Προς το περιεχόμενο

Γρίφοι


sato_gtd_pro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ λέω να μη σταματήσει εδώ ο γρίφος... Φαίνεται να έχει ενδιαφέρον. Ακόμα κι αν μας δουλεύει ο BOUGAS (που δεν το νομίζω), δε χάθηκε κι κόσμος, σωστά; ;)

 

Η πρωτη το γλειφη: Είναι μωρό, χωρίς δόντια.

Η δευτερη το δαγνωνει: Έβγαλε δόντια και όπως τα μικρά παιδιά, δαγκώνει ό,τι βρει.

Η τριτη το φυσαει: ?

Η τεταρτη γελαει: Είναι γριά πια και τα μαλλιά της έχουν ασπρίσει (μόνο εδώ μου κολλάει το χρώμα μαλλιών). Γελάει βλέποντας τις νέες γυναίκες και θυμάται τα νιάτα της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Εγω παντος γελασα με αυτη την απαντηση

Η τέταρτη γελάει γιατί το έχει βάλει στον κ... της το παγωτό.

Το γιατί δεν ξέρω...

Ή δυο δάχτυλα και κάτι παραπέρα...;)

(κατά την λαϊκή ρήση)

Το γιατί μου διαφεύγει πάλι...

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μπουγα δεν θελω να μου μανουριαζεις...απλα καταλαβαινεις και μονος σου οτι ειμαστε λιγο δυσπιστοι

 

Σε ενα ποστ ειπες οτι την απαντηση σχεδον την βρηκαμε...εψαξα ΟΛΑ τα ποστ απο κει και πανω και δεν βρηκα κατι το οποιο θα με εκανε να χεστω στα γελια ή κατι παρομοιο.Κανεις ερωτησεις που λες οτι ειναι σχετικες αλλα δεν κολανε.

 

Εμεις ψαχνουμε πια απο τις γυναικες ειναι παντρεμενη και μετα λες κατι για οντα και πνευματα.Λες οτι αμα βρουμε το γριφο θα πεθανουμε στα γελια κλπ

 

Ε μετα απο ολα αυτα δεν καταλαβαινεις οτι κατι δεν παιε καλα

 

Υστερα ρε Μπουγα -και πιστευω να μην με παρεξηγησεις- απο οτι καταλαβαινω πιο πολυ θες εσυ να μας κρατας στο τρυπακι παρα εμεις.

"Και καλα ξερω κατι αλλα δεν σας το λεω" ή "Μου πηρε 10 χρονια να το βρω" ή " θα πεθανεται απο τα γελια"

 

Δωσε κατι πιο χειροπιαστο αν θες να λεμε τιποτα απαντησεις να κανουμε καλαμπουρι ολοι μαζι αλλιως αστο να παει στον αγυριστο

 

Στη τελικη το ποστ το λενε "ΓΡΙΦΟΙ" οχι "σας δουλευω σα μ****ες"

 

ΥΓ.Μπαινω χρονια στο ινσομνια ανεξαρτητα αν εχω εγγραφει προσφατα ή αν εχω σχεδον μηδενικα ποστ.Εχω παρακολουθησει μερικα ατομα και πιστευω οτι ο Μπουγας ειναι σωστο ατομο και δεν θελω να με παρεξηγησει απο τοσο νωρις

 

zorba κανείς δε πρόκειται να σε παρεξηγήσει από τη στιγμή που παραθέτεις απλά γεγονότα και λογικότατους συλλογισμούς/ενδοιασμούς..

 

η υπόληψη, η σοβαρότητα και ο χαρακτήρας του καθενός δεν έχει καμμία σχέση με το πλήθος των posts και την ημερομηνία εγγραφής στο forum.. οι πράξεις, και εν προκειμένω τα γραφόμενα του καθενός καθορίζουν το ποιοι είμαστε τελικά..

 

by the way, με κάλυψες με όσα έγραψες στο post σου που παραθέτω πιο πάνω και είναι όσα ήθελα να προσθέσω στο post που έγραψα κάποιες "ασάφειες/ασυναρτησίες" στο συγκεκριμένο topic αλλά εξ' αιτίας του περασμένου της ώρας βαρέθηκα να κάνω.. thanx

 

και χωρίς παρεξήγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εγω θελω να μαθω την λύση αλλα δεν τον βλεπω να ειναι διατεθιμενος να μας πει!!!

greekboy ο μεγάλος γρίφος είναι αν υπάρχει αυτή η λύση που εσύ περιμένεις

:mrgreen::mrgreen::twisted::twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

greekboy ο μεγάλος γρίφος είναι αν υπάρχει αυτή η λύση που εσύ περιμένεις

:mrgreen::mrgreen::twisted::twisted:

καταλαβαινω την αντιδραση σου.και πιστεψε με,το μετανιωσα που ποσταρα τον συγκεκριμενο γριφο.

αλλα αν το πω,και το μαθουν ολοι,παυει να ειναι γριφος,και ειναι μια αηδια.κατανταει σαν ανεκδοτο με τον τοτο.το ακουνε ολοι,και δεν γελαει κανεις.

το <<την εχετε πει ειδη την απαντηση και δεν το ξερετε>>,ισχυει,και ειναι αυτο που τους κανει ολους να τρελενονται.παει το μυαλο σας σε κατι πολυπλοκο,ενω ειναι κατι πολυ απλο!

οι 80 απαντησεις(στις ερωτησεις),ειναι αυτες που σε βαζουν στο νοημα.

 

το θεμα σταματαει εδω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι εχει να κανει με το οτι εχουμε 4 γυναικεσ και μονο 1 παγωτο(πουθενα δεν ειδα να λεει 1 παγωτο για την καθεμια)

Και το μονο που μου λεει οτι καποιος το εχει πει ειναι η υπογραφη του εξαρχια σιτυ

"Δίνοντας σε κάποιον την ψευδαίσθηση της επιλογής στην ουσία του στερείς την επιλογή"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα λιγα πουχω σκεφτει βαζω τα λεφτα μου στην 3η...αν υποθεσουμε οτι η πρωτη το γλυφει και η 2η το δαγκωνει μαλλον δεν εχουν καταλαβει για τι παγωτο προκειται.

Η 4η που γελαει μου κολλαει να ειναι η γιαγια που εχει παντρευτει και ξερει γιατι η 3η το φυσαει

Δεν μπορω ακομα να σκεφτω τι υποονοει η 3η με το να το φυσαει(αν υποθεσουμε οτι για τις πρωτες 2 ισχυει το προφανες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι αναγκη.

μπωρει να ειναι και η ιδια' date='σε διαφορετικα σταδια της ζωης της![/quote']

Exactly my thoughts!:mrgreen:

Ερωτηση

Το παγωτο οντως εχει σχεση με αυτο που σκεφτομαστε ολοι η εχει να κανει με κατι αλλο,ασχετο με ξερεις τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exactly my thoughts!:mrgreen:

Ερωτηση

Το παγωτο οντως εχει σχεση με αυτο που σκεφτομαστε ολοι η εχει να κανει με κατι αλλο' date='ασχετο με ξερεις τι[/quote']

παγοτο=λουτσος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok,εχουμε λοιπον την ιδια γυναικα σε 4 διαφορετικα σταδια της ζωης της,να αντιμετωπιζει ενα παγωτο ως λουτσο και ψαχνουμε να βρουμε σε ποιο (ενα ειναι?) απο αυτα ειναι παντρεμενη

 

ΑΝ εχουμε 4 χρωματα μαλλιων ασε με να μαντεψω

 

Λογικα καμια ξανθια ως πιτσιρικα δεν θα βαφοταν μελαχρινη πιο μεγαλη αρα υποθετω πως ξανθια ειναι η 3η και υποθετω πως η 4η ειναι γιαγια=ασπρα μαλλια(υποθετω πως τις εχεις περιγραψει σε χρονολογικη σειρα)

 

Αρα αν υποθεσω πως τουλαχιστον η πρωτη ειναι μικρη να παντρευτει αποκλειω την 1η

 

ως εδω καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Θέλω να ενημερώσω τα μέλη του insomnia ότι άνοιξα πρόσφατα μια νέα σελίδα με γρίφους στη διεύθυνση:

 

http://users.hol.gr/~pantsik/

 

Οι γρίφοι μου έχουν γραφεί από εμένα τον ίδιο (το λέω αυτό γιατί έχουν αντιγραφεί αυτούσιοι από πολλά άλλα ελληνικά sites) και έχουν επιλεγεί προσεκτικά από ένα μεγάλο σύνολο γρίφων που έχω διαβάσει μέχρι τώρα σε διάφορες πηγές.

 

Η σελίδα θα ανανεώνεται τακτικά με νέους γρίφους, ενώ οι δικοί σας είναι πάντα ευπρόσδεκτοι.

 

Πάνος Τσικογιαννόπουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...