Προς το περιεχόμενο

Μόλις ανακάλυψα μία γρατζουνιά στην Tft...


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς όλους τους θιγμένους' date='

Παρόλο που δεν είναι η τακτική μου να κρίνω συμπεριφορές άλλων αυτή την φορά ένιωσα θιγμένος γι αυτό και απάντησα έτσι.

Το Autocad το αγόρασα γιατί όντως μου ήταν απαραίτητο αλλά όχι για τον φόβο του ΣΔΟΕ ή όπως αλλιώς το λένε τώρα. Και τα windows πλήρωσα, office χρησιμοποιώ το open office και γενικά ή δουλεύω με freeware ή τα πληρώνω όλα!

Δεν καταλαβαίνω γιατί το να είσαι νόμιμος σημαίνει ότι είσαι φραγκάς, το παιδί του μπαμπά, κλπ, κλπ.

Προτιμώ να με λένε Μ@λ@κ@ και να μην έχω κανένα ανάγκη και όταν χρειαστώ βοήθεια απο την εταιρεία ( Autodesk ) στο πρόγραμμα να τους παίρνω ένα τηλ. και να την έχω.

Αν υπεραμήνεστε έτσι της τακτικής σας να καίτε μια οθόνη που χαλάσατε εσείς με δική σας υπαιτιότητα ( Christina οχι εσύ ) ή ένα mobo που χάλασε επειδή δεν το βγάλατε απο το ρεύμα όταν αλλάξατε κάτι ή που τσιγκουνευτήκατε να αγοράσετε ένα ups τότε λυπάμαι αλλά κάτι πάει στραβά με την ΗΘΙΚΗ σας υπόσταση και γενικότερα με την καταναλωτική σας παιδεία.

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ Η ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ[/quote']

 

 

Mμμμ...Αν θες ως ανταποδοση των χρηματων που ισως βγαλεις απο καποιο software, καλο θα ηταν να το πληρωνεις...Αλλα, πες μου, το CAD, το εμαθες μονος σου ή εκανες σεμιναρια...Γιατι αν το εμαθες μονος (οπως εγω), μην μας λες οτι δεν το εμαθες σε σπασμενο...Και στην τελικη αμα θες να εχεις support και οτιδηποτε αλλο προσφερει μια εταιρια, δεν εχεις επιλογη να μην αγορασεις κατι. Αλλα παλι αμα θες να μαθεις, να παιξεις και να πειραματιστεις, δεν αξιζει να πληρωσεις τοσα χρηματα...Απλα υπαρχουν ειδη νομιμοτητας, που ξεκιναν απο την αποψη της BSA(που μαλλον ενστερνιζεσαι) μεχρι την χαλαρη και πολυ απλη λογικη, οτι με οτι θελω να παιξω θα παιζω τσαμπα, αν ειναι να γινει εργαλειο δουλειας, πρεπει να πληρωσω...btw εχω autocad απο την εποχη του 14 και μετα το 2000 δεν προκειτε να δωσω αλλα λεφτα στην Autodesk...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το autocad το έμαθα στο πανεπηστήμιο και εκεί το δούλευα κάθε απόγευμα δίπλα σε αυτούς που κατέβαζαν dolly does texas μέχρι να το αγοράσω και αυτό και το πρώτο μου pc. ( Το πήρα στα 19)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως την καλύψεις λίγο εάν δεν είναι βαθειά. Εάν είναι όμως βαθειά προσπάθησε να το ξεπεράσεις. Σίγουρα δεν θα σε καλύψει η εγγύηση!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλλον έχουμε ξεφύγει τελείως... Σχόλια του τύπου u suck και μόνο γυναίκες κάνουν τέτοιες βλακείες δε νομίζω πως θα βοηθήσουν. Έγινε ένα λάθος απο κει και πέρα αν έχεις να προτείνεις κάποια λύση πες αλλιώς δεν το αφήνεις καλύτερα? Ας πέσει ένα λουκέτο να τελειώνουμε(πωπω πήρα το avatar και τη sig του dim και την ψώνισα τελείως :P), έτσι και αλλιώς δε νομίζω να βρει λύση η Cristina...

 

Edit : και καλορίζικο το 667o ban ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν σας ενδιαφέρει αυτό αλλά νομίζω ότι ο μόνος που δεν διαβάζει στα σίγουρα πλέον το thread αυτό είναι η Crhistina. Εγώ ίσως "να άφησα να εννοηθεί" ότι αν "τύχαινε" να καούν μερικά pixels να την έπιανε η εγγύηση αλλά νομίζω ότι η Christina είναι αρκετά έξυπνη να αποφασίσει με τη πρώτη αν θέλει να κάνει κάτι τέτοιο και δε χρειάζεται όλο αυτό το σίριαλ.

 

@laptopmaniac : Συνάδελφε δε χρειάζεται να απολογείσαι για τις επιλογές σου. Μαγκιά σου να πληρώνεις το AutoCad τη στιγμή που ακόμα και τεχνικές εταιρείες χρησιμοποιούν κόπιες. Προσωπικά ίσως να έχω άλλη άποψη αλλά το γεγονός ότι "σπαταλάς" χρήματα σε επαγγελματικό sotware σε εμένα δείχνει ότι έχεις πάρει στα σοβαρά τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...