Προς το περιεχόμενο

Transformers THE MOVIE !!


prive_pt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προτιμουσα να μην συνεχιστει σε 2η ταινια. Παντα χαλανε τις ταινιες που τις συνεχιζουν σε 2 και 3 κλπ.

 

(απο τα κινουμενα σχεδια παλια θυμαμαι τον Μegatron να μεταμορφώνεται σε τεραστιο πιστόλι και να τον κρατάει ο άλλος που γίνεται αεροπλάνο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Nαι ρε πολλα εχουν αλλαξει, πχ ο Μπαμπλ-Μπι ηταν ο σκαραβαιος

πιθανοτατα, γιαυτο στην σκηνη που τον αγοραζει ο Σαμ διπλα ειναι ενας κιτρινος σκαραβαιος

 

 

Πνατως πολλες ταινιες ηταν καλυτερες απο το 1, πχ οι Χ-μεν, ο Σπαιντερμαν, το παλιο Σουπερμαν ισως, για μενα και το Τ2 γενικα σε περιπετειωειδη δεν αποκλειεται το 2 να ειναι καλυτερο του 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kaiser οι μεταμορφώσεις ήταν φοβερά ρεαλιστικές, καλύτερες από αυτές στο cartoon.

Επίσης τα αστεία δε με χάλασαν καθόλου αν και το παρατράβηξαν λιγάκι.

Ναι και μένα με ψιλοχάλασε αυτό. Θάπρεπε να είχε περισσότερη διάρκεια η μάχη μεταξύ optimus και megatron. Κάτι μου λέει όμως οτι στο 2ο μέρος θα τον ξαναδούμε τον megatron.. κακό σκυλί ψόφο δεν έχει..

 

Εννοείται πως θα τον δούμε στο επόμενο. Τον πέταξαν στον ωκεανό και κάποια στιγμή θα ξυπνήσει (όπως έγινε στο cartoon)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υγ. ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΓΚΑΝ ΦΟΞ?ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...

 

Πρόσεξε αν το ξαναδείς τη σκηνή που μπαίνει να οδηγήσει τον γερανό. Πρέπει να έχει τα πιο άσχημα δάκτυλα/νύχια που έχω δει σε γκόμενα...

 

Τώρα αν πω ότι μου θυμίσει λίγο την κοπέλα μου (όχι στα χέρια) τι θα πείτε; :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε αν το ξαναδείς τη σκηνή που μπαίνει να οδηγήσει τον γερανό. Πρέπει να έχει τα πιο άσχημα δάκτυλα/νύχια που έχω δει σε γκόμενα...

 

Eπισης παρατηρησα οτι σε μια αφελεια ειχε λιγο ψαλιδα....:twisted:ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΡΕ????

 

 

@kx5

 

Τι να σου πω ρε φιλαρακι, οπως την βρισκει ο καθενας. Αλλα ρε φιλαρακι ειλικρινα ολοι τους ηταν εντελως ακανονιστου σχηματος, εμενα μου την εσπασε αυτο. Ναι, ηταν πιο εντυπωσιακο αλλα επειδη ως ανθρωποι εχουμε την ταση να "εξανθρωπιζουμε" τα παντα και να τους αποδιδουμε ανθρωπινα "χαρακτηριστικα", προτιμω την παλια εκδοση οπου το κεφαλι του Οπτιμους στα παιχνιδακια ηταν ολοκληρο μεσα στην καμπινα του οδηγου οταν χωριζε(καπως ετσι νομιζω ηταν) παρα εδω που ειχαμε 200 κινησεις μονο και μονο για να σχηματιστει το προσωπο του(παρεπιπτοντως, τι εννοεις ποιο ρεαλιστικο?Μια χαρα ρεαλιστικα και υλοποιησιμα δεν ηταν τα action figures που ειχαμε μικροι? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ρεαλιστικα και υλοποιησιμα δεν ηταν τα action figures που ειχαμε μικροι? )

Εμμμ... :? για φαντάσου τις φιγούρες αυτές σε πραγματικές διαστάσεις, πόσο ρεαλιστικές θα φαίνονταν?

Τέλοσπάντων γούστα είναι αυτά. Εμένα με πώρωσε η ταινία. Αφού την έχω στο μυαλό μου ακόμη και τώρα! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης παρατηρησα οτι σε μια αφελεια ειχε λιγο ψαλιδα....:twisted:ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΡΕ????

 

Είναι χειρότερα από του Μπάμπη του υδραυλικού ρε συ.... Αν σου την έστειλε ο θείος σου, ρίξε μια ματιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμμ... :? για φαντάσου τις φιγούρες αυτές σε πραγματικές διαστάσεις, πόσο ρεαλιστικές θα φαίνονταν?
Κατσε αδελφε γιατι θα μας τρελανεις, δηλαδη σου φανηκαν πιο ρεαλιστικες της ταινιάς???Που απλα εβλεπες επει 15'' χιλιαδες κομματακια ατσαλι να πηγαινοερχονται και να δημιουργειται ενα ρομποτ που δεν καταλαβαινες πως προεκυψε απο το οχημα?
Τέλοσπάντων γούστα είναι αυτά. Εμένα με πώρωσε η ταινία. Αφού την έχω στο μυαλό μου ακόμη και τώρα! :mrgreen:

 

ΩΠΑ ΩΠΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ!!!

 

Δεν ειπα οτι ΔΕΝ μου αρεσε η ταινια, την ξαναβλεπω ανετα και μαλιστα θα πληρωνα και εισητηριο, οχι μονο θειος. Και αν δεν μου εσπαγαν τα νευρα με το και καλα χιουμορ επι 1 ωρα στο πρωτο μισο θα αγοραζα και το DVD οταν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτη η ταινία...σίγουρα άξιζε τα λεφτά της και θα τη ξαναέβλεπα...

 

χμ τώρα που το σκέφτομαι...λέω να κατεβάσω και τα cartoon να κάνω μία αναδρομή και στα παλιά γιατι σα να τα ξεχνάω λίγο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε αδελφε γιατι θα μας τρελανεις, δηλαδη σου φανηκαν πιο ρεαλιστικες της ταινιάς???Που απλα εβλεπες επει 15'' χιλιαδες κομματακια ατσαλι να πηγαινοερχονται και να δημιουργειται ενα ρομποτ που δεν καταλαβαινες πως προεκυψε απο το οχημα?

Δηλαδή πως περίμενες να το παρουσιάσουν στην ταινία? Να κρέμεται το παρμπρίζ της νταλίκας μπροστά στο κεφάλι του Optimus? Εδώ μιλάμε για σούπερ εξελιγμένα ρομπότ με τεχνολογία που δεν φανταζόμαστε και είναι λογικό να μετατρέπουν το κάθε κομμάτι τους σε ότι μορφή θέλουν.

Μια χαρά ήταν οι μεταμορφώσεις.

 

ΩΠΑ ΩΠΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ!!!

 

Δεν ειπα οτι ΔΕΝ μου αρεσε η ταινια, την ξαναβλεπω ανετα και μαλιστα θα πληρωνα και εισητηριο, οχι μονο θειος. Και αν δεν μου εσπαγαν τα νευρα με το και καλα χιουμορ επι 1 ωρα στο πρωτο μισο θα αγοραζα και το DVD οταν βγει.

Δεν υπονόησα κάτι τέτοιο. Μαζί σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πως περίμενες να το παρουσιάσουν στην ταινία? Να κρέμεται το παρμπρίζ της νταλίκας μπροστά στο κεφάλι του Optimus?

ΝΑΙ! Τουλαχιστον να καταλαβαινω σε τι θα μεταμορφωθει ο Οτμποτ ή ο Ντισεπτικον. ΠΧ το κασετόφωνο(κατ'εμε μαλακια που δεν καναν το κλασσικο που εβγαζε απο μπροστα την κασετα) δεν ειχε καμια σχεση με την ρομποτοειδη μορφή του

Εδώ μιλάμε για σούπερ εξελιγμένα ρομπότ με τεχνολογία που δεν φανταζόμαστε και είναι λογικό να μετατρέπουν το κάθε κομμάτι τους σε ότι μορφή θέλουν.

Μια χαρά ήταν οι μεταμορφώσεις.

Και επειδη είναι σουπερ εξελιγμένα???Πρεπει να κανουν πιο πολυπλοκες τις μεταμορφωσεις ενω μπορουν να τις κρατησουν απλες??

Ενιγουει, δεν εχει νοημα, μιλαμε τωρα περι γουστου΄οπότε ο καθένας έχει τις αποψεις του. Γιαυτο δεν ειπα οτι οι μεταμορφωσεις ήταν κακό της ταινιας, ειπα οτι ΕΜΕΝΑ με ξενερωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to eida kai ego xtes to vradi se proimi provoli sto cinema sto londino pou ginonte to 95% ton premieron, apistefti ethousa, para poli megali..

to ergo me porose para poli, eixe merika downs alla gia mena einai i kaliteri tainia pou exo dei fetos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ΠΧ το κασετόφωνο(κατ'εμε μαλακια που δεν καναν το κλασσικο που εβγαζε απο μπροστα την κασετα) δεν ειχε καμια σχεση με την ρομποτοειδη μορφή του

 

 

O Frenzy δεν είναι Soundwave. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...