Προς το περιεχόμενο

Μόλις ανακάλυψα μία γρατζουνιά στην Tft...


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υ.Γ.: Σας επισυνάπτω τα... μαλλιά της Παταπούφας! :P

 

Χμμμ, γιατί εγώ το ξέρω σαν ΠαταΤούφα; Πρέπει να το ψάξουμε ετυμολογικά :-P

 

Anyway, για αυτό και δεν καθαρίζω ποτέ την οθόνη μου. Έχει γεμίσει μπίχλα βέβαια, αλλά ούτε με βαμβάκι δε την ακουμπάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
καπου ειχα διαβασει οτι και η samsung δινει zero pixel απο φετος δεν ξερω αν ισχυει

 

Και εγώ το googlίασα το θέμα αλλά δεν ήθελα να απογοητεύσω την Christina

 

http://hardware.slashdot.org/article.pl?sid=05/01/01/1440201&tid=196&tid=152&tid=1

 

Πάντως καλού κακού Christina ρώτα στο μαγαζί που τη πήρες ή στην αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει κάτι σαν "κρέμα" για να καλύπτει τις γρατζουνιές...

Δε θυμάμαι όμως περισσότερα και δεν έχω ανάλογη εμπειρία για να το συνιστήσω. :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει κάτι σαν "κρέμα" για να καλύπτει τις γρατζουνιές...

Δε θυμάμαι όμως περισσότερα και δεν έχω ανάλογη εμπειρία για να το συνιστήσω. :|

 

nai, tzami se ugri morfi! Plaka kano min arxisei tora kanenas kai to rotaei auto sta magazia ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από 2 χρόνια όταν οι TFT ήταν πανάκριβες, πούλησα μία σε ένα πελάτη μου σε μία καφετέρια.

Την ώρα της εγκατάστασης ο ίδιος έλλειπε, αλλά για καλή μου τύχη ήταν εκεί η αδερφή του.

Αφού εγκατέστησα την οθόνη, είδαμε και οι 2 ότι λειτουργούσε καλά και αποχώρησα.

Πήγα την επόμενη ημέρα να πληρωθώ, και μου λέει: Η οθόνη έχει γρατσουνιές, μήπως είναι μεταχειρισμένη ;

Εγώ έπαθα σοκ. Πάω κοιτάω την οθόνη, και βλέπω 3 γρατσουνιές από στυλό. Και γαμώτο ήταν έντονες...

Φώναξα την αδερφή του να επιβεβαιώσει ότι ήταν όλα ΟΚ και μας είπε ότι περίπου 2 ώρες μετά αφού την τοποθέτησα, την είδε γρατσουνισμένη και έπαθε 8 εγκεφαλικά.

Δυστυχώς ρωτήσαμε στην αντιπροσωπεία αν αλλάζει μόνο το τζάμι και μας είπαν όχι.

 

Δεν μπορέσαμε να βρούμε τρόπο να καλύψουμε τις γρατσουνιές ακόμα και με ζελέ δοκιμάσαμε (αυτό για τις TFT)

 

Χριστίνα, εύχομαι να είσαι πιό τυχερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia auto einai gia kinito alla gia tft den kanei.kamia sxesi i othoni tou kinitou me tis tft.mporei na to dokimasei kai ti tha bgei pios xerei.san igro plastiko einai auto sto solinario.alla den nomizo na kanei.edo gia kranos pou ine plastiko ixa rotisei kai den iparxei gia tft pou ine pio akribo to tzami na iparxei xlomo.prepei na dokimaso kai auto to solinario sto kranos na doume tha kalipsei tipota.alla einai diaforetiko iliko apo tou kiinitou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά... Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις... :)

Ελπίζω να γίνει κάτι με το pixel και να την αλλάξουν γι αυτό...

Η γρατζουνιά δεν πρέπει να είναι βαθιά (υποθέτω), αλλά είναι μεγάλη... Σχεδόν 20cm από την μια άκρη στην άλλη, σε καμπύλη, στα δεξιά της οθόνης. :(

 

Υ.Γ.: diamondT, θυμάμαι από παλιά πως πολλοί την έλεγαν έτσι, αλλά θυμάμαι το κουτί της κουκλίτσας να λέει «Παταπούφα»... Ήμουν μικρούλα πολύ όμως τότε, ίσως να μην θυμάμαι καλά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pare lepti aloifi gia xroma autokimiton kai tripse sxetika apala me vamvaki ...

 

sto "tzami" tou kinitou mou epiase ...

 

ps

to xeirotero senario einai na 9amposei ligaki to simeio pou9a tripseis ... alla i gratzounia 9a figei ...

 

kala 3emperdemata ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Afto einai to kalitero pou mporeis na kaneis na tin kapseis me ena rithmizomeno matasximatisti kai na tin giriseis piso san xalasmeni emena mou epiase me ena mp3 player aftokinitou pou xoropidouse to cd stis lakouves apo tin proti kiolas mera....to girisa kai pira ena allo plironontas ti diafora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε δεν ντρέπεστε? Αυτά κάνουν ορισμένοι και μετά λέμε για τις εγγυήσεις και γιατί δε μας καλύπτουν! Τουλάχιστον μην προτείνετε και σε άλλους να κάνουν τα ίδια! Mods γιατί αφήνετε τέτοια posts να υπάρχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon xristina mallon eisai tuxairh!

Se ena online shop brhka na leei auto:

"Samsung recently announced that all TFT monitors would carry a 'Zero Dead Pixel Guarantee' (atleast for the first 100 days)"

 

Elpizw na prolabaineis kai telika na isxuei.

Kalh tuxh :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...