Προς το περιεχόμενο

Ξεφτυλιστήκαμε με την αποτυχία...


marios1957

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι μελισταλαχτοι ειστε στην κριτικη σας....

 

Εγω θα θελα παντως ετσι για να διορθωσουμε τα "χαλια" μας φετος, του χρονου να παει να εκπροσωπησει την χωρα μας ο δημιουργος αυτου του hate thread...

 

Ελεος ποια... grow up... εξω απο τον χωρο ολοι κρινουνε με τρομακτικη ευκολια και κατ' επεκταση... σιγα τα ωα... ενα πανηγυρακι ειναι, δεν αξιζει να το κανουμε καν thread ποσο δε μαλλον hate thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ δεν τα βάζω με τη Βίσση(ό,τι μπορούσε έκανε η γυναίκα)τα βάζω με μας που δώσαμε 12 στη Φινλανδία...

Τόσο ανώμ..οι και μλκες είμαστε πια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν τα βάζω με τη Βίσση(ό,τι μπορούσε έκανε η γυναίκα)τα βάζω με μας που δώσαμε 12 στη Φινλανδία...

Τόσο ανώμ..οι και μλκες είμαστε πια???

Προφανώς δε σου αρέσει το είδος της μουσικής. Προσπάθησε όμως να μην κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα astrolabos σου άρεσε το τραγούδι της φινλανδιας??

Γιατί και εγώ τέτοια ακουω αλλά αυτο το θεωρώ πολύ σαχλό τραγούδι ως γελοιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά σε κανέναν δεν άρεσε το "we are the winners"?

εγώ αυτό ήθελα να βγει πρώτο!στην τελική είπαν αυτό που θέλαν να γίνει.

όχι οτι με χάλασαν οι lordi

.για την βισση δεν το σηζητάω καν' date='ήταν η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ![/quote']

 

Να 'σαι καλά σε Xvipes ... με έσωσες με copy-pase

 

Υ.Γ : Αν γράψω τους στίχους του "We are the winners" θα πιαστεί για flood ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω παιδιά κανείς(που δεν είναι στο fun club της Βίσση) να είχε αξιώσεις να κερδίσουμε ή να πάμε έστω καλά. Και όσοι είχαν κάποιες μικρές ελπίδες, πόνταραν στην παρουσία και την (όποια) φήμη έχει στο εξωτερικό η Βίσση. Το τραγούδι ήταν άθλιο (ή με έναν πιο επιεική χαρακτηρισμό εντελώς κοινότυπο), χωρίς κανένα εθνικό στοιχείο, η Βίσση δεν ήταν στα καλύτερα της, ε δεν ήθελε και πολύ. Εγώ προσωπικά που δε γουστάρω και τη Βίσση, ήθελα να πάμε χειρότερα. Ό,τι ήταν να κερδίσουμε, με την παρουσίαση/προβολή της Ελλάδας (έστω και με κάποιες υπερβολές) τα πετύχαμε.

 

Πέρισυ που κερδίσαμε (και εγώ δεν ντρέπομαι να το πω ότι τότε το χάρηκα), η συνταγή ήταν πολύ καλύτερη. Ωραίο τραγούδι, εθνικό στοιχείο με τη λύρα και τον χορό, τραγουδίστρια μπουμπούκι, σκανδιναβικές ρίζες (ομοίως με την παρουσιάστρια) με ό,τι σημαίνει αυτό σε δημόσιες σχέσεις και ψήφους ΚΑΙ απο σκανδιναβικές χώρες. Φέτος, ακριβώς τα αντίθετα.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα, εμένα προσωπικά της Φινλανδίας μου άρεσε ΠΟΛΥ. Hard rock κομμάτι με ρυθμό που σου μένει, δυναμική παρουσία, έκαναν και τη δουλειά τους προκαλώντας με την εμφάνιση τους και μαζεύοντας όλο το ενδιαφέρον πάνω τους. Πολλοί μπορεί να ενοχλούνται απο την εμφάνιση τους, αλλά οκ, είναι θέμα αισθητικής. Και της Βοσνίας μου άρεσε πολύ, με πολύ παραδοσιακούς ρυθμούς. Της Ρωσσίας δε μου έκανε εντύπωση (που τον έβγαλαν και σύμβολο του sex αυτόν στην Ρωσσία, έλεος)αρκετά χορευτικά τραγουδάκια που θα ακουστούν πιστεύω το καλοκαίρι, και εμένα προσωπικά μου άρεσε και της Νορβηγίας με μια πιο αναγεννησιακή χροιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πατε καλα????

 

Θελατε να βγει η καρ... η Βισση???

 

 

Για να εχουμε του χρονου παλι Γιουροβιζιον και να μας τα κανει μπαχαλο ολα??

 

Την ιδια περιοδο εχει τελικο Τσ.Λ. και Φαιναλ Φορ στο μπασκετ.Δηλαδη εγω σκεφτομαι την φαση να εβγαινε καμια Ουλεμπ η καμια ΟΥΕΦΑ και να μας περνανε τις διοργανωσεις γιατι "πρεπει να κανετε Γιουροβιζιον" και μετα σκεφτομαι την Βισση σαν τον τραγουδιστη των Λορντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετα σκεφτομαι την Βισση σαν τον τραγουδιστη των Λορντι

 

Τότε θα κέρδιζε κιόλας...:mrgreen: :mrgreen:

 

Εγώ να σκεφτείς είμαι fun της Βίσση εδώ και πολλά χρόνια,αλλά χθες ημουνα σίγουρος ότι δεν θα πάει καλά και μη σας πω ότι περίμενα και χειρότερη ακόμα θέση,καθώς υπήρχαν τραγούδια πιο ποιοτικά από το δικό μας που βγήκαν όμως πιο κάτω από μας...Από τότε που επιλέχθηκε το τραγούδι,ήξερα πάνω κάτω ποια θα ήταν η μοίρα μας...:???: :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξυλοπίστευα ότι μπορεί να το σήκωναν οι Lordi εεε ... έπαισαν στα

χέρια μου μερικα videoclips τους,

 

1. Blood Red Sandman

2. Devil Is A Loser

3. Would You Love A Monsterman

4. Hard Rock Hallelujah

 

Δε ξέρω για τα τραγούδια τους (δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan της Metal), γενικά ψιλοκαλούτσικα τα ακούω, αλλά όποιος έφτιαξε τα videoclip είχε πολύ περιορισμένη έμπνευση. (εκτός κι αν επείτηδες φτιάχτηκαν όλα πακέτο copy-paste σαν κλασσικές b-movies)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μια απορια, ολοι αυτοι που ψηφισαν Lordi για να την "πουν" και καλα στη eurovision και στη Βισση, σκεφτηκαν καθολου που πηγαν τα λεφτα τους? Στην Cosmote, που τα τσεπωσε απο το televoting οχι μονο στην ελλαδα αλλα και σε ολα τα βαλκανια που εχει θυγατρικες. Και η Cosmote θα δωσει το αναλογο πριμ στη Βισση, που την σπονσοραρει(εντελως τυχαια).

 

Τοσον καιρο οι Βισσες τα παιρναν απο τους μπουζουκοβιους λουλουδοριχτες, φετος καταφεραν να τα παρουν και απο τους μεταλλοροκαδες, και οι τελευταιοι το χαιρονται κιολας. Απιστευτα θλιβερο...χιλιες φορες να εβγαινε η δικη μας μουμια να τελειωναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μια απορια' date=' ολοι αυτοι που ψηφισαν Lordi για να την "πουν" και καλα στη eurovision και στη Βισση, σκεφτηκαν καθολου που πηγαν τα λεφτα τους? Στην Cosmote, που τα τσεπωσε απο το televoting οχι μονο στην ελλαδα αλλα και σε ολα τα βαλκανια που εχει θυγατρικες. Και η Cosmote θα δωσει το αναλογο πριμ στη Βισση, που την σπονσοραρει(εντελως τυχαια).

 

Τοσον καιρο οι Βισσες τα παιρναν απο τους μπουζουκοβιους λουλουδοριχτες, φετος καταφεραν να τα παρουν και απο τους μεταλλοροκαδες, και οι τελευταιοι το χαιρονται κιολας. Απιστευτα θλιβερο...χιλιες φορες να εβγαινε η δικη μας μουμια να τελειωναμε.[/quote']

 

Well said...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δικαιο τωρα να την πεφτουμε στη Βισση

ΚΛασικοι Ελληνες' date=' απο την αποθεωση στον ξεφτυλισμο μεσα σε 1 λεπτο[/quote']

 

Εγώ πειράζει που την βρίζω 365 μέρες τον χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι ξεφτυλίστικε καμια Βίσσυ και καμιά

Ελλάδα. 10άδα μπήκε, και πήρε 100 ποντάκια.

έχει να δείξει ΠΟΛΛΑ τέτοια το παρελθόν?

ή μήπως επειδη πηραμε ενα ευρωπαϊκό στη μπάλα το 2004, σε όλα τα επόμενα μουντιάλ που δεν πάμε τουλάχιστον τελικό θα "ξεφτυλίζεται" η Εθνική μας?

 

Η Βίσσυ ειναι μια απο τις τοπ τραγουδίστριες στην Ελλάδα. αρκετό δεν είναι; χιλιαδες οι Ελληνες θαυμαστές, εκατομμυρια τα Ελληνικά ευρώ.

Για παραέξω δεν....

 

Μόνο οι μαρκουτσοφόροι και οι παραθυράκηδες ξεφτυλίστικαν, αλλα χέστηκαν. Αυτοι ειναι οι δουλειά τους, οσο περισσότερες μαλακίες πουν, περισσότερα θα κερδίσουν απο την "αρτο και θεάματα" ζούγκλα της βιτρίνας μας.

 

οποτε δεν ξεφτυλίστικε κανένας. We live in a perfect happy clean world.

 

 

ξεχναμε συνέχεια οτι σε αυτό το διαγωνισμό, δεν μπορείς να ψηφισεις το δικό σου.

Αν δεν αρέσει και στους άλλους... ΔΕΝ.

γι αυτό ακούγονται περίεργα οι διαμαρτυρίες, ποιός τη διόρισε, ποιος τη διάλεξε, με ποιό δικαίωμα, γιατι δεν μας ρώτησαν, και γιατι Αγγλικά...

Οτα κλήθηκαν οι ντόπιοι να επιλέξουν, έστειλαν τον Ρακιντζή (ή κανω λάθος? ...)

καποιος/κάποιοι πίστεψαν οτι αυτή, με αυτά, και με αυτό τον τρόπο θα άρεσαν στον (ανύπαρκτο) Μέσο Ευρωπαίο.

οκ, δεν έπεσαν 100% μέσα, δεν ηρθε 1η, αλλα δεν πήγε και άκλαφτη. προφανώς αρεσάν τα 1-8 περισσότερο.

Οι ιδιοι, με τις ιδιες μεθόδους επιλογής έστειλαν το Σάκη και την Έλενα. τότε πηγαν καλύτερα.

Αν στέλναμε ότι αρέσει στον (άνυπαρκτο) Μέσο Έλληνα, μαλλον θα βλέπαμε αποστολές απο Μπιθικώτση, Νταλάρα και Πάριο,.... μέχρι Χριστοδουλόπουλο και Πανταζή!

τότε θα μιλάγαμε για κυριολεκτικούς "πάτους".

 

 

*ανύπαρκτο Μέσο άτομο, δεν ειναι μομφή, εννοώ οτι αυτός δεν υπάρχει. Οταν προσπαθείς να συνχωνέυσεις σε μια "Εθνική ψήφο", το άθροισμα των προτιμήσεων προερχόμενο απο κλασικούς, ρεμπετάδες, λαϊκούς, σκυλιά, έντεχνους, ροκάδες, μέταλλα, μπαλαντιάριδες, ραπερόνια, παραδοσιακούς και βυζαντινόηχων, προκύπτει νερόβραστο ζουμί.

The least common denominator.

θα επικρατήσει όχι οτι μας αρέσει, αλλα αυτό το είδος μουσικής που δεν μας αηδιάζει απόλυτα. Ειναι ενας συμβιβασμός:, αντε στείλτε αυτό να δουμε τι θα γίνει...

αλλα αν ρωτήσεις τον καθένα ξεχωριστά "cd με αυτό το τραγούδι, θα το πλήρωνες, και θα το έβαζες να το ακούς μόνος σου στο αυτοκίνητο? ", πόσοι θα συμφωνούσαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...