Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μην γελιομαστε μεταξυ μας.

Το πιο ειναι καλυτερο ποδοσφαιρακι σαφως και δεν μπορουμε να το κρινουμε απο τις πωλησεις του.

Οπως ειπε και ο nzeppos παραπανω ειναι τοσοι πολλοι οι fans και των δυο παιχνιδιων που και αδειο κουτι να τους δωσουνε χωρς το δισκακι του παιχνιδιου θα πανε και θα το αγορασουνε και θα εχουνε να το λενε.

Εγω προσωπικα δεν μπορω να το κανω αυτο, ναι οκ το φιφα φετος δεν ειναι τελειο αλλα εστω και με αυτα τα ελλατωματα που εχει συνεχιζει και ειναι πολυ ανωτερο του pes.

Οτι και να πουμε εμεις, οσα μπινελικια και αν ακουσουνε ειτε η ΚΟΝΑΜΙ ειτε η ΕΑ δεν προκειτε να αλλαξει απολυτος τιποτα.Απο την στιγμη που το παιχνιδι τους πουλαει τοσα πολλα κομματια καθημερινως ποσος του ενδιαφερει για εμας τους υπολλοιπους που τους κραζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για τις γιορτές σκέφτομαι να πάρω δώρο ένα xbox360 για τον ανηψιό μου που είναι κολλημένος με το Halo. Ποά έκδοση, ποιά χειριστήρια (ασύρματα ; ) και τι άλλο χρειάζεται για αρχή;

 

Θα συνδεθεί σε τηλεόραση πλάσμα, στρωμένη , 2ετίας , αλλά υπάρχει εμπειρία από gaming σε πλάσμα; Είχε ποτέ κανείς πρόβλημα burn in; Φυσικά δεν θα λιώνει με τις ώρες, νορμάλ gaming αφού είναι μαθητής.

Μπορεί να συνθεθεί εξωτερικός σκληρός δίσκος για την έκδοση των 4GB για να μην ξοδευτούν πολλά λεφτά για την έκδοση των 250GB ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις γιορτές σκέφτομαι να πάρω δώρο ένα xbox360 για τον ανηψιό μου που είναι κολλημένος με το Halo. Ποά έκδοση, ποιά χειριστήρια (ασύρματα ; ) και τι άλλο χρειάζεται για αρχή;

 

Θα συνδεθεί σε τηλεόραση πλάσμα, στρωμένη , 2ετίας , αλλά υπάρχει εμπειρία από gaming σε πλάσμα; Είχε ποτέ κανείς πρόβλημα burn in; Φυσικά δεν θα λιώνει με τις ώρες, νορμάλ gaming αφού είναι μαθητής.

Μπορεί να συνθεθεί εξωτερικός σκληρός δίσκος για την έκδοση των 4GB για να μην ξοδευτούν πολλά λεφτά για την έκδοση των 250GB ;

 

δυστηχός δεν μπορείς να συνδέσεις εξωτερικό hdd στο 360

θα πρέπει να πάρεις την έκδοση 250gb πχ ή αλλιώς την 4gb και ξεχωριστά εναν hdd για xbox 360 καθώς ειναι συγκεκριμένος τύπος hdd που παίρνει , φτιαγμένος για xbox 360 που κουμπώνει απο πάνω στην κονσόλα.

 

ο μόνος τρόπος να το κάνεις αυτό ειναι να γίνει RGH κλπ (να το πειράξεις εσωτερικά) ωστε να παίζει απο εξωτερικό hdd όμως θα χάσεις την εγγύηση και ίσως την δυνατότητα για xbox live (λέω ίσως γιατι δεν γνωρίζω αν βγήκε καινούριος τρόπος που απ ενεργοποιείς το rgh για να μπεις live και το ενεργοποιείς ξανά οταν θες) και εκτός αυτού ακόμα και αν βρεις άτομο να στο κάνει δωρεάν θα πρέπει να πληρώσεις κάποια υλικά που θα χρειαστούν (δεν εξηγώ περισσότερα για το μοντάρισμα γιατι δεν έχω ασχοληθεί εκτενέστερα και θα πετάξω καμια κοτσάνα). :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μάλλον χρειάζεται η έκδοση των 250GB.

Για χειριστήρια βολεύουν τα ασύρματα, αξίζουν ή όχι;

Και σχετικά με το gaming στην πλάσμα (Panasonic 42U10) δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα, γιατί με κονσόλες κλπ. δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά βολεύουν τα ασύρματα, ειδικά αν μιλάμε για παιδιά (που εκ των πραγμάτων είναι πιο επιρρεπή σε ζημιές με καλώδια κλπ). Αν δεν θέλεις να ξοδευτείς, δεν χρειάζεται καν να πάρεις καλώδια φόρτισης και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Αρκούν δύο απλές ΑΑ που θα κρατήσουν άνετα καμια 15αριά μέρες, ακόμα και με λιώσιμο.

 

Το gaming στις πλάσμα είναι παραδοσιακά καλύτερο σε σχέση με τις LCD/LED, λόγω της ομαλότερης κίνησης, της καλύτερης απόκρισης και του ανύπαρκτου ghosting. Τώρα πια οι LCD/LED έχουν κλείσει αρκετά την ψαλίδα, όμως ούτως ή άλλως όλα αυτά δεν νομίζω να ενδιαφέρουν τον ανιψιό σου. Εσύ φοβάσαι περισσότερο το burn-in αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια περίπτωση. Καλό θα είναι βέβαια να μην αφήνουν το παιχνίδι σε pause για... ώρες. Προσωπικά παίζω σε 42άρα πλάσμα LG της πλάκας εδώ και 3+ χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα με "κάψιμο" στο panel (τουλάχιστον όχι από το gaming, γιατί ένα "Alter" πάνω αριστερά, ίσα που αχνοφαίνεται όταν έχω λευκό φόντο :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπησα χθες το fifa13 για το xbox360.

Επαιξα 11 ματσακια στο online, το ελιωσα δλδ 3-4 ωριτσες.Η συνεχεια σημερα το μεσημερι :-D

Αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι τα γραφικα δεν εχουνε καμια σχεση με αυτα του pc, επειδη πριν το παρω για το 360 το επαιζα απο τον θειο στο pc εκει τα γραφικα ειναι πεντακαθαρα (βαιβαια τα ειχα ολα στο φουλ) ενω τωρα στην κονσολα ειναι καπως πιο θολα θα ελεγα και οχι με τοσο ομορφα χρωματα οπως αυτα του pc.

Τελος παντων δεν με πολυπηραξε αυτο, φτανει που θα το λιωνω στο Online :-D :-D :-D

Παρατηρισα οτι και φετος εχει καποιες ενωχλητικες μλκιες μεσα το παιχνιδι οπως και το περσινο αλλα χαλαλι....

 

@nzeppos

το παιζεις και εσυ στο 360?αν ειναι να παιξουμε κανα ματσακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, να σου πω την αλήθεια εδώ και 3 χρόνια όλη η παρέα το έχουμε "γυρίσει" στο PC. Πρώτον για το λόγο που είπες (πολύ καλύτερα γραφικά) και δεύτερον γιατί στο PC έχει τα μισά λεφτά. Ή τουλάχιστον είχε τα μισά λέφτα μέχρι πέρσι, γιατί φέτος το ξεκώλιασε η EA Sports (από 19 ευρώ το πήρα στα 28).

 

Ένας τρίτος (αλλά λιγότερο σημαντικός) λόγος είναι ότι στην παρέα δεν έχουν όλοι 360 ενώ προφανώς οι πάντες έχουν PC. Καλού-κακού πάντως κρατάω και μια κόπια μπάρμπα σε 360 ή PS3, ώστε όταν μαζευόμαστε σε σαλόνι να παίζουμε σε κονσόλα. Είναι πιο βολικό.

 

Καλο λιώσιμο λοιπόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, να σου πω την αλήθεια εδώ και 3 χρόνια όλη η παρέα το έχουμε "γυρίσει" στο PC. Πρώτον για το λόγο που είπες (πολύ καλύτερα γραφικά) και δεύτερον γιατί στο PC έχει τα μισά λεφτά. Ή τουλάχιστον είχε τα μισά λέφτα μέχρι πέρσι, γιατί φέτος το ξεκώλιασε η EA Sports (από 19 ευρώ το πήρα στα 28).

 

Ένας τρίτος (αλλά λιγότερο σημαντικός) λόγος είναι ότι στην παρέα δεν έχουν όλοι 360 ενώ προφανώς οι πάντες έχουν PC. Καλού-κακού πάντως κρατάω και μια κόπια μπάρμπα σε 360 ή PS3, ώστε όταν μαζευόμαστε σε σαλόνι να παίζουμε σε κονσόλα. Είναι πιο βολικό.

 

Καλο λιώσιμο λοιπόν!

Κριμα :/

Δεν πηραζει, τελος παντων.

 

Ανεβηκα 2 κατηγοριες και σημερα και ειμαι στην Div.7 .

Στην αρχη επαιζα με Παναθηναικο, μετα επαιξα 2 αγωνες με την Α. Μπιλμπαο, μετα επαιξα 1 αγωνα με την Μαρσεϊγ η οποια δεν μου αρεσε καθολου και κατεληξα να παιζω και θα συνεχιζω να παιζω με Σαο Παολο.Με αυτη την ομαδα παιζω φοβερη μπαλα, εχει αρκετα καλους παιχτες (L.Fabiano,Ganso,Wellighton,Denilson κλπ.) και εχει και 4 αστερια.Με παραπανω απο 4 αστερια δεν μπορω να παιζω μου την δινουν στα νευρα.

 

Τωρα το σταματησα λιγο, ειπα να ξελαμπικαρω και σε καμια ωρα θα το ξαναποιασω. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μάλλον χρειάζεται η έκδοση των 250GB.

Για χειριστήρια βολεύουν τα ασύρματα, αξίζουν ή όχι;

Και σχετικά με το gaming στην πλάσμα (Panasonic 42U10) δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα, γιατί με κονσόλες κλπ. δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

 

Ανεξάρτητα από την απάντηση του φίλου παραπάνω στην ερώτησή σου, σχετικά με σύνδεση εξωτερικού σκληρού δίσκου, οφείλω να σε ενημερώσω πως μπορείς σε κάθε 360 να συνδέσεις μέχρι 2 εξωτερικούς HDD (ή usb sticks), οι οποίοι μπορούν να δεσμεύσουν μέχρι και 16gb ο καθένας για περιεχόμενο στο 360.

 

Για παράδειγμα, αν συνδέσεις έναν εξωτερικό 80άρη σκληρό, μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέχρι και 16gb από τα 80gb για το 360, σαν να ήταν εσωτερικός. Αν συνδέσεις ένα φλασάκι 16gb, μπορείς να δεσμεύσεις όλο το χώρο ή να δεσμεύσεις λιγότερο, π.χ. μπορείς να δεσμεύσεις 8gb για περιεχόμενο 360 και xbox live.

 

Π.χ. αν έχεις ένα φλασάκι 8gb και έναν εξωτερικό δίσκο 120gb, τότε η μέγιστη χωρητικότητα που μπορείς να έχεις, είναι και τα 8gb από το φλασάκι και επιπλέον άλλα 16gb από τον δίσκο, σύνολο 24gb + 4gb η κάρτα μνήμης σύνολο 28gb για περιεχόμενο 360. Τα υπόλοιπα 120-16gb από τον δίσκο παραμένουν σε μορφή FAT32 ή NTFS ή σε οποιοδήποτε φορμά αρχείου τον είχες φορμάρει το δίσκο και συνεχίζεις να τα χρησιμοποιείς κανονικά σαν εξωτερικό περιεχόμενο.

 

Αν ο ανηψιός σου δε θέλει να κατεβάσει/αγοράσει πάρα πολύ περιεχόμενο από το xbox live, τότε μπορείς να αγοράσεις την κονσόλα με τα 4GB χώρου. Θα τον καλύψουν άνετα. Πρέπει όμως να είσαι ενήμερος για τους παρακάτω δύο περιορισμούς αν προβείς σε αγορά της φθηνής έκδοσης:

1) Δε μπορείς να τρέξεις παιχνίδια Xbox1 από δισκάκια σε όσα 360 έχουν flash memory ή εξωτερικό δίσκο. Για να παίξεις παιχνίδια xbox 1 στο 360 (μέσω BC) θα πρέπει να έχεις κάποιον εσωτερικό δίσκο της MS. (μοντέλα 20gb, 60gb, 120, 250gb, 320gb)

2) Στα Halo, τουλάχιστον μέχρι το Reach (για το Halo 4 δεν είμαι σίγουρος), στο online δε μπορείς να έχεις κάποιες επιλογές online gaming, καθώς αυτό προυποθέτει και πάλι να έχεις σκληρό δίσκο της MS όπως έγραψα παραπάνω.

 

Και τέλος, έχε υπόψην σου πως η διαφορά τιμής μεταξύ του μοντέλου με τα 4GB και του μοντέλου με τα 250GB είναι πιστεύω αρκετά μικρή. Οπότε δε θα χαλάσεις πολλά περισσότερα χρήματα για το μοντέλο με το 250GB δίσκο, το οποίο στο Χριστουγεννιάτικο bundle του 360, το πουλάνε 199 ευρώ μαζί με το Forza 4 και το Skyrim (σε downloadable μορφή το τελευταίο).

 

Στα χειριστήρια, κάθε κονσόλα έχει ασύρματο χειριστήριο. Αν θες ένα δεύτερο, προτείνω να πας στο μαύρο ενσύρματο που είναι και φθηνότερο και επειδή είναι ενσύρματο είναι λιγότερο βαρύ και για μένα έχει το ιδανικό βάρος για χειριστήριο gaming. Και επίσης είναι πάρα πολύ αξιόπιστο και βολεύει για πολύωρο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good to know για τα 32 gb.

 

Να προσθέσω σε ό,τι είπε ο Cortan, πως το Battlefield 3 δεν κάνει install τα HD textures αν δεν έχεις εσωτερικό σκληρό. Δε θυμάμαι αν υπάρχει άλλο παιχνίδι που να έχει παρόμοιο θέμα, απλώς έχε το κι αυτό υπόψη σου.

Εγώ θα σου πρότεινα, λόγω της μικρής χρηματικής διαφοράς, να πας στο bundle των 199, μιας κι έχει και 2 πολύ καλά παιχνίδια μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good to know για τα 32 gb.

 

Να προσθέσω σε ό,τι είπε ο Cortan, πως το Battlefield 3 δεν κάνει install τα HD textures αν δεν έχεις εσωτερικό σκληρό. Δε θυμάμαι αν υπάρχει άλλο παιχνίδι που να έχει παρόμοιο θέμα, απλώς έχε το κι αυτό υπόψη σου.

Εγώ θα σου πρότεινα, λόγω της μικρής χρηματικής διαφοράς, να πας στο bundle των 199, μιας κι έχει και 2 πολύ καλά παιχνίδια μέσα.

 

Ναι? Δεν το ήξερα αυτό για το Battlefield 3. Τι είναι τα HD textures? Καλύτερα textures, αν το φορτώσεις το παιχνίδι από το σκληρό δίσκο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό σε παιχνίδι του 360. Καλές οι πληροφορίες.

32GB ανά στικάκι είναι σεβαστό ποσό δίσκου.

 

Ναι? Δεν το ήξερα αυτό για το Battlefield 3. Τι είναι τα HD textures? Καλύτερα textures, αν το φορτώσεις το παιχνίδι από το σκληρό δίσκο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό σε παιχνίδι του 360. Καλές οι πληροφορίες.

32GB ανά στικάκι είναι σεβαστό ποσό δίσκου.

 

Για μένα, το χειρότερο μειονέκτημα είναι πως χρειάζεσαι εσωτερικό δίσκο για να παίζεις τα παιχνίδια του xbox1 μέσω εξομοίωσης.

Βέβαια υπάρχει η λύση για όποιον έχει την έκδοση με τα 4gb να βρει φθηνά έναν μεταχειρισμένο 20gb δίσκο και να τον κοτσάρει στο slim με νέα θήκη ή με πατεντούλα στον αέρα. Π.χ. με φελιζόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good to know για τα 32 gb.

 

Να προσθέσω σε ό,τι είπε ο Cortan, πως το Battlefield 3 δεν κάνει install τα HD textures αν δεν έχεις εσωτερικό σκληρό. Δε θυμάμαι αν υπάρχει άλλο παιχνίδι που να έχει παρόμοιο θέμα, απλώς έχε το κι αυτό υπόψη σου.

Εγώ θα σου πρότεινα, λόγω της μικρής χρηματικής διαφοράς, να πας στο bundle των 199, μιας κι έχει και 2 πολύ καλά παιχνίδια μέσα.

 

Στα Mediamarkt στην Αργυρούπολη στο bundle των €199 δίνει και 3ο παιχνίδι δώρο (ένα απο το call of duty δεν θυμάμαι ποιο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...