Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι, τι νομιζατε οτι ειναι? Μια σελιδα που ανοιγει μεσα σε εναν υπερ-απλο browser. Ετσι ειναι κατι standalone εφαρμογες για fb, περιπου ετσι ειναι το smtube, και κατι τετοιο με πολλα περισσοτερα ειναι το popcorntime!

Και χωρις προσθετο για βιντεο κλησεις γενικα για λινουξ, λογικο ειναι να μην δουλευει για κλησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον gmail λογαριασμο μου βαλμενο σε thunderbird και δουλευει μεσω imap. Σε ενα μηνυμα που ηθελα να αποθηκευσω, πατησα archive και καπου πηγε και δεν μπορω να το βρω! Επειδη εχει οδηγιες και φωτογραφιες κλπ, εινια λιγο δυσκολο να ζητησω να το ξαναστειλει, οποτε μηπως ξερει κανεις που εχει παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον gmail λογαριασμο μου βαλμενο σε thunderbird και δουλευει μεσω imap. Σε ενα μηνυμα που ηθελα να αποθηκευσω, πατησα archive και καπου πηγε και δεν μπορω να το βρω! Επειδη εχει οδηγιες και φωτογραφιες κλπ, εινια λιγο δυσκολο να ζητησω να το ξαναστειλει, οποτε μηπως ξερει κανεις που εχει παει?

Συνήθως το προεπιλεγμένο είναι το Local Folders αλλά μπορείς να το δεις και να το αλλάξεις από το Account Settings: Edit >> Account Settings >> (Διαλέγεις το λογαριασμό που θέλεις) >> Copies and Folders >> Και αλλάζεις τις επιλογές εκεί που λέει "Message archives".

 

Τα παραπάνω ισχύουν για Icedove 38.6.0 σε Debian 8 Jessie (Stable)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει οδηγιες και φωτογραφιες κλπ, εινια λιγο δυσκολο να ζητησω να το ξαναστειλει,

 

Αν δεν βγάλεις άκρη, λογικά αυτός που στο έστειλε θα το έχει στα απεσταλμένα του, οπότε μπορεί να το βρει και απλά να το κάνει forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα το έχεις βρει μέχρι τώρα, αλλά αν ξαναχρειαστεί, μπορείς να βρεις archived mails στο subfolder "Αll Μail" του Gmail. Από εκεί μπορείς να το μεταφέρεις πίσω στο Inbox.

2ος τρόπος, αν θυμάσαι title/sender κλπ να κάνεις ένα search και να το βρεις.

 

Πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε jim_p με έχεις βοηθήσει καμιά πενηνταριά φορές (μάλλον λέω λίγες αλλά είσαι και μετριόφρων).

Μόλις κατάλαβα ότι πρέπει να λέω πιο συχνά ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη δεν μπορω να βρω το θεμα που λεγαμε για εναλλακτικες του teamviewer, μπορει καποιος να μου πει αν του παιζει αυτο?

https://chrome.google.com/webstore/detail/teamviewer/oooiobdokpcfdlahlmcddobejikcmkfo

 

Σε εμενα λεει αυτο οταν παω να το ανοιξω...

post-124002-0-78370900-1458810779_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...