Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες σημερα τσιμπησα και εγω το xbox360 το πακετο με το forza4+skyrim+1 μηνα gold (επιτελους :-D ).

Μια ερωτηση προς το παρον που παντα ειχα απορια (ακομη δεν το εχω βγαλει απτο κουτι του το 360).

Τα joystick χρειαζοντε αλκαλικες μπαταριες,αυτες θα κρατανε καθολου ή μερα παρα μερα θα θελω και αλλες μπαταριες?Ρωτησα αυτον στα Public και μου ειπε δεν κρατανε καθολου και μου ειπε καλυτερα να παρω εναν φορτιστη για να τις ξαναφορτιζω το οποιο ειχε 30Ε και γιαυτο τον λογο δεν τον πολυπιστεψα να πω την αληθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με φυσιολογική χρήση (και με μπαταρίες της προκοπής) θα σου κρατήσουν βδομάδες. Εδώ ακόμα και κάτι μπαταρίες του ΙΚΕΑ (2 ευρώ οι 10) που είχα, κρατούσαν άνετα 10 μέρες με λιώσιμο στο Fifa. Καλά έκανες και δεν τον πίστεψες. Αν πάρεις επαναφορτιζόμενες θα βγεις κερδισμένος σε βάθος χρόνου, αλλά δεν χρειάζεται να το κάνεις από τώρα.

 

Φορτιστής εννοείται πως δεν χρειάζεται! Αρκεί να συνδέσεις το gamepad με το 360 (χρειάζεται καλώδιο φόρτισης που στο ebay έχει 4-5 ευρώ, μην πάρεις το αυθεντικό που κοστίζει πολλαπλάσια). Ακόμα κι οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες όμως κρατάνε ένα-ενάμιση χρόνο. Επίσης μην πάρεις κινέζικες επαναφορτιζόμενες, θα το μετανιώσεις (όπως εγώ). Χίλιες φορές οι original, κι ας έχουν 15 ευρώ αντί για 5.

 

Καλορίζικο! Ωραία παιχνιδάκια πήρες ;) Σε περίπου 2 χρόνια που θα τελειώσεις το Skyrim, πάρε οπωσδήποτε το RDR :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το ξεπακεταρισα.

Ηρθα πρωτη φορα σε επαφη με την νεα μου κονσολα,ειμαι αρκετα χαρουμενος που επιτελους (εστω και αργα) την απεκτησα και μαρεσε πολυ,ειχα ενα θεμα γενικα με την εμφανιση του xbox360 ποτε δεν μου αρεσε και ετυχως ανοιξα την συσκευασια και αντικρισα την κονσολα με την ματ επιφανεια (παλι καλα) γιατι η γυαλιστερη επιφανεια δεν μου αρεσε καθολου (δαχτυλιες,γρατζουνιες πανευκολα κλπ).

Αρα καλα εκανα και δεν τον πιστεψα,ασε που με επρηξε να πουμε να πληρωσω αλλα +30Ε για να βαλω 3 χρονια επιπλεον εγγυηση (φυσικα και δεν τα εδωσα,δεν λεω καλη τιμη αλλα νταξει επερνα παιχνιδι με τοσα λεφτα),ξεκινησε με ρωταγε για hdmi καλωδιο αν θα παρω (του λεω εχω μιας και εχω και ps3) με ρωτησε για το φορτιστη του εριξα και εκει ακυρο,το πακετο πηρα και την εκανα.

 

Τωρα οσων αφορα το joystick, θα χρειαστω αρκετη εξασκηση για να το συνηθισω μιας και τοσα χρονια παιζω παντα (σε κονσολες) με τα joystick της SONY.

Με το καλωδιο που μου ειπες παραπανω αν τυχως μεινω απο μπαταριες θα μπορω να το συνδεω στο 360 και στο pc και να παιζω ενσυρματα?

 

Επεισης γνωριζει κανενας τι συμαινει το Essentials Edition?Το γραφει πανω το κουτι απο το forza4,το οποιο απο θεμα εξοφυλλου κλπ δεν με εψησε πολυ, στο πισω μερος του εξωφυλλου δεν εχει ουτε καν εικονες μεσα απο το παιχνιδι,δεν ξερω αν η συγκεκριμενη εκδοση ειναι οπως λεμε value line και δεν περιεχει οτι περιεχει η κανονικη εκδοση του παιχνιδιου.

Για τις μπαταριες θα δω τι θα κανω, για αρχη μου ειχε 2 αλκαλικες μεσα στην συσκευασια,και εγω θα επερνα αυτες απο τα ΙΚΕΑ αλλα θα καψω περισσοτερα € βενζιση για να φτασω στα ΙΚΕΑ αποτι να αγορασω αλκαλικες απο supermarket :P το λεω αυτο γιατι εδω στα Γιαννενα που μενω τα ΙΚΕΑ ειναι αρκετα εξω απο την πολη.βαιβαια μια φορα αν παω μπορει να παρω 4-5 πακετακια να εχω καβαντζα.

 

Γιατι ρε το skyrim τοσο μεγαλο ειναι :shock:

Σε 2 χρονακια απο τωρα θελω να εχω PS4 :-D :-D

Καλα το Skyrim παντως δεν ξερω αν θα αντεξω να το βγαλω ή εστω να ασχολειθω πολλες ωρες μαζι του μιας και δεν ειμαι των RPG.

Βαιβαια θελω να τσιμπησω για το 360 το Witcher 2 το οποιο ας μην ειμαι των RPG θελω οπωσδηποτε να κατσω να ασχολειθω μαζι του,εχω φαει σκαλωμα με αυτο το παιχνιδι.

Το RDR μετα απο αυτα που ακουσα με βλεπω να το περνω στο 360 και οχι στο PS3 μου.

Για αρχη θα παιζω forza4 και που και που κανα Skyrim.Βασικα μακαρι να βγει update για το FIFA13 να φτιαξουνε την ταχυτητα για να το τσιμπησω (μαλλον στο ps3 μιας και στο xbox χρειαζετε συνδρομη για να παιζω Online).

Ισχυει οτι στο forza4 εχουνε βαλει τους πραγματικους ηχους που βγαζουνε τα αμαξια ή ειναι απλα φημες?Γιατι κατι τετοια ειχα ακουσει.

 

Σευχαριστω πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό λιώσιμο kjtzemis με το νέο μηχάνημα!

 

Από όσο ξέρω για το skyrim θα θες καμιά 100 ώρες να το ευχαριστηθεις :P

Ευχαριστω ναρουτακο.

Δεν ξερω αν θα το τελειωσω παντως θα το παω μεχρι οσο την παλεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκαιρία να μπεις δυναμικά στον χώρο των RPG.

για να δουμε.

θα το παλεψω παντως να το μαθω γτ αποτι εχω ακουσει το witcher 2 ειναι πιο πολυπλοκο απο το skyrim, μιας και δεν εχω ιδεα απο φιλτρα κλπ που χρειαζοντε στα rpg και μιας και θελω να ασχολειθω με το witcher 2 θα κατσω να το μαθω λιγο, να μπω λιγο στο κλιμα των RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δουμε.

θα το παλεψω παντως να το μαθω γτ αποτι εχω ακουσει το witcher 2 ειναι πιο πολυπλοκο απο το skyrim, μιας και δεν εχω ιδεα απο φιλτρα κλπ που χρειαζοντε στα rpg και μιας και θελω να ασχολειθω με το witcher 2 θα κατσω να το μαθω λιγο, να μπω λιγο στο κλιμα των RPG.

 

Σιγά σιγά... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Witcher δεν έχει καμία σχέση με το Skyrim, οπότε μην το βλέπεις ως προπόνηση :P

Οταν παίξεις το Witcher θα το μάθεις. Θα δυσκολευτείς στην αρχή, επειδή δε σε κρατάει από το χέρι, αλλά αξίζει.

 

To Skyrim είναι πολύ πιθανό να μην το τελειώσεις ποτέ και είναι εξίσου πιθανό να το παίζεις ακόμα μετά από 2 χρόνια. Είναι τέτοιου είδους παιχνίδι.

 

Για τους ήχους του Forza δεν ξέρω.

 

Τα ασύρματα χειριστήρια νομίζω πως δουλεύουν και χωρίς μπαταρία, αν τα συνδέσεις με το official charger καλώδιο, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. Υπάρχει περίπτωση και να μην. Ξέρω ότι στο PC δε λειτουργούν ως ενσύρματα απλώς με αυτό το καλώδιο. Βασικά, γνώμη μου είναι πως συμφέρει να πάρεις ένα ενσύρματο να παίζεις μόνος σου, αντί για επαναφορτιζόμενες, play 'n charge kits, μπαταρίες κλπ. Είναι μισή τιμή από το ασύρματο σχεδόν, ελαφρύτερο, το καλώδιο είναι πολύ μακρύ και θα έχεις κι ένα έξτρα χειριστήριο κι αν έρχεται ποτέ κανείς για multi, βάζεις δυο μπαταρίες σε αυτά που έχεις τώρα, παίζετε κι όταν φύγει τις βγάζεις για να μην αδειάζουν. Επειδή η αλήθεια είναι πως couch multi με ενσύρματα είναι λίγο μπλέξιμο.

 

Είμαι περίεργος να δω τη γνώμη σου για το χειριστήριο αφού το συνηθίσεις πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis με γεια και εγώ το ίδιο πακέτο χτύπησα + ένα cod. Με το χειριστήριο δεν είδα κανένα θέμα με τις μπαταρίες, το έχω αρκετές μέρες (απ τις 23 του προηγούμενου μήνα) και ακόμα δεν χρειάστηκε να τις αλλάξω.

Το skyrim είναι παιχνιδάρα και ακόμα και αν δεν είσαι fan των rpg (ούτε εγώ είμαι) πραγματικά είναι κρίμα να μην ασχοληθείς μαζί του και να μην του αφιερώσεις τις ώρες που του χρειάζεται. Δεν είναι ένα ακόμα rpg είναι από τα καλύτερα rpg. Πιστεύω αν πιαστείς λίγο μαζί του μετά δεν θα το αφήνεις.

 

Όσο για το θέμα που έθεσα πριν για το skyrim έκανα μερικά πραγματάκια, όπως να απενεργοποιήσω τα autosaves, να καθαρίσω τη system και τη game cache και να κρατάω λιγότερα saves. Μετά όταν το έπαιξα λίγο χθες δεν είχα κανένα κόλλημα ακόμα και στο σημείο στα παλάτι που ανέφερα. Τώρα ο χρόνος θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το ξεπακεταρισα.

Ηρθα πρωτη φορα σε επαφη με την νεα μου κονσολα,ειμαι αρκετα χαρουμενος που επιτελους (εστω και αργα) την απεκτησα και μαρεσε πολυ,ειχα ενα θεμα γενικα με την εμφανιση του xbox360 ποτε δεν μου αρεσε και ετυχως ανοιξα την συσκευασια και αντικρισα την κονσολα με την ματ επιφανεια (παλι καλα) γιατι η γυαλιστερη επιφανεια δεν μου αρεσε καθολου (δαχτυλιες,γρατζουνιες πανευκολα κλπ).

 

 

τι μας θυμίζεις τώρα......όντως το τελευταίο xbox είναι πανέμορφο (και το γυαλιστερό έχει την χάρη του :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Witcher δεν έχει καμία σχέση με το Skyrim, οπότε μην το βλέπεις ως προπόνηση :P

Οταν παίξεις το Witcher θα το μάθεις. Θα δυσκολευτείς στην αρχή, επειδή δε σε κρατάει από το χέρι, αλλά αξίζει.

 

To Skyrim είναι πολύ πιθανό να μην το τελειώσεις ποτέ και είναι εξίσου πιθανό να το παίζεις ακόμα μετά από 2 χρόνια. Είναι τέτοιου είδους παιχνίδι.

 

Για τους ήχους του Forza δεν ξέρω.

 

Τα ασύρματα χειριστήρια νομίζω πως δουλεύουν και χωρίς μπαταρία, αν τα συνδέσεις με το official charger καλώδιο, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. Υπάρχει περίπτωση και να μην. Ξέρω ότι στο PC δε λειτουργούν ως ενσύρματα απλώς με αυτό το καλώδιο. Βασικά, γνώμη μου είναι πως συμφέρει να πάρεις ένα ενσύρματο να παίζεις μόνος σου, αντί για επαναφορτιζόμενες, play 'n charge kits, μπαταρίες κλπ. Είναι μισή τιμή από το ασύρματο σχεδόν, ελαφρύτερο, το καλώδιο είναι πολύ μακρύ και θα έχεις κι ένα έξτρα χειριστήριο κι αν έρχεται ποτέ κανείς για multi, βάζεις δυο μπαταρίες σε αυτά που έχεις τώρα, παίζετε κι όταν φύγει τις βγάζεις για να μην αδειάζουν. Επειδή η αλήθεια είναι πως couch multi με ενσύρματα είναι λίγο μπλέξιμο.

 

Είμαι περίεργος να δω τη γνώμη σου για το χειριστήριο αφού το συνηθίσεις πάντως.

Αυτο για το καλωδιο που λες οντως ισχυει ακομα και χωρις μπαταρια να εχεις το χειρηστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας.

 

Θα δω τι θα κανω με τα χειρηστηρια, και εγω ετσι ελεγα αν ερθει η στιγμη να παρω 2ο χειριστηριο ελαγα να τσιμπησω ενα ενσυρματο και για να μην θελω καθε τρεις και λιγο μπαταριες,και ειναι φθηνοτερο απο το ασυρματο αλλα και για να το συνδεσω στο pc που δεν με καιει κιολας πολυ μιας και στο pc εχω συνδεσει το DS3.

Οπως ξανα ειπα θα δυσκολευτω να το συνηθησω το joystick της M$ μιας και τοσα χρονια παιζω με τα χειρηστηρια της SONY.

Δεν εχω παιξει ακομη με το 360,τωρα το συνδεω και το εβαλα να κανει ενα update.Λιγο που εποιασα στα χερια μου ομως το Joystick μου φενετ πως θα με δυσκολεψουνε για αρχη οι σκανδαλες του και γενικα τα πισω κουμπια (στην SONY R1.R2/L1,L2) και τα κουμπια (X,Y,B,A) μου φενετε οτι τα εχει πιο πανω.

Για να δω τι θα δω.Στο τελος θα συνηθισω το χειρηστηριο της M$ και δεν θα μπορω να παιξω με το DS3 πραγμα που δεν το θελω. :fear: :-D

 

Με το skyrim τωρα θα δω τι θα κανω, σιγουρα θα κατσω και θα ασχολειθω μαζι του (αν δεν κολλησω με το forza4 :-D) και μακαρι να μου αρεσει και να αντεξω να το φτασω οσο πιο μακρυα μπορω.

To witcher 2 θα παω να το τσιμπησω τα χριστουγεννα στανταρ.

Μακαρι βαιβαια μεχρι τοτε να φτιαξουνε το fifa γιατι δεν την παλευω αλλο χωρις ποδοσφαιρακι. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Ξερει κανενας τι σημαινει αυτο το Essentials Edition που μου γραφει πανω το κουτι του forza4?

@George_VLS

και σε εσενα το γραφει αυτο πανω στο κουτι του.μηπως ξερεις τι ειναι?

 

Επεισης να ρωτησω κατι τελευταιο,αν με το καλο φτιαξουνε το fifa (που δεν το βλεπω) θελω να το τσιμπησω στο xbox, και αν γινει κατι τετοιο θελω να βαλω live, εχω ακουσει κατι για συνδρομες ανα 6μηνο και ανα χρονο.Ισχυει κατι τετοιο γιατι δεν πιστευω να αξιζει να βαζω συνεχεια 3μηνες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ασύρματα χειριστήρια νομίζω πως δουλεύουν και χωρίς μπαταρία, αν τα συνδέσεις με το official charger καλώδιο, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. Υπάρχει περίπτωση και να μην. Ξέρω ότι στο PC δε λειτουργούν ως ενσύρματα απλώς με αυτό το καλώδιο. Βασικά, γνώμη μου είναι πως συμφέρει να πάρεις ένα ενσύρματο να παίζεις μόνος σου, αντί για επαναφορτιζόμενες, play 'n charge kits, μπαταρίες κλπ. Είναι μισή τιμή από το ασύρματο σχεδόν, ελαφρύτερο, το καλώδιο είναι πολύ μακρύ και θα έχεις κι ένα έξτρα χειριστήριο κι αν έρχεται ποτέ κανείς για multi, βάζεις δυο μπαταρίες σε αυτά που έχεις τώρα, παίζετε κι όταν φύγει τις βγάζεις για να μην αδειάζουν. Επειδή η αλήθεια είναι πως couch multi με ενσύρματα είναι λίγο μπλέξιμο.

 

Είμαι περίεργος να δω τη γνώμη σου για το χειριστήριο αφού το συνηθίσεις πάντως.

 

Όντως το χειριστήριο δεν χρειάζεται καν να έχει μπαταρίες για να δουλέψει, αρκεί το καλώδιο charger (που δεν χρειάζεται καν να είναι official, μια χαρά κάνουν κι αυτά των 5 ευρώ). Σε PC δεν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο, γιατί το καλώδιο παρέχει μόνο τροφοδοσία αλλά όχι και data. Συνεπώς σε PC απαιτείται και δέκτης (κόστος περίπου 10-15 ευρώ και υποστηρίζει μέχρι 4 χειριστήρια νομίζω).

 

Τέλος η επιλογή ασύρματου/ενσύρματου είναι καθαρά θέμα... χωροταξίας. Αν ο χρήστης κάθεται κοντά στην κονσόλα και δεν υπάρχει θέμα με τα καλώδια να κρέμονται, μάλλον συμφέρει το ενσύρματο χειριστήριο (χαμηλότερο κόστος και φυσικά γλιτώνουμε και τις μπαταρίες). Προσωπικά θεωρώ το συγκεκριμένο gamepad ως το καλύτερο μακράν, τόσο από άποψης εργονομίας όσο και στιβαρότητας/αντοχής. Έχω 4 τέτοια (το ένα ενσύρματο για το PC) και άλλα 3 official PS3 Sixaxis (τα οποία δεν χωνεύω με τίποτα, μού φαίνονται σαν ψεύτικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξέρω τι είναι, η καλύτερα μόλις έμαθα. Essentials Edition είναι περιορισμένη έκδοση που περιλαμβάνει 320 αυτοκίνητα. Στο κανονικό το forza 4 υπάρχουν περισσότερα. Αυτή πρέπει να είναι η μόνη διαφορά.

 

Τα προβλήματα στο Skyrim συνεχίζονται. Εκεί που παίζω κάνουν κύκλο τα λαμπάκια του χειριστηρίου. Προφανώς ψάχνει controller, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα στο παιχνίδι όλα λειτουργούν κανονικά. Το θέμα είναι ότι όλα αυτά γίνονται μόνο με το Skyrim!

 

+Κάπου διάβασα ότι πριν λίγο βγήκε το update 1.8! Ξέρει κανείς που πρέπει να πάω για να το κατεβάσω; Ή περιμένω να εμφανιστεί μόνο του για να το εγκαταστήσω στο menu του Skyrim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...