Προς το περιεχόμενο

Γρίφοι


sato_gtd_pro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον θα ξανακανω το post.

 

Bougas

δε μας ειπες ομως τι παγωτο ειναι αυτο. ειναι χωνακι-πυραυλος?

απο μια γρηγορη σκεψη που εκανα, αν ειναι χωνακι-πυραυλος τοτε:

ας υποθεσουμε οτι εχει μονο μια μπαλα παγωτο.

 

η πρωτη ειναι μικρη, δε ξερει πολλα και το γλειψει

η δευτερη ειναι επισης μικρη αλλα ξερει περισσοτερα απο τη πρωτη και το δαγκωνει

η τριτη εχει μια μικρη πειρα στο θεμα αυτο (και αφου οι δυο προηγουμενες εχουν εξαφανισει τη μπαλα) το φυσαει

η τεταρτη γελαει γιατι ειναι η πιο μεγαλη ειναι εμπειρη στο θεμα αυτο, και καταλαβε οτι οι 3 προηγουμενες περασαν το παγωτο για ΚΑΠΟΤΑ!

 

αρα η τεταρτη ειναι η παντρεμενη γιατι δε χρεισημοποιει καποτα με τον αντρα της και γελαει με τις αλλες σκεφτομενη οτι εχουν χασει τις χαρες της ζωης και τους εχει μεινει εμμονη ιδεα η καποτα!

 

πλησιαζω καθολου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ρε πες μας...ή τουλαχιστον πες μας το σε Pm αν καποιοι θελουν να προσπαθησουν κι αλλο

 

 

φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αλλά μην έχεις την εντύπωση ότι θα περιμένουμε 7 χρόνια κι εμείς..

 

ουτε εγω θελω να βασανιζω το μυαλο μου 7 χρονια για ενα γριφο στειλε μου ενα pm με την τελικη λυσει και οχι τις 80 απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ειναι αυτη που το γλειφει γιατι:αν το παγωτο το μετατρεψουμε σε μ*****ο....

 

 

1.η τεταρτη ειναι π*****α τον βλεπει μικρο και γελαει

2.η τριτη το φυσαει επειδη δεν ξερει τι ειναι(αρα παρθενα)

3.η δευτερη το δαγκωνει γιατι ειναι πολυ μικρη και τον περναει για γλειφιτζουρι

4.αρα ειναι η πρωτη που ξερει τι ειναι και το κανει σωστα!!!!

 

ειδατε ο πιτσιρικας?μαθαινει σιγα σιγα!!!

εισαι στο 7%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον θα ξανακανω το post.

 

Bougas

δε μας ειπες ομως τι παγωτο ειναι αυτο. ειναι χωνακι-πυραυλος?

απο μια γρηγορη σκεψη που εκανα' date=' αν ειναι χωνακι-πυραυλος τοτε:

ας υποθεσουμε οτι εχει μονο μια μπαλα παγωτο.

 

η πρωτη ειναι μικρη, δε ξερει πολλα και το γλειψει

η δευτερη ειναι επισης μικρη αλλα ξερει περισσοτερα απο τη πρωτη και το δαγκωνει

η τριτη εχει μια μικρη πειρα στο θεμα αυτο (και αφου οι δυο προηγουμενες εχουν εξαφανισει τη μπαλα) το φυσαει

η τεταρτη γελαει γιατι ειναι η πιο μεγαλη ειναι εμπειρη στο θεμα αυτο, και καταλαβε οτι οι 3 προηγουμενες περασαν το παγωτο για ΚΑΠΟΤΑ!

 

αρα η τεταρτη ειναι η παντρεμενη γιατι δε χρεισημοποιει καποτα με τον αντρα της και γελαει με τις αλλες σκεφτομενη οτι εχουν χασει τις χαρες της ζωης και τους εχει μεινει εμμονη ιδεα η καποτα!

 

πλησιαζω καθολου?[/quote']

οχι δεν πλησιασες καθολου!

αν βρεις εστω και το 20%,απο το γελιο που θα ριξεις,δεν θα μπορεις ουτε να ποσταρεις!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

παμε στην αλλη ερωτηση..........

τι ειπε η ξανθια στην μελαχρινη,και γελασανε και οι 2?

γιατι η κοκκινομαλα ξενερωσε με αυτο που ειπωθηκε απο την ξανθια?

ποσο χρονον ειναι η ξανθια?

 

μονο μια που.....να μπορει να σας βοηθησει!!!

 

καποιος απο σας,ειπε την απαντηση.........

απλα θελει να προσθεσει 1 λεξη ακομα.........

αυτη η λεξη ειναι ολα τα λεφτα.........

την χρησιμοποιουμε 100αδες φορες την μερα χωρις να το καταλαβουμε οτι την ειπαμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αρχιναω (που λενε και οι μορφωμενοι) να πιστευω οτι ο Τασος (ο Μπουγας) μας δουλευει ψιλο γαζι........και η μ***ια ειναι οτι εμεις γουσταρουμε.

 

Δεν με νοιαζει ο γριφος αλλα η ιδεα οτι θα πεσει γελιο(αν μας τα λεει καλα ο "Πλανηταρχης")

 

Α και κατι αλλο...

 

Που κολλαει αυτο με τα πνευματικα οντα που ρωτησες?

 

Εγω παντος γελασα με αυτη την απαντηση

 

Η τέταρτη γελάει γιατί το έχει βάλει στον κ... της το παγωτό.

Το γιατί δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOUGAS νομίζω κάτι δε πάει καλά με την περίπτωσή σου και τον γρίφο σου παλικάρι μου..

Το μήνυμα που ακολουθεί παρακάττω είναι το 11ο στο topic..

 

τα τμήματα που έχω κάνει bold είναι ο ορισμός της αντίφασης..

 

καμοια σχεση ολα οσα ειπατε!

 

αντε να βοηθησω.

 

αυτη που το φυσαει' date='ειναι ξανθια,και το φυσαει γιατι ειναι χαζη!

αυτη που το δαγκωνη ειναι μελαχρινη,και το δαγκωνει γιατι ειναι σκυλι.

........προχωρηστε.

τερμα η βοηθεια.ξερετε το 3%

βρειτε τη χρωμα μαλια εχει η παντρεμενη(ποια απο της 4?).

και τις ηλικιες!

 

μολις τα βρειτε,παμε σε αλλη ερωτηση.συνολο 80 ερωτησεις!

 

[b'] την απαντηση,καποιος απο σας,την ειπε,αλλα δεν την διατυπωσε σωστα![/b]

η απαντιση θα βγει απο το συνολο των απαντησεων στης ερωτησεις μου,και ειναι 6 λεξεις!

 

 

 

αντε λιγη βοηθεια ακομα,να περασουμε στην 3 ερωτηση:

 

ειμαστε ανθρωπινα οντα με πνευματικα αισθηματα,η πνευματικα οντα με ανθρωπινα αισθηματα?

αυτό με τις 80 ερωτήσεις που κολάει? το γρίφο θα λύσουμε ή θα πάει 3-4 μήνες να μας πετάς διαδοχικές ερωτήσεις όπως αυτή που έιναι πιο πάνω για το τι είδους όντα είμαστε...????

 

και αυτά τα ποσοστά?? μια 2% μια 3% μια 20%..... στο άσχετο, τουλάχιστον μόνο έτσι μου μοιάζει εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αρχιναω (που λενε και οι μορφωμενοι) να πιστευω οτι ο Τασος (ο Μπουγας) μας δουλευει ψιλο γαζι........και η μ***ια ειναι οτι εμεις γουσταρουμε.

 

Δεν με νοιαζει ο γριφος αλλα η ιδεα οτι θα πεσει γελιο(αν μας τα λεει καλα ο "Πλανηταρχης")

 

Α και κατι αλλο...

 

Που κολλαει αυτο με τα πνευματικα οντα που ρωτησες?

 

Εγω παντος γελασα με αυτη την απαντηση

κολαει........

με καθε απαντηση,βρισκεις την απαντηση της προηγουμενης ερωτησης......

 

 

αφου σας δουλευω ψιλο γαζι,σταματαω εδω!

χαρηκα για την προσπαθεια και το ενδιαφερον ολων σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αρχιναω (που λενε και οι μορφωμενοι) να πιστευω οτι ο Τασος (ο Μπουγας) μας δουλευει ψιλο γαζι........και η μ***ια ειναι οτι εμεις γουσταρουμε.

 

Δεν με νοιαζει ο γριφος αλλα η ιδεα οτι θα πεσει γελιο(αν μας τα λεει καλα ο "Πλανηταρχης")

 

Α και κατι αλλο...

 

Που κολλαει αυτο με τα πνευματικα οντα που ρωτησες?

 

Εγω παντος γελασα με αυτη την απαντηση

 

zorbas μαζί βγήκαμε στην "επίθεση".. ούτε συνεννοημένοι να' μασταν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOUGAS νομίζω κάτι δε πάει καλά με την περίπτωσή σου και τον γρίφο σου παλικάρι μου..

Το μήνυμα που ακολουθεί παρακάττω είναι το 11ο στο topic..

 

τα τμήματα που έχω κάνει bold είναι ο ορισμός της αντίφασης..

 

 

αυτό με τις 80 ερωτήσεις που κολάει? το γρίφο θα λύσουμε ή θα πάει 3-4 μήνες να μας πετάς διαδοχικές ερωτήσεις όπως αυτή που έιναι πιο πάνω για το τι είδους όντα είμαστε...????

 

και αυτά τα ποσοστά?? μια 2% μια 3% μια 20%..... στο άσχετο' date=' τουλάχιστον μόνο έτσι μου μοιάζει εμένα[/quote']

δεν πειραζει,εγω παντος εχω γελασει αρκετα.

επαναλαμβανω,την απαντηση καποιος την βρηκε,αλλα λειπει 1 λεξη.η λεξη κλειδι!

αυτη η λεξη,ειναι το 80% του γριφου.

δυστηχος δεν εισαι διπλα μου(να με δεις τι γελιο εχω ριξει),οποτε σε καταλαβαινω να υποψιαζεσαι οτι λεω μπαρουφες.......και εγω στην θεση σου τοτε,τα ιδια ελεγα,ωσπου μπηκα στο νοημα και κολλησα(του γρυφου το νοημα).

το κακο ειναι,οτι μεσα απο ενα forum,δεν θα μπορεσω να βαλω ποτε,κανεναν σας,στο τρυπακι.αν σας ειχα διπλα μου,θα ειχατε μπει ειδη,και δεν θα σκεφτοσασταν τιποτε αλλο.

αν προσεξες επισης,στο πρωτο μου ποστ,εγραψα,μην ασχοληθειτε ποτε με τον γριφο αυτο.κανεις δεν εχει την υπομονη να περιμενει τοσο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μπουγα δεν θελω να μου μανουριαζεις...απλα καταλαβαινεις και μονος σου οτι ειμαστε λιγο δυσπιστοι

 

Σε ενα ποστ ειπες οτι την απαντηση σχεδον την βρηκαμε...εψαξα ΟΛΑ τα ποστ απο κει και πανω και δεν βρηκα κατι το οποιο θα με εκανε να χεστω στα γελια ή κατι παρομοιο.Κανεις ερωτησεις που λες οτι ειναι σχετικες αλλα δεν κολανε.

 

Εμεις ψαχνουμε πια απο τις γυναικες ειναι παντρεμενη και μετα λες κατι για οντα και πνευματα.Λες οτι αμα βρουμε το γριφο θα πεθανουμε στα γελια κλπ

 

Ε μετα απο ολα αυτα δεν καταλαβαινεις οτι κατι δεν παιε καλα

 

Υστερα ρε Μπουγα -και πιστευω να μην με παρεξηγησεις- απο οτι καταλαβαινω πιο πολυ θες εσυ να μας κρατας στο τρυπακι παρα εμεις.

"Και καλα ξερω κατι αλλα δεν σας το λεω" ή "Μου πηρε 10 χρονια να το βρω" ή " θα πεθανεται απο τα γελια"

 

Δωσε κατι πιο χειροπιαστο αν θες να λεμε τιποτα απαντησεις να κανουμε καλαμπουρι ολοι μαζι αλλιως αστο να παει στον αγυριστο

 

Στη τελικη το ποστ το λενε "ΓΡΙΦΟΙ" οχι "σας δουλευω σα μ****ες"

 

ΥΓ.Μπαινω χρονια στο ινσομνια ανεξαρτητα αν εχω εγγραφει προσφατα ή αν εχω σχεδον μηδενικα ποστ.Εχω παρακολουθησει μερικα ατομα και πιστευω οτι ο Μπουγας ειναι σωστο ατομο και δεν θελω να με παρεξηγησει απο τοσο νωρις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...