Προς το περιεχόμενο

Λίστα προγραμμάτων για Linux


fotisman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Standard δεν είναι και είναι το μόνο που υστερεί imho και ο λόγος που κρατώ κάπου εγκατεστημένο και το TeamViewer. Εκνευρίζομαι αφάνταστα όμως με το TeamViewer όταν κάθε τρεις ώρες με πετάει και ζητάει να κάνω ξανά login ζητώντας κωδικό που συνεχώς αλλάζει, όταν το Anydesk δεν χρειάζεται καν κωδικό. Να σε προλάβω, το πρόβλημα δεν είναι ο κωδικός, αυτό κάπως λύνεται απλά δεν έχω ασχοληθεί. Αλλά το πέταγμα δεν υποφέρεται. Το ζούσα συνέχεια στο πετσί μου όταν γράφαμε με τον φίλο μου το subedit. Ώσπου βάλαμε Anydesk και ησυχάσαμε (δυστυχώς προς το τέλος το ανακαλύψαμε). + Ότι είναι αρκετά πιο βαριά σαν εφαρμογή, χρειάζεται συνεχώς update για να δουλεύει σωστά, χρειάζεται daemon για να τρέξει και μέχρι πρότινος δεν είχε καν native έκδοση για Linux. Το -standard- Skype καλύτερα μην το σχολιάσω, βλέπεις και μόνος σου πώς κατάντησε, τίποτα παραπάνω από μια web εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες εδω τι εχω πει περι teamviewer και να εισαι σιγουρος οτι ουτε εγω θα το χρησιμοποιουσα αν δεν ηταν standard.
http://www.insomnia.gr/topic/574877-το-teamviewer-με-διακοπτει-καθε-5-λεπτα/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Lollypop Music Player (0.9.304) μπορω να αποφυγω την αυτοματη αναπαραγωγη περνωντας (στην playlist) το mouse πανω απο ενα τραγουδι;

 

Edit:

Το βρηκα. Τι οτι νανε...

Preferences/Behaviour/Preview tracks on, ηταν σε ''Built-in-Audio Analog Stereo'' και το εκανα ''No audio device''

Μια χαρα ειναι η ρυθμιση εγω δεν το σκεφτηκα γιατι δεν εχει και πολες ρυθμισεις το Lollypop και δεν πηγε το ματι εκει.

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα τα μουτρα μου χτες και ξαναβαλα το teamviewer στο λινουξ για βοηθησω καποιον. Και αφου το εψαξα λιγο περισσοτερο, βρηκα τα παρακατω

 

- υπαρχει στη σελιδα σαν standalone το teamveiwer quick support για λινουξ, που ειναι native λινουξοεφαρμογη αλλα ειναι μονο 32αρι (facepalm)

- το teamviewer 13 ειναι preview εκδοση ακομα, γιαυτο και ειναι ακομα στο preview κομματι του repo

- το teamviewer host, που υπαρχει σαν native λινουξοεφαρμογη απο την 12, υπαρχει και στο stable κομματι του repo. Βεβαια, για καποιο λογο που αδυνατω να καταλαβω, η εταιρια εχει ΕΞΙ εκδοχες - υποεκδοσεις του teamviewer host εκει μεσα, τρεις της 13 και τρεις της 12. Το ιδιο εχει κανει και η ms με το repo του skype.

- το θεμα με το apt που γκρινιαζει που λεω παραπανω ειναι γνωστο και θα το φτιαξουν... καποια στιγμη

https://community.teamviewer.com/t5/Linux/TV13-debian-unstable-sid-broken-source-list/td-p/24850

 

Τελος, επειδη συνδεθηκα σε συστημα με 2 οθονες, δεν βρηκα τροπο να γυρισω στην δευτερη οταν εστειλα ενα παραθυρο εκει, πραγμα που δεν συμβαινει ουτε στην windows εκδοση του teamviewer, ουτε στο anydesk. Αν καποιος ξερει τον τροπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις με viber σε λινουξ να μου πει αν θελει pulseaudio για τις κλησεις οπως το skype 4.3?

 

Δεν το χρησιμοποιω αλλα αμα κρινω απο τα σχολια εδω https://aur.tuna.tsinghua.edu.cn/packages/viber/?comments=all

μαλλον κατα πασα πιθανοτητα χρησιμοποιει pulseaudio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να το βαλω τελικα γιατι απαιτει libssl1.0.0 που ειναι εποχης debian oldstable (7). Ο jemadux αν θυμαμαι καλα ειχε ρωτησει για αυτο. Επισης, ειναι 420ΜΒ εγκατεστημενο ffs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Teamviewer bitching, episode 3 :P

 

Εκτος απο το θεμα με τις οθονες που δεν γινεται να δεις την δευτερη, σημερα ανακαλυψα πως δεν μπορεις να συνδεθεις σε κινητη συσκευη που τρεχει το teamviewer qs. Κανει το authentication, ο αλλος χρηστης παταει αποδοχη και το teamviewer στο λινουξ ξαναγυρναει στο prompt για id. Επισης, σημερα βγηκε νεα εκδοση (.6654) αλλα ακομα δεν εχει μπει στο repo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qbittorrent 4, σε qt5 πλεον

https://www.ghacks.net/2017/11/20/qbittorrent-4-0-bittorrent-client-is-out/

 

Αν καποιος ενημερωθει σε αυτη την εκδοση, ας μου πει αν κανανε το web ui του mobile friendly, γιατι οπως ειναι τωρα δεν παλευεται.

 

Quoting myself. Το web ui του ακομα ειναι πληρης σελιδα και σε κινητο εινια δυσχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/9/2018 στις 5:27 ΜΜ, Oxygene είπε

Το vlsub παλι δεν ψηθηκαν να το αναβαθμησουν και παρολο που εχει βγει νεα εκδοση εδω και ενα χρονο, συνεχιζουν να δινουν την παλια που ειναι εντελως σπασμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2017 στις 3:04 ΜΜ, jim_p είπε

Δεν μπορω να το βαλω τελικα γιατι απαιτει libssl1.0.0 που ειναι εποχης debian oldstable (7). Ο jemadux αν θυμαμαι καλα ειχε ρωτησει για αυτο. Επισης, ειναι 420ΜΒ εγκατεστημενο ffs!

Αν το χρειάζεσαι, μπορείς να δοκιμάσεις να το εγκαταστήσεις σαν flatpak ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...