Προς το περιεχόμενο

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ Mediamarkt...


DREAMWEB(R)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
To factory outlet στην Πειραιως παντως ειναι εντελως για τα μπαζα.

 

mia fora kai enan kairo htan kalo.Tora ontos einai gia ta mpaza.

To factory den prepei na exei site

To ktirio poy tha stegasei to neo factory sto aerodromio ap oti moy eipan de tha stegazei mono ayto alla kai alla

Pantos an akanoyn thn ejypnada kai baloyn dorean poylmanakia po to aerodromio tha ta konomhsoyn trela giati ta magazia sto aerodromio einai fotia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα βρισκω ευκαιριες στο Factory.Τουμπανο μαγαζακι.Απλα πλεον δεν ειναι στοκαδικο αλλα Λαμπροπουλος με αλλο ονομα.Πας για να δεις ολες τις μαρκες οχι για να αγορασεις φθηνα.

 

Στο media markt παλι παω για να περασω ευχαριστα που σκοτονονται για μηχανηματα που δεν πολυαξιζουνε.Υπαρχουνε προσφορες αλλα αμα το ψαξεις καλα μπορεις να βρεις και καλυτερα.Νταξ δε λεω για παιχνιδια του psx2 αλλα σε ειδη οπως ψυγεια κτλ υπαρχουνε πολυ καλυτερες προσφορες

 

ΥΓ:Δεν ορκιζομαι οτι δε φταιει ο ανταγωνισμος που εχουνε πεσει κατι τιμες 24" τηλεορασης στα 399€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

πήγα κι εγω σημερα, πρωτη φορα σε mediamarkt.

του Π.Φαλήρου.

 

το καλά. Αν και Σαββατο, ο κοσμος αρκετός, αλλα λογω μεγαλων χώρων ανετη η κινηση, και στις 5 που αποχώρησα, σε καθε ταμείο ... μονο 1 ή 2 πελατες ουρά.

 

Αν ψαχνετε κινητό, Laptop, ψηφιακή φωτο, TFT, και τα χαρακτηριστηκά δεν βρισκονται απλα μεσα απο reviews και τιμοκαταλόγους (αισθηση πληκτρων , βαρος, κλπ,)

αξιζει να πάτε. απο τιμες δεν ξερω, πιθανον να τα βρητε ακριβότερα (απο ηλ.καταστημα) , αλλα πατε κι ας μην ψωνισετε απο το συγκεκριμενο.

 

Αξιζει να παιξεις λιγο με ενα λαπτοπ χωρις πωλητες πανω απ το κεφάλι σου.

 

 

-----------------------------------------

περισσότερο για βόλτα πήγα, αλλα ψωνισα κατι μικρά, συνολο 50 ευρω.

 

μπαταριες, 4 ΑΑ επαναφορτιζόμενες NiMH 2700, μαρκα GP = 16.79

 

SD memory 512 Mb, Verbatim = 14.99 (δεν τις εχουν με τις αλλες μνημες. ειναι κοντα στο εμφανιστήριο)

 

τηλεχειριστηριο universal tv-dvd-vid philips 3030/10 = 16.49 ( ξεκινανε απο 9,99 τα remotes αλλα τα φτηνοτερα ειναι μεγαλες μαπες)

 

cd-r cakebox 25άδα Pleomax = 3.99 (μεχρι να τα κάψω ta 25, θα εχουν καταργηθεί τα cdrom :) .)

--------------------------------------------------------------

 

ειδα επίσης:

- digital photo canon A530 στα 189 ε.

(στο skroutz, ίσως τη βρείτε φτηνότερα, αλλα ρωτήστε αν ειναι στο ράφι και ετοιμοπαράδοτη, ή θα τη ζητησουν απο την αντιπροσωπεία, δηλ. απο 7 μερες και βάλε)

 

- κατι κουρευτικές μηχανές επαναφορτιζόμενες. απο 25+ ε. :) :) :)

 

- cd/mp3 αυτοκινήτου με θυρα usb.

ειχε 3-4 ...

με 80 ε, super mapa,

με 120 funai ( με κανονικη υποδοχη usb μπροστα + sd cards !!! )

me 150 LG ( με υποδοχη μινι usb, θελεις και καλωδιο για το φλασακι. μπροστα)

 

και με 200 δε θυμαμαι μαρκα, (με καλώδιο usb που ερχεται απο πίσω, και δωρο ενα φλασακι 256 mb ).

 

θα χτυπήσω ενα τέτοιο συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ MediaΜarkt λέει το θέμα, το είχα ξεχάσει!

 

Έχω ένα μικρό παράδειγμα για τις λεγόμενες τιμές με Corn Flour, πουλούσαν την Philips 200W6CS (που χαμηλότερη τιμή στο skroutz είναι 405) στα €599 παιδιά. Όχι αστεία, αλλά σχεδόν 200 ευρά παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pados pou piga den ediposiastika toso .sto marousi exo tin edyposi pos einai kalytero .Episis diapistosa pos se arketa pragmata oi times einai akrivoteres apo alles alysides .Ego gia paradeigma psaxno arketa pragmata ayto to kairo gia na exopliso to kainourgio mou spiti kai exo parei svarna ta magazia na tsekaro times .Sto media markt vrika kai akrivoteres times alla kai otan milisa gia times metritois mou eipan pos den kanoun kalyteres times .Seadithesi me ton kotsovolo pou kai ftinoteros itan se kapoia pragmata alla kai stis times metritois ekane poly kalyteres times .Sygekrimena modelo tv tis philips eixe diafora apo media markt 400 euro .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα κι εγω σημερα, πρωτη φορα σε mediamarkt.

του Π.Φαλήρου.

τηλεχειριστηριο universal tv-dvd-vid philips 3030/10 = 16.49 ( ξεκινανε απο 9,99 τα remotes αλλα τα φτηνοτερα ειναι μεγαλες μαπες)

 

To remote που έχει 9,99 το πήρα εγώ για TV PHILLIPS και είναι πολύ καλό (αν και ήταν το φτηνότερο), πολύ καλύτερο (σε χειρισμό) και από το original.

 

Α.. παίζω και το DVD μου με αυτό αν θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως,εγω που εψαχνα συγκεκριμενο dvd player που να παιζει divx,οι πωλητες φανηκαν ΠΟΛΥ εξυπηρετικοι.

3 συγκεκριμενα μοντελα που ηξερα ειτε εγω ειτε αυτοι,τα εβγαλαν απο τα κουτια τους,πηραν ενα καλωδιο σκαρτ,τα συνεδεσαν σε τηλεοραση,κ δοκιμασαν τα dvd που τους πηγα εγω με avi αρχεια,κ εξωτερικους υποτιτλους srt.

(γιατι στα καρφουρ,δεν υπηρχε σε κανενα σε ολοκληρη αθηνα,το gvg420).

τελικα,βρηκα ενα σονυ,στα 84 ευρω , που τα παιζει χωρις firmware update.

απλα,αναφερω θετικη εντυπωση απο τους πωλητες του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Min sas pianoune koroido re pedia, poy einai ta ftina? pou ta eidate?

Ayta pou einai gia petama sas ta poulane ftina. eimai apo p.faliro sxedon mera para mera eimai ekei, akouste perno printable dvd memorex 16X pao sto spitaki mou , ade na ta dokimaso, baso to dvd -r , ti einai ayto 4x , mporei asimbatotita leo, to dokimazo se alli marka ( exo plextor-lg-nec) pali ta idia

pigeno tous eksigo, moy lene na ta dokimasoume ke emeis ta dokimazoun 4x, timi ta ta 4x 50 tem peripou ti tha exoun 10-15 euro kati tetio ta memorex ta 16x 22 euroudakia, ta allazo kai perno mia mnimi sandisk 512 gia pda , tin topotheto sto mio 550 den tin anagnorizi ade palia ta idia piga tin allaksan kai pira sandisk ultra II, TORA MPOREI NA ETIXE S'EMENA alla toso simptosi ? Bebea ayto [pou mou ekane endiposi einai oti sto dokimastirio to diko tous eixe mia oyra 6-7 metra gia epistrofi kai elattimatika, tora dia basa ligo pio epano apo kapious oti dvd player 9 euro klp , File mou ego exo dio ela na sou ta doso tsampa mia xara douleboun !!!!!!!!! Min koroidebomaste 8-9 euro , gia ton filo pou leei ebale radiofono me 79 euro kai usb sosta , alla pes mas kai tin marka na tin akousoume , oute i mama toy den kserei to onoma , min sas pianoun koroida. ASE POY SE ARKETA PRAGMATA EINAI AKRIBOTERO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

paidia megali prosoxi me tis times!!!

 

kai sto mediamarkt kai se ola ta alla toy eidous

 

mono oi " kraxtes" axizoun.

 

An kaneis to lathos kai agoraseis tipota psilologia (kalodia, adaptors, tapes, klp) exoyn vgalei tin tyxon diafora timis px tis tv apo kei.

 

mono stin arxi einai kales oi times. meta oloi prosarmozontai pros to akrivo ;)

 

..... kai ftaime kai meis oi katanalotes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για το factory outlet...: Stock House ηταν και ειναι απλα καποτε ηταν πρωτογνωρο για τα ελληνικα δεδομενα τωρα ειναι πια δεδομενη κατασταση...ειναι και τα κινεζικα προιοντα και εχει χασει την αξια του...

 

Οσο για το media market πηγα προσφατα σε αυτο στο village φαληρου....δεν μαρεσε, αν και η πρωτη εντυπωση με ολα τα προιοντα μαζι ηταν καλη...με απογοητευσε στις τιμες του ...τουλαχιστον σε θεματα φωτογραφιας και υπολογιστων ειναι απαραδεκτοι ......και εχω και πολλα παραδειγματα σε αυτο και επισης με απογοητευσε η εξυπηρετηση τουλαχιστον στο συγκεκριμενο καταστημα οι υπαλληλοι ειναι ασχετοι....διαφημιζεται ενα προιον στα φυλλαδια τους...τους ρωτας που μπορεις να το βρεις...και ανακαλυπτεις μετα απο αρκετο ψαξιμο και ερωτησεις σε υπαλληλους οτι εχουν κομματια και δεν στα δινουν γιατι τα χουν κρατησει για φιλους τους....κι ομως δεν στο λενε...αλλα κανουν πως δεν ξερουν για ποιο προιον μιλας....αθλιο για ενα καταστημα με το ονομα αυτου!!!! Για ψυγεια και πιστολακια ισως αξιζουν αλντε και για τηλεορασεις ως εκει ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...