Προς το περιεχόμενο

Empus Rtw-1000: Εντυπωσεις και προβληματα


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσον αφορα τη σπασμενη γραφιδα. η DIS με εχει γραμμενο κανονικα. εστειλα mail πριν πεντε μερες και απαντηση καμια. τωρα θα παρω τηλεφωνο και ο θεος βοηθος... θα ενημερωσω για τις εξελιξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 831
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

BigBadWolf απο που τις παίρνεις ? Δηλαδή αν δεν είσαι Αθήνα... ?

 

bbbb εκείνο το αρχείο είναι αυτό που λέει μέσα στις οδηγίες που τελικά δεν υπάρχει μέσα στην SD.. (κ είναι απο το σιτε της εταιρείας μέσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες με τα αρχεια word πως τα πατε?Δοκιμασα να περασω καποια απο το pc στο ppc σε μορφη .rtf και εχω καποια ψιλοπροβληματα οσον αφορα την αναγνωριση της γραμματοσειρας!!καποιος αν γνωριζει?!?Excel δε δοκιμασα..Τα .wmv και mp3 τα παιζει κανονικα..no problem με τις φωτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν και αργά γειά σας. Είχε κανείς από εσας πρόβλημα με την εγκατάσταση του MsActiveSync v3.7 που έχει το CD? Δεν κατάφερα να το φορτώσω στο PC μου και ούτε είχε διάθεση να δει την επικοινωνία με το USB καλώδιο. Κατέβασα και την εκδοση 3.8 από την Microsoft αλλά ούτε και αυτή περπάτησε. Τα μάζεψα πήγα στο δεύτερο PC (του γιού μου) και εκει κατάφερα να δω μόνο ότι σε κάποια φάση αναγνώρισε το PDA και έδειξε σύνδεση. Τίποτε άλλο όμως. Ερωτήματα που έχω. Όταν φορτώνεται το πρόγραμμα φαίνεται σε καμιά μπάρα η πρόδος της εγκατάστασης? και όταν φορτωθεί έχει κάποιο εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας? Η αναγνώριση της σύνδεσης γίνεται αυτόματα και τι πρέπει να εμφανισθεί στην οθόνη του PDA?

Αυτά προς το παρόν για να μη σας κουράζω και τα ξαναλέμε. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν και αργά γειά σας. Είχε κανείς από εσας πρόβλημα με την εγκατάσταση του MsActiveSync v3.7 που έχει το CD? Δεν κατάφερα να το φορτώσω στο PC μου και ούτε είχε διάθεση να δει την επικοινωνία με το USB καλώδιο. Κατέβασα και την εκδοση 3.8 από την Microsoft αλλά ούτε και αυτή περπάτησε. Τα μάζεψα πήγα στο δεύτερο PC (του γιού μου) και εκει κατάφερα να δω μόνο ότι σε κάποια φάση αναγνώρισε το PDA και έδειξε σύνδεση. Τίποτε άλλο όμως. Ερωτήματα που έχω. Όταν φορτώνεται το πρόγραμμα φαίνεται σε καμιά μπάρα η πρόδος της εγκατάστασης? και όταν φορτωθεί έχει κάποιο εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας? Η αναγνώριση της σύνδεσης γίνεται αυτόματα και τι πρέπει να εμφανισθεί στην οθόνη του PDA?

Αυτά προς το παρόν για να μη σας κουράζω και τα ξαναλέμε. Ευχαριστώ.

 

Όσο για το δεν καταφερες να το εγκαταστήσεις, κάτι παρόμοιο έπαθα και εγώ, δεν ετρεχε το autorun. Με ψάξιμο στους φακέλους, βρήκα το εκτελέσιμο και το έκανα εγκατάσταση. Η πρόοδος της εγκατάστασης φαίνετε κανονικά όπως όλα τα progs.

Αφου εγκατασταθεί σωστά, βάζει ένα εικονίδιο στο PC στην taskbar και κάθε φορα που συνδεεται το PDA κανει συγχρονισμό. Στην οθόνη του PDA φαίνεται μόνο πανω δεξιά διπλα στο ηχειάκι 2 βελάκια χωρίς το x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που να έχει εγκαταστησει το Destinator 6 να πει ακριβώς τη διαδικασία εγκατάστασης; Εγκατέστησα το console , κάνω install software (στην SD 1 Gb που πήρα) και ενώ στο PC μου λέει οτι μεταφερθηκαν τα αρχεία, στο PDA μου δείχνει copy κάποιο αρχείο dll και παραμένει εκεί!! Το άφησα πάνω απο μισή ωρα αλλα τίποτα. Και δεν μπορώ μετά να το κάνω cancel. Μόνο με hard reset επανέρχεται....

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το δεν καταφερες να το εγκαταστήσεις' date=' κάτι παρόμοιο έπαθα και εγώ, δεν ετρεχε το autorun. Με ψάξιμο στους φακέλους, βρήκα το εκτελέσιμο και το έκανα εγκατάσταση. Η πρόοδος της εγκατάστασης φαίνετε κανονικά όπως όλα τα progs.

Αφου εγκατασταθεί σωστά, βάζει ένα εικονίδιο στο PC στην taskbar και κάθε φορα που συνδεεται το PDA κανει συγχρονισμό. Στην οθόνη του PDA φαίνεται μόνο πανω δεξιά διπλα στο ηχειάκι 2 βελάκια χωρίς το x.[/quote']

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σήμερα απελπισμένος πήρα όλα τα συμπράγκαλα και πήγα σε ένα PC με Windows 98 και έκανα προσπάθεια. Εκεί όλα πήγαν ρολόϊ χωρίς κανένα πρόβλημα. Έτσι είδα όλη την συμπεριφορά του προγράμματος, το φόρτωμα, τα εικονίδια, και την επικοινωνία του. Έσωσα τα περιεχόμενα της Flash card. Όλα πογαν Ok. Τώρα θα ξαναπροσπαθήσω με απενεργοποίηση των προστασιών πρόσβασης, μήπως κάτι από εκεί δεν με αφήνει να προχωρήσω. Εχθές έκανα όλες τισ ενέργειες αυτόματες και χειροκίνητες απο το εκτελέσιμο αλλά τίποτε, και στην v3.7 αλλά και στην v3.8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντωσ εβγαλα το destinator και ξαναεβαλα το papago' date=' το destinator με εδειχνε 30-50μετρα πισω , πραγμα που με μπερδευε στην πορεια, ειδικα στα στενα, αν και νομιχω οτι σαν προγραμμα το destinator εχει καλυτερους χαρτες αλλα ειναι πιο αργο για αυτο το μηχανακι.

Μαλλον θελουμε ενα destinator2papago converter για τους χαρτες......

αληθεια εχει βρει κανεις κανενα ir remote control προγραμμα που να δουλευει, κανενα απο το γνωστα δεν μου δουλευει, γιατι?οπως και να το overvlovkaro δεν εχω καταφερει[/quote']

Το destinator (PN) δουλευει ταχυτατα και στιγμιαια. Καμια σχεση με το αργο παπαgo. Οσο για την ακριβεια, μιλαμε στο μετρο. Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια. Και γιατι να βγαλεις το ενα και να βαλεις το αλλο? Εχετα και τα δυο μαζι, αν και το papago μπροστα στο dest μοιαζει με demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σήμερα απελπισμένος πήρα όλα τα συμπράγκαλα και πήγα σε ένα PC με Windows 98 και έκανα προσπάθεια. Εκεί όλα πήγαν ρολόϊ χωρίς κανένα πρόβλημα. Έτσι είδα όλη την συμπεριφορά του προγράμματος, το φόρτωμα, τα εικονίδια, και την επικοινωνία του. Έσωσα τα περιεχόμενα της Flash card. Όλα πογαν Ok. Τώρα θα ξαναπροσπαθήσω με απενεργοποίηση των προστασιών πρόσβασης, μήπως κάτι από εκεί δεν με αφήνει να προχωρήσω. Εχθές έκανα όλες τισ ενέργειες αυτόματες και χειροκίνητες απο το εκτελέσιμο αλλά τίποτε, και στην v3.7 αλλά και στην v3.8

 

Δοκιμασε οπωσδηποτε να συνδεσεις μαζι με το USB και τον φορτιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To destinator 6 εχει φωνητικές οδηγίες και μενού στα ελληνικά;διότι ενω μου εβγαλε φακελο destinator greek apps μπορω να επιλεξω μονο english us

Tha kaneis copy ta periechomena tou fakelou Destinator greek apps ston kyrio fakelo destinator aplps tis storage card kai tha exeis kai ellinika. Meta mesa apo to menu to destin tha epilekseis language kai voice greek.:-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...