Προς το περιεχόμενο

Oλυμπιακός


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος ρε παιδιά... Κοιτάξτε τον τίτλο του thread. Αν δεν απατώμαι δεν λέει Η ερωτική ζωή του Trond Solid...

 

Πέρα από αυτό ντάξει καλό το πρωτάθλημα για να μη λένε οι βάζελοι ότι έχουν καλή ομάδα... Αλλά άμα μου πρότεινε κάποιος τη δεύτερη θέση έτσι ώστε να σφίξουν λίγο οι κώλοι για να κάνουμε και καμιά πορεία στο Champions League δεν θα έλεγα όχι... Το ελληνικό πρωτάθλημα ειδικά για τον Ολυμπιακό δεν έχει και καμιά ιδιαιτερη σημασία πια... Και όπως και να το κάνουμε, αμα παίρνεις double νομίζεις πως έχεις ομαδάρα και μετά βγαίνεις έξω και ξέρετε όλοι πολύ καλά τι γίνεται... Ελπίζω ο Trond μιας και φαίνεται σοβαρός άνθρωπος και ξέρει τι παίζει έξω να μην επαναπαφτεί το καλοκαίρι και να ζητήσει τουλάχιστον έναν γνωστό ποδοσφαιριστή στα 30-33 του και μετά να επενδύσει σε παλικάρια τύπου Toure, Ne και τέτοια... Φυσικά στους 5 οι 2 θα του βγούν αλλά όπως και να το κάνουμε πρέπει να παρθεί αυτό το ρίσκο... Σούρερ, Γεωργάτος, Ανατολάκης, Μαυρογενίδης, Καψής, Ντάνι πρέπει να δουν την πόρτα της εξόδου για να πάει μπροστά ο Ολυμπιακός... Να μπει μέσα Ταραλίδης, Πατσατζόγλου που τα παλικάρια ξέρουν πολύ μπάλα και ολη τη χρονιά σκουπίζουν τον πάγκο...

 

Πρέπει να καταλάβουν οι ελληνικές ομάδες ότι το Champions League θέλει πάνω από όλα γρήγορο ποδόσφαιρο και δεμένη ομάδα. Να παίζεις με κλειστά μάτια και να βάζεις την μπάλα στο πλεχτό τις λίγες φορές που θα σου δωθεί η ευκαιρεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Άντε και του χρόνου να κάνουμε τίποτα και στην Ευρώπη γιατί αν και παίρνουμε 9 στα 10 πρωταθλήματα,μόνο 1 στις 10 περάσαμε στην επόμενη φάση του CL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steven, από που ξέρεις ότι ο Ταραλίδης και ο Πατσατζόγλου ξέρουν μπάλα? Τους έχεις δει πολλές φορές να παίζουν? Δε λέω, ο Πατσα πριν τον τραυματισμό πέταγε, αλλά πάνε 3 χρόνια από τότε... Ο Ταραλίδης δε νομίζω ότι μας κάνει για πορεία στας Ευρώπας αλλά για ρεζέρβα καλός είναι.

Εκτός από το Γεωργάτο και τον Ανατολάκη που έχουν τιμήσει τη φανέλα και αξίζουν να τελειώσουν την καριέρα τους στον Ολυμπιακό συμφωνώ με τους άλλους που πρέπει να φύγουν αν και δεν είμαι ουτε εγώ ούτε εσύ προπονητές. Επίσης θα ήθελα να φύγουν ο Μπαμπα-τούριστ, ο τούρκοσπορος, ο Πάντος και ο Κωστούλας αλλά είπαμε, δεν αποφασίζω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχουν τιμήσει τη φανέλα είναι τιμή τους και τους ανταποδίδεται κάθε φορά όταν 30.000 κόσμος φωνάζει το όνομα τους. Από εκεί και πέρα 11αδα παίζει όποιος το αξίζει.. Άμα δεν θέλουν να πάνε σε άλλη ομάδα ας κρεμάσουν τα παπούτσια τους. Και δεν νομίζω ότι αυτοί αξίζουν περισσότερο από αρκετους πιτσιρικάδες να παίζουν 11αδα...

 

Ο Ταραλίδης νομίζω ότι είναι πολύ παιχτούρα... Μόνο και μόνο το ότι δεν φοβάται να σουτάρει έξω από την περιοχή μου φτάνει εμένα... Όταν ο μόνος που το προσπαθεί αυτό το πράγμα είναι ο Ribo και καμιά φορά Τζόλε και Καφές... Στην Ελλάδα δεν ξέρουν τι θα πει σουτ από μακριά... Θέλουν όλοι να μπουν με τη μπάλλα στο τέρμα...

 

Ο Μπαμπα-τούριστ έκανε μερικά καλά παιχνίδια και εγώ θα τον κράταγα κι ας κάθεται στον πάγκο μόνο και μόνο επειδή είναι μικρός ακόμα.. Bulut, Πάντος, Κωστούλας τους διώχνω και εγώ αφόσον φέρει αλλους παίχτες εκεί....

 

Επίσης μπορεί να ακουστεί παράξενο αλλά και τον Νικοπολίδη δεν τον έχω δει να κάνει κάτι το απίστευτο... Ισα, ίσα κάνει αρκετά λάθη... Ελπίζω να δοθούν οι ευκερείες που πρέπει στον Butina για να διαπιστώσουμε ποιος πραγματικά είναι καλύτερος...

 

Επίσης ας κοιτάξουν με κάποιο τρόπο να στρώσουν τον Castillo... Το παλικάρι ξέρει πολλά κιλά μπάλα...αλλά άμα μπει έτσι όπως είναι σε αγώνα Champions League 90% να κάνει κακό στην ομάδα χαραμίζοντας τις λιγοστές ευκερείες που θα μας παρουσιαστούν βάζοντας το κεφάλι κάτω και ντριπλάροντας....

 

Φυσικά δεν αποφασίζουμε εμείς...απλά λέμε την άποψη μας...

 

Τέλος ελπίζω του χρόνου να πέσουμε με Bayern γιατί θα έχω διαρκείας και θέλω να δω τον γαύρο πρώτη αγωνιστική να κάνει την πρώτη εκτός έδρας νίκη με ένα χαλαρό 0-2 μέσα στην Allianz Arena με Ribo και τον αγαπημένο μου Στολτίδη!!! (Να το θυμάστε αυτό το post :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε zavlakas τουλάχιστον εγώ πολύ πριν το πάρουμε την παραπάνω άποψη είχα...και δεν αλλάζει με κανένα πρωτάθλημα... Κοιτάμε να γίνει η ομάδα καλύτερη, όχι να μείνουμε με αυτούς που πήραν τα 9... Τα πήραν και τελείωσαν... Καιρός είναι να έρθει καινούργιος κόσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μόνο 1 στις 10 περάσαμε στην επόμενη φάση του CL.

 

Μια αλλά ήταν καλή... Ακόμα θυμάμαι εκείνη την βροχερή βραδιά στο ΟΑΚΑ.. Πριν τον αγώνα έγραφα μια εξέταση και μετά θα πήγαινα για πρώτη φορά στη ζωή μου γήπεδο να δω Ολυμπιακός - Γιουβέντους.... Το τι έγινε μέσα στο γήπεδο μόλις μπίκε το γκολ δεν περιγράφεται...αλλά πολύ πίκρα ρε παιδί μου μετά... Τέτοιες ευκαιρείες λίγες φορές τις έχει μια ελληνική ομάδα... Ελπίζω να ξαναδούμε κάτι τέτοιο...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τον διατηρήσαμε το Mr Φραπέ, αλλά εγώ την επιθυμία μου θα τη διατυπώσω, ακολουθώντας τα πρότυπα (αισθητικά και μη) πρότερων γαύρων. Παρακαλώ λοιπόν τον Ύψιστο να διώξει το Μπάρμπα-Γιώργο από την ομάδα και τον ελληνόσπορο Γεωργάτο...

 

Τους υπόλοιπους σε άλλο thread, γιατί βαριέμαι να ξηλώσω τη μισή ομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

συγχαρητήρια φέτος το άξιζε πιστεύω περισσότερο από άλλες χρονιές ήταν imba κατά την άποψή μου ο Γαύρος :)

 

αλλά για το 34 πρωταθλήματα δεν μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο...

μπορεί κάποιος να μου απαντήσει πότε έγινε επαγγελματικό το ελληνικό ποδόσφαιρο? γιατί αν είναι να μετράμε και τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα πριν γίνει επαγγελματικό καήκαμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την περίοδο 1979-80 που έγινε επαγγελματικό έχουμε 14 έναντι 7 του βάζελου και 4 της αεκ και από καταβολής της Α' Εθνικής δηλ περίοδο 1959-60, έχουμε 19 κούπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...οσο να'ναι,προπονιτης της μεγαλυτερης ομαδας στην ελλαδα ειναι...

 

Όταν αποκτήσει η Ελλάδα σοβαρές ομάδες και σοβαρό πρωτάθλημα τότε θα αποκτήσει και μεγάλες ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούρερ' date=' Γεωργάτος, Ανατολάκης, Μαυρογενίδης, Καψής, Ντάνι πρέπει να δουν την πόρτα της εξόδου για να πάει μπροστά ο Ολυμπιακός... Να μπει μέσα Ταραλίδης, Πατσατζόγλου που τα παλικάρια ξέρουν πολύ μπάλα και ολη τη χρονιά σκουπίζουν τον πάγκο...

[/quote']

 

Απολυτα συμφωνω η αμυνα αυτη εχει τελειωσει εδω και χρονια

πρεπει να ερθουν 4 παικαταραδες βασικοι πισω για να δουμε προκοπη σε μεγαλους αγωνες

 

ο Γιωργατος απλα θα σκουπιζει την εξεδρα και αντε να παιξει σε κανα κυπελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Από την περίοδο 1979-80 που έγινε επαγγελματικό έχουμε 14 έναντι 7 του βάζελου και 4 της αεκ και από καταβολής της Α' Εθνικής δηλ περίοδο 1959-60, έχουμε 19 κούπες

 

nice άρα 14 και όχι 34 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτα συμφωνω η αμυνα αυτη εχει τελειωσει εδω και χρονια

πρεπει να ερθουν 4 παικαταραδες βασικοι πισω για να δουμε προκοπη σε μεγαλους αγωνες

 

ο Γιωργατος απλα θα σκουπιζει την εξεδρα και αντε να παιξει σε κανα κυπελο

 

 

ερχεται ηδη Σιμουνιτσ σε λιγες μερες...εκει θα δεις αμυνα.ειναι παικταρας αυτος!!!και αν υπολογησουμε και τις μεταγραφες που θα εχουμε απο την 1η Ιουλιου....του χρονου ακομα πιο ευκολο πρωταθλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...