Προς το περιεχόμενο

Μόλις ανακάλυψα μία γρατζουνιά στην Tft...


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω!

 

Το σωστό είναι αυτό που λέγεται από τους δύο κύρηκες της νομιμότητας εδώ. Όλοι συμφωνούμε.

 

Η ζωή όμως έχει πάντα άλλα σχέδια (και δεν εννοώ ότι βγαίνει με άλλον :-) ) και η θεωρία απέχει πάντα από την πράξη. Η λύση είναι κάπου ενδιάμεσα.

 

Να σημειώσω βέβαια ότι ο 27χρονος μηχανικός αγόρασε το AutoCAD γιατί δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς. Αν τον βρίσκανε (ΣΔΟΕ πριν, τώρα δεν ξέρω πως θα τους λένε) με αντίγραφο θα την είχε πολύ άσχημα, για να μην πω κάτι χειρότερο. Άρα δε μετράει το παράδειγμα διότι δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς.

Απέφυγε όμως (όπως και ο άλλος υπεραμυνόμενος της νομιμότητας) να απαντήσει αν διατηρεί ΑΛΛΑ προγράμματα μη νόμιμα. Αν διατηρούν έστω και ένα τότε ισχύει το "τσάμπα μάγκες".

 

Και βέβαια το επιχείρημα ότι τα αντεγραμένα CD δεν έχουν σχέση με το να κάνεις ζημιά για να ισχύσει η εγγύηση, σε αυτήν εδώ τη συζήτηση όπως διαμορφώθηκε, είναι αστείο. Αφού για νομιμότητα και παιδεία μιλάμε πλέον. Τα αντίγραφα είναι άλλη συζήτηση;

 

Αυταααααααααααααά,

 

και συγνώμη κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Σε πληροφορώ ότι είμαι 27' date=' η οικονομική μου κατάσταση είναι πολύ χειρότερη απο ότι φαντάζεσαι και τα μαθήματα ηθικής να λείπου σε έμενα. Αντι να κατακρίνετε τους άλλους που λένε ότι χαλάνε μόνοι τους κάτι για να το αλλάξουν στην εγγύηση ή ότι δουλεύουν με σπασμένα προγράμματα κατακρίνετε τους νόμιμους γιατί είναι σε καλύτερη οικονομική κατάσταση απο εσάς?

Ωραία λογική

Με τις ευχές μου[/quote']

 

Φιλε το Autocad το εχεις original γιατι αν δεν ειναι original και γίνει κανα ντου σε πανε μέσα...

Το λεω γιατι προφανώς απτη στιγμη που οπως λες δεν εχεις κανα κεφάλαιο απο πίσω να σε στηρίξει (λάδωμα), θα πρέπει να πληρώσεις το πρόστιμο κανονικά...

 

Δεν υπάρχει κανένας που να ειναι 100% νόμιμος. Η επιλογή αν θα αγοράσεις αυθεντικό ή όχι ειναι άσχετη, γι'αυτό και τα σπίτια ειναι ΟΛΑ περισσότερα τ.μ. απότι δηλώνονται, και γι'αυτό και συνεχώς βλέπεις πινακίδες ΕΥΥ στα αυτοκίνητα στο δρόμο...... Όπου μπορείς να γλιτώσεις κάτι, θα το γλιτώσεις, ειναι στανταρ!!!

 

Τωρα στο θέμα των εγγυήσεων εχεις δίκιο, ουτε κ εγω συμφωνώ, και γι'αυτο και δεν πήρα καμία Sony TFT αλλά LG, παρόλο που απτι γκριζάδα δεν μπορώ να δω μαύρο με τίποτα, γιατί με το που παει να εμφανιστεί ενα καμμένο pixel θα πάει από κει ήρθε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dali13gr & @christina

 

to deutero link den einai sxetiko mias kai parousiazei ka9aristiko o9onon kai oxi scratch remover ...

 

to proto pali anaferetai se kinita tilefona (mikres o9ones) kai einai sigoura kapoia psili aloifi opos autes pou xrisimopoioun oi fanartzides (se piasiariko solinario) gia na plironeis proion 0,01? => 3? !!!

an to provlima itan i o9oni kinitou 9a proteina anepifilakta stin fili mas psili aleifi tis 3M gia gialisma xromatos autokinitou (to exo dokimasei arketes fores me arista apotelesmata) ...

 

to provlima einai oti stin o9oni tou pc 9a tin efarmosei se periorismeno xoro kai pi9anos i perioxi auti na min exei telika tin idia ifi me tin ypoloipi o9oni (isos kai na ginei pio leia) ... i gratzounia sigoura 9a fygei ...

auto akrivos einai kai to megalo provlima tou epido3ou kataskeuasti tetoiou proiontos ...

pos diladi efarmozomeno, to proion, se mikri perioxi diaforon o9onon 9a dimiourgisei tin idia ifi me auti pou yparxei stin ypoloipi o9oni (skef9eite to ligaki) ...

 

sta kinita den yparxei auto to provlima mias kai efarmozeis to yliko se oli tin o9oni !!!

 

auta ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@the others

min fonazete vre paidia ... oloi dikio exoun ...

 

- kai autoi pou kaine kommatia giati to service gia na sou ta alla3ei ta 9elei KAMMENA, KATESTRAMENA NA MHN DOYLEUOUN KA9OLOU VRE PAIDI MOU kai oxi vlamena (me vlavi diladi) let alone the random errors pou esy skizeis ta imatia sou me to na tous les oti pragmatika "merikes fores" sou kanei restart to mixanima i sou kaiei diskakia to dvdr kai autoi dokimazontas to 1 min i me ena diskaki vgazoun to symperasma oti les premata !!! ... :)

to psineis loipon ligaki to e3artima kai se pistevoun gia ta kala tin epomeni fora ...

 

- kai autoi pou ypostirizoun oti auto den einai sosto, giati ontos den einai :) ...

 

ps

den exo kapsei pote e3artima gia allagi alla auto den simainei oti den 9a to kano kato apo e3airetika eidikes periptoseis kai synanastrefomenos me M@L@KES ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw anarwtiemai...(pros toys yper twn katastimatwn)...an eixate othoni 17'' TFT (as poume 500wn eyrw) kai kati pathaine mesa sthn eggyisi, alla i eggiisi den to kalyptei. Ti tha kanate? Tha dinate alla 500 eyrw gia kainourgia? Den einai krima i "EGGYISEIS" twn katasthmatwn na kalyptoun mono kapoies periptwseis? Exalou poso dyskolo einai gia mia megaloetairia na sou ftiaxei mia gratzounia..? kai poso kostos exei...?

 

Telos pantwn, sygnwmi Christina gia ta parapano logia....giati etsi ginomai kai egw enas pou katastrefw thn erwthsh sou

 

P.S. An thelete na milisete gia ola ayta anoixte kana allo topic kai min katatrefete to sygkekrimeno... (Pneyma kai ithikii... pou elege kai o sygxwremenos Aylwnitis sthn elliniki tainia...kai thymaste ti ekane sta moulaxta?... ;) Ellinas )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@laptopmaniac:

ela ntaksi filarako' date=' an eisai esu 35 - 40 xronw kai eisai mhxanikos kai mporeis na skas san M@@@... 3000 europoula, auta na ta les se autous pou exoun thn dikia sou oikonomikh anesh kai ase tous allous pou einai 10 - 15 xronia newteroi apo sena kai metrane ta leftakia na pane gia kafe. (h mallon 8umhsou pws hsoun esu paliotera)[/quote']

 

simfono mazi sou.kai sto exoteriko oloi einai lamogies dioti kai ekeinoi katevazoun paranoma tragoudia kai paranoma programmata opote na min lete gia tin ellada mono.kai sto exoteriko kaine pragmata kai ta allazoun.oxi mono stin ellada.bebea stin ellada den tha allaxei pote tipota.tora an ixes 3000 euro na xalsei o laptomaniac einai problima tou.ego 3000 euro gia programmata den exo na ta doso opote perno antigrafa.opos ine lamogia i antigrafi pou i eteria xanei lefta etsi einai kai lamogia na xalaseis kati.apla stin mia periptosi i eteria me ta antigrafa den pernei lefta eno stin alli apla bazei apo tin tsepi tis.kai stis dio periptoseis einai oikonomiko to problima.stin ellada ta panta ftene kai den prokite na allaxei pote tipot kai as min allaxei.opoios thelei paei exoteriko kai glitonei apo tin ellada anti na paraponietia gia autin.kai kaneis na min leei gia ton allon alla na to krataei mesa tou.an tora ego ime nomimos i oxi ine dikaioma mou kai de prepei o enas na sxoliazei ton allo.as einai o kathenas oti thelei kai as to krataei gia auton kai na min krinei tous allous.ise nomimos magkia sou kai den xriazetai na to dixneis oute na kaneis mathimata nomimotitas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους θιγμένους,

Παρόλο που δεν είναι η τακτική μου να κρίνω συμπεριφορές άλλων αυτή την φορά ένιωσα θιγμένος γι αυτό και απάντησα έτσι.

Το Autocad το αγόρασα γιατί όντως μου ήταν απαραίτητο αλλά όχι για τον φόβο του ΣΔΟΕ ή όπως αλλιώς το λένε τώρα. Και τα windows πλήρωσα, office χρησιμοποιώ το open office και γενικά ή δουλεύω με freeware ή τα πληρώνω όλα!

Δεν καταλαβαίνω γιατί το να είσαι νόμιμος σημαίνει ότι είσαι φραγκάς, το παιδί του μπαμπά, κλπ, κλπ.

Προτιμώ να με λένε Μ@λ@κ@ και να μην έχω κανένα ανάγκη και όταν χρειαστώ βοήθεια απο την εταιρεία ( Autodesk ) στο πρόγραμμα να τους παίρνω ένα τηλ. και να την έχω.

Αν υπεραμήνεστε έτσι της τακτικής σας να καίτε μια οθόνη που χαλάσατε εσείς με δική σας υπαιτιότητα ( Christina οχι εσύ ) ή ένα mobo που χάλασε επειδή δεν το βγάλατε απο το ρεύμα όταν αλλάξατε κάτι ή που τσιγκουνευτήκατε να αγοράσετε ένα ups τότε λυπάμαι αλλά κάτι πάει στραβά με την ΗΘΙΚΗ σας υπόσταση και γενικότερα με την καταναλωτική σας παιδεία.

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους θιγμένους' date='

Παρόλο που δεν είναι η τακτική μου να κρίνω συμπεριφορές άλλων αυτή την φορά ένιωσα θιγμένος γι αυτό και απάντησα έτσι.

Το Autocad το αγόρασα γιατί όντως μου ήταν απαραίτητο αλλά όχι για τον φόβο του ΣΔΟΕ ή όπως αλλιώς το λένε τώρα. Και τα windows πλήρωσα, office χρησιμοποιώ το open office και γενικά ή δουλεύω με freeware ή τα πληρώνω όλα!

Δεν καταλαβαίνω γιατί το να είσαι νόμιμος σημαίνει ότι είσαι φραγκάς, το παιδί του μπαμπά, κλπ, κλπ.

Προτιμώ να με λένε Μ@λ@κ@ και να μην έχω κανένα ανάγκη και όταν χρειαστώ βοήθεια απο την εταιρεία ( Autodesk ) στο πρόγραμμα να τους παίρνω ένα τηλ. και να την έχω.

Αν υπεραμήνεστε έτσι της τακτικής σας να καίτε μια οθόνη που χαλάσατε εσείς με δική σας υπαιτιότητα ( Christina οχι εσύ ) ή ένα mobo που χάλασε επειδή δεν το βγάλατε απο το ρεύμα όταν αλλάξατε κάτι ή που τσιγκουνευτήκατε να αγοράσετε ένα ups τότε λυπάμαι αλλά κάτι πάει στραβά με την ΗΘΙΚΗ σας υπόσταση και γενικότερα με την καταναλωτική σας παιδεία.

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ[/quote']

 

Τελικά σιγά σιγά, (μάλλον πολύ σιγά) αρχίζω να καταλαβαίνω πως δεν είμαι μόνος.

:grin: :grin: :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους τους θιγμένους' date='

Παρόλο που δεν είναι η τακτική μου να κρίνω συμπεριφορές άλλων αυτή την φορά ένιωσα θιγμένος γι αυτό και απάντησα έτσι.

Το Autocad το αγόρασα γιατί όντως μου ήταν απαραίτητο αλλά όχι για τον φόβο του ΣΔΟΕ ή όπως αλλιώς το λένε τώρα. Και τα windows πλήρωσα, office χρησιμοποιώ το open office και γενικά ή δουλεύω με freeware ή τα πληρώνω όλα!

Δεν καταλαβαίνω γιατί το να είσαι νόμιμος σημαίνει ότι είσαι φραγκάς, το παιδί του μπαμπά, κλπ, κλπ.

Προτιμώ να με λένε Μ@λ@κ@ και να μην έχω κανένα ανάγκη και όταν χρειαστώ βοήθεια απο την εταιρεία ( Autodesk ) στο πρόγραμμα να τους παίρνω ένα τηλ. και να την έχω.

Αν υπεραμήνεστε έτσι της τακτικής σας να καίτε μια οθόνη που χαλάσατε εσείς με δική σας υπαιτιότητα ( Christina οχι εσύ ) ή ένα mobo που χάλασε επειδή δεν το βγάλατε απο το ρεύμα όταν αλλάξατε κάτι ή που τσιγκουνευτήκατε να αγοράσετε ένα ups τότε λυπάμαι αλλά κάτι πάει στραβά με την ΗΘΙΚΗ σας υπόσταση και γενικότερα με την καταναλωτική σας παιδεία.

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ[/quote']

 

 

xalarwse re file, poios se eipe mal@ka? esu monos sou to les...

An 8es na agorazeis to software, ta mp3, ktl. dikaiwma sou! Ti se noiazei ti kanoun oi alloi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ένα, ο καθένας κάνει ότι γουστάρει κ ότι κρίνει αυτός καλό για τον εαυτό του και δεν πέφτει λόγος σε κανέναν εκτός από αυτόν για το τi κάνει. @ Cristina εγώ για αντικατάσταση οθόνης έχω ακούσει 7 καμένα pixel και άνω ένα τηλ στην εταιρία - αντιπροσωπεία θα σε διαφώτιση (με την ευχή μου να σου καούν καμιά 10αρια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kafte tis othones kafte ta ola.... i paranomia paei sinefo apo tis etairies pou mas ta pernoun kanonika kai den leme kouventa!!!!! An den to sikonei i sineidisi sas tote min to kanete alla kaneis den kerdise tpt pigainontas me to stavro sto xeri otan exei na kanei me tetoies etairies....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σχέση έχουν όλα αυτά με την γρατζουνιά στη TFT ????

 

Kαμία απολύτως. Κουβέντα να γίνεται... Ούτε πρώτη ούτε τελευταία φορά είναι που συμβαίνει αυτό. Απο αλλού ξεκινάμε και αλλού καταλήγουμε

 

Είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο και μαθηματικά τεκμηριωμένο,ότι οποιοδήποτε thread με posts >= 30,βρε δεν πα' να 'χει θέμα "πως πέρασα τα κούλουμα στο χωριό μου" θα καταλήξει σε εκτός τόπου και χρόνου συλλαλητήριο...

By NoD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...