Προς το περιεχόμενο

Transformers THE MOVIE !!


prive_pt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε,καλα,εδω εγινε το τρανσφορμερς-χωρις παρεξηγηση,γαματο,αλλα γιγαντια ρομποτ παλευουν για να σωσουν τη γη απο αλλα εξωγηινα ρομποτ,νταξει,αυτο κ αν θα μπορουσε να ηταν μουφια τρελη..-,στο ρομποτεκ θα κολλησουμε?παμε ρε ρομποτεκ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ε,καλα,εδω εγινε το τρανσφορμερς-χωρις παρεξηγηση,γαματο,αλλα γιγαντια ρομποτ παλευουν για να σωσουν τη γη απο αλλα εξωγηινα ρομποτ,νταξει,αυτο κ αν θα μπορουσε να ηταν μουφια τρελη..-,στο ρομποτεκ θα κολλησουμε?παμε ρε ρομποτεκ!!!

 

Μα ναι, ακριβώς για αυτό το λέω, επειδή το Robotech έχει εξαρχής πιο σοβαρή υπόθεση... πρέπει να μείνει σοβαρή. Μην το γελοιοποιήσουν εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο σε βρισκω...αντε λοιπον,οσοι πιστοι προσελθετε στην τιτανια προσπαθεια να κανουμε το ρομποτεκ ταινια,με οπλα τις υπογραφες μας κ την πυγμη κ θεληση του πανθρο(ασχετο,αλλα ο πανθρο ηταν πολυυυ μεγαλος μπιχτης)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτήσεις:

 

1) Το Decepticon που μεταμορφωνόταν σε όχημα αστυνομίας πως λεγόταν?

 

2) Επίσης,ο Bumblebee δεν τον σκότωσε? Πως εμφανίζετε προς τις τελευταίες σκηνές όταν καλούν όλα τα Decepticons?

 

3) Ποιό ρομπότ πέθανε απ'τους Autobots στην τελευταία μάχη? Εκείνο που έκοψε στα δυο ο Megatron..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) Barricade, 2) Δεν τον σκότωσε τελικά, όπως διάβασα (γιατί δεν είχα παρατηρήσει την σκηνή) τον αναγνωρίζει ο Sam όταν τους κυνηγάει στην λεωφόρο, αλλά εκεί πέρα ο Bonecrusher μεταμορφώνεται σε ρομπότ και πλακώνεται με τον Optimus και ο Barricade δεν ξαναεμφανίζεται. Στο novel και το comic, τον σκοτώνει ο Optimus μετά τον Bonecrusher. Οι παραγωγοί της ταινίας λένε πως η εξαφάνιση του είναι θέμα για "επόμενη ταινία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα με τοσες γρηγορες σκηνες χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα.Εγω ουτε που θυμαμαι ποιοι πεθαναν και ποιοι επεζησαν...

Απλα απολαμβανα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταινια ειναι ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!σε πορωνει αγρια εχει τρελη δραση πολυ γελιο.

 

Εχει κορυφαιο ηχο τα sub δουλευουν υπερωριες και σε hd θα ειναι μοναδικη απολαυση για καλα home theater.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη για το ειδος της indeed...ολα τα λεφτα ηταν η ανθρωποποιηση των οτομποτ...θα θελα να χε και λιγο των ντισεπτικον,πλην του μεγκατρον που ειχε προσωπικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα. Πολύ καλή δε το περίμενα. Μου θύμισε τα παλιά...

Με το θάψιμο που έπεσε είχα πάει προκατειλημμένος περιμένοντας κακό σενάριο, αλλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

 

Αναμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια.

 

Το μόνο που με χάλασε είναι...

 

...ο γρήγορος θάνατος του Megatron

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και μένα με ψιλοχάλασε αυτό. Θάπρεπε να είχε περισσότερη διάρκεια η μάχη μεταξύ optimus και megatron. Κάτι μου λέει όμως οτι στο 2ο μέρος θα τον ξαναδούμε τον megatron.. κακό σκυλί ψόφο δεν έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το πρωτο μισο με χαλασε. ΠΟΛΥ "ΧΟΥΜΟΡ". Οι Τρανσφορμερς, οι Θαντερκατς, οι Τζι Αι Τζο, ακομα και παιδια που βλεπαμε τα καρτουνακια ΔΕΝ ηταν χιουμοριστικα, ηταν ΚΑΘΑΡΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ. Καταλαβαινω γιατι το ελαφρυνανε -φραγκα απο τα πιτσιρικια-δεν καταλαβαινω γιατι το ελαφρυνανε ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

 

2. Το 2ο ομως μισο με την μαχη κτλ ηταν Η αποζημιωση. Απιστευτο, κατα πορωθηκα. Δηλαδη οντως αξιζει να το δεις σινεμα (καλα ρε, τι υπολογιστικη ισχυ θελει για να τρεξεις ολο αυτο το "κτηνος" ??? Παπαδες κανουν πλεον...)

 

Με χαλασαν 2 πραγματα (+ αυτο που ειπατε ηδη αλλα πες ενταξει...)

 

α. Μου αρεσε πιο πολυ η απλοτητα των καρτουνς και των παιχνιδιων κατα την μεταμορφωση. Πολυ δοντι, πολυ νυχι, πολυ ακαταλαβιστικο πραγμα επεσε στην ταινια, ισως τα πιτσιρικια ψαρωνουν αλλα εμενα μου αρεσε να βλεπεις το ρομποτ και να ψηλοκαταλαβαινεις σε τι μπορει να μεταμορφωθει

 

β. ΘΕΛΩ ΣΤΟ 2 ΝΤΙΝΟΜΠΟΤΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

 

υγ. ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΓΚΑΝ ΦΟΞ?ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...