Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έδωσε ο Vole Maudler προηγουμένως.

 

http://www.lensoftru...ead-redemption/

 

Δεν ξερω αν ειναι η θολουρα λογο της χαμηλοτερης αναλυσης που κανει ετσι και αλλιως πιο θολα τα textures ή η λεπτομερια των textures που κανει την διαφορα.Μπορει και τα 2,αλλα μπορει να ειναι και το πρωτο.

 

Παντως στην θαλασσα οντως ειναι εμφανεστατη η διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασα σήμερα να δω το χειριστήριο του 360. Πιστεύω στα fps θα είναι όντως πιο άνετο από του DS3.

 

Χαχά, καλά ρε Narouto τώρα έπιασες πρώτη φορά το χειριστήριο του 360? Είσαι τρομερός! Χαχαχαχαχά!

 

Γενικά στο feeling πιστεύω είναι καλύτερο από το DS3.

Αλλά το καλύτερο από όλα είναι το ενσύρματο χειριστήριο του 360, γιατί είναι πιο ελαφρύ από το ασύρματο και για μένα έχει το ιδανικό βάρος.

 

Τελείωσε το θέμα:-P

Από βδομαδα πάω να παρω το FIFA13 για το 360.

Το έχω απτν θείο στο pc και τοσο καιρο που έχω να παίξω ποδοσφαιρακι το ειδα σαν αριστούργημα.

Πάντως όντως θέλει update για την ταχύτητα του.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το PES 2013. Είναι το πρώτο PES μετά το 2008 που είναι σωστό PES και επιτέλους χαίρεσαι το παιχνίδι.

Πήρε 5 χρόνια στην Konami για να βγάλει ένα PRO της προκοπής για αυτή τη γενιά κονσολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχά, καλά ρε Narouto τώρα έπιασες πρώτη φορά το χειριστήριο του 360? Είσαι τρομερός! Χαχαχαχαχά!

 

Γενικά στο feeling πιστεύω είναι καλύτερο από το DS3.

Αλλά το καλύτερο από όλα είναι το ενσύρματο χειριστήριο του 360, γιατί είναι πιο ελαφρύ από το ασύρματο και για μένα έχει το ιδανικό βάρος.

 

 

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το PES 2013. Είναι το πρώτο PES μετά το 2008 που είναι σωστό PES και επιτέλους χαίρεσαι το παιχνίδι.

Πήρε 5 χρόνια στην Konami για να βγάλει ένα PRO της προκοπής για αυτή τη γενιά κονσολών.

 

Στα χέρια μου ναι πρώτη φορά έπιασα. Γιατί να είχα πιάσει πιο νωρίς αφού δεν έχω 360? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις και το PES 2013. Είναι το πρώτο PES μετά το 2008 που είναι σωστό PES και επιτέλους χαίρεσαι το παιχνίδι.

Πήρε 5 χρόνια στην Konami για να βγάλει ένα PRO της προκοπής για αυτή τη γενιά κονσολών.

Μμμμμ.....το εχω το ριμαδι αυθεντικο για το pc.

Οντως ειναι το καλυτερο προ μετα απο το pro6 αλλα μεχρι εκει...το προ εμενα τουλαχιστον δεν μου προσφερει αυτο που ζηταω,θελω real football και αυτο το βρισκω μεσα απο το fifa, οπως και να εχει και το fifa εχει τα κακα του αλλα οι κινησεις των παιχτων και γενικα ολο το gameplay ειναι πιο αληθοφανες, οποτε ας μην γελιομαστε.

Και εγω fan του pro ημουνα μεχρι που επαιξα το 2011 και πραγματικα το συχαθηκα, συχαθηκα καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια, με το που ακουμπας τον αντιπαλο να πεφτει κατω και με το παραμικρο να δινει κιτρινη καρτα, συχαθηκα τα περα βρεχει σουτ, συχαθηκα τις οτι ναναι κινησεις των παιχτων σου, φτανει...μπουχτησα πλεον με το γιαπονεζικο ποδοσφαιρακι....

FIFA και παλι FIFA...........τουλαχιστον με αυτο παιζω μπαλα και το ευχαριστιεμαι, ας εχει αυτη την ταχυτητα ας εχει και αυτο καποια λαθακια το ευχαριστιεμαι και αυτο εχει σημασια, με το προ ημουνα ολη την ωρα στην τσιτα, δεν παλευετε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προτεινα να παρεις και ενα ενσυρματο ειδικα να παιζεις online γιατι οι μπαταριες εχουν την ταση να αδειαζουν την πιο ακαταλληλη στιγμη ωρες ωρες...

Και επειδη λες οτι ισως σε δυσκολεψει σαν χειριστηριο λογω συνηθειας απο SONY χειριστηρια, τσιμπα ενα saitek cyborg rumblepad που παιζει και σε PC και εχει και την πατεντα να κανεις τραμπα το αναλογικο με το D-PAD και να γινεται σαν της SONY δηλαδη διπλα-διπλα τα αναλογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προτεινα να παρεις και ενα ενσυρματο ειδικα να παιζεις online γιατι οι μπαταριες εχουν την ταση να αδειαζουν την πιο ακαταλληλη στιγμη ωρες ωρες...

Και επειδη λες οτι ισως σε δυσκολεψει σαν χειριστηριο λογω συνηθειας απο SONY χειριστηρια, τσιμπα ενα saitek cyborg rumblepad που παιζει και σε PC και εχει και την πατεντα να κανεις τραμπα το αναλογικο με το D-PAD και να γινεται σαν της SONY δηλαδη διπλα-διπλα τα αναλογικα.

ναι το επομενο joystick που θα παρω (οταν βρω χρηματα φυσικα) θα ειναι ενσυρματο.

σε αυτο που λες για τις μπαταριες εχεις απολυτο δικιο, γιαυτο αν δεν εχω αγορασει μεχρι τοτε joystick και μου συμβει κατι τετοιο θα φροντισω να εχω αλλο ενα ζευγαρι απο μπαταριες ετσι ωστε να τις αλλαξω κατευθειαν.εδω αυτο συνεβαινε στο ps3 που επαιζα με το ds3 τελειωνε η μπαταρια στο καλυτερο και αρχισε και εκανε νερα το Joystick και αντε κατσε βαλτο για φορτισμα.

που θα παει θα το συνηθισω τι θα κανω.δεν ειμαστε για τοσα εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμμ.....το εχω το ριμαδι αυθεντικο για το pc.

Οντως ειναι το καλυτερο προ μετα απο το pro6 αλλα μεχρι εκει...το προ εμενα τουλαχιστον δεν μου προσφερει αυτο που ζηταω,θελω real football και αυτο το βρισκω μεσα απο το fifa, οπως και να εχει και το fifa εχει τα κακα του αλλα οι κινησεις των παιχτων και γενικα ολο το gameplay ειναι πιο αληθοφανες, οποτε ας μην γελιομαστε.

Και εγω fan του pro ημουνα μεχρι που επαιξα το 2011 και πραγματικα το συχαθηκα, συχαθηκα καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια, με το που ακουμπας τον αντιπαλο να πεφτει κατω και με το παραμικρο να δινει κιτρινη καρτα, συχαθηκα τα περα βρεχει σουτ, συχαθηκα τις οτι ναναι κινησεις των παιχτων σου, φτανει...μπουχτησα πλεον με το γιαπονεζικο ποδοσφαιρακι....

FIFA και παλι FIFA...........τουλαχιστον με αυτο παιζω μπαλα και το ευχαριστιεμαι, ας εχει αυτη την ταχυτητα ας εχει και αυτο καποια λαθακια το ευχαριστιεμαι και αυτο εχει σημασια, με το προ ημουνα ολη την ωρα στην τσιτα, δεν παλευετε........

 

Και εγώ φαν του FIFA ήμουν/είμαι τα τελευταία χρόνια.

Κορυφαία στιγμή του Pro θεωρώ το PES 6. Απλά και το 2008 ήταν ένα πολύ φαν game.

 

Φυσικά το FIFA 09 έφερε πολλά νεωτεριστικά χαρακτηριστικά, είχε και το manual control και αυτό έκανε το παιχνίδι πολύ πιο ρεαλιστικό.

Το South Afrika 2010 το θεωρώ top στιγμή σε fan factor στη δυναστεία του FIFA.

Εν τω μεταξύ τα PES 2010 και PES 2011 ήταν άθλια. Κουραζόσουν να παίξεις, πολλά scripted events και έχανες την αίσθηση της ελευθερίας. Το 2012 κάπως διόρθωσε την κατάσταση, αλλά εγώ προσωπικά απείχα από PES, από το 2008 και μετά. Άντε το 2009 είχα παίξει λίγο και αυτό ήταν.

 

Φέτος όμως το PES 2013 έχει επιστρέψει στην ελευθερία και στο pace που σου έδιναν τα παλιά καλά PES και μου φαίνεται περισσότερο διασκεδαστικό. Να έχει δηλαδή περισσότερη ψυχή από το FIFA 13. Το FIFA από το 12 και μετά μου φαίνεται αρκετά ρομποτικό και με κουράζει περισσότερο, ενώ στα ποδοσφαιράκια, τουλάχιστον για μένα, μετράει πάνω απ' όλα το fun factor.

Γι αυτό προτιμώ το PES 2013 από το FIFA 13. Ίσως επειδή ήμουν κάποτε φαν του PES και μετά απογοητεύθηκα πολύ με την τροπή που πήρε η σειρά στις next-gen κονσόλες. Το PES 2013 το θεωρώ το καλύτερο PES αυτής της γενιάς μέχρι τώρα.

 

Φυσικά και το FIFA 13 αποτελεί ένα πολύ καλό και ρεαλιστικό εξομοιωτή ποδοσφαίρου. Αλλά νομίζω χάνει λίγο στην ψυχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φαν του FIFA ήμουν/είμαι τα τελευταία χρόνια.

Κορυφαία στιγμή του Pro θεωρώ το PES 6. Απλά και το 2008 ήταν ένα πολύ φαν game.

 

Φυσικά το FIFA 09 έφερε πολλά νεωτεριστικά χαρακτηριστικά, είχε και το manual control και αυτό έκανε το παιχνίδι πολύ πιο ρεαλιστικό.

Το South Afrika 2010 το θεωρώ top στιγμή σε fan factor στη δυναστεία του FIFA.

Εν τω μεταξύ τα PES 2010 και PES 2011 ήταν άθλια. Κουραζόσουν να παίξεις, πολλά scripted events και έχανες την αίσθηση της ελευθερίας. Το 2012 κάπως διόρθωσε την κατάσταση, αλλά εγώ προσωπικά απείχα από PES, από το 2008 και μετά. Άντε το 2009 είχα παίξει λίγο και αυτό ήταν.

 

Φέτος όμως το PES 2013 έχει επιστρέψει στην ελευθερία και στο pace που σου έδιναν τα παλιά καλά PES και μου φαίνεται περισσότερο διασκεδαστικό. Να έχει δηλαδή περισσότερη ψυχή από το FIFA 13. Το FIFA από το 12 και μετά μου φαίνεται αρκετά ρομποτικό και με κουράζει περισσότερο, ενώ στα ποδοσφαιράκια, τουλάχιστον για μένα, μετράει πάνω απ' όλα το fun factor.

Γι αυτό προτιμώ το PES 2013 από το FIFA 13. Ίσως επειδή ήμουν κάποτε φαν του PES και μετά απογοητεύθηκα πολύ με την τροπή που πήρε η σειρά στις next-gen κονσόλες. Το PES 2013 το θεωρώ το καλύτερο PES αυτής της γενιάς μέχρι τώρα.

 

Φυσικά και το FIFA 13 αποτελεί ένα πολύ καλό και ρεαλιστικό εξομοιωτή ποδοσφαίρου. Αλλά νομίζω χάνει λίγο στην ψυχή.

αν με ρωτησεις για τα καλυτερα PES μιας και παιζω απο το PES 1 που ειχε βγει στο ps1 θα σου πω οτι τα καλυτερα ειναι τα 3,4,5,6 (ειδικα το 4 για εμενα,τα 5 και 6 ητανε φοβερα και πρωτη φορα που η KONAMI ειχε εισαγει σηματα και εμφανισεις σε ομαδες οπως chelsea,man utd κλπ).μετα απο το pes 6 το χαος.

δεν ξερω αν σημαινε/σημαινει κατι αλλα αποταν ειχα μαθει οτι το επομενο ποδοσφαιρακι απο το 6 δεν θα λεγοτανε pes 7 αλλα θα λεγοτανε pes 2008 καπως δεν μου αρεσε, πολυ περιεργο μου ειχε φανει και κατευθειαν το μυαλο μου πηγαινε προς το αθλιο τοτε fifa.και τιποτα να μην σημαινει αυτη η αλλαγη βγηκα σωστος μιας και το pes2008 ηταν σαν ενα ατελειωτο παιχνιδι, και τι θελω να πω με τον ορο ατελειωτω?σαν να ειχανε ξεκινησει την δομιση του και να μην την τελειωσανε ποτε, σαν να το αφησανε στην μεση ενα πραγμα.γραφικα θελεις?απο εκει που βλεπαμε φοβερα γραφικα (σε σχεση με αυτα του fifa και σε σχεση με εκεινη την εποχη) στα προηγουμενα pes ηρθε το 2008 και τα γραφικα του ητανε περα βρεχει,θελεις faces παιχτων?πιο αθλια απο ποτε, θελεις το στησιμο του παιχνιδιου ακομη πιο οτι ναναι.

οντως μετα το pes 12 και εγω περιμενα με το φετινο πολλα πραγματα και οντως το εκαναν, τα καταφεραν και εβγαλαν ενα πολυ καλο pes θα ελεγα με βαση τα τελευταια.δεν μπορω ομως πλεον να ασχολειθω μαζι τους.με τραβαει το fifa (το οποιο δεν το χονευα ΠΟΤΕ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρακάτω δεν απευθύνονται σε εσάς προσωπικά, όμως εγώ δεν αντέχω να μην το πω κι ας επαναλαμβάνομαι διαρκώς.

 

Έχω κυριολεκτικά βαρεθεί κάθε χρόνο να ακούω διθυράμβους για το εκάστοτε PES. Από το 2007 και μετά (οπότε και ο Τσακατσούκας πήρε την κάτω βόλτα) το μόνο πράγμα που διαβάζω είναι "τι ωραίο το φετινό PES, το περσινό ήταν ένα αίσχος". Την επόμενη χρονιά τα ίδια, όπως και τη μεθεπόμενη. Καθήστε ρε παιδιά, αν τα προηγούμενα PES ήταν όντως μάπα, γιατί ένα χρόνο πριν λέγατε ότι είναι καλά παιχνίδια (ενδεχομένως καλύτερα και από το Fifa); Επαναλαμβάνω ότι δεν αναφέρομαι σε εσάς, απλώς χρησιμοποιώ τα παραπάνω σχόλια ως αφορμή.

 

Κοντεύουμε λοιπόν στο 2013 και η Konami επιτέλους έβγαλε ένα αξιοπρεπές ποδοσφαιράκι. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα μαζί του (ζήτημα να έπαιξα 10-15 αγώνες) αλλά σε γενικές γραμμές είχε αρκετά καλά στοιχεία και του το αναγνωρίζω. Όμως μετά από τόσα χρόνια συνεχών απογοητεύσεων, επιτρέψτε μου να κρατάω πια μικρό καλάθι και να μην παίρνω τοις μετρητοίς όλες τις θετικές κριτικές.

 

Όσο για το next-gen Fifa, αν και το θεωρώ απείρως καλύτερο του Pro εδώ και 6 περίπου χρόνια, έχω τις ενστάσεις μου. Για την ακρίβεια έχω ήδη φτάσει τα 200+ posts στο official forum της ΕΑ, το 99% εκ των οποίων δεν είναι τίποτα άλλο παρά ατέλειωτα μπινελίκια προς την ΕΑ, ειδικά για την κατεύθυνση που ακολούθησε φέτος (απορώ πώς δεν έχω φάει ban ακόμα, αλλά μόνο 1-2 προειδοποιήσεις).

 

ps: Γενικά πάντως όλη αυτή η συζήτηση Fifa vs. Pro δεν βγάζει πουθενά. Ειδικά οι λογικές (; ) που συνηθίζονται κυρίως από τους... PESάκηδες: "εγώ είμαι fan του τάδε παιχνιδιού και δεν μπορώ με τίποτα το άλλο, προτιμώ να μην παίξω τίποτα". Ο συνειδητοποιημένος gamer παίζει αυτό που είναι καλύτερο την παρούσα στιγμή, δεν κάθεται να σκεφτεί "Α, εγώ έπαιζα πάντα Sensible Soccer και δεν το αλλάζω με τίποτα". Δηλαδή εγώ που δεν ξεκίνησα από τα Fifa και τα ISS/PES/WE αλλά από το World Cup Carnival '86 (και πιο πίσω), τι θα έπρεπε να κάνω; Να παίζω ακόμα Kick Off, επειδή όταν είχε κυκλοφορήσει ξεφτίλισε τον ανταγωνισμό και έθαψε το Microprose Soccer;

 

Αυτές οι νοοτροπίες μας οδηγούν σε δυσάρεστες καταστάσεις όπου οι εταιρείες, βασιζόμενες στο fan base, προωθούν απαράδεκτες κυκλοφορίες αλλά τα... πρόβατα πάνε και τις αγοράζουν με κλειστά τα μάτια. Το γνωστό ανέκδοτο, όπου και πίτουρα να έχει μέσα το κουτί, αν γράφει απ' έξω PES/Fifa/Call of Duty ο κόσμος θα τρέξει να το αγοράσει. Δεν πάει έτσι μπροστά η αγορά του videogaming.

 

Sorry για το εκτενές offtopic αλλά δεν άντεχα να μην τα (ξανα)πω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κακα τα ψεματα μετα το pes 6 που ολοι πιστευω ξερουμε οτι ηταν ενα απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο ποδοσφαιρακι τοτε η konami το μαμησε το θεμα κι εγω σαν εσας μετα το pes 6 δεν συμαθησα ποτε τα pes και το γυρισα στο fifa.

 

Πλεον εδω και ποσα χρονια εχει χασει το παιχνιδι για εμενα η konami οσο αφορα το ποδοσφαιρο και απλα προσπαθει να φτασει εστω και τα μισα του fifa.

 

Ακομα και στα νεα pes 2013 και fifa 13 για εμενα πολυ ανωτερο ειναι το fifa και αυτο αποδυκνιεται περιτρανα αν δει καποιος παγκοσμιες πωλησεις του καθε ενος και βαθμολογιες ΟΧΙ απο τα διαφορα sites αλλα metacritic και απλου κοσμου.

Μετα απο ολα αυτα πιστευω το ποιο ειναι καλυτερο ποδοσφαιρακι φαινετε απο μιλια μακρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...