Προς το περιεχόμενο

Oλυμπιακός


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που δεν μου αρέσει στον χαρακτήρα του είναι ότι κάνει συνεχώς δηλώσεις και οι δηλώσεις αυτές, στις περιπτώσεις που χαρακτηρίζονται ως "στραβές", δεν περιείχαν καμμία αναφορά στο πρόσωπο του παρά στα λάθη των άλλων.

 

Τη μία "γερασμένοι", την άλλη "τουρίστες", κλπ, ποτέ δεν άκουσα να αναλαμβάνει την δική του ευθύνη, πχ για την σφαλιάρα της Ευρώπης. Αντίθετα, βγήκε και είπε ότι έφταιγε η φυσική κατάσταση (!) λες και δεν ανέλαβε αυτός την ομάδα από την προετοιμασία ή λες και έφταιγε ο προηγούμενος. Άποψη μου είναι ότι φροντίζει πολύ έξυπνα τον εαυτό του και δεν θέλει να αγγίζει κανένα θέμα που κάνει "τζιζ". Θυμόμαστε καλά νομίζω το τί είχε δηλώσει ερχόμενος, περί αυστηρής πειθαρχίας, κλπ. Την είδαμε την αυστηρή πειθαρχία, όταν μετά το επεισόδιο Καστίγιο-Τουρέ ρωτούσε τη γνώμη των παικτών αν πρέπει να τους τιμωρήσει ενώ τελικώς απεφάνθη για τον Καστίγιο "ότι πει η διοίκηση" (ενώ είχε αρχικώς δηλώσει πως δεν τον υπολογίζει).

 

Στα μείον του λοιπόν ο δημοσιοσχεσίτικος και κωλοτουμπίστας χαρακτήρας. Στα συν του το ότι έχουν γίνει αρκετές μεταγραφές νωρίς νωρίς φέτος.

 

Απ' τον Σεπτέμβρη θ' αρχίσει η αυστηρή κριτική. Προσωπικά τον θεωρώ ένα μέτριο Ευρωπαίο προπονητή και όσο παράξενο κι αν ακούγεται για κάποιους, θα προτιμούσα να έχω ένα άνθρωπο μετρημένο και σοβαρό στον πάγκο, που έχει αποδεδειγμένα δημιουργήσει ομάδα που παίζει ωραίο ποδόσφαιρο. Αυτός είναι ο Κωφίδης και όποιος διάβασε τη συνέντευξη του, κατάλαβε πολλά για τον χαρακτήρα του.

 

ΥΓ

Να προσθέσω ότι εάν ο Σόλιντ είχε φέτος την αντιμετώπιση απ' τους οργανωμένους και μερίδα του τύπου που είχε ο Μπάγεβιτς πέρυσι (ή και άλλοι προπονητές), τότε θα είχε φύγει πιθανότατα πριν τα Χριστούγεννα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω θελω να πιστευω οτι ο Γαυρος θα τα παει καλα του χρονου στην Ευρωπη.Έχει καλά παιχτάκια και με τις μεταγραφες που εχει κανει πιστευω οτι θα τα παει καλά.Αν φτιαξει λιγο πιο καλο κεντρο και αμυνα με την προσθηκη του Μπορχα θα περασει σιγουρα απο τους Ομιλους.

Ο Τζολε ειναι πιστευω στην καλυτερη φαση της καριερας του και οι υπολοιποι εχουν δεσει σαν ομαδα.Αν βαλει και ο καστιγιο λιγο μυαλο και αφησει τις παιδιαστικη συμπεριφορα στην ακρη θα μιλαει σε λιγα χρονια ολοκληρος ο πλανητης για αυτον.

Την ομαδα μου δεν βλεπω καλα στην Ευρωπη αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να πιστευω οτι ο Γαυρος θα τα παει καλα του χρονου στην Ευρωπη.Έχει καλά παιχτάκια και με τις μεταγραφες που εχει κανει πιστευω οτι θα τα παει καλά.Αν φτιαξει λιγο πιο καλο κεντρο και αμυνα με την προσθηκη του Μπορχα θα περασει σιγουρα απο τους Ομιλους.

 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα φίλε μου. Ο τρόπος που μόλις τώρα πάει να λειτουργήσει ο Ολυμπιακός, η χρήση δλδ μεταγραφικής και γενικότερης πολιτικής που υφίσταται απ' τις σοβαρές ομάδες στην Ευρώπη εδώ και χρόνια δεν σημαίνει τίποτα παραπάνω απ' το ότι κάνεις κάποια βήματα για να φτάσεις το τραίνο που τρέχει μακριά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να καταφέρεις να κάνεις κάτι στην Ευρώπη είναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων.Θα πρέπει καταρχάς οι νέοι παικτες που θα έρθουν να δεσουν σαν σύνολο με τους ήδη υπάρχοντες . Απο εκεί και έπειτα μεγάλο ρόλο παίζει και η κλήρωση που θα σου τύχει αλλά και το πρόγραμμα των αγώνων.

Πάντως είναι η πρώτη φορά που βλέπω εναν προγραμματισμό απο νωρίς και να μην τρέχουμε τελευταία μέρα των μεταγραφών και να μην φτάνουμε.

Ελπίζω να αποκτηθεί επιτέλους ο κεντρικός αμυντικός που θα δέσει την άμυνα (αν και νομίζω πως πρέπει να πάρει δυο).

Για τον Σολιντ θα περιμένω να δω τι θα κάνει φέτος που έχει την αποκλειστική ευθύνη τόσο των μεταγραφών , όσο και του ρόστερ της ομάδας.

Πέρσυ δικές του επιλογές ήταν μόνο ο Τουρέ και ο Λέμενς.

Στα μείον του νομίζω πως είναι τα κολλήματα που τρώει με συγκεκριμένους παίκτες καθώς και το οτι δεν κάνει αλλαγές ή τις κάνει τελείως καθυστερημένα (κλασσικά παραδείγματα τα παιχνίδια με Ροζενμποργκ μέσα και Λυών έξω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω στα αρνητικα του βλεπω την καθυστερηση στις αλλαγες

 

Στα μεγαλα + του ειναι οτι δεν ειναι σαν τον Ντουσαν που μολις εβαζε 1 γκολ ολοι πισω παιδια να κρατησουμε το αποτελεσμα με τον Ακρατητο

Απο κει και περα αν στρωσει την καταραμενη αμυνα πιστευω θα παμε καλα και στην Ευρωπη γιατι για Ελλαδα το βλεπω ακομα πιο χαλαρο περιπατο του χρονου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα θα το παρετε με 45 βαθμους διαφορα

Ευρωπη θελετε 2 αμυντικους ΕΦΟΣΟΝ βγει ο Ζεβλακοφ με τον Ντομι γιατι αλλιως...μπροστα μονο ο Τουρε μαρκαρει και αυτο ειναι μειον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπροστα μονο ο Τουρε μαρκαρει και αυτο ειναι μειον

 

Διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια:-D

 

Ανέφερες την μόνη ιδιότητα την οποία δεν έχει ο Τουρές. Αν δεν ήταν ο Στολτίδης θα έκλαιγαν μανούλες στο κέντρο διότι ο Γιαγια δεν είναι αμυντικό χαφ, κι αν παρατηρήσει κανείς, τα τάκλιν του είναι άγαρμπα και δολοφονικά διότι δεν την ξέρει τη δουλειά.

 

Το έχει δείξει άλλωστε νομίζω ότι δεν του αρέσει να είναι ανασταλτικός, έλα όμως που υπάρχει ο Ριβάλντο. Η μόνη ίσως λύση (εφόσον θέλει να τον χωρέσει κι αυτόν) θα ήταν να τον βάλει στο πλάι ώστε να μείνει ο Ριβάλντο κέντρο αλλά ξαναλέω ότι είναι λάθος που του δίνει αμυντικό ρόλο.

 

Βέβαια, όλα αυτά είναι φιλολογία διότι ελπίζω πραγματικά να κάνει ένα καλό παγκόσμιο και να τον πουλήσουμε μια και καθώς φαίνεται δεν έχει τα μυαλά του στο κεφάλι του ώστε να δουλέψει στον Ολυμπιακό. Μεγάλες μεν δυνατότητες, μυαλό όμως δε βλέπω να έχει και επηρεάζεται πολύ απ' τις σειρήνες του Ουκρανού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τουρες ομως τρεχει,απλα ειναι αγγουρι

 

Προφανως στο μυαλο μου ειχα τον Καφε αντι του Στολτιδη(ο Καφες πολυ Πελε την εχει δει τελευταια).Αντε λοιπον ο Στολτιδης

 

Οι ακραιοι τιποτα(Τζορτζεβιτς-Οκκας η οποιοσδηποτε),Ριβαλντο με τιποτα οποτε μονιμως τα αντιπαλα χαφ βαζουν τους ακραιους σας αμυντικους στην μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα θα το παρετε με 45 βαθμους διαφορα

Ευρωπη θελετε 2 αμυντικους ΕΦΟΣΟΝ βγει ο Ζεβλακοφ με τον Ντομι γιατι αλλιως...μπροστα μονο ο Τουρε μαρκαρει και αυτο ειναι μειον

 

Πλάκα μας κάνεις ο Τουρέ μαρκάρει? Δηλαδή ο Στολτίδης τι κάνει?

Το πρόβλημα του Ολυμπιακού στο CL που μας πέρασε ήταν το μαρκάρισμα που γινόταν στο κέντρο καθώς ο Τουρέ λόγω του σωματότυπου του δεν μπορεί να σπριντάρει σε λίγα μέτρα όπως ο Καρεμπέ(το είδαμε άλλωστε όταν έπαιξε αμυντικός τι έπαθε απο Επαλέ) και έχανε το αντίπαλο χαφ με αποτέλεσμα τις κάθετες μπαλιές και τον Μπαρμπαγιώργο να τρέχει. Ο Τουρέ είναι καταπληκτικός όταν πάρει φόρα δεν του πέρνεις την μπάλα εύκολα και οι μεταβιβάσεις του είναι σίγουρες. Πιστεύω πως θέλει δυο κόφτες πίσω του (Στολτίδης και Νε) . Η θέση του για μένα είναι στο χώρο του Ριβάλντο αλλά για να χωρέσουν όλοι παίζει αμυντικό χαφ.

 

Ρε Kaizer πολύ απογοήτευση σας έχει πιάσει

 

edit έγραφα χωρίς να δω την απάντηση σου Kandinsky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τουρε ξερει μεγαλη μπαλα αλλα ανασταλτικα ο Ιερο ειναι κορυφη

Ο Ταραλιδης μου αρεσει πολυ αλλα δεν ξερω γιατι μενει στην απεξω

Ο Νε δεν ξερω τι καπνο φουμαρει

Το μεγαλο προβλημα για την Ευρωπη ειναι η αμυνα

και οι 4 ειναι για κλωτσες αν δεν ερθουν 4 παικταραδες πισω δεν εχει προκοπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως φαινεται οτι ο προεδρος συζηταει μαζι του και κανει τις μεταγραφες συντονισμενα...δεν θυμαμαι αλλη χρονια τον θρυλο να εχει κλεισει τοσους παιχτες πριν την αρχη της μεταγραφικης περιοδου...Για να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...