Προς το περιεχόμενο

Ξεφτυλιστήκαμε με την αποτυχία...


marios1957

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια είναι η ουσία, ότι η Αννούλα που είχε μεγάλους στόχους για το Ευρωθέαμα στεναχωρήθηκε.. Σε συνδυασμό με τη νίκη των "τεράτων" που μόνο τέτοιο στόχο δεν είχαν, όλοι οι καθωσπρέπει τα κλάσαν πάνω τους.. Κι η Ελλάδα "τέρατα" ψήφισε, και καλά το έκανε.. Ήταν ένα κωλοδάκτυλο σ'αυτό το παρατράγουδο..

 

 

Εγώ γούσταρα που η προηγούμενες διοργανώτριες χώρες είχαν κατέβει με μετριοπαθή σχήματα, αφήνοντας άλλες χώρες να κάνουν παιχνίδι (Τουρκία, Ουκρανία), όχι σαν κι εδώ που θέλαμε και δεύτερη συνεχόμενη πρωτιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εμένα πάντως η Βίσση μου είναι εντελώς αδιάφορη. Εκείνο που δεν μου είναι καθόλου αδιάφορο όμως είναι το φόρεμα των 170.000 ευρώ και ποιός πλήρωσε γι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι πλήρωσαν οι χορηγοί. Δε με πολυαπασχολεί αυτό.

Με απασχολεί το ότι στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε, συνιστά πρόκληση η αξία του φορέματος της κας Βίσση.

Εκτός κι αν πια, στο βωμό του εθνικού στόχου, τα γαμάμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω, αφού όλοι καθίσατε μέσα χτες να δείτε ένα πράγμα που θεωρείτε οι περισσότεροι πανηγυρακι χωρίς άξια (και η δική μου γνώμη αυτή είναι) τι κάθεστε και σχολιάζεται αν είναι πρεζακι ή όχι και το πόσο ποσότητα κοκα πηρέ εχτες η περιβόητη αντιγραφή της μαντόνας για να χτυπιέται πάνω κάτω, τι θέση πήραμε, που πήγαν τα λεφτά του Έλληνα και αλλά τέτοια χαριτωμένα…

 

Και εντάξει και καλα τα αστεία σχόλια από μερικούς, και εγώ εχτες το ξημέρωμα όταν έμαθα πως κέρδισαν οι LORDI στο τοπικ της γιουροβιζιον στην ενότητα μουσική έγραψα φυσικά αστειευόμενος περί μεταλ επανάστασης……

 

Είχα βγει εχτες το βραδυ για σινεμά και ποτο και στους δρόμους της Αθηνάς μέχρι πριν τις 1:30 δεν κουνιόταν ψυχή (που λέει ο λόγος) και απόρησα (γιατί άραγε; ) πως πάλι οι νεοέλληνες μικροί μεγάλοι θα κάθονται πάλι στον καναπέ μαζεμένοι και θα περιμένουν πως και πώς να νικήσει η χωρα και μετά να ξεχυθούν στο σύνταγμα με χιλιάδες ντουντούκες και σημαίες νιώθοντας εθνικά υπερήφανοι για μια ακόμα καταχτηση….

 

Αφού όλα είναι μάρκετινγκ και εμπόριο είτε λέγονται lordi, είτε, βισση, είτε τέρατα και λοιπά συγκροτήματα… ΟΛΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ, γιατί μπερδεύεσται τσάμπα και βερεσέ;;;;

 

Και κλείνοντας θέλω να πω για να θυμίσω σε όσους βρίζουν, χλευάζουν και αλλά τέτοια για την χωρα, την τραγουδίστρια και και και και…..

Πως είναι οι ίδιοι άνθρωποι που γεμίζουν τα σκυλομπουζουκομαγαζα, που πληρωνουν 250-300? το μπουκάλι, που αγοράζουν το κάθε cd του κάθε νέου ρεαλιτο καλλιτέχνη είτε γνήσιο είτε από Blackman και κάνουν πλούσιες τις δισκογραφικές τύπου heaven κλπ αλλά και τον Blackman :-D , που ψηφίζουν σε τηλεψηφοφοριες παντός τύπου από το trendy κινητό τους που συνάμα έχει για ringtone το τελευταίο σκυλοσουξε της εποχής, που τρώει τα ιδία πατατάκια διότι από αυτά τρώει και ο Ρεμος Κ.Ο.Κ

Κατά τα αλλά φταίει η Βισση…..

 

Το μονό θετικό για μένα είναι ότι φέτος δεν θα ακούω επιτέλους κάθε μέρα αναγκαστικά από τα αυτοκίνητα στους δρόμους με τον κάθε φιγουρατζή, από την trendy γειτόνισσα να το βάζει 20 φόρες την ημέρα τέρμα και να νομίζει ότι κάτι κάνει και να χαίρεται, το σουξέ της γιουροβιζιον… (η λέτε να το ακούω; :lol: :roll: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω, αφού όλοι καθίσατε μέσα χτες να δείτε ένα πράγμα που θεωρείτε οι περισσότεροι πανηγυρακι χωρίς άξια (και η δική μου γνώμη αυτή είναι) τι κάθεστε και σχολιάζεται αν είναι πρεζακι ή όχι και το πόσο ποσότητα κοκα πηρέ εχτες η περιβόητη αντιγραφή της μαντόνας για να χτυπιέται πάνω κάτω, τι θέση πήραμε, που πήγαν τα λεφτά του Έλληνα και αλλά τέτοια χαριτωμένα…

 

Έτσι, για να γουστάρουμε.

 

Είχα βγει εχτες το βραδυ για σινεμά και ποτο και στους δρόμους της Αθηνάς μέχρι πριν τις 1:30 δεν κουνιόταν ψυχή (που λέει ο λόγος) και απόρησα (γιατί άραγε; ) πως πάλι οι νεοέλληνες μικροί μεγάλοι θα κάθονται πάλι στον καναπέ μαζεμένοι και θα περιμένουν πως και πώς να νικήσει η χωρα και μετά να ξεχυθούν στο σύνταγμα με χιλιάδες ντουντούκες και σημαίες νιώθοντας εθνικά υπερήφανοι για μια ακόμα καταχτηση….

 

Καλά λες, κακώς απόρησες. Είπαμε, Eurovision = Εθνικός στόχος.

 

Αφού όλα είναι μάρκετινγκ και εμπόριο είτε λέγονται lordi, είτε, βισση, είτε τέρατα και λοιπά συγκροτήματα… ΟΛΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ, γιατί μπερδεύεσται τσάμπα και βερεσέ;;;;

 

Ρε φίλε, έτσι είναι τα forums, ανταλλαγή απόψεων επί παντός επιστητού.

 

Και κλείνοντας θέλω να πω για να θυμίσω σε όσους βρίζουν' date=' χλευάζουν και αλλά τέτοια για την χωρα, την τραγουδίστρια και και και και…..

Πως είναι οι ίδιοι άνθρωποι που γεμίζουν τα σκυλομπουζουκομαγαζα, που πληρωνουν 250-300? το μπουκάλι, που αγοράζουν το κάθε cd του κάθε νέου ρεαλιτο καλλιτέχνη είτε γνήσιο είτε από Blackman και κάνουν πλούσιες τις δισκογραφικές τύπου heaven κλπ αλλά και τον Blackman :-D , που ψηφίζουν σε τηλεψηφοφοριες παντός τύπου από το trendy κινητό τους που συνάμα έχει για ringtone το τελευταίο σκυλοσουξε της εποχής, που τρώει τα ιδία πατατάκια διότι από αυτά τρώει και ο Ρεμος Κ.Ο.Κ

Κατά τα αλλά φταίει η Βισση…..[/quote']

 

Όχι όλοι... Π.χ εγώ θεωρώ τους AC/DC την πεμπτουσία της μουσικής κι όμως σχολιάζω τα της Eurovision γιατί έτσι μ'αρέσει. Δημοκρατία έχουμε (έχουμε?), ο καθένας τη βρίσκει όπως θέλει.

 

Το μονό θετικό για μένα είναι ότι φέτος δεν θα ακούω επιτέλους κάθε μέρα αναγκαστικά από τα αυτοκίνητα στους δρόμους με τον κάθε φιγουρατζή, από την trendy γειτόνισσα να το βάζει 20 φόρες την ημέρα τέρμα και να νομίζει ότι κάτι κάνει και να χαίρεται, το σουξέ της γιουροβιζιον… (η λέτε να το ακούω; :lol: :roll: )

 

Η απόλυτη ονείρωξη για μένα:

Hard Rock Hallelujah, το hit του καλοκαιριού !!!

 

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@blackwar συμφωνώ απόλυτα με όσα λες απλά ειδικά οι insomniacs και γενικά η κοινότητα των ατόμων που ασχολούνται με pcs, internet και ιδιαίτερα forums (οι οποίοι ψάχονται, διαβάζουν απόψεις, διαφωνούν, μαθαίνουν και είναι ανήσυχα πνεύματα) δεν είναι απ την κατηγορία αυτή των ανθρώπων που πληρωνουν 250-300€ το μπουκάλι, που αγοράζουν το κάθε cd του κάθε νέου ρεαλιτο καλλιτέχνη είτε γνήσιο είτε από Blackman και κάνουν πλούσιες τις δισκογραφικές τύπου heaven κλπ. Οπότε έχεις δίκιο αλλά τα λές σε λάθος άτομα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεζακι εισαι εσυ που εγραψες το θεμα.Ακου εκει πρεζακι.Απορω πως οι moderators ανεχονται τετοιες υβρεις....

 

Είμαι ο Μάριος και είμαι καλά!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση???

 

Ο Καρβελας γιατι κατεβηκε με την Βισση και οχι με τους Λορντι?Εγω πιστευω οτι θα κολλαγε ανετα και χωρις μακιγιαζ

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,όλοι οι τραγουδιστές έχουν πήξει στο χρήμα και εμείς χάνουμε την ώρα μας να τους σχολιάζουμε...Ρε δεν πάνε να γ@μ....ε όλοι λέω εγω!!!Δεν αξίζει να ασχολούμαστε...

Έτσι για την ιστορία το μόνο που μου άρεσε στη φετινή eurovision ήταν η παράσταση για τα 4000 χρόνια ελληνικού τραγουδιού...Τίποτα άλλο!!!

Πάντως σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι έχασα το χρόνο μου παρακολουθώντας τη eurovision...:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@blackwar συμφωνώ απόλυτα με όσα λες απλά ειδικά οι insomniacs και γενικά η κοινότητα των ατόμων που ασχολούνται με pcs, internet και ιδιαίτερα forums (οι οποίοι ψάχονται, διαβάζουν απόψεις, διαφωνούν, μαθαίνουν και είναι ανήσυχα πνεύματα) δεν είναι απ την κατηγορία αυτή των ανθρώπων που πληρωνουν 250-300? το μπουκάλι, που αγοράζουν το κάθε cd του κάθε νέου ρεαλιτο καλλιτέχνη είτε γνήσιο είτε από Blackman και κάνουν πλούσιες τις δισκογραφικές τύπου heaven κλπ. Οπότε έχεις δίκιο αλλά τα λές σε λάθος άτομα :P

Μην το λες….

 

Επειδή και εγώ είμαι ανήσυχο πνεύμα και σουλατσάρω στα φόρουμ μια οχταετία κοντά τώρα.. υπάρχουν άτομα από όλες τις κοινωνικές παστές που έχω διαφωνήσει/συμφωνήσει/γελάσει μαζί τους κ.ο.κ,

και έχω ακούσει διαβάσει αφάνταστα πράγματα.

 

όποτε το βρίσκω λίγο άτοπο να βάζεις όλα τα άτομα που ασχολούνται με την τεχνολογία σε ένα τσουβάλι "που δεν κάνει την πρακτική του νεοέλληνα", μονό και μονό επειδή μιλαει ,γράφει σε φορα.

 

Τεσπα. Κατά τα αλλά έχουμε τις ίδιες απόψεις όπως τουλάχιστον λες και χαίρομαι για αυτό.

 

 

Σε καμιά περίπτωση δεν ρίχνω αιχμές στους insomniacs και πόσο μάλλον στο ίδιο το φόρουμ, για να μην παρεξηγηθώ.

 

Απλά εξέφρασα την άποψη μου σε όσα προηγουμένως είχα διαβάσει απλά….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τελευταίο post θα γράψω εδώ:ο τίτλος του topic είναι υπερβολικός έως απαράδεκτος...

 

Και εγώ έτσι πίστευα μέχρι που διάβασα αυτό

 

(Δήλωσε παράλληλα προβληματισμένη από την ψηφοφορία:)

 

«Γενικώς ήταν παράξενη. Φαίνεται ότι το ότι αρέσαμε πολύ' date=' ίσως τελικά να προβλημάτησαν κάποιους ανθρώπους και δεν μας ψήφισαν.

 

[/quote']

 

Ειλικρινά πιστεύει κανένας οτι sober άνθρωπος θα έλεγε ποτε αυτή την πρόταση;

Η τουλάχιστον μπορεί κάποιος να την ερμηνεύσει ή να δώσει παρόμοιο γεγονός στην ιστορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρει και ούτε είδα eurovision, δε με ενδιαφέρει ούτε η κ. Aννα Βίση, ούτε οι ουσίες που καταναλώνει (από τη στιγμή που δεν παίρνει από τις δικές μου :-) ), αλλά συνυποργράφω οτι ο τίτλος είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ (αν και εγώ τον εκλαμβάνω με μια δόση χιούμορ και γελειοποίησης). Ε Μάριε;;;;

 

Ίσως πάλι μπορεί να ζώ εκτός πραγματικότητας και να είναι όντως αυτη η διοργάνωση τόσο σημαντκή για τον τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...