Προς το περιεχόμενο

Τι σειρα ησουν στο στρατο;


A3TeRnuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκοπευτής Πυροβολητής Πυροβόλου Μάχης Χασκής Ιωάννης, Παρουσιάζομαι στην πρωϊνή αναφορά της μοίρας κ. Διοικητά για να σας αναφέρω οτι είμαι τιμωρημένος με 4 ημέρες κράτηση απο τον διοικητή της πυροβολαρχίας μου επειδή ήμουν αξύριστος και με 5 μέρες φυλάκιση επειδή του είπα οτι δεν προλαβαίνω γιατί απολύομαι.

2005 Γ' ΕΣΣΟ 292 ΛΕΛΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΛΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

309

Κέντρο Τρίπολη (1 μήνα)

Προεδρική Φρουρά Αθηνών Λόχος Ευζώνων (8 Μήνες) : 2 μήνες εκπαίδευση που με έκανε να φτάσω στα όρια μου να σκοτώσω άνθρωπο. Μέτα την εκπαίδευση, 2 μήνες κόλαση με το να κάνεις την παραδουλεύτρα των παλιών και να είσαι κάθε μέρα αναφερόμενος απο αυτους για ανυπαρκτους λόγους (και καλά για να στρώσεις), 1 μήνας πιο χαλαρός με τους παλιους, 3 μήνες παλιος με τους αξιωματικούς αυτη τη φορά να σε βγάζουν τακτικα στην αναφορά. Παρέλαση κάθε Κυριακή στο Σύνταγμα και διαπιστευτήρια καθε λίγο και λιγάκι στο προεδρικό μέγαρο για τους φιλοξενούμενους του Προέρδου με 3 ώρες ακινησία (το τι καντήλια τρώγανε δεν περιγράφεται :P).

Κατα τα άλλα 1-1 μας πήγαινε (αν δεν είχαμε κράτηση) και όταν είχαμε υπηρεσία παίρναμε 3ωρο υπηρεσιακό (δεν ίσχυε αν είχαμε κράτηση). Απολογισμός 14Κ (ειχαμε ατομα σοβαρά άτομα με 42+67Κ και Φ), 142ώρες ακινησίας, 2 διαπιστευτήρια, 11 παρατάξεις, 7 φορές για έπαρση και υποστολή σημαίας στην ακρόπολη και τιμητική διάκριση υποδείγματος εύζωνα λέει (την οποία έβαλα στην τουαλέτα να την καμαρώνω την ύστατη ώρα)...

 

283 (03 B' ΕΣΣΟ)

Λοχίας Εύζωνας, 1-2η διμοιρία, Δκτης Σιαμήτρος.

2-3 μέσα μας πήγαινε στην καλύτερη, πέσαμε και πάνω στην απόλυση δύο σειρών μαζί και άδειασε ο Λόχος, γεμίσαμε ΕΑ και μας πήγε αίμα.

Ένα θα σου πω μόνο, ανάληψη Ολυμπιακής φλόγας και παρέλαση 25ης Μαρτίου, σκέψου πόση εκπαίδευση κάναμε στο Ζάππειο...

Κατά τ' αλλα, 5-6 φορές Ακρόπολη, περίπου 120 ώρες ακινησία Πρόεδρο και 3 παρατάξεις διαπιστευτήρια 1 φορά (Πρωτοχρονιά), άλλα δε θυμάμαι.

 

Αυτά για όσους έχουν στο μυαλό τους ότι η ΠΦ είναι βυσματική μονάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΡ(ΠΖ) ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ 2010 Γ ΕΣΣΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΟΛΜΩΝ

και ειμαι στο 508 ΜΚ/ΤΠ ρίζια Έβρου

:-(

 

φιλε πριν λιγους μηνες ημουν εκει πανω....πως παει η κατασταση τωρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

666 , Ω Εσσο . ειμαι ο John Connor απ το μελλον και ηρθα να αντιμετωπισω το skynet που ενεργοποιηθηκε πριν λιγους μηνες. :P

 

 

 

308 09Γ εσσο ΚΕΕΜ -> αρτοποιος (δευτερος μηνας στο κεεμ) -> Σαμος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

312 2010 γ εσσο 523 τπ κοζανης και μετα 289 τπ σαμοθρακης!!! πολυ ζεστη τ χειμωνα σε αυτο τ νησι...

 

 

308 γ εσσο 585τπ καστορια και μετα 289τπ Σαμοθρακη.. δεν ξερω για σενα αλλα οταν ημουν εγω το χειμωνα βλεπαμε κατι -10, οριζοντια χιονια και βροχες και φυσικα ο αερας 5 μερες την εβδομαδα ηταν ~6 μποφορ <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτανει που σουν διπλα στο σπιτι σου ρε βυσμα παραπονιεσαι κιολας

Ρε συ τα βυσματα δε πανε Κυπρο...

Ημουν τυχερος που παρουσιαστηκα Πατρα (ξερω τι σκεφτεσε),αλλα οτι επεστρεψα ειχαμε δικαιωμα επιλογης μετα τη Κυπρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...