Προς το περιεχόμενο

Ηλιακός θερμοσίφωνας: τι προτείνετε;


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα,

 

Δεν σκαμπαζω και πολλα απο ηλιακους.

 

Για σπιτι με 2 ατομα σε value for money τι προτεινετε και απο που;

 

Ευχαριστω.

Για δύο άτομα (αν δεν υπάρχει προοπτική για αύξηση) φτάνουν τα 120 λίτρα, που κρατάνε την τιμή σε χαμηλά επίπεδα.

Τώρα, αν ήταν τόσο απλό να σου προτείνουν έναν κατευθείαν, αυτό το το θρεντ δε θα είχε σχεδόν 3000 ποστς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια !

 

έχω καταλήξη σε ΗΛΕΚΤΡΟΜΠΟΙΛΕΡ Link.png Site: TESY BASE LINE GLASS ΜΕ ΣΕΡΠΑΝΤΙΝΑ

 

απορώ για τη παράμετρο σε ΚΑΘΕΤΟ η ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ έχω τη γνώμη ότι το οριζόντιο ότι ειναι πιο αποδοτικό, δεν θέλω ναμαι κουραστικός μου αρκεί ένα ναι η οχι.

 

ευχαριστώ.

Επεξ/σία από arel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Δεν σκαμπαζω και πολλα απο ηλιακους.

 

Για σπιτι με 2 ατομα σε value for money τι προτεινετε και απο που;

 

Ευχαριστω.

http://www.alphaclimagr.gr/p.Nobel-aelios-120-2m-glass-iliakos-thermosifonas-diplis-epilektikos-36-ATOKES-DOSEIS.665576.htmlπιστευω οτι αμα το διαπραγματευτεις θα γινει καλυτερη τιμη... αλλα για μενα να κοιταξεις 160λ 2,5τμ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια !

 

 

 

έχω καταλήξη σε ΗΛΕΚΤΡΟΜΠΟΙΛΕΡ TESY BASE LINE GLASS ΜΕ ΣΕΡΠΑΝΤΙΝΑ

 

 

 

απορώ για τη παράμετρο σε ΚΑΘΕΤΟ η ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ έχω τι γνώμη ότι το οριζόντιο ότι ειναι πιο αποδοτικό, δεν θέλω ναμαι κουραστικός μου αρκεί ένα ναι η οχι.

 

 

 

ευχαριστώ.

 

 

 

Με σερπαντίνα δε νομίζω να υπάρχει διαφορά στην απόδοση. Δεν το ξέρω σίγουρα όμως. Αν υπάρχει κάποια διαφορά θα είναι στην ταχύτητα θέρμανσης και όχι στην απόδοση βέβαια

Στο κάθετο θα έχεις λογικά πιο αργή ανάμιξη ζεστού-κρύου, που σημαίνει ότι θα έχεις πιο καυτό νερό στην ίδια ώρα λειτουργίας, αλλά πιο λίγο σε ποσότητα.

Δεν ξέρω αν σου κάνει κάποια σοβαρή διαφορά αυτό, εγώ θα έδινα μεγαλύτερη σημασία στο ποιο βολεύεται καλύτερα στο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέγοντας απόδοση εννοώ αυτή τη πιθανή χρονική διαφορά στην ταχύτητα θέρμανσης και όχι σε τίποτε άλλο !

κάποιες βεβιασμένες στιγμές αυτό καταντάει ενοχλητικό.

πρόβλημα χώρου δεν έχω, μιας κι είναι καινούργια τοποθέτηση αναζητώ μια σίγουρη εμπειρική άποψη.

 

ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.alphaclimagr.gr/p.Nobel-aelios-120-2m-glass-iliakos-thermosifonas-diplis-epilektikos-36-ATOKES-DOSEIS.665576.htmlπιστευω οτι αμα το διαπραγματευτεις θα γινει καλυτερη τιμη... αλλα για μενα να κοιταξεις 160λ 2,5τμ

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Ειναι γενικα επωνυμη καλη μαρκα; Εγγυηση εχει; Εκτος απο αυτον και κατι αλλο εχεις να προτεινεις;

 

Η τιμη ειναι καλη για το budget που σκοπευω να δωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Ειναι γενικα επωνυμη καλη μαρκα; Εγγυηση εχει; Εκτος απο αυτον και κατι αλλο εχεις να προτεινεις;

 

Η τιμη ειναι καλη για το budget που σκοπευω να δωσω.

βαλε nobel και δεν θα το μετανιωσεις..

5 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βαλε nobel να ενοισχισεισ και την βουλγαρικη οικονομια !!!

 

το ειπαμε και θα το λεμε .ο ξυληνακησ την εκανε και πηγε βουλγαρια .

 

ακομη ομως ευτυχως υπαρχουν πολλα μαστορια (οπος: ο πανοσ ο δημητρησ ο ηρακλησ  ο τασος ο χρηστος) που παρα τον κρατικο φοροπολεμο  παλευουν στον τοπος τους .

 ΑΣ ΤΟΥΣ ΤIΜΗΣΟΥΜΕ KAI ΕΜΕΙΣ!!!

Επεξ/σία από VITOVITO1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε nobel να ενοισχισεισ και την βουλγαρικη οικονομια !!!

 

το ειπαμε και θα το λεμε .ο ξυληνακησ την εκανε και πηγε βουλγαρια .

 

ακομη ομως ευτυχως υπαρχουν πολλα μαστορια (οπος: ο πανοσ ο δημητρησ ο ηρακλησ  ο τασος ο χρηστος) που παρα τον κρατικο φοροπολεμο  παλευουν στον τοπος τους .

 ΑΣ ΤΟΥΣ ΤIΜΗΣΟΥΜΕ KAI ΕΜΕΙΣ!!!

Τι αλλη μαρκα η καλυτερα ποιον αλλο προτεινεις;

 

Αν ειναι καλος ο Nobel ας ειναι και απο οπου θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε nobel να ενοισχισεισ και την βουλγαρικη οικονομια !!!

 

το ειπαμε και θα το λεμε .ο ξυληνακησ την εκανε και πηγε βουλγαρια .

 

ακομη ομως ευτυχως υπαρχουν πολλα μαστορια (οπος: ο πανοσ ο δημητρησ ο ηρακλησ  ο τασος ο χρηστος) που παρα τον κρατικο φοροπολεμο  παλευουν στον τοπος τους .

 ΑΣ ΤΟΥΣ ΤIΜΗΣΟΥΜΕ KAI ΕΜΕΙΣ!!!

Να μην ξαναψωνισει κανεις εισαγομενα προιοντα(ιδιως ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ) να κανουμε λευκες απεργιες οταν χρειαζεται.. και μετα να πιασουμε στο στομα μας το ονομα του ξυληνακη. Να τα λες οπως ειναι..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μποϋκοτάζ είναι μεγάλο "όπλο" στα χέρια του καταναλωτή. Και όπως έχει δείξει η ιστορία (δυστυχώς μόνο σε οργανωμένες κοινωνίες πχ βορειοευρωπαϊκές) το "παίρνουν το μήνυμα" επαγγελματίες, εταιρίες, πολιτικοί.

Για να γίνει όμως αυτό πρέπει να υπάρχει συλλογική αντιμετώπιση, πράγμα που φαντάζει μάλλον αστείο για την κοινωνία μας (ελληνική).

 

Συγνώμη για το off topic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ξαναψωνισει κανεις εισαγομενα προιοντα(ιδιως ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ) να κανουμε λευκες απεργιες οταν χρειαζεται.. και μετα να πιασουμε στο στομα μας το ονομα του ξυληνακη. Να τα λες οπως ειναι..

 

δεν παει ετσι. ειναι forum και λεμε οτι σκεφτομαστε  γνοριζοντασ οτι μασ διαβαζουν σκεφτομενοι ανθρωποι.η νοβελ κανει τισ κινησεισ της και εμεισ τισ δικεσ μας .ο κοσμος εημερωνεται και κρινει μονοσ του .

 

 

λέκα νοστ (καληνυχτα σασ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...