Προς το περιεχόμενο

Scrubs


FilipposMD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέβασα την 1η σεζόν γιατί μου κινήσατε την περιέργεια μ' αυτό εδώ το thread.

Είδα τα πρώτα 6 επεισόδια και δηλώνω πλέον μέγας θαυμαστής του John McGinley.

 

The thing is, αν και προτιμώ τους αγγλικούς υπότιτλους θα χρειαστώ και τους ελληνικούς, για να διαδώσω τη σειρά στις πλατιές μάζες. Πόσταρα και εδώ που είναι το σωστό μέρος, αλλά δεν περιμένω να έχω ιδιαίτερη τύχη, μιας και διακινείται κυρίως mainstream υλικό. Βέβαια, να πω κι εδώ ότι έκανα μια σχετική έρευνα, αλλά δεν απέδωσε. Οπότε η τελευταία μου ελπίδα είστε εσείς οι φανς out there!

 

Ontopic, να πω ότι με βλέπω να κάθομαι να ξεψαχνίζω τηλεοπτική σειρά από την εποχή του άλλου δόκτορος Dick Solomon.

 

Περισσότερες εντυπώσεις εν καιρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς κι εγώ με αγγλικούς βλέπω τη σειρά,αλλά οκ,παλεύεται.

Ο Dr.Cox άπαιχτος τυπάς,οι ατάκες του θεϊκές και όλα τα ? όταν σφυράει σαν βοσκός στους μικρούς...αφού το έχω κολλήσει και σφυράω κι εγώ στο νοσοκομείο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, αν νομίζεις ότι χάνεις φάσεις και ατάκες με τους αγγλικούς, ένα δεύτερο πέρασμα του κάθε επεισοδίου( εντάξει, όχι στο καπάκι απαραίτητα! ) είναι εγγυημένο γούστα*2!

 

Αλλά (γκούχ-ψάχνουμε και τους ελληνικούς-γκουχ) για να το δούμε και με κανέναν αμύητο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ, liveware, ξέρεις πόσο συχνά μου έρχεται να φτιάξω υπότιτλους για να μπορώ να μοιραστώ κάτι που μου άρεσε με ανθρώπους που δεν κατέχουν την Αγγλική; Αφού μου έρχεται άμα κάνω παιδιά, να τα μάθω Αγγλικά μαζί με τα Ελληνικά (να έχουν δύο "μητρικές" γλώσσες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Άργησα να το ανακαλύψω και εγώ αλλά απο την παρασκευή έφτασα από την πρώτη στην πέμπτη σεζον, σήμερα :X Κόλλημα.

 

 

Τραβάει και έβδομη σεζον απο ότι ξέρω, ελπίζω να κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον.

 

Μια ερώτηση, δε πιστεύω να φεύγει κανείς απο τους 4 βασικούς χαρακτήρες;; :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...
  • Moderators
Παιδιά πως σας φαίνεται το 8ο season? Τα 4 πρώτα είναι πολύ καλά μου θύμισαν τα παλιά καλά scrubs.

Cox rulez κλασικα, νεοι interns,καλα παει!

episode 8x04

 

Μηπως αρχιζουμε λιγο την ανακυκλωση?Ξανα ζευγαρακι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

μια τοσο καλη σειρα και εχουμε θεμα με 4 σελιδες μονο! Βεβαια σαν κομωδια δεν σηκωνει και ιδιαιτερη αναλυση, αλλα αισθανομαι οτι δεν την γνωριζουν και παρακολουθουν οι ινσομνιακς οσο θα πρεπε

 

Η σειρα τελειωσε, η 8η σεζον ηταν απολαυστικη και το φιναλε αριστουργημα. Ποσο ευχαριστο ειναι να βλεπεις κατι που παρακολουθεις τοσο καιρο να κανει τον κυκλο του και να τελειωνει οπως πρεπει. 8 χρονια, θεατες αλλα και ηθοπιοι πραγματικα μεγαλωσανε παρεα μεσα στην σειρα και θα ηταν κριμα να κοβοτανε αποτομα οπως τοσες αλλες. Την ιδια ικανοποιηση ενιωσα και με το shield, η το the wire, αισθανεσε οτι αξιζε τον χρονο που αφιερωσες. Εγω το αρχισα νομιζω κσπου οταν παιζοτανε στην 3τη η 4ρτη σεζον και δεν νομιζω νσ υπηρχε επεισοδιο που το βαρεθηκα.

 

υπεροχο φιναλε παιδια. Αντιο scrubs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τις καλύτερες σειρές! Την ανακάλυψα φέτος και κόλλησα για τα καλά :P

Κρίμα που τελείωσε, αλλά ευτυχώς που τελείωσε τώρα πριν πάρει για τα καλά την κατηφόρα.

 

EEEEAGLEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 

Αυτά,

Jan Itor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αγαπημένη σειρά. Με όλη τη σημασία. Αγαπημένη.

 

Συγκινήθηκα που τελείωσε και το φινάλε ήταν όπως ακριβώς έπρεπε. Μπράβο! Όπως είπατε κι εσείς... θα μου λείψει... δεν υπάρχει τίποτα που να την αντικαθιστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα σας το χαλάσω λίγο...:P

Ανανεώθηκε το Scrubs για 9η season

 

 

Μάλλον θα είναι κάτι σαν spinoff -με το ίδιο όνομα- με σημαντικές αλλαγές στο cast.

O JD και η Elliot θα είναι μάλλον στα 6 πρώτα επεισόδια, όπου θα γίνεται η μετάβαση στη νέα δομή/μορφή της σειράς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώωωωωωωωωως, πολύυυυυ κακώωωωωωωωωωωωωωως.

Αν όντως ισχύει το παραπάνω, για άλλη μια φορά βλέπουμε ότι συνεχίζουν σειρές μέχρι να τις ξεφτιλίσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...