Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανεις 310 σειρα?

 

Ησουν στο στρατόπεδο που ειχε μεσα και την "μοιρα" πυροβολικού?

 

 

Ημουν εγω, το στρατοπεδο ειναι στο Λειβαδοχωρι κανα μισαωρακι απ την Μυρινα, αφρος, παιζει να ηταν και το ποιο χυμα στον ΕΣ. αλλα αρκετα χρονια πριν. Μετα εμαθα μαυρισε τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

287 (04 Β εσσό. Δεν μπορούσα να τύχω σε χειρότερη :P )

 

563τπ Θερμά Νιγρήτας Σερρών ως Ιουλη

Σπάρτη και Γύθειο ως τέλη αυγούστου.

53τπ Αφάντου ρόδος ως τελη σεπέμβρη

Λεσχη αξιωματικών Ρόδου ως μέσα νοέμβρη

Τύρναβος (πρώην νατοικό. πρωην εξαιρετικά βυσματικό. Οταν πηγα εγώ απλά "παρηκμασμένο". Ατάκα δοικα τα καλα τα χρόνια. 

"Εδώ δεν υπάρχουν δεξιοί. Δεν υπάρχουν και αριστεροί. Υπάρχουν ΜΟΝΟ ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ)

Από εκεί και απολύθηκα. Αν υπάρχει καμιά σειρά που κάναμε μαζί (ήμουν Ο ΜΑΓΕΙΡΑΣ) του λέω με πολλή αγάπη....

 

 

 ΑΚΥΡΟ!  :devil:

 
 
 

ΖΉΤΩ Η ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

301 η αλλιως 2007 Δ ΕΣΣΟ. ΕΣ...

 

αρχικα λαμια, μετα καλαματα, μετα καβησσο (31ΛΔΒ) και τελος πενταγωνο.. visma has spoken!

Πενταγωνο στο 487ΤΔΒ ησουν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κανεις 310 σειρα?

 

Ησουν στο στρατόπεδο που ειχε μεσα και την "μοιρα" πυροβολικού?

 

 

Ημουν εγω, το στρατοπεδο ειναι στο Λειβαδοχωρι κανα μισαωρακι απ την Μυρινα, αφρος, παιζει να ηταν και το ποιο χυμα στον ΕΣ. αλλα αρκετα χρονια πριν. Μετα εμαθα μαυρισε τελειως.

Στην μοιρα ήμουν εγω το Φεβρουάριο του 2010. Το 290 μαυρίλα σκέτη. Ολες τις σκοπιές κτλ τα εκανε το 290. Εμεις στην μοίρα οι μονες υπηρεσίες που κάναμε ηταν θαλ/κας, βοηθός ΑΥΔΜ και εστιατόρια οπου το μονο που καναμε ηταν στησιμο του τραπεζιου (είχαμε δικο μας τραπέζι σαν μοίρα) και πλύσιμο των δικών μας πιάτων ΜΟΝΟ. Δλδ οτι αφορουσε μονο την μοίρα. Μας πήγαινε 1-1 και μια φορα ανά 10 μερες 1 μεσα 2 εξω. Ζωαρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

233 ΣΕΜ στη Σπαρτη μετα Οδηγος Αρματοφορεα(TATRA)στο 737ΤΜΕ Χαλκηδονα(Σαλονικα)οπου και απολυθηκα.Ειδικοτητα 19μηνη αμεταθετη και ακομα μετα απο 20 χρονια δυστυχως κοκκινη,Καλα ηταν,δεν ειχαμε πολλες υπηρεσιες,μονο θ/φ και ενα περιπολο,αλλα μπορει να λειπαμε και μηνα απο την μοναδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

240 σειρα 96 Α Εσσο!!

Ναυπλιο Μηχανικο.....

5 μηνες κεντρο (εκ των οποιων ο ενας στην Λεσχη μεσα στην πολη) ειδικοτητα οδηγος και ΛΥΒ.

13 μηνες Κομοτηνη 21 ΛΜΧ.......στον πρωτο μηνα χαλια  λογω στραβου διοικητη.......στην συνεχεια και μεχρι τελους σουπερ επισης λογω πολυ καλου διοικητη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

288  σειρά  2004 Γ'ΕΣΣΟ πεζικό

Ρέθυμνο στην στην αρχη,μετά Γιαννενα και τελος Τήλο ,πανέμορφο νησάκι δίπλα στην Ρόδο

ΦΙΛΕ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΦΥΛΑΡΑΚΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ! ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΡΙΠΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΣΤΟΝ 2ο ΛΟΧΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

248 έπειτα από αναβολή της 241 1996 Α ΕΣΣΟ 

Πήρα αναβολή βέβαια γιατί της επόμενης ημέρας των Ιμίων δεν ένιωθα καλά για ψυχολογικούς λόγους και την κοπάνησα για 1 μήνα στην Αγγλία.

 

ΜΑΧΙΜΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

328 Ε ΕΣΣΟ 2013

-1 Μήνας ΚΕΠ Θήβας

-4 Μηνες ΣΠΒ Πέραμος Αττικής

-9 Μήνες 140Α/Κ ΜΜΠ Κομοτηνή

 

Παράπονο δεν έχω από πουθενά. Ζωάρα στη Θήβα, 2 δύσκολοι μήνες στη ΣΠΒ και ζωάρα στην Κομοτηνή. Το διοικητή που είχα νομίζω θα τον ήθελε ο κάθε φαντάρος και το κάθε στέλεχος. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

270 ΣΕΙΡΑ Α ΕΣΣΟ, Κέντρο Κόρινθο - 1η μετάθεση 228ΜΚΤ ΧΙΟΣ  - 2η μετάθεση ΣΕΡΡΕΣ Ροδόπολη Κέντρο Εκπαιδεύσεως ΕΛΔΥΚ-ΛΥΒ, Θητεία 18 μήνες.

 

Σκοπάνθρωπος στην Χίο στο στρατόπεδο και στο Φυλάκιο για κανά 3μηνο... και στην Ροδόπολη ήμουν ΑΜ.

Επεξ/σία από dacourt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

318 σειρα

 

παρουσιαζομαι για αρχη 1 μηνα αρτα μετα μεταθεση για 6 μηνες εβρο (502 καβυλη απειρες βολες και σκοπετα,το κρυο με το κιλο και τα κουνουπια αεροπλανα-616 εκπαιδευση στο νεοχωρι με αστα να πανε εκπαιδευση λες και εισαι σε κατασταση πολεμου-και στο τελος φυλακιο 7 για περιπου 27 μερες σερι σκοπιες πρασινη πορτα με τους τουρκους στο μισο μετρο αλλα σε σχεση με τα στρατοπεδα το φυλακιο ηταν παραδεισος)

μετα  μεταθεση αθηνα 2 μηνες χαιδαρι με παραλληλα σκοπιες καθε 20-25 μερες στην 871 ΑΒΕΚ  αποθηκη καυσιμων

 

ΛΕΛΕ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...