Προς το περιεχόμενο

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ Mediamarkt...


DREAMWEB(R)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και τα δυο μαγαζία που αναφέρεις είναι ιντερνετ. Εγώ μιλώ για πώληση σε κατάστημα. Κατι άλλο,πόσες φορές έχεις αγοράσει απο ιντερνετ?

Επίσης πάντα να ξερετε όλοι υπάρχουν τα προιόντα εισαγώγής και τα προιόντα του επίσημου εισαγωγέα, αυτό αφορά την εγγύηση.

Ότι υπάρχει στη media ειναι ελλήνικής παρτίδας και όχι εισαγωγή από την παράλληλη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο λάθος να λες πως ότι υπάρχει στο MediaMarkt είναι επίσημου εισαγωγέα.

 

Ισα ίσα που όλες οι προσφορές είναι καταργημένα μοντέλα που δεν θα ξαναδείς. Ειδικά στις τηλεοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prosoxi sto mediamarkt giati matheno apo filo moy pws polles fores poy peire kati to girize piso ws elatomatiko. koitaxte toylaxiston na eiste kallimenoi apo eggiisi kai sigoyroi pws tha sas allaksoyn kati pou tha exei problhma apo opoy kai na parete

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κραχτες φιλε μου δεν υπάρχουν σήμερα, σε κανένα μαγαζί. Εξηγησέ μου τι λέξη κράχτης..

 

Επίσης θα πω πως ΟΛΑ ΤΑ MEDIA MARKT στην Ελλάδα αγοράζουνε από Ελλάδα! Στηρίζουνε το τόπο που είναι και την αγορά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι εχουν κομματια και δεν στα δινουν γιατι τα χουν κρατησει για φιλους τους....κι ομως δεν στο λενε...αλλα κανουν πως δεν ξερουν για ποιο προιον μιλας....αθλιο για ενα καταστημα με το ονομα αυτου!!!! ..

 

το λες απο προσωπικη εμπειρια ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο μαγαζία που αναφέρεις είναι ιντερνετ. Εγώ μιλώ για πώληση σε κατάστημα. Κατι άλλο,πόσες φορές έχεις αγοράσει απο ιντερνετ?

 

Προσωπικά πάρα πολλές φορές έχω αγοράσει από ίντερνετ, και ευχαρίστως θα αγόραζα ξανά..θα το προτιμούσα από το να τρέχω πρωί πρωί στο mediamarkt μήπως και προλάβω ένα από τα λίγα κομμάτια. Αν πάντως πάρει κάποιος (ή γνωρίζεις εσύ) ας μας πει πόσα χρόνια εγγύηση δίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τα ΜΜ έχω μόνο θετικές εμπειρίες ως τώρα. Μου αλλάξανε ένα ρούτερ 3 φορές χωρίς να μου ζητήσουν το λόγο, δίνοντας και τις 3 φορές τα χρήματά μου πίσω, και όχι πιστωτικό. Έχω αγοράσει μπόλικα πράγματα και ως τώρα από τα προϊόντα δεν είχα ιδιαίτερα παράπονα, ενώ η εξυπηρέτηση είναι για σεμινάρια (κυρίως για γνωστά κιτρινόμαυρα e-shops...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, εγώ πήρα αρχές Οκτωβρίου μια Samsung 920Ν από τα ΜΜ.

 

Η φτηνότερη τιμή που παίζει η οθονούλα αυτή τη στιγμή είναι 210 ευρώ:

 

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=Samsung+920N

 

Αρχές Οκτωβρίου την πήρα στα 199.

 

Κράχτης θα μου πείτε; Και τι με νοιάζει εμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη μερα που ανοιξε το Media Markt Ρεντη ειχε ψυγειο LG με 888 ευρω μεχρι και την Τεταρτη.Ως γνωστον το Media Markt δεν κανει ατοκες δοσεις παρα μονο εντοκες.

 

Απο Πεμπτη ξεκιναγε και καλα η προσφορα 10 ατοκες για αγορες ανω των 300 ευρω(θα επανελθω μετα σε αυτη την ΑΠΑΤΗ).

 

Την Πεμπτη το πρωι που πηγα για το ψυγειο η τιμη ειναι πλεον στα 1049 ευρω, σε περιοδο εκπτωσεων κιολας.

 

Σε ερωτηση μου στον υπαλληλο για την αυξηση της τιμης εκανε τον Κινεζο και αυτος και ο προϊσταμενος του.

 

Και ερχομαι τωρα στην ΑΠΑΤΗ με τις 10 ατοκες για αγορες ανω των 300 ευρω.

 

Οταν τον ρωτησα αν οντως ισχυουν οι 10 ατοκες μου ειπε "ναι αλλα μονο για πιστωτικες της Εθνικης Τραπεζας.Με οποιαδηποτε αλλη πιστωτικη μπορειτε μονο εντοκες,μεχρι 36".

 

Αυτο ομως δεν αναγραφετε πουθενα στο φυλλαδιο τους.Αναφερεται με τεραστια γραμματα 10 Ατοκες για ανω των 300 ευρω αλλα πουθενα,ουτε καν με ψιλα γραμματα δεν λεει μονο για καρτες της Εθνικης.

 

Τους εκανα ενα ψιλονταβαντουρι,τους απειλησα με μηνυσεις για παραπλανητικη διαφημιση,προσπαθησαν να με πανε στην ακρη για να μην ακουει ο πολυς κοσμος και να με ηρεμησουν και τελικα αφου τους τα εχωσα και εκτονωθηκα εφυγα.

 

Επισκεφθηκα εν συνεχεια και τα αλλα 2 Media Markt του Λεκανοπεδιου μηπως στου Ρεντη ηταν ασχετοι αλλα που ειπαν ακριβως τα ιδια,οτι δλδ η προσφορα για τις 10 ατοκες ισχυει μονο για καρτες της Εθνικης Τραπεζας,γεγονος που δεν αναφερεται ομως στο φυλλαδιο.

 

Και στα αλλα 2 καταστηματα κανανε τον Κινεζο επ'αυτου προσπαθωντας να με πεισουν οτι η διαφορα ειναι μικρη και οτι με 12 εντοκες ειναι μονο 25 ευρω επιβαρυνση ανα 1000 ευρω.Μονο.Αυτοι νομιζουν οτι τα ευρω ειναι στραγαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες... Τέτοιες αλητείες μόνο εδώ στην Ελλάδα τις κάνουν... Στη Γερμανία που έχουν πανίσχυρες ενώσεις καταναλωτών σέβονται τον πελάτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SEBU διχως παρεξηγηση αλλα εσυ θα αλλαξεις τον κοσμο?!?!

Δεν ξερεις οτι αυτα γινονταν και θα γινονται?

Νομιζεις οτι ο υπαλληλακος με τα 600 το μηνα ειναι υποχρεωμενος να ακουει το καθε πελατη για το φταιξιμο των ιδιοκτητων και των manager του καθε mediamarkt?

Τι και που εκανες φασαρια?Χαλασες την ορεξη σου και παω και στοιχημα οτι κανα αλλο θυμα μετα απο σενα θα αγορασε το εν λογω ψυγειο.

Το καλυτερο που χει καποιος να κανει με το παραδειγμα του sebu ειναι να κανει μια πολυ καλη ερευνα αγορας για καθε προιον και να την ψαχνει οσο πιο πολυ γινεται.

Αντε γιατι εχω παρατηρησει πολλες φασεις στο φορουμ με τετοιου ειδους απατες και καλα,το φταιξιμο ειναι μονο του καταναλωτη και επειδη ο ελλην ειναι κλαψας

και βαριεται τη δουλεια του ψαξιματος το μονο πουχει να κανει ειναι να κραζει τις πολυεθνικες λες και τον πηραν απο ταυτι να τον βαλουν να αγορασει.

Ξυπνηστε κυριοι..ειμαστε στην ελλαδα..της αρπαχτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...