Προς το περιεχόμενο

Λήγει η Forthnet. Nα δοκιμάσω άλλη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω Forthnet 384 εδώ κι ενα χρόνο περίπου και απλά ανανεώνω κάθε 3μηνο. Οι ταχύτητες είναι πολύ καλές το support όποτε εχει χρειαστεί άψογο αλλά οι τιμές εχουν αλλάξει τόσο με τις άλλες εταιρίες που η διαφορά φτάνει κάπου τα 30 ευρώ/ 3μηνο!

Τι παίζει με τις άλλες εταιρίες? Αυτό που με προβληματίζει είναι η αξιοπιστία. Συμβουλές - εμπειρίες anyone?

 

Σε σύγκριση (με ΦΠΑ 19%):

3μήνη TELEDOME DSL INTERNET 384= 60,33 ?

3μήνη ACN ADSL Connect 384= 70.21 ?

FORTHNET Fast Internet 384= 88,89 ?

 

*H 3μήνη προπληρωμένη με βολεύει γιατί δε χρειάζεται να τρέχω κάθε μήνα και ούτε με λογαριασμούς μπλέκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε ζητάς demo από άλλες εταιρίες για να τις δοκιμάσεις; Εγώ πήρα από Teledome και έπιανε περίπου τις ίδιες ταχύτητες με Forthnet απλά άλλαζε πολύ συχνά (κάθε 5 ώρες περίπου) η ip μου. Βέβαια αυτό διορθώνεται με το no-ip. Για την ACN ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56245 Μετά από αυτό εγώ δε θα έβαζα ACN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με την άλλαγή της ιp είναι μεγάλη πατάτα.

Στη Forthnet αλλάζει το πολυ μια φορά το 24ωρο.

 

Και εγώ σκεφτόμουν για Teledome γμτ..

 

Αλλά καμία δεν έχει την αξιοπιστία της Forthnet από τις φτηνές εταιρίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω forthnet,πρίν από κάνα 6μηνο που είχα ACN,μπορώ να πώ ότι οι ταχύτητες της,ήταν πάρα πολύ καλές,οι διαφορές με την forthnet αμελητέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pros to paron agorase mia netkey ton 20euro kai tha exeis adsl 256/128 me forthnet gia 47 meres alla den dinei mail. Einai gia energopoiiseis mexri 31 / 05

 

Oti simferei perisotero auti tin periodo, kalitera kai apo sindromi.

3mini 4net 256/128 = 60 euro

47 meres 256/128 = 20 euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλη: απ οτι ξερω απο φιλους μου σε αλλους providers και απ οτι γραφεται στα forums

(σου συνιστω ιδιαιτερως το http:// http://www.adslgr.com/forum/index.php?) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ συνολικα απ τη forthnet.

Οι διαφορες σε ταχυτητα ουσιαστικα μηδαμινες, η σταθεροτητα μοναδικη και η αξιοπιστια της δεδομενη- μη ξεχνιομαστε ηταν ο ιδρυτης του ιντερνετ στην ελλαδα. Μην ψαχνεις για φθηνοτερες συνδρομες σε αλλους isps, θ΄αποδειχθουν φτηνιαρικες.

Σημειωσε οτι εγω εχω otenet, που ειναι η μακραν η ακριβοτερη, και παρολο το "θαψιμο" που της κανουν ειναι η μονη ισαξια της forthnet,

υπαρχει και το longtime συγκριτικο στο PCMAGAZINE Απριλιου http://www.e-pcmag.gr/modules/wfchannel/index.php?pagenum=17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pros to paron agorase mia netkey ton 20euro kai tha exeis adsl 256/128 me forthnet gia 47 meres alla den dinei mail. Einai gia energopoiiseis mexri 31 / 05

 

Oti simferei perisotero auti tin periodo' date=' kalitera kai apo sindromi.

3mini 4net 256/128 = 60 euro

47 meres 256/128 = 20 euro[/quote']

 

Καλή φάση αυτό με την netkey αλλά ισχύει μόνο για συνδέσεις των 256/128.

Θα ήταν ακόμη καλύτερα αν ίσχυε και για συνδέσεις 384/128.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pantos me ti forthnet den exo kanena provlima. d/c troo mia fora ti vdomada. exei tixei kai vdomada afiso to pc deftera me dc++ anoixto kai na giriso tin epomeni deftera kai na katevazei anenoxlito kai me tin idia ip.

 

se kamia periptosi mi valeis tellas mono, osoi eixan kseroun giati

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με την άλλαγή της ιp είναι μεγάλη πατάτα.

Στη Forthnet αλλάζει το πολυ μια φορά το 24ωρο.

Στην Forthnet αλλάζει κάθε 10 μέρες. Δοκιμασμένο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Forthnet αλλάζει κάθε 10 μέρες. Δοκιμασμένο ;)

 

Εμένα στην θεσσαλονίκη μέσω όρο αλλάζει κάθε 4 μέρες ή απλώς όταν το κλείνω!Αλλά δε με χαλάει και πολύ να σου πώ.Βασικά μέσο όρο από τις φορές που το έχω προσέξει.Διότι ποτέ δε μου δημιούργησε πρόβλημα ώστε να κάτσω να το ελέγξω..Οπότε μπορεί να ' χεις δίκιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στην θεσσαλονίκη μέσω όρο αλλάζει κάθε 4 μέρες ή απλώς όταν το κλείνω!Αλλά δε με χαλάει και πολύ να σου πώ.Βασικά μέσο όρο από τις φορές που το έχω προσέξει.Διότι ποτέ δε μου δημιούργησε πρόβλημα ώστε να κάτσω να το ελέγξω..Οπότε μπορεί να ' χεις δίκιο ;)

Κι εγώ στην Θεσσαλονίκη κάθε 10 μέρες αλλάζω IP. Δοκιμασμένο επίσης! :mrgreen: :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i forthnet ine synolika h kalyterh me diafora,ine opos leme to asteri sto xristougeniatiko dentro,oles oi alles eteries akolouthoun alles apo konta sxetika kai alles apo makria.

 

gia mena epeidh to exo psaxei poly to thema

 

1) FORTHNET

2) TELLAS h ACN h pOTE

3)VIVODI

4)HOL

 

to 3 kai 4 isos ine kai 4-3,afou sinagonizontai gia mena ston PATO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...