Προς το περιεχόμενο

ps2 & pes5 & Ethernet adaptor & adsl --> Ποιός το έχει δοκιμάσει?


Nick1150

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και αν δεν έγινα κατανοητός:

 

Ποιός έχει παίξει pes5 online με ps2 και adsl?

 

Παίζει καλά? γρήγορα? κολάει καθόλου? κάποιο πρόβλημα γενικώς?

Πως δουλεύει γενικά η ιστορία?

 

Ethernet adaptor: χρειάζεται κάποια εγκατάσταση? είναι γενικά αξιόπιστο ή κολάει? (έχω wireless adsl router 4 switch οπότε θα συνδεθεί με rj45) Κανένα e-shop για αγορά?

 

Ευχαριστώ ρε παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να έχεις υπόψην σου ότι θα χρειαστείς το γνήσιο ΡΕ5 για να συνδεθείς,αλλιώς πρέπει να πειράξεις τα DNA του παιχνιδιού.Ξέρεις τι είναι το DNA έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία τότε το μόνο που θα χρειαστείς είναι ένα network adaptor και ένα σκληρό δίσκο,όσο για ταχύτητες μην σε ανησυχεί καθόλου ακόμα και 256/128 να είχες θα έπαιζες τέλεια.Όσο για την εγκατάσταση είναι πολύ απλό,αν κατάλαβα καλά έχεις ps2 και όχι pstwo(slim).Βγάλε το expansion bay που βρίσκεται πίσω από την κονσόλα,βρές 1 δίσκο 40GB και σπρώξε τον μέσα,μετά κούμπωσε πάνω του το network adaptor και σύνδεσε το στην ethernet του υπολογιστή σου μετά ακολούθησε τις οδηγίες που υπάρχουν στο παιχνίδι για δημιουργία νέας σύνδεσης κτλπ και καλό παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχω το παλιό ps2. Μόλις τώρα άνοιξα το expansion bay !!!! δεν ήξερα καν ότι υπήρχε κάτι τέτοιο εκεί. Τι λές τώρα!!!!

 

δίσκο 40 GB? Χρειάζεται οποσδήποτε? αν ναι τι δίσκο? με έστειλες τώρα.

Απλά για να καταλάβεις το ps2 το έχω από το 1997 ατσιπάριστο μόνο για pes original. Μαζευόμαστε στο σπίτι φίλοι και κάνουμε μαραθώνιο μπάλας. Πρέπει να έχω maximum άλλα 2 ή 3 παιχνίδια και δεν θυμάμαι ούτε καν που τα έχω βάλει.

 

Τέλος πάντων: Έχω ADSL 384 οπότε δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα απο τα λέγομενά σου. Έχεις παίξει καθόλου? γενικά είναι ok ή περιμένεις με τις ώρες στην αναμονή ή κάτι τέτοιο?

 

Κόστος γενικά δίσκος & network adapter?

κανένα μαγαζί? Αύριο είναι ανοιχτά και είμαι ψημένος πρωί πρωί να βγώ παγανιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Κόστος γενικά δίσκος & network adapter?

κανένα μαγαζί? Αύριο είναι ανοιχτά και είμαι ψημένος πρωί πρωί να βγώ παγανιά...

Θα πρότεινα' date=' να κάνεις λίγες μέρες υπομονή ακόμη και να το πραγγείλεις από net. [b']Αν[/b] το βρεις σε ελληνικό μαγαζί, το πιθανότερο είναι να σου κοστίσει τα διπλά.

 

Ολα τα σχετικά με το θέμα, θα τα βρείς: http://insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=84629

 

Μια περιληπτική αλλά πρόσφατη σχετική συζήτηση: http://insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=111921

 

Welcome ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σκληρός είναι απαραίτητος διότι εκεί αποθηκεύονται κάποια αρχεία που είναι απαραίτητα για την εκκίνηση του παιχνιδιού,δεν είναι απαραίτητο να αγοράσεις γνήσιο δίσκο SONY,όλοι οι δίσκοι άνω των 40GB είναι αναγνωρίσιμοι από το ps2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παίδες και πάλι.

 

Σήμερα Σάββατο πρωί βγήκα βόλτα για HD και network adapter, και το τι άκουσα δεν περιγράφεται.

 

Ρε παιδιά κανένα site ή μαγαζί που να ξέρουν την δουλειά τους και να έχουν τα ανωτέρω ΥΠΑΡΧΕΙ?? :?

 

Από τα λεγόμενα, κατάλαβα ότι το slim ps2 έχει ήδη network adapter και το μόνο που θέλει είναι έα ethernet καλώδιο από ps2 σε adsl router ΙΣΧΥΕΙ?

 

Επίσης μου είπαν ότι το pes5 δεν δουλεύει online στην Ελλάδα ???

 

Άσε μπερδεύτηκα.

 

:-x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά βλακείες λένε όσοι λένε ότι δεν λειτουργούν τα online games,δουλεύουν αλλά πρέπει να είναι γνήσια η να έχεις κάνει patch το DNA του παιχνιδιού αλλιώς η κονσόλα σου θα φάει μόνιμο ban από τους servers της Sony,αλλά πάλι υπάρχει λύση αν σου κάνουν ban αλλάζοντας το machine id με ένα προγραμματάκι που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο...Ναι ισχύει ότι το slim pstwo έχει ethernet adaptor ενσωματωμένο και απλά χρειάζεσαι ένα καλώδιο.Αν θέλεις να αγοράσεις τα παραπάνω στείλε μου ένα pm διότι δεν ξέρω αν επιτρέπονται τα links...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο slim δεν χρειάζεται διότι το network adaptor είναι ήδη ενσωματωμένο και εγκατεστημένο,στο ps2 χρειάζεται να αποθηκεύσει κάποιου είδους αρχεία εγκατάστασης διότι δεν χωράνε στην κάρτα μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...