Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Paidia Kalhspera.

 

Epeidh Blepw Oti Akoma Yparxoun Polla Parapona Sxetika Me Tis Taxythtes Meta Thn "anabathmisi",thelw Na Sas Pw Na Kanete Ligo Akomh Ypomonh.profanws To Problima Lynetai Stadiaka Kai Apo Perioxh Se Perioxh.k Gia Na Mh Parexsigithw,sas Milaei Kapoios Pou Me Grammh 2mbps Katevaze Epi 2 Mhnes Me 30-35 Kbs!!alla Oso Apisteyto K An Fainetai,stis 20-11-06 H Grammh Mou Arxize Na Katebazei Me 200kbps Akoma Kai Se Wres Aixmhs (milaw Gia Torrents,ta Opoia Den Thewrountai K Teleiws Axsiopista Ws Pros Thn Taxythta)!!menw Panorama Thessalonikis (an Exei Bebaia Shmasia).

 

Ontos ki ego tora teleftea exo dia mia mikri afksisi stin taxitita, to perasmeso soukou eixa sixna diakopi tis gramis DSL tis takseos ton 10 lepton me pio poli tin kiriaki to vradi pou itan komeni i grammi gia kana 2oro, meta pou epanilthe katevaza apo RS me 70 - 90...

 

Asxeto: Giati grafis tis leksis me to proto grama kefaleo? :P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ego exo katalavei oti oi perisoteres grammes einai ok ektos apo tin dikia m gamo ton OTE mou:evil: .telos panton edo apo tis 28/10 arxise i ptosi ison na prepei na fao kai go kana dimino vevaia gia 1 mina kai kati psila eixa 270 kbps tora prepei na anevika ligo sta 380 stis ores aixmis kai 500+ ta vradia ante na doume an tha ginei pote 768...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στη forthnet 1024 από τον περασμένο Οκτώβρη. Για ένα μήνα κατέβαζα με 30 - 50 kbs. Τις τελευταίες μέρες πιάνω 65-105... Πρέπει να θεωρούμαι ικανοποιημένος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω altecnet jetpack 1024 ξεκίνησα με 18>51 κάποια στιγμή είχα 65>105

και τώρα (10ργιά μερες ) δεν έχω δεί ποτε κάτω απο 90 παιζω γύρω στο 99.

Υπάρχει και το κουφό του θέματος :

όταν επαιζα 18>51 το fritz!box ελεγε ότι έχω "net" 1024/128 ...

τώρα που πάω "σφαίρα" το "net" μου είναι 922/87 , αντε βγάλε άκρη.

ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ : ολοι οι παροχοί είναι πελάτες του ΟΤΕ δέν υπάρχει τίποτε που να μπορούν να

κανουν για να σας λύσουνε το πρόβλημα. (ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το βραδυ επειδη εχω εδω και πολυ καιρο θόρυβο στο τηλεφωνο και το ειχα αμελησει πηρα το 121.Τους ειπα τον αριθμο και δεν μου ειπαν οτι θα ελεγξουν ψηφιακα αν υπαρχει προβλημα και θα προσπαθσουν να το φτιαξουν.Δεν περασε ενα λεπτο και κοιτωντας το πεδιο ADSL μεσα στο Router μου που δειχνει ταχυτητα , Snr Margin και Line attenuation αρχισαν τα Db να κατεβαινουν και να ανεβαινουν σαν τρελα..Μετα απο κανα δεκαλεπτο ο θορυβος ειχε φυγει απο την γραμμη και ενω κατεβαζα συνεχεια με 30-40 σε 1mbit γραμμη αυτη την στιγμη κατεβαζω σταθερα με 80-90.Λετε να οφειλοντουσαν οι ταχυτητες στον θορυβο της γραμμης η επιτελους αρχισαν να φτιαχνουν τα δικτυα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego pali ena proi pou sikothika kai piga na do ti eixe katevei olo to vradi eida pos eixa faei dc kai meta den sindeontan sto diktio.... :-? tlk ksanavala ta username password kai mpike alla apo tote me petaei panta to vradi ti lete na ftaiei? de noomizo na nai provlima to OTE asxeta me ti xalia taxitita pou xo tis ores aixmis alla ti na nai pali afto??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ πάλι έχω ΟΤΕ ΝΕΤ 768 και κατεβάζω από 79- 95.

Οι μετρήσεις γίνονται με το DU Meter και νομίζω είναι αξιόπιστες.

Πρέπει να είμαι ικανοποιημένος ή να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πρωΐ σηκώθηκα και δεν ήταν καλό ο καφές που ήπια..

Αμάν αυτός ο ΟΤΕ.

Επίσης προχτές κατέβασα ένα αρχείο που δεν ήταν πολύ μεγάλο αλλά ούτε πολύ μικρό σε λίγη ώρα.

Πριν 3 ημέρες κατέβασα 10kb σε 16 δευτερόλεπτα, τι λέτε να φταίει?

Πριν 22 ώρες κατέβαζα γρήγορα.

Πριν 12 ημέρες κατέβαζα γρήγορα αλλά όχι πολύ αργά.

Πρέπει ν' ανησυχώ?

 

79*8=632

95*8=760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου είμαι αρχάριος και δεν κάνω τον έξυπνο σε καμιά περίπτωση.

Από μια ματιά που έρριξα όλοι λίγο πολύ εκεί παίζουν. Δεν είναι και τόσο κακό

να διαβάζετε και αφελείς ερωτήσεις. Το θέμα είναι να μαθαίνουμε και να βοηθάμε και όχι να το....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πρωΐ σηκώθηκα και δεν ήταν καλό ο καφές που ήπια..

Αμάν αυτός ο ΟΤΕ.

Επίσης προχτές κατέβασα ένα αρχείο που δεν ήταν πολύ μεγάλο αλλά ούτε πολύ μικρό σε λίγη ώρα.

Πριν 3 ημέρες κατέβασα 10kb σε 16 δευτερόλεπτα, τι λέτε να φταίει?

Πριν 22 ώρες κατέβαζα γρήγορα.

Πριν 12 ημέρες κατέβαζα γρήγορα αλλά όχι πολύ αργά.

Πρέπει ν' ανησυχώ?

 

79*8=632

95*8=760

 

braVO eksipne pas tin eipes olous tora ...... poso..........

as doso topo stin orgi.

simera pou evala ena arxio na katevainei arxise me 600kb/s ti les na ftaiei dimon les na berdeftike o OTE kai na mou allakse ti sindesi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

braVO eksipne pas tin eipes olous tora ...... poso..........

as doso topo stin orgi.

simera pou evala ena arxio na katevainei arxise me 600kb/s ti les na ftaiei dimon les na berdeftike o OTE kai na mou allakse ti sindesi?

Εγώ δεν την "είπα" σε κανέναν, απλώς είπα τις εμπειρίες μου.

600kb/s είναι μια τυπική σύνδεση 784, με λίγο πιο κατεβασμένη ταχύτητα. Αν το μετατρέψουμε σε KB/sec κατέβαζες με 75ΚΒ/sec (600kb/sec) ενώ θα έπρεπε να κατεβάζεις με 98KB/sec (784kb/sec)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μη τρελαθουμε, ταχυτητα 98 KB/s σε γραμμη 768 οσο και τελεια να ειναι η γραμμη, δεν υπαρχει. Αυτη ειναι η θεωρητικη. Η μεγιστη πραγματικη που θα πρεπε να παιρνει ο καθενας μας με 768 ειναι 80-85.

Αν βγαζει κανεις καπου εκει μεσα ειναι αστερι και να λεει και κανα "Δοξα Τω Θεω" γιατι υπαρχουν κι αλλοι που δε βγαζουν ουτε τη μιση και με μεγαλυτερες γραμμες... (Δε το λεω ως μομφη αυτο προς καποιον απλα να εκτιμαμε και λιγο αυτο που εχουμε, οσοι εχουν φουλ ταχυτητες.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και γώ με την σειρά μου , τα παράπονά μου για την κωλο γραμμή!Πρίν να κάνω την αναβάθμιση απο 512 σε 1024 , είχα ταχύτητες της τάξης του 45-50 Kb/s κάθε στιγμή της ημέρας.Απο την ώρα που ... <<αναβάθμισα>> την γραμμή μου , τα πράματα πήγαν προς το χειρότερο.Δηλαδή απο τις 7.00 το πρωί μέχρι και τις 10.00 ξεκινάει να κατεβάζει με 90 και καμια φορα με 110 αλλα πέφτει σταδιακά και μέχρι τις 10 δεν θα ξεπεράσει τα 35-40.Και αυτό θα εξακολουθήσει να συμβαίνει τουλάχιστον μεχρι τις 24.30... Παραπάνω ώρα δέν έκατσα ποτέ να δώ πώς θα πάει.Είμαι γενικά απογοητευμένος , και από την χώρα μου , που για άλλη μιά φορά αποδεικνύει οτι η ψευτιά και η πονηριά κυριαρχεί. Το κερασάκι της υπόθεσης , είναι οτι τώρα , περνόντας έξω απο τον ΟΤΕ ,έχει και κάτι πανό που γράφουν <ο οτε πουλιέται.Γιατι?> . Μα είναι δυνατόν??Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ionos,ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω,εδω και 3 ημερες που εγινα 1024,απο 768..Πηρα τλφν την Hol,και αυτοι τα ριχνουν στον οτε,λογω που ακομα κανουν αναβαθμισεις.Ετσι μου ειπαν.Ποιον να πιστεψεις τελικα,και τι μπορει να κανει κανεις.Να αρχισεις να τρεχεις σε ινκα και δεν ξερω και που αλλου,για να εχεις το αυτονοητο,ειναι να παιρνεις το pc παραμασχαλα,και μια γεννητρια,και βουρ για καμια σπηλια :( .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...