Προς το περιεχόμενο

Ξεφτυλιστήκαμε με την αποτυχία...


marios1957

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φενεται οτι μερικοί πάσχουν απο "Τατιανισμο".Πως την πινει η βισση,τι ποικιλια περνει η βισση μεχρι και το πως τον τρωει μας νοιαζει.Αυτα ειναι τα πραγματα που πειραζουν απο την βισση και την Eurovision?

Θα συμφωνησω απολυτα οτι διαλεξε το δικο της δρομο αλλα και εμεις με το να την ακουμε και να την στειρειζουμε την βοηθησαμε να χτισει ευκολα αυτη την αυτοκρατορια της βλακειας.Βγαινω λεω χαζοτραγουδα και πλουτιζω.Με συνεπεια το ελλινικο ονειρο να εχει γινει ενα μικροφωνο στην πιστα και ενα πανερι λουλουδια.

Καποιος ανεφερε οτι αμα εβγαινε πρωτη δεν θα με πειραζε.Οχι ρε φιλε καθε χρονο με πειραζει που δινουμε τοσο βαση σε αυτον τον εξευτελισμο.

Κανενας δεν παει για την πατριδα(τα τελευταια 10 χρονια) ουτε για να προωθησει τον πολιτισμο της χωρας του.Αρα οτι θεση και να εβγαινε το ιδιο θα με πειραζε.Δεν νομιζω οτι για να εκφραστει ενας καλλιτεχνης θελει 60000€ φορεμα ουτε κουστουμια και μασκες.Εισαι ο εαυτος σου και εκφραζεσαι.

Επισης αφου εχουμε τοσα παραπονα για τον θεσμο καλο ειναι του χρονου και υστερα να μην το βλεπουμε και να σου πω εγω ποιος νοιαζετε μετα γιαυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ειπα "Η βισση σαν τραγουδιστρια δεν ευθυνεται"

ευθυνονται αλλοι που τη στειλανε οπως τη στειλανε

 

οσο σιχαθηκα τις εκδηλωσεις λατρειας της @@ζου τοσο σιχαινομαι τον ξεφτυλισμο οχι εστω για καταποντισμο αλλα για μια ικανοποιητικη θεση

 

τωρα το τι παιρνει και πως το παιρνει και τι γιαουρτι τρωει δε με νοιαζει σε σχεση με το διαγωνισμο

 

και ας εξηγησει καποιος το που και πως ξεφτυλιστηκαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ρε παιδιά,αφήστε τη γυναίκα ήσυχη!!!Το τραγούδι της να κρίνουμε,όχι με ποιον κοιμάται,τι τρώει,τι πίνει κλπ. Κουτσομπόλες καταντήσαμε...Αφήστε και λίγη δουλειά για την Τατιάνα αύριο....:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,εγώ που ποτέ δεν ήμουν φαν ούτε της Βισση ούτε καμιάς άλλης θέλω να δηλώσω ότι όταν άκουσα το τραγούδι της ανατρίχιασα...

Φοβερή ερμηνία...

Από σήμερα δηλώνω Βισσικός...

Κ σε όποιον δεν αρέσει να πάει να γα@@@θει...Εφόσον η γυναίκα μπορει και το κάνει μπράβο της...

Δείτε και λίγο πιο μακριά απο τη μύτη σας κολλημένοι έλληνες...

Και η Βίσση ήταν έτσι,και η Βίσση ήταν αλλιώς,και ήταν φτιαγμένη και ειχε και ένα μπουκάλι στόν κ@λο της έτσι για να γουστάρουμε...

Δεν χρειάζεται να δείχνετε συνέχεια ότι διαθέτετε το μυαλό του μέσου άνθρωπου...

Αν είναι δυνατόν ποστ με τίτλο <Ξεφτυλιστήκαμε με το πρεζάκι...> ή πόσο μάλλον άποψη ανθρώπου...

Άντε ξεκολλήστε κάγκουρες...Που νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα...

Προσωπική μου άποψη έιναι ότι η Άννα ήταν απίστευτη και τα έσπασε...

Έπισεις πάρα πολύ καλό τραγούδι με καταπληκτικό ερμηνευτή ήταν της Ρουμανίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν κόβετε πια την καραμελίτσα για το πόσο ΜΑΣ κόστισε το φόρεμα? Ουτε ένα ευρώ δεν μας κόστισε, ολοκληρος ο θεσμος μας έδωσε 1εκ. ευρώ ΚΕΡΔΟΣ. Ξεκολλάτε λοιπόν, και να σας δω του χρόνου αν θα βρίζετε ή όχι που αναλάβαμε τον τελικό του Ch.League.. ΕΛΕΟΣ. Το φόρεμα και τα ΠΑΝΤΑ τα πληρώσανε οι χορηγοί. ΤΕΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adi' date='δεν ειπε κανεις πως ειναι κακη τραγουδιστρια η βισση.απλα τα τελευταια 7-8 χρονια,επρεπε να αποσυρθει και δεν το εκανε.

επρεπε να φυγει αξιοπρεπως απο το ελληνικο τραγουδι,αφηνοντας τις καλυτερες εντυπωσεις.αυτη ομως επελεξε να συνεχισει,και να προσπαθησει να μοιασει στην ζηνα,στην βανδη,και στην βικτορια χαλκιτη(αλλαζωντας μαλλι,κανοντας bottox),για προσεγγησει τη νεολεα.και αυτα εμενα μου την δινουν.

εχω χασει οση εκτιμηση ειχα προς το προσωπο της τα τελευταια χρονια.

οπως και στο νοτι σφακιανακη επισης.

καποτε πρεπει να παρουν χαμπαρι ολοι αυτοι,πως πρεπει να βγουν στη συνταξη.οτι εκαναν εκαναν.

αυτη ειναι απλα η δικη μου αποψη.[/quote']

 

 

ΜΙΑ βραδια της Βισση στα μπουζόυκια της αποφέρει όσα εσύ και εγώ βγάζουμε σε ένα χρόνο!!! ΜΕ ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ να σταματήσει αυτό που της αποφέρει ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ δραχμές!!!!???? Νομίζεις κάθεται πραγματικά να ασχοληθεί για το τί είδος τραγούδι ειναι το οποιοδήποτε τραγουδάει? Φιλε ειναι τοσα πολλά τα λεφτά που ΧΕΣΤΗΚΕ αν τραγουδίσει και heavy metal, αρκεί να βάλει στην τσέπη της τόσα χρήματα όσα ένα ολόκληρο οικοδομικό τετράγωνο εργαζομένων!!!

 

Θα πεις λοιπόν εσύ και ο οποιοσδήποτε οτι επρεπε να εχει αποσυρθεί εδώ και 8 (!!!!) χρόνια???? Για τσέκαρε λίγο αν μπορείς να κλείσεις τραπέζι στην Βισση χωρίς να εχεις καποιον γνωστό στα πράγματα, να δούμε αν εχει περάσει η μπογιά της ή όχι! Για τσεκαρε λίγο και τις πωλήσεις του "Nylon"...

 

Ελεος παιδιά, το οτι δεν μας άρεσε το τραγούδι σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ επιπεδο το δέχομαι, το οτι δεν μας αρέσει η Βισση σαν ανθρωπος, φωνή ή τραγουδίστρια και αυτο το δέχομαι, αλλά το ότι κρίνουμε αν θα έπρεπε ή όχι να αποσυρθεί μπορεί να το κρινει ΜΟΝΟ ο ντόρος που γίνεται ΚΑΘΕ φορά που βγάζει αλμπουμ και που κανει μια εμφάνιση.

 

Στο κάτω κάτω η Βισση σε καμια περίπτωση δεν ευθύνεται για το τραγούδι σαν τραγούδι. Σου είπε "ελα δω κορόιδο έλληνα, πληρωσε 1? το μήνυμα για να ψηφίσεις ποιο απο τα 4 τραγούδια θα σε εκπροσωπίσει στην Eurovision". Kαι ο Ελληνας ψηφισε! Αρα??? Ο ίδιος ο Ελληνας δεν ΠΛΗΡΩΣΕ (ελεος) για να δωσει τους πόντους στους φινλανδούς?? Φατους τώρα στη μούρη! Ο λαός δεν έδωσε τόσους πόντους στην Φινλανδια? Η ίδια η Βισση δεν ειπε οτι θα ψηφιζε φινλάνδία??? Τοτε τα παράθυρα σημερα γιατί είχαν βουήξει και καλά οτι παραξενέφτηκαν κλπ???!!!

 

 

Αυτό που βλέπω όμως ειναι το εξής, κάθεται ο καθένας σας απο εδω και λέει "της πλακας η Eurovision", "ποιος ασχολείται με Eurovision" και δεν ξέρω και γω τί αλλη αμπελοφιλοσοφία, και όμως ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ καθήσατε μέσα να βλέπετε την Βίσση και τις χαζογκομενίτσες της Αγγλίας με τη schoolgirl uniform αντί να βγείτε να πιείτε ενα ποτό με την παρέα...

 

Δεν λεω οτι εγω ειμαι καλύτερος (κατεβαίνει αυτη τη στιγμη το αλμπουμ της eurovision) αλλά τουλάχιστον ούτε τον χρόνο μου σπατάλησα για να δω το "πανηγυρακι" ουτε καθομαι μετα να σχολιάζω αν επρεπε να βγει αυτο η το ενα η το αλλο. Οταν κάτι πιστεύετε οτι δεν αξίζει σαν θεσμός, γιατί σπαταλάτε φαία ουσία να το σχολιάσετε...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι θα μας γυρίσει πίσω η ΔΕΗ την εισφορά υπέρ ΕΡΤ,μιας και είχαν κέρδος;

 

Τα οικονομικά στοιχεια για το θεσμό έχουν δημοσιοποιηθεί εδώ και μέρες σε εφημερίδες, δεν τα βγάζω απτο μυαλό μου. Εσυ και εγω θες δεν θες να το πιστέψεις δεν πληρώσαμε τίποτα έξτρα για την Eurovision. Είτε την διοργανωναμε ειτε όχι, τόσο θα σε χρέωνε η ΕΡΤ. Όσο για τους λογαριασμούς της ΕΡΤ μέσω ΔΕΗ ειναι αστείο και μόνο να ασχολούμαστε με τα 2εκ ευρω που έδωσε η ΕΡΤ τη στιγμή που για τους αγωνες του Παναθηναικού έδωσε 15,000,000, τη στιγμη μάλιστα που ο μεγαλύτερος "ανταγωνιστής" έδινε μόλις 4,500,000!!!

 

Είναι ακριβως σα να μου λές ότι πληρωσες και εσύ τη Eurovision επειδή έχεις συνδεση Cosmote που ηταν χορηγός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date='οντως,λεω ψεμετα!η βισση ειναι καθαρη!

και αυτο με το μπουκαλι,μυθος ειναι!:-D

 

ΥΓ.θεωρεις φυσιολογικη την αντιδραση της,να πεφτει κατω στο παρκε,και να λεει......everythink i am.....και να κανει σαν να την σφαζουνε?μπωρεις εσυ να κανεις αυτες τις κινησεις,αν δεν εχεις πιει εστω και ενα ουισκακι?μην λεμε οτι θελουμε χριστινα μου.

 

ΥΓ2.χρονια τωρα ειναι γνωστο,οτι αυτη και ο καρβελας......

 

ΥΓ3.το πως το καταλαβα,αν θες στο στελνω σε pm,γιατι αν το ποσταρω εδω,θα αρχισουνε...............ο ξερολας,ολο μαλακιες λες,εσυ που τα ξερεις ολα.κτλ.

 

ΥΓ4.τα σεβη μου![/quote']

 

Όσο κάτι είναι φημη και καποιο το κάνουν καραμέλα, μάλλον γραφικό γίνεται το ζήτημα παρά πιστευτό.

 

Οσο για τις κινησεις αυτές, το αλκόολ σε κανει να έχεις λιγότερες δυνάμεις να "κανει σα να τη σφάζουνε", παρά της δίνει την ενέργεια να χοροπηδάει σαν κατσίκι. Οπότε το σχόλιο περί "ουισκάκι" είναι μάλλον άτοπο! :) Ρωτα τον οποιονδήποτε διατροφολόγο να σου πει, 2 χρόνια να κάνεις σωστή διατροφή και το σωμα σου έχει την ενέργεια ενός φυσιολογικού σώματος (δηλαδή αγύμναστου) 8 χρονών νεότερο!!!!! Δεν τα λέω εγώ... Η επιστήμη τα λέει με αποδείξεις. Βάλε και το λιώσιμο στο γυμναστήριο που κάνει, και είμαι σίγουρος ότι στο θέμα αντοχής βάζει κάτω πολλά παιδάκια 30 χρονών που κάθονται 9-5 σε ένα γραφείο και μετά σαπίζουν στον καναπέ βλέποντας αηδίες στύλ Fame Story..

 

Δεν λεω οτι δεν παίρνει ναρκωτικά, γιατι πολυ απλά δεν ξέρω, και δεν με αφορά κιολας, άλλωστε στους κύκλους αυτούς ναρκωτικά παίρνει η πλειοψηφία οπότε α) δεν με παραξενεύει και πιο σημαντικό β) ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.

 

Πολλή Τατιάνα έπεσε στο bla bla...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν' date='εγώ που ποτέ δεν ήμουν φαν ούτε της Βισση ούτε καμιάς άλλης θέλω να δηλώσω ότι όταν άκουσα το τραγούδι της ανατρίχιασα...

Φοβερή ερμηνία...

Από σήμερα δηλώνω Βισσικός...

Κ σε όποιον δεν αρέσει να πάει να γα@@@θει...Εφόσον η γυναίκα μπορει και το κάνει μπράβο της...

Δείτε και λίγο πιο μακριά απο τη μύτη σας κολλημένοι έλληνες...

Και η Βίσση ήταν έτσι,και η Βίσση ήταν αλλιώς,και ήταν φτιαγμένη και ειχε και ένα μπουκάλι στόν κ@λο της έτσι για να γουστάρουμε...

Δεν χρειάζεται να δείχνετε συνέχεια ότι διαθέτετε το μυαλό του μέσου άνθρωπου...

Αν είναι δυνατόν ποστ με τίτλο <Ξεφτυλιστήκαμε με το πρεζάκι...> ή πόσο μάλλον άποψη ανθρώπου...

Άντε ξεκολλήστε κάγκουρες...Που νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα...

Προσωπική μου άποψη έιναι ότι η Άννα ήταν απίστευτη και τα έσπασε...

Έπισεις πάρα πολύ καλό τραγούδι με καταπληκτικό ερμηνευτή ήταν της Ρουμανίας...[/quote']

 

 

/respect.

Επιτέλους μία ώριμη άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να εμπλακώ σε flame, απορώ πως κανένας δεν σχολίασε την μουσική ιστορία 4000 χρονών, από Αρχαία Ελλάδα, τις Όρνιθες του Αριστοφάνη, το Βυζάντιο με παραστάσεις θρησκευτικού περιεχομένου, το κρητικό στοιχείο (αποδιδόμενο άριστα με τον σκοπό του Ερωτόκριτου, το πιο ερωτικό τραγούδι που έχει γραφτεί ποτέ κατά τον γράφοντα) και την εποχή ομαδικού χωρού των Ελληνικών ταινιών.

 

Συμφωνώ οτι η αντίθεση ήταν μεγάλη με παρουσίαση ενός τραγουδιού χωρίς κανένα Ελληνικό στοιχείο, αλλά πιστεύω οτι τουλάχιστον για μας τους Έλληνες η χορογραφία αυτή, ήταν η κορυφαία στιγμή του διαγωνισμού!

 

Ιδιαιτέρως την στιγμή που σε αντίστοιχες παρουσιάσεις του θεσμού σε άλλες χώρες, βάζανε απλά μια μπάντα να παίζει!

 

Πολλά έγιναν εκείνη την βραδιά, που θα άξιζαν περισσότερο τον σχολιασμό των μελών αυτού του φόρουμ, μέλη με αποδεδειγμένη κριτική σκέψη, γνώστες πολλών διαφορεικών θεμάτων και με το συν της διαφορετικότητας (ηλικία, εμπειρία, μορφωτικό επίπεδο, κοινωνική και επαγγελματική καταξίωση) στις απόψεις τους.

 

Τρανταχτό παράδειγμα η δήλωση του Κωνσταντίνου Χριστοφόρου κατα την υποβολή των ψήφων της Κύπρου : από την μόνη διαιρεμένη πρωτεύουσα

 

Μια προκλητική δήλωση σε παγκόσμιο επίπεδο, από μη πολιτκό άτομο, σχετικά με την Κατεχόμενη Κύπρο.

 

Και όμως δεν άκουσα κανέναν να το σχολιάζει. Επικεντρώθηκαν όλοι σε δευτερεύοντα ζητήματα, που η σημασία τους ορίζεται μόνο από την προσοχή που τους δίνονται.

 

Δεν θέλω να προκαλέσω κανένα, αλλά περίμενα κάτι καλύτερο.

 

Φιλικά,

 

Με εκτίμηση,

 

Skull

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...μια ωριμότατη άποψη που χρήζει και του σεβασμού μας κι όλας, μια και σε όποιον δεν αρέσει κερδίζει την ευχή "να πάει να γα@@@θει".

 

Χοχοχοχο! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα οικονομικά στοιχεια για το θεσμό έχουν δημοσιοποιηθεί εδώ και μέρες σε εφημερίδες' date=' δεν τα βγάζω απτο μυαλό μου. Εσυ και εγω θες δεν θες να το πιστέψεις δεν πληρώσαμε τίποτα έξτρα για την Eurovision. Είτε την διοργανωναμε ειτε όχι, τόσο θα σε χρέωνε η ΕΡΤ. Όσο για τους λογαριασμούς της ΕΡΤ μέσω ΔΕΗ ειναι αστείο και μόνο να ασχολούμαστε με τα 2εκ ευρω που έδωσε η ΕΡΤ τη στιγμή που για τους αγωνες του Παναθηναικού έδωσε 15,000,000, τη στιγμη μάλιστα που ο μεγαλύτερος "ανταγωνιστής" έδινε μόλις 4,500,000!!!

 

Είναι ακριβως σα να μου λές ότι πληρωσες και εσύ τη Eurovision επειδή έχεις συνδεση Cosmote που ηταν χορηγός...[/quote']

 

Θα μου επιτρέψεις να κρατήσω τις επιφυλάξεις μου,όσον αφορά δημοσιοποιήσεις ισολογισμών κλπ.Δεν είναι δύσκολο να καταλάβει κάποιος πως "μαγειρεύονται" τα νούμερα.

 

Και όχι,δεν πλήρωσα εγώ την Eurovision μέσω Cosm_Ote,μιας και δεν έχω τέτοια σύνδεση.

 

Επίσης,άλλο μεγάάάλο κλάμα είναι αυτό με το ποδόσφαιρο.Αν έκανα κανα αστείο και έκραζα τις επιλογές της διοίκησης της ΕΡΤ για την "αγορά",πόσο λες θα κράταγε το post μου όρθιο;lol

 

Υ.Γ.Ποδόσφαιρο δεν βλέπω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ αρέσει η βίσση,και χάρηκα που πήρε αυτή την θέση.

Απορώ όμως γιατι κανείς δεν εχει σκεφτεί να στείλουμε στην eurovision ενα κομάτι που να αντιπροσωπεύει αυτό που πραγματικά ακούει η πλειοψηφία του κόσμου στην Ελλάδα,ενα λαικό/σκυλέ/τσιφτετέλι βρε παιδιά!

Να στήσουν τραπέζια στην σκηνή,και κοπέλες με μίνι να χορεύουν και να πετάνε γαρύφαλλα!Πιστεύω θα είναι πολύ ωραίο και θα αρέσει στους ξένους αυτό το γλέντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...