Προς το περιεχόμενο

Transformers THE MOVIE !!


prive_pt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρελά εφέ. Τα καλύτερα που έχω δει. Τρέξτε και να είστε σίγουροι ότι δε θα λυπηθείτε τα 8 ευρουλάκια. 'Οσοι θα τη δείτε από pc είστε για κρέμασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Στα Beast Wars γινόταν γορίλας ' date='αν θυμάμαι καλά...

Αnyway,θα πάω αύριο να τη δω και θα δείξει αν είναι μάπα το καρπούζι ή όχι.[/quote']

 

Εκείνο το ρομπότ που γινόταν δεινόσαυρος και ήταν στην μεριά τον καλών αλλά πολλοί το θεωρούσαν προδότη πως λεγόταν?

Ήταν το αγαπημένο μου ρομποτ απ'τα Beast Wars :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το χασετε με τιποτα. τα εφφε ειναι εξωπραγματικα ,πραγματικα δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα. νομιζω οτι σηματοδοτουν μια νεα εποχη. ασε που ξυπναει το παιδι μεσα σου θυμασαι τις εποχες που το εβλεπες και περνας μια χαρα. πραγματικα δεν το περιμενα. ακομα δεν μπορω να πιστεψω την απεικονιση τους στην οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Σε όποια σειρά Transformers κι αν έχω δει ' date='δεν νομίζω ότι ο Optimus γινόταν δεινόσαυρος.Στα Beast Wars γινόταν γορίλας ,αν θυμάμαι καλά...

Αnyway,θα πάω αύριο να τη δω και θα δείξει αν είναι μάπα το καρπούζι ή όχι.[/quote']

 

Στο Beast Wars δεν είναι ο Optimus Prime. Είναι ο Optimus Primal, από Wikipedia:

"Like his ancestor, Optimus Prime, whose name he took in reverence, Optimus Primal was not originally a warrior." Υποτίθεται ότι οι χαρακτήρες στο Beast Wars είναι απόγονοι. Άλλωστε ο Megatron του BW, πήγε στο παρελθόν για να σκοτώσει τον Optimus Prime του Generation 1 όταν ήταν απενεργοποιημένος στην Ark που είχε τρακάρει στην Γη. (Γενικά το ότι ήταν στο παρελθόν είναι επειδή μπορούσαν με ειδικά warps να πηγαίνουν όπου και όποτε ήθελαν. Γι'αυτό βρέθηκαν στην προϊστορική Γη κι ας είναι απόγονοι.)

Μετά ο γορίλας παίρνει το spark του Optimus Prime και αλλάζει.

Στο Wikipedia λένε τις διαφορές.

 

To ρομπότ που λες pappous_soulis είναι ο Dinobot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην με ευχαριστείς, καλύτερα να δεις κι εσύ το Wikipedia, γιατί κι εγώ έχω χάσει την μπάλα με τόσες σειρές. :P

Μόνο Generation 1 ξέρω αρκετά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο πιτσιρικάς ο Decepticon που μετατρεπόταν σε mp3 μου θύμησε πολύ Star Wars πάντως όπως μίλαγε

 

Λίγο μούφα δεν ήταν αυτο; Πότε να μιλάνε ανθρώπινα και πότε ρομπτίσια;

 

Για την Megan Fox δεν είδα να λέτε τίποτα και ανυσηχώ... άλλη ταινία είδαμε; Νομίζω ότι το Transformers "έριξε" στο Fantastic4 - Silver Surfer ΚΑΙ σε αυτό το επίπεδο.

 

By the way πολύ καλό το χιούμορ της ταινίας με τις επιλογές των κοματιών. Ψυχαγωγικές ταινίες για όλη την οικογένεια κατα την παλιά σχολή του Spielberg.

 

mfgn2.jpgmf2xe0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα beast wars απ όσο θυμάμαι ήταν σκουπίδι.

 

Τα Generation 1 που τα ξαναβλέπω τώρα αφου ήδη είδα το Σ/Κ 2 φορές την ταινία, είναι απλά ΚΟΡΥΦΗ.

 

 

Η ταινία ΤΑ ΣΠΑΕΙ, είτε ξέρετε για τα Τρανσφόρμερς, είτε όχι.

 

ΕΦΦΕ και δράση που σε κολλάνε στη θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,η ταινια ηταν κορυφαια...το απολυτο μπλοκμπαστερ,για να περασεις 2 και κατι ωρες διασκεδασης...το περιμενα πολυ πιο αμερικανια κ χειροτερο,αλλα νταξει,μαρεσε πααραα πολυ...βασικα την διαφορα πιστευω πως την εκανε τελικα η παραγωγη του σπιλμπεργκ,που φανηκε δηδαδη,κ οχι ο αχρηστος ελεινος μπρουκχαιμερ...μακραν παντως η καλυτερη ταινια του μπει....απιστευτα εφε,τρελο γελιο-που κατα τη γνωμη μου εσωσε τη ταινια απο την ψευτοδραματικοποιηση που πεφτουν ολα τα μπλοκμπαστερ τελευταια,κ θελουν να γινουν επη αλα αρχοντα,παιρνοντας πολυ σοβαρα τον εαυτο τους- κ νταξει,τα τρανσορμερς δεν παιζοντουσαν,κορυφαιες οι μεταμορφωσεις κ οι μαχες τους...τι να πω,ξερω πως περασα απιθανα στο σινεμα κ εγω κ ολη η αιθουσα,που σχεδον χειροκροτουσε καθε αστεια η επικη σκηνη,κ θα συμβουλευα τετοια ταινια να μην ειδωθει σε μικρη οθονη..οι οπαδοι των παλιων καρτουν που μας μεγαλωσαν,πιστευω πως θα το καταευχαριστηθουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Megan Fox δεν είδα να λέτε τίποτα και ανυσηχώ... άλλη ταινία είδαμε; Νομίζω ότι το Transformers "έριξε" στο Fantastic4 - Silver Surfer ΚΑΙ σε αυτό το επίπεδο.

 

Ομορφη κοπελιτσα δε λεω...Αλλα η σχεση της με την υποκριτική ειναι ιδια με αυτη που εχει η μπεζαντακου με το τραγουδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ innersense

Καλά η κοπέλα φυσάει, αλλά μάλλον η Alba είναι καλύτερη όντας πιο ώριμη και πιο "ζουμερή". Κατά τ'άλλα η ταινία όντως είναι καλύτερη απο το Rise Of The Silver Surfer.

 

Γενικά πιστεύω έκαναν καλές επιλογές σε σκηνοθέτη, παραγωγό και λοιπούς συντελεστές. Και ο μικρός ο πρωταγωνιστής δεν ήταν άσχημος στον ρόλο του. Μια χαρά το πάλεψε. Έβγαλε γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>activex thanks για τα καλά σου λόγια χαίρομαι αν σου άρεσε.

 

>phovos ενοείται ότι δεν είναι ηθοποιάρα, εξάλου δεν χριαζόνταν ιδιαίτερες υποκριτικές ικανότητες για το ρόλο, η σύγκριση σου πάντως με την μπεεε-μπεεετζετάκου την αδηκεί λιγουλάκι...

 

anyway, ο καθένας με τις ορέξεις του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...