κανένα λόγο :-( :-( :-( :-( ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν οι θύρες USB του PS2 δεν είναι USB2.0 αλλά είναι USB1.0 άρα μην περιμένεις γρήγορο loading...

 

Τώρα για το δίκτυο είναι προτιμότερο να έχεις statip IP, και το sharing folder να έχει User Name και Password, Μέσα από το menu του OPL θα πρέπει να ξεκινήσεις το LAN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα σε 100αρι δίκτυο. Δεν κολλάει στα video έχω καμία 30αρια παιχνίδια με τα εξώφυλλα τους... Απλώς υπάρχουν κάποια παιχνίδια που δεν είναι συμβατά....

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το μόνο που έπαιζε κομπλέ ηταν το digimon world 4 , αλλα ήταν απλά για δοκιμή , δεν παίζω digimon εδω και αρκετά χρόνια :P

 

λες να φταίει οτι τα άλλα rip ηταν ntsc και το ps2 μου ειναι για pal ? θα κατεβάσω απόψε pal να δοκιμάσω και ελπίζω να μην κολλάνε.

το kingdom hearts 1 που υποτίθεται πως ειναι 100% συμβατό αποτι λέει στην σελίδα με τα hack/exploit του ps2 ήταν ntsc και κόλλαγε ελεεινά στο intro και μη μπορώντας να το κάνω skip το έκλεισα στο τέλος.

 

edit : άκυρο.

 

δουλευουν σωστά το digimon world 4 και το crash kart

 

αν σου είναι εύκολο μπορείς να μου πεις ποια παιχνίδια σου δουλεύουν κομπλέ να τα δοκιμάσω και εγώ ? ίσως έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση δικτύου ξερω γω και μου κόβει transfer speed (?)

 

edit : τελικά το βρήκα το πρόβλημα !!!

Ολα τα ntsc παιχνίδια έχουν lag στο intro και slow loading issues .

 

δοκίμασα τα ίδια σε ntsc και δουλευουν τέλεια ! :-)

Επεξ/σία από nicoc89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παίδες!

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσιπάρω το ps2 (slim 7000x) χωρίς να πληρώσω χρήματα; Βρήκα στο διαδίκτυο έναν τρόπο αλλά μου λέει διάφορα περίπλοκα και το σημαντικότερο μου λέει να βρώ δεύτερη κονσόλα αλλά είναι λίγο δύσκολο.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...