Προς το περιεχόμενο

Transformers THE MOVIE !!


prive_pt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Eδώ στη Κύπρο το Transformers έκανε πρεμιέρα την ημέρα που ήταν η παγκόσμια πρεμιέρα, δηλαδή 4 Ιουλίου.

 

Θα πάω Κυριακή να το δώ στη μεγάλη οθόνη, αλλά οι κριτικές που διαβάζω για τη ταινία είναι αρκετά πολομένες.

 

Και κύριο χαρακτηριστικό όλων ότι στις σκηνές δράσεις η κάμερα κουνιέται πάρα πολύ, ενώ από πλευρά ιστορίας, ο Optimus Prime δεν είναι ο ατρόμητος αρχηγός που ήταν στο κινούμενο σχέδιο....

 

καλα ασε τους ελληνες κριτικους.ειμαι σιγουρος οτι την πολιτικοποιησανε και αυτην την ταινια.(Δανικας κανεις;).

να πω μονο για το θεμα της καμερας πως εχουν δικιο αλλα ετσι ειναι το στυλ του bay.αν σου αρεσαν οι action σκηνες στα rock,bad boys,armageddon θα σου αρεσουν και στην ταινια εδω.

και για τον Optimus prime λενε βλακειες.trust me on that.το μονο κακο ειναι οτι σε μια διωρη ταινια δεν μπορεις να τα εχεις ολα και ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι φιλαράκια που πήγαν και είδαν την ταινία μου είπαν ότι είναι τρομερή..

Τώρα μπορεί να τους επηρέασε και το γεγονός ότι τους αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες αλλά ο ένας από αυτούς είναι τέρμα cinefil' και τα προσέχει πολύ.. άντε να δουμε..

 

_____________________________________________________________________________

 

Two things are infinite, the universe and man's stupidity...and i am not sure about the first..

Κάντε μια χάρη και κάντε κλικ εδω....

For Honour!!!! http://www.knightfight.gr/?ac=vid&vid=116002482

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσε καθολου.Δεν ηταν αυτο που περιμενα να δω.

Μερικες σκηνες ισως λεω ισως να αξιζαν.Χαλια σεναριο χαλια υποκριτικη και κραταει και κανα 2ωρο.Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι????

 

 

Ο μεγκατρον οπλο δε γινοταν?Γιατι στη ταινια τον δειχνουν να μεταμορφωνεται σε αεροπλανο????ΕΛΕΟΣ!

 

Επίσης δε καταφεραν να δωσουν την απαραιτητη "λαμψη" στον optimus...

 

 

Δε ξερω....Την ειδα και ακομα σκεφτομαι αν μου ηταν καλη η οχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την είδα κ μου άρεσε αρκετά.

Ναι ο Μεγκατρον γινόταν όπλο.Απλά θα σκέφτηκαν να το αλλάξουν γιατί ήταν από τις ποιο χαζές μεταμορφώσεις.Αν και σε κάποιο επεισόδιο νομίζω κάτι είχε γίνει και είχε μεταμορφωθεί σε αεροπλάνο.

Χωρίς να είμαι τελείως σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Generation 1 Transformers γινόταν πιστόλι που μπορούσε να το χειριστεί άλλος Decepticon (συνήθως ο Starscream). Βλακεία μεταμόρφωση γενικώς. :P

Μετά έγινε Galvatron στην ταινία και είχε την καλή μεταμόρφωση σε κανόνι.

 

Σε όλες τις άλλες εκδόσεις (εκτός των Beast Wars που είναι άλλος ο Megatron), γίνεται ένα σωρό άλλα πράγματα. Από δράκο μέχρι τανκ.

 

Μόνο ο Optimus Prime γίνεται πάντα κάτι φορτηγοειδές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tου χρονου ακουσα πως θα βγει CARUSELL THE MOVIE-SIRILO'S REVENGE,λογω της επιτυχιας των transformers,για ολους εμας τους retrojunkies,με jessika simpson δεσποινις σιμενα,μπας κ κοψει κανα εισητηριο εκτος Ελλαδας..lool!!αντε παντως να δουμε κ τα autobots να μας φυγει κ αυτη η περιεργια....οντως,οταν εβλεπα μικρος τρανφορμερς κ πρωτοδιαπιστωσα πως ο μαγκας ο μεγκατρον ηταν πιστολι ξενερωσααααααααααα αφανταστα...μα δεν μπορουσε να γινει κι αυτος ο κακομοιρης ενα διαστημοπλοιο,ενα αεροπλανο,μια ντακοτα εστω???τι να πω,σημερα θα παω κ θα δω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω και εγω αυριο να την δω. παντως να πω εδω οτι ο optimus ενα φεγγαρι γινοταν και δεινοσαυρος...οχι Ρεξ!!! απο αυτους που περπαταγανε με τα 4.... Τον ειχα και σε παιχνιδι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω και εγω αυριο να την δω. παντως να πω εδω οτι ο optimus ενα φεγγαρι γινοταν και δεινοσαυρος...οχι Ρεξ!!! απο αυτους που περπαταγανε με τα 4.... Τον ειχα και σε παιχνιδι!!!!

 

Σε όποια σειρά Transformers κι αν έχω δει ,δεν νομίζω ότι ο Optimus γινόταν δεινόσαυρος.Στα Beast Wars γινόταν γορίλας ,αν θυμάμαι καλά...

Αnyway,θα πάω αύριο να τη δω και θα δείξει αν είναι μάπα το καρπούζι ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...